[Moderator]

Moderator:


Moderator to osoba, która na forum pełni przeważnie jedną funkcję, a reszta jej kompetencji jest jakby dodatkowa. Taka osoba zajmuje się jedną, konkretną sprawą, a prawa takie jak ostrzeżenia, upomnienia, czy pilnowanie forumowego sb, podczas nieobecności innych moderatorów (w tym ekspert moderatorów i administracji) jest sprawą bardziej dodatkową. Moderator od Ekspert Moderatora różni się tym, że jedną funkcję może obejmować kilka osób. I tak w tej chwili mamy dwie funkcje moderatorskie: Malarz Aur i Łowca Baboli. Poza tym funkcję zwykłego moderatora może też pełnić osoba z administracji, lub ekspert moderacji, tak jak np. Frigg czy Sanaya. Jednak, by pełnić funkcję moderatora nie trzeba być ekspertem w innych dziedzinach, wystarczy specjalizować się w jednej z powyższych, to jest w pisaniu aur, lub sprawdzaniu błędów w postach.

Malarz Aur


Osoba o wielkiej wyobraźni, potrafiąca przenieść na papier słowa, które odzwierciedlają aury naszych postaci. Moderatorzy, którzy pełnią tę funkcję mają prawo edytowania KP, by móc pisać w nich emanacje Twojego bohatera. Mogą również zwracać uwagę upomnieniami, lub ostrzeżeniami, nie mają jednak prawa dodawać milczków (takie prawo ma tylko administracja). Osoby te odznaczać się muszą cierpliwością i bogatym słownictwem, gdyż aury są barwne i pełne wrażeń sensualnych. W tej chwili do grona moderatorów o kompetencjach Malarza Aur należą:

- Frigg
- Esmeralda
- Kana
- Lullasy

Łowca Baboli


Osoba zajmująca się sprawdzaniem błędów w pisowni w postach fabularnych, to znaczy błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych, rzeczowych itd. Łowca Baboli ma prawo pisać upomnienia i domagać się poprawienia pisowni danego użytkownika. Z pewnością zaproponuje zainstalowanie w przeglądarce słownika lub poprosi o to, by posty pisać w programie, który posiada słownik i poprawia większość błędów. Łowcy Baboli mają obowiązek zwracać uwagę na długość i treść postów. Jeśli posty notorycznie nie przekraczają regulaminowych 5 linijek, moderator ma obowiązek upomnieć taka osobą, a jeśli nie zobaczy poprawy - ostrzec użytkownika. Również opisywanie erotyki w dosadny sposób lub używanie pojęć uznawanych za wulgarne będzie karane przez Łowcę Baboli. Jeżeli zamierzasz opisywać sceny erotyczne poproś, któregoś z moderatorów/ekspert moderatorów/administrację o utworzenie dla Ciebie specjalnego działo na hasło. Taki dział może tworzyć jedynie administracja, jednak każdy z moderatorów może ją o prośbie powiadomić. Łowcy Baboli maja przydzielone terytoria. W zależności ilu w danej chwili mamy takich moderatorów rozdzielamy ilość krain na każdego Łowcę. Poniżej lista obecnych Łowców Baboli, wraz z rozpiską terytoriów jakimi się zajmują.

Latro - Równiny Theryjskie, Jadeitowe Wybrzeże.
Sanaya - Równina Drivii, Równiny Andurii, Góry Druidów
Arnulf - Szepczący Las, Pustynia Nanher, Wybrzeże Cienia.
River - Góry Dasso, Mroczne Doliny.
Dérigéntirh - Równina Maurat, Opuszczone Królestwo, Szczyty Fellarionu, Lasy Eriantur.

Kronikarz Alarański


Osoba zajmująca się fabularną częścią forum, bierze udział w tworzeniu Dziennika Alarańskiego. Kronikarze patrolują aktywne wątki, zapoznają się z bohaterami i ich losami, by później w odpowiednim do tego miejscu przekuć zdobytą wiedzę na zgrabne opisy. Dzięki temu wszyscy mogą być na bieżąco z ulubionymi wątkami, a także poznać losy innych postaci. Niezbędna jest tutaj aktywność, skrupulatność i oczywiście lekkie pióro. Do Kronikarzy można zwracać się również, by zgłosić własne propozycje wątków, które chciałoby się zobaczyć w tworzonym Dzienniku, który wychodzić będzie raz na dwa tygodnie.

Sanaya
Kana

Inne


Karciany Łowca – osoba, która zajmuje się sprawdzaniem błędów stylistycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych oraz rzeczowych w Kartach Postaci. Sprawdzanie treści KP, ich zgodności ze światem oraz systemem nadal należy wyłącznie do obowiązków Administracji. Karciany Łowca nie ma praw akceptacji kart, a jedynie jej edycji i poprawy rażących błędów. Do obowiązków Karcianego Łowcy należy również wysyłanie PW graczom, w przypadku gdy uzna to za stosowne, z powodu nagminnie powtarzanych błędów. - Karcianym Łowcą jest Samiel znajdujący się w grupie Ekspert Moderator.

Pomocnikami Samiela w sprawdzaniu błędów w KP są: Eris, Nevaeh, Ariatte To jest grupa zamknięta. Nowi użytkownicy mogą do niej przyłączyć się tylko na zaproszenie lidera grupy.

Awatar grupy

RangaCzłonkowie Posty GG, Pinterest, Skype Rejestracja
Zaklęta ŻabaFrigg 954
8 lat temu
Pani SnówNiara 2127 13 lat temu
Lord DemonMeridion 448
13 lat temu
Urzeczywistniający MarzeniaSanaya 598
8 lat temu
Splatacz SnówEsmeralda 391
7 lat temu
Splatacz SnówSamiel 365
8 lat temu
Mieszkaniec Sennej KrainyAaliya 142
10 lat temu
Mieszkaniec Sennej KrainyLullasy 128
8 lat temu
Mieszkaniec Sennej KrainyBarbarossa 126
5 lat temu
Przybysz z Krainy RzeczywistościNathanea 80
8 lat temu
Szukający drogiMalfo 30
1 rok temu
Szukający drogiArnulf 28
4 lat temu
Zbłąkana DuszaArrika 5 2 lat temu