Archiwum AlarańskieSugestie

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Orpheus
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 112
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Ranga: Zakochany Szlachcic

Post autor: Orpheus »

A ja mam taki pomysł:

Można by zrobić spis podstawowych wyznań istniejących w świecie Alaranii. Jednak myślę, że lepiej było by nie opierać tego na zasadzie: bóg rybaków, bóg szewców, bóg wojowników a bardziej to podzielić na wyznania, np. dwie religie monoteistyczne, jedna politeistyczne(Ale tu najwyżej ograniczyć się do trzech bóstw np. Miłość, wojna, kultura) i może jakiś nonteizm. Tak na początek. Skupić się bardziej na tym w co wierzą wyznawcy i jakie mają zasady, niż wymyślać od groma bogów. Ulokować ich jakoś w świecie, potem można by zrobić nawet mapkę z wpływami poszczególnych wyznań.
I will get to you
And take you down
Tear your insides out
Crush your soul
Awatar użytkownika
Jasper
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 66
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Nieumarły (Upiór)
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Jasper »

Wszystko fajnie Orpheus, ale zauważ że większość graczy dla siebie samych jest Bogiem (a przynajmniej są niemalże tak potężni jak bogowie -. -). Tak samo nie sądzę żeby ktoś wyznawał otwarcie wiarę w jednego z określonych bogów, prędzej sobie własnych wymyślą. W sumie na potrzebę dokładniejszego opisu krainy to faktycznie jakiś panteon by się przydał.
Awatar użytkownika
Death
Szukający Snów
Posty: 183
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Przemieniona, dawniej pół elf, p
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Death »

Chciałabym zaproponować nowy sposób rzucania zaklęć: znaki/gesty. Nie potrzeba by tu długich studiów, jak przy inkantacjach, magia ne wyrywałaby się tak jak przy mocach, potęga zaklęć nie byłaby zmniejszona, jak przy rozkazach. Nie wymagałoby to też długich przygotowań jak przy rytuałach. Wadą tego sposobu byłby prosty fakt, że wystarczy kogoś mocno zwiącać, by uniemożliwić mu posługiwanie się magią. Poza tym, potrzeba by do tego sposobu rzucania zaklęć zwinność i precyzji, szybkość też nie byłaby nie na miejscu, żeby rzucić zaklęcie na czas ;).
Ostatnio edytowane przez Death 13 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
*
- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć.

"Czarodzicielstwo", Terry Pratchett
Orpheus
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 112
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Ranga: Zakochany Szlachcic

Post autor: Orpheus »

No w sumie jakby umieścić w panteonie wszystkich "przegiętych" xD to już mamy całkiem rozległą politeistyczną wiarę xD Te ponad wybitniejsze jednostki uznało by się za bogów monoteistycznych no i już mielibyśmy większość roboty wykonanej xD Ale tak na serio.
To wiara jest coś jak umiejętności, skille specjalne albo magia albo ją posiadasz albo nie. To taki kolejny dodatek by był - urozmaicenie. A może komuś by się przydał. Z chęcią bym zobaczył także sytuacje polityzną - "co tam u Arata świszczy" xD Bo jak narazie to świecie najwięcej dowiaduje się z opisów przy krainach :P
I will get to you
And take you down
Tear your insides out
Crush your soul
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Co do wyznań to plan ich stworzenia jest już od dawna, mamy już nawet z grubsza koncepcję genezy świata wytworzoną. Tylko jakoś czasu nam z Niarą ostatnio brakuje, by to wszystko spisać. No, ale w końcu wena zapuka do naszych dni, a czas się znajdzie ^^

Co do sposobu czarowania, to Inkantacje opierają się właśnie miedzy innymi na znakach i gestach, nie widzę więc sensu wprowadzania czegoś takiego.

Co do pamiętnika wydarzeń z forum... hmm... była koncepcja stworzenia Kroniki, ale niestety do tego trzeba osoby która by się tym chciała zająć. Może więc jednak dodam takie pole w kreatorze postaci. Muszę się tylko zastanowić jak to rozwiązać, i jakie funkcje powinno ono mieć.
Awatar użytkownika
Casper
Błądzący na granicy światów
Posty: 13
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek -kapłan
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Casper »

To ja mam jedną z sugestii, którą już "zasugerowałem" (nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem tego) Niarze, aczkolwiek w żaden sposób się nad tym nie rozwijaliśmy, gdyż ona była wtedy w stanie trupim, a jak wiadomo nieżywi, nie są zbyt rozmowni... mam nadzieję że odżyła. Przechodząc więc do tej mojej propozycji bo się jakoś rozwodzę na jakieś inne poboczne tematy, polegałoby to na tworzeniu stałych lokacji, czyli miejsc nie przeznaczonych jedynie na czas misji, ale takich do których każdy w każdym czasie miałby dostęp, a nie znikałyby i nie zostawały zamykane po zakończeniu przygody. Oczywiście w takim wypadku pierwszy post byłby ładnym obszernym i bogatym w szczegóły opisem. Nie chodzi mi tutaj na tworzenie na gwałt, bo jesteśmy porządnym forum, lokacji, lecz w czasie, gdy jakiś gracz potrzebował by jego na misje, albo dla samego siebie, tworzyłby takie miejsca, które później mogłyby być wykorzystywane przez resztę. To ja kończę bo gubię się w swoimi monologu... mam nadzieję, że zmieni się w dyskusję.
Awatar użytkownika
Sudżahid
Błądzący na granicy światów
Posty: 20
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Ifryt
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Sudżahid »

Nie jest to sprawa stricte techniczna, ale jednak związana z grą - coś, o czym pisałem już w shout boxie.
Mianowicie: przydałoby się kompendium opisujące świat gry, ogólny, niekoniecznie rozbudowany opis świata. Owszem, jest historia, ale bardzo ogólna i nie ma nic na temat obecnej sytuacji czy charakterystyki miast. Cóż, pewne strzępki informacji są w postaci opisów for i sub-for, ale jednak jest to ilość zdecydowanie niewystarczająca do nadania klimatu pewnym lokacjom... oraz bardzo niewygodna w wyszukiwaniu informacji - chcąc bowiem znaleźć, na przykład, jakieś bogate miasto handlowe, trzeba przeglądać po kolei wszystkie działy.
Arven
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 119
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Elf (z pochodzenia: Leśny)
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Arven »

Odświeżę, bo coś mi wpadło do głowy.

Można by było zmienić opcję w ustawieniach 'zapisywania' każdego wejścia graczy tak, aby pokazywał jakoś.. inaczej ? Albo ustawić go w ten sposób, aby w momencie godziny 23:jakiejś tam nie zerował całej listy użytkowników ? Może to odstraszać nowych, co tak patrzą i widzą, że to jest 5, 6 graczy...
Awatar użytkownika
Trenaas
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 112
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Trenaas »

TU KIEDYŚ BYŁA WIADOMOŚĆ.
Ostatnio edytowane przez Trenaas 13 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Wierzę w jednego Krula, Stworzyciela prawicy i w Wiplera, Syna Jego Niejedynego, Pana naszego, który z Krula jest zrodzony przed wszystkimi kucami, umęczon przez policjantów, skopan i zgazowan, wstąpił na izbę, drugiego dnia zmartwychwstał, siedzi po lewicy Krula. Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.
Awatar użytkownika
Ethelnalen
Kroczący w Snach
Posty: 249
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Anioł Światłości
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Ethelnalen »

Nie chciałem już zakładać nowego tematu.

W karcie postaci (Nie w kreatorze, tylko jak się kliknie na nick) ucina opisy ekwipunku jeśli są za długie. Nie dałoby się zrobić z tym tak jak jest z umiejętnościami? Że się przenosi do nowej linijki etc.
Comeda
Rasa:
Profesje:

Post autor: Comeda »

Cóż, admini wspominali wyżej, iż nie mają czasu na spisanie i wymyślanie fabuły....

Zgłaszam się dobrowolnie nad pracą fabularną, mającą na celu poszerzenie granicy.

Taka sugestia...
Awatar użytkownika
Nusair
Błądzący na granicy światów
Posty: 17
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek- najemnik
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Nusair »

W główce zaświtał mi pomysł na nową rasę. Mianowice chodzi mi o Jaszczuroludzi, pokrótce opisze. Jedna z najstarszych ras, prymitywna, agresywna, nienawidzi innych człekokształtnych ras. Są sporych rozmiarów, silne i zwinne, mają bardzo wyczulone zmysły. Żyją na mokradłach i innych podmokłych terenach. Czczą smoki jak bogów. Co wy na to? Jak pomysł się podoba, to mogę nad nim nieco popracować.
Awatar użytkownika
Trenaas
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 112
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Trenaas »

Dobre... nie mamy szamanistycznej rasy orków, ale za to będziemy mieć szamanistyczną rasę jaszczurów... :D Jak nie będzie odzewu od administracji, to spamuj im na pw xD
Wierzę w jednego Krula, Stworzyciela prawicy i w Wiplera, Syna Jego Niejedynego, Pana naszego, który z Krula jest zrodzony przed wszystkimi kucami, umęczon przez policjantów, skopan i zgazowan, wstąpił na izbę, drugiego dnia zmartwychwstał, siedzi po lewicy Krula. Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Orkowie też się zrobią, a co do reptilionów część powinna żyć na pustyniach i w lasach tropikalnych (taka moja subtelna sugestia), pomysł popieram i być może włączę się do przygotowań.
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
Morgrim
Błądzący na granicy światów
Posty: 18
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Krasnolud
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Morgrim »

Ale... zaraz? Włączyć ją jako rasę do grania, czy jako rasę do Alaranii?
I tak na marginesie: smoki i tak się czci jak bóstwa... o.O'' Nie zapominajmy na kim śpimy~

Teraz moja sugestia: opracowałbym Ci ja jakieś bóstwa. Na początku te główne, potem jakieś mniej znaczące... Chyba,że wystarczy sama Historia Alaranii do znalezienia sobie czcigodnych istot z niebios.
Jeśli się nad tym lepiej zastanowić, baśnie nigdy na nic nie przedstawiały dowodów. Występował w nich przystojny książę... czy naprawdę był taki? A może po prostu ludzie nazywali go przystojnym, bo był księciem? Dziewczyna była piękna jak poranek... no dobrze, ale który poranek? Kiedy leje deszcz, trudno nawet wyjrzeć przez okno, by się o tym przekonać! Opowieści nie chciały, byś myślała – chciały, byś wierzyła w to, co ci opowiadają...

-Pratchett, Wolni Ciutludzie
Orpheus
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 112
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Ranga: Zakochany Szlachcic

Post autor: Orpheus »

Moją propozycją jest dodanie opisów do zwykłych przedmiotów w Kreatorze Postaci - takich samym jak przy magicznych. Bo nie zawsze przedmiot oryginalny ważny dla naszej postaci musi być od razu magiczny. Praktycznie wszędzie coś takiego jest, przy zdolnościach, magiach, magicznych przedmiotach, nie wiem czemu zwykłe przedmioty zostały wykluczone z tego przywileju :P A to nie jest chyba trudną rzeczą do wykonania.
I will get to you
And take you down
Tear your insides out
Crush your soul
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości