Archiwum AlarańskieStellar Ark

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Stellar Ark

Post autor: Meridion »

Obrazek

Hej! Jak część z was wie, zajmuję się tworzeniem gier przeglądarkach. Od jakiegoś czasu pracuję nad projektem gry w klimatach sci-fi o nazwie Stellar Ark. Gra na chwilę obecną jest w dość wczesnej becie i sporo rzeczy w niej brakuje, niemniej jest grywalna. Z pewnością nie jest na etapie gdzie można by ją pokazać całemu światu jako kompletny produkt ;) Tak czy inaczej, przydałoby mi się trochę ludzi, do potestowania jej a co ważniejsze do motywowania mnie do dalszej pracy (tak potrzebuję motywacji :D).

Jeśli natomiast ktoś czuje się dobrze w takich klimatach i ma zdolności pisarskie (takich osób chyba nie powinno brakować na PBF'ie fantasy ;) ), cały świat gry czeka na opisanie (jest jego pewna koncepcja, niemniej zostaje wiele pola do popisu). Oprócz samego świata brakuje klimatycznych opisów technologii, modułów, pojazdów i całej reszty (są tylko opisy ich działania). Na chwilę obecną nie mogę zaoferować żadnego wynagrodzenia za tworzenie świata, jednak jeśli projekt wypali, a ktoś będzie się wykazywał chęcią współpracy istnieje taka możliwość (nie obiecuję jednak że tak będzie).

Podobnie tyczy się sprawa balansu w grze oraz wszelkich algorytmów do obliczania niemal wszystkiego. Jeśli ktoś lubi takie rzeczy przygarnę go z otwartymi ramionami ;)

W grze jest dostępne wewnętrzne forum (konto zakładane jest wraz z rejestracją w grze), więc można całą sprawę obgadywać tam, lub jeśli ktoś nie ma na to ochoty, chętnie przyjmę komentarze tutaj.

Proszę też jak na razie o nierozprzestrzenianie linku do gry poza forum. Jak pisałem potrzebuję trochę ludzi do motywowania mnie i testowania, jednak nie tłumów, które by raczej proces tworzenia spowalniały niż rozwijały :) Jak na razie rejestracja jest otwarta, jeśli jednak zaczną do gry lgnąć tłumy (ach pobożne marzenia ;) ) to będę musiał ją ograniczyć.
kamkaino
Rasa:
Profesje:

Post autor: kamkaino »

To na kiedy gra bedzie gotowa?
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Ciężko powiedzieć kiedy wyjdzie wersja 1.0. Zaplanowanych jest naprawdę duuuużooo rzeczy, więc aby je zrealizować potrzeba sporo czasu. Niemniej prace posuwają się do przodu. Już teraz gra jest całkowicie grywalna i chodź w becie, jest całkiem sporo opcji do ogarnięcia.

Na chwilę obecnie jest około 40 różnych technologi do opracowania (każdą można rozwijać "w nieskończoność", chociaż czas opracowywania następnych poziomów szybko rośnie) i 20 modułów (coś ale budynki w typowych strategiach). Zaimplementowane są też dość proste wspólne wyprawy, a także Hexy (czyli rodzaj przedmiotów magicznych z statystykami do ubierania na postać).

Gra wciąż nie jest gotowa na reklamę i pokazanie szerszemu gronu odbiorców, jednak nieco więcej testerów będzie mile widzianych :)
Awatar użytkownika
Calvemir
Szukający drogi
Posty: 46
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Calvemir »

Mogę spróbować, o ile nie wymaga to specjalistycznej wiedzy, ale wyobraźni i opisów. :D
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Docelowo chciałbym by opisy tworzył, ktoś znający się na fizyce i tego typu sprawach, aby były możliwie jak najbardziej science a najmniej fantasy, jednak na początek nie jest to priorytetem. Ponadto i bez tego będzie wiele obszarów gry, które nie będą wymagały jakiejś szczególnej wiedzy. Poza tym wiele elementów trzeba będzie opisywać od strony mechanicznej.

Jeśli jesteś zainteresowany, zarejestruj się w grze, pograj trochę i poobczajaj co i jak i odezwij się tamże na wbudowanym komunikatorze :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości