Projekt GrymuarPaństwa - nowe podejście.

W tym dziale powstają tematy w których umieszczane są zestawy grafik, które mogą znaleźć się w grymuarze. Znajdziecie pakiety z grafikami zwierząt, roślin, eliksirów, lekarstw, alchemii, kuchni i wielu, wielu innych. Każdy użytkownik może wybrać sobie grafikę do opisania - schematy opisów, zasady i więcej szczegółów znajdziecie w poszczególnych tematach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Państwa - nowe podejście.

Post autor: Niara »

Hej kochani! Po wspólnej rozmowie ze sporym gronem osób, które tworzą forum, postanowiliśmy zmienić nieco podejście do opisywania państw. Chodzi o to by nie powielać opisów idealnych państw high fantasy, a wprowadzić coś nowego (mówimy o opisywaniu pańśtw, które istnieją już na mapie, a nie o dodawanie nowych). Państwa mroczniejsze, biedniejsze, bardziej w stylu norweskim, słowiańskim, rosyjskim - można by było zrobić gdzieś carat, monarchię stanową, technokrację, merytokrację, monarchię konstytucyjną, radę plemienną, republikę, a nawet jakąś formę demokracji, a w jakimś miejscu można by nawet wykorzystać anarchię itp. Kraje z inną architekturą, wierzeniami, mniej rozwinięte. Takie które stawiają na rozwój technologiczny, rozwój magiczny, państwa typowo leśne, złożone z plemion właśnie, czy podobne np. składające się z plemion pustynnych elfów. I tutaj dochodzimy do tego, żeby stworzyć miejsca, które zamieszkują np. tylko elfy, tylko zmiennokształtni, tylko naturianie, albo wymieszać rasy, ale tak by odsetek ludzi był niewielki. Mamy już mnóstwo państw ludzkich, a ras jest przecież znacznie więcej. Poniżej pokazuję wam herby (także które były już pokazane w innym temacie, ale nikt nie chciał ich opisać). Za każdym herbem stoi jakaś historia, jakiś pomysł na państwo. Opiszę wam mniej więcej o co chodziło mi, kiedy coś tworzyłam, jaki mam pomysł na dane miejsce, ale możecie wymyślić coś zupełnie nowego, świeżego. Dostaniecie tylko moje propozycję. Do niektórych miejsc mam już grafiki, do niektórych nie - do większości nie. Dlatego macie wolną rękę, pamiętajcie tylko by grafiki były podobne w rozmiarach, do tych które są już w grymuarze, tak bym mogła je dodać. Style mogą być różne. Dopuszczam nawet zdjęcia jeśli będą pasować do konceptu.

Proszę tylko, żebyście po zgarnięciu danego herbu, napisali mi jaki macie koncept na miejsce - nie musicie od razu, na spokojnie można to przemyśleć. Koncepty przysyłajcie na mail: granicapbf@gmail.com - w nicku wpisując swój login i nazwę miasta/państwa.

Nie bójcie się :) Każdy koncept omówimy na spokojnie <3

1. Nie umiejscowiłam nigdzie tego państwa, ale myślałam o kraju, który zajmuje się czasologią i eksperymentami z czasem, co może być kontrowersyjne dla państw ościennych. Wszechobecne rubiny skojarzyły mi się z tym, żeby państwo je wydobywało i inwestowało właśnie w rozwój eksperymentów nad czasem i innych.
Obrazek

2.Ten herb nie ma korony, a jedynie kwiaty, kiedy robię taki herb przeważnie mam na myśli, że państwo nie jest królestwem. Jeleniołaczka na herbie kojarzyła mi się z tym by było to państwo zmiennokształtnych i np. naturian umieszczone gdzieś głęboko w lesie. Niekoniecznie mroczne, ale ukryte pod koronami drzew, bardziej "dzikie".
Obrazek

3. Tutaj widzę zabobony, wiedźmy, alchemików, zielarzy, niekoniecznie nieumarłych, którzy mogą się kojarzyć z tym herbem. Można tu wmieszać czarodziejów, którzy robią eksperymenty, na które inne państwa by nie pozwoliły. Nie chodzi tutaj o mrok, ale o zupełnie inny sposób tworzenia władzy, tworzenia klas, lub braku klas społecznych. Tutaj jest naprawdę duży potencjał.
Obrazek

4.Elfy, wróżki, driady, fellarianie, miejsce znajdujące się w lesie, taki azyl dla naturian i im podobnych, gdzie mogą mieszkać satyry, krydiany które odeszły ze swojego plemienia. Wyobrażałam sobie, że to może być Jargor. (Na wschód, w Łańcuchu Mea-Venai) - na mapie nie widać, ale to może być gęsty las wspinający się na góry. Ta zieleń na herbie bardzo kojarzy mi się z jednością z naturą.
Obrazek

5. Całkiem na wschodzie znajdują się pustynia kamienista - Pustynia Yandir, Wyżyna Alajska i Płaskowyż Tarjanów, ten herb kojarzy mi się z państwami, które się tam znajdują, dzikie, jak karakal na herbie, ale silne i wytrwałe. No i te kolory tak bardzo kojarzą mi się z mapą.
Obrazek

6.Tutaj robiłam herb z konkretną myślą, o Wielkiej Pustyni Słońca i Sawannie Nurwijeskiej. Konkretnie o Sashali, ale mogłaby też na spokojnie być Khaikala. Inspiracją była Afryka, powoli przechadzające się po sawannie żyrafy, widziałam tam pustynne elfy i Mahińczyków. Brakuje mi państwa, które nie było by pełne białych ludzi, widziałam tu prawdziwą Afrykę, takie miejsce gdzie biali ludzie to coś zupełnie odmiennego. Też wyobrażam sobie tu zmiennokształtnych, leonidów, kotołaki, tygrysołaki,
Obrazek

7. Węże na kosturze nieodmiennie kojarzą mi się z eskulapem z naszych aptek, a więc z medycyną, państwem, które stawia na naukę nauk, głównie nauk ścisłych - wspomniana medycyna, matematyka, fizyka coś w tym stylu. Mogłaby być to monarchia stanowa, albo coś na podobnych zasadach ale władzę tworzą przedstawiciele różnych nauk. Oczywiście każdemu może się to kojarzyć inaczej :)
Obrazek

8.Zima, psie/wilcze zaprzęgi - resztę zostawiam waszej wyobraźni.
Obrazek
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekt Grymuar”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości