Góra PrzeznaczeniaGranicowa Gazeta

Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.
ODPOWIEDZ

Czy chcesz, aby powstała Granicowa Gazetka?

Czas głosowania minął 2 lat temu

Tak
7
70%
Nie
0
Brak głosów
Trudno powiedzieć
3
30%
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Nuka
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 131
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Szlachcic , Najemnik , Wojownik
Kontakt:

Granicowa Gazeta

Post autor: Nuka »

Moi Drodzy, Moje Drogie!

Słowem wstępu: doskonale wiem, że mamy Blog i Donosiciela, z których dowiadujemy się o ważnych dla Nas wydarzeniach etc., ALE.
Jako że studiuję szeroko pojęte tekściarstwo, przyszło mi mieć zajęcia z edytorstwa czasopism i mieliśmy zrobić projekt jedynki gazetowej na zaliczenie. Okazało się, że zabawa w programie do tego stworzonym bardzo mi podpasowała - jest sympatyczna i mało skomplikowana, więc pomyślałam, że mogłabym zacząć bawić się z tym tak bardziej na poważnie. Do projektu wykorzystałam potencjał granicowego Donosiciela, dodałam tam artykuł z Sylwestra (którego pełna wersja jeszcze się tworzy, ale niedługo wpadnie na bloga, mam nadzieję).

Co Wy na to, by wspólnie tworzyć Granicową Gazetkę, pełną ciekawostek, nie tylko z wątków, ale ze świata forumowego, ze świata fantasy, ze świata średniowieczno-historycznego (kącik edukacyjny na przykład). Nie wychodziłaby jakoś często, może raz na miesiąc, ale angażowałaby więcej niż dwie osoby (nasze kochane Kronikarki), które i tak teraz mają pełne ręce roboty w prywatnym życiu.

Na razie zbieram głosy za i przeciw dotyczące tego pomysłu. Wszyscy byśmy tworzyli artykuły i resztę dziennikarskiego świata Granicy, ja bym je składała do kupy i oprawiała w typowo gazetową oprawę. Plik byłby w PDF-ie, więc prosty dostęp dla każdego!

Piszcie, co sądzicie o takim pomyśle, a jeśli chcecie przedsmak, to na discordzie w zakładce "nasza twórczość" wczoraj wstawiłam swój projekt z zajęć. Zajrzyjcie, pomyślcie, dzielcie się pomysłami.

Zapraszam i ściskam <3 :wydra
Awatar użytkownika
Nuka
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 131
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Szlachcic , Najemnik , Wojownik
Kontakt:

Post autor: Nuka »

Kochani!

Otwieram nabór tekstów do pierwszego numeru granicowej gazety. Głównym tematem będzie pytanie "Jak stałeś/aś się częścią Granicy?", ale to nie znaczy, że nie można pisać o innych rzeczach C:

Ogólnie działy mniej więcej już dopracowałam z pomocą Asi i Riordana, a brzmią one tak:
Felietony - mam miejsce na dwa, ale jeśli będzie więcej zgłoszeń, z chęcią poszerzę ten zakres (najlepiej, gdyby teksty traktowały o Waszym zderzeniu się z Granicą, może z jakimiś przemyśleniami filozoficznymi nawet, może odmieniła Wasze życie, może dzięki niej spełniacie swoje marzenia, serio, tutaj daję dowolność).
Donosiciel - rozmawiałam z Sani i ona zgodziła się wsadzić wieści z wątków do Gazety, więc jeśli macie opowieści, to śmiało, piszcie, całą strona będzie dla tego przeznaczona C:
Reklamy - masz karczmę, zakład pogrzebowy, klinikę weterynaryjną? Pisz, zareklamujemy Ciebie i Twoją działalność!
Wywiady - w pierwszym numerze planuję jeden obszerny wywiad, więc chyba kolejnego nie musi być, chyba że macie pomysł, to ja chętnie taki przyjmę C:
Ogłoszenia (zwykłe) - żeby dodać Granicy żywszego świata, można wysyłać najróżniejsze ogłoszenia; od "sprzedam kurę", do "oddam dziecko", sądzę, że takich perełek każdy potrzebuje na poprawę humoru. Nekrologi też mogą być.
Ogłoszenia fabularne (pomysł Neretha) - Można by wystawiać ogłoszenia dotyczące wątków, jeśli ktoś nie ma na taki pomysłu. Wystarczy napisać, w jakiej lokalizacji, od kogo i gdzie oraz co jest przedmiotem sprawy. Przykład:
Leonia
Stary wójt poszukuje rzadkiego lekarstwa dla swojej córy. Zasób medykamentów się wyczerpał, a dostawy są łupione przez bandytów.
Poszukiwana pomoc
nagroda jakaś tam

Kąciki - edukacyjne, kulinarne, zwierzęce, botaniczne i jakie jeszcze przyjdą do głowy, szablon jest płynny, więc jeśli chcecie podzielić się przepisem na smaczną zupę lub ciekawostką historyczną przydatną w wątku - piszcie śmiało!
Nowinki - techniczne, odkrywcze, naukowe etc. - jeżeli macie postaci lub NPCów, którzy coś wynaleźli lub odkryli, to dawajcie znać, wspomnimy o nich w odpowiednich rubryczkach!
Ilustracje - komiksy, memy, ogólna artystyczna twórczość własna z dziedziny grafiki, rysunku i malarstwa.

Szablon gazety powoli się tworzy, ale wiem, że nabór będzie trwał o wiele dłużej niż samo składanie tekstów, więc piszcie do mnie na PW lub inne komunikatory, ja wszystko chętnie przyjmę <3
Ściskam cieplutko :wydra

PS: Teksty i ilustracje zbieram do końca lutego, czyli 28.02.2022 do 23:59
Awatar użytkownika
Eris
Szukający drogi
Posty: 33
Rejestracja: 3 lat temu
Rasa: Fellarian
Profesje: Włóczęga , Bard
Kontakt:

Post autor: Eris »

Zgłaszam się na bazgrolnika ;3 :eris
ODPOWIEDZ

Wróć do „Góra Przeznaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości