Profil użytkownika Agares

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Agares
Rasa: Smok
Wiek: 1000 lat (ostatnie 300 lat w śpiączce)


Aura

Silna, matowa aura w kolorze złota i cyny, roztacza ledwie już widoczną, ciemną, obsydianową poświatę. Wokół niej słychać trzask płomieni. Aura wydziela tak wiele, przytłaczających zapachów, że zmysły wręcz odrzucają je, nim czytający aurę zgłębi choć kilka jej nut zapachowych. W dotyku niezwykle twarda, acz giętka, zaś jej powierzchnia jest gładka, a krawędzie niezwykle ostre. W smaku aura jest łagodnie gorzka i lepka.


Wygląd

***SMOCZA POSTAĆ***
Agares jest dość sporym i groźnie wyglądającym smokiem. Jego ciało od końca ogona do czubka nosa mierzy sobie ładne 300 stóp, przy czym ciało smoka osiąga wysokość około jednego pręta. Łuski na jego grzbiecie i górnych partiach ciała i kończyn są koloru czarnego, natomiast brzuch smoka i dolne partie jego ciała są pokryte łuską koloru czerwonego. Jego przednie i tylne łapy zakończone są ostrymi pazurami, a na skrzydłach widać wypustki kostne, które kształtem przypominają rogi. Błona na skrzydłach smoka jest w kolorze czerwonym i czarnym. Jego skrzydła również są ogromne. Jedno skrzydło ma długość około 150 stóp, a ich rozpiętość spokojnie przekracza 300 stóp. Przez całą długość grzbietu smoka zaczynając od miejsca, w którym wyrasta mu ogon, a kończąc na głowie, przebiegają kościane kolce. Głowa pradawnego przyozdobiona jest dwoma dużymi, czerwonymi rogami, a także kilkoma kościanymi kolcami. Oczy smoka mają kolor zbliżony do jasnego srebra, chociaż mogą wydawać się być koloru białego. W jego paszczy znajdują się dwa rzędy ostrych jak brzytwy zębów.

***POSTAĆ HUMANOIDALNA***
Agares może również przybierać postać humanoidalną, której najbliżej jest chyba do postaci ludzkiego mężczyzny. W tej postaci Pradawny jest przystojnym i mierzącym sobie 186 cm wzrostu mężczyzną, który posiada zarost na twarzy i włosy koloru czarnego sięgające mu mniej więcej do ramion. Jego oczy są wręcz koloru granatowego, a brwi raczej pospolite. Nos Agaresa jest nieco mniejszy niż u większości ludzi, których spotkał, a jego policzki są wklęsłe, przez co kości policzkowe są dość dobrze widoczne, a jego usta są wąskie. Jest postawnym mężczyzną, i to nie tylko ze względu na wzrost, ponieważ jest nawet bardzo dobrze zbudowany, a jego mięśnie są dobrze wyrzeźbione. Nie posiada żadnych blizn, ani tatuaży. Ubiera się przeważnie w ciemnoszarą tunikę ze skórzanym pasem, skórzane buty i rękawice, skórzany napierśnik, który połączony jest z naramiennikiem, a także brązową pelerynę z kapturem. Przy pasie nosi pochwę na swoją niezwykłą i magiczną broń. Porusza się dość szybko i cicho, a kroki stawia pewnie. Agares porusza się w postawie wyprostowanej, co jeszcze bardziej uwydatnia jego wzrost.


Charakter

Smok nie jest istotą aspołeczną, przez ostatnie lata większość czasu spędza w swojej wielkiej jaskini, w której nagromadził bardzo dużo skarbów. Do jaskini tej od czasu do czasu zaglądają podróżni, głównie po to aby w niej przenocować, rzadko kiedy przybywają tam jacyś wojownicy, którzy chcą zrabować bogactwa smoka, jednak gdy chcą zabrać je siłą to Agares walczy z nimi, aż ich nie zabije. Do każdej rasy nastawiony jest neutralnie, a to jak traktuje konkretnego jej przedstawiciela zależy od tego jak osoba ta traktuje smoka. Jest dość spokojny, opanowany i naprawdę trudno wyprowadzić go z równowagi. Lubi przygody i podróże dlatego dość często opuszcza swoje leże i krąży gdzieś nad Alaranią, aby znaleźć sobie coś do roboty. Obojętne jest mu to czy swój czas spędza samotnie czy w towarzystwie innej osoby lub osób. Nie jest małomówny, jednak zbytnio nie lubi opowiadać o sobie. Z zaufaniem bywa u niego na prawdę różnie, jednym udaje się zdobyć je szybko, innym przychodzi to dłużej, a jeszcze innym nie udaje się to w ogóle. Walczyć lubi tak samo jak podróżować i przeżywać przygody. Szczerze mówiąc to w swojej smoczej postaci walczy rzadziej niż w postaci humanoidalnej. Podczas walki jest bezwzględny i bezlitosny, w dodatku jego siła pomaga mu na szybkie kończenie z wrogami.

Atrybuty

Krzepa:Stalowe mięśnie, Niezłomny, Nie do zdarcia,
Zwinność:Zręczny, Bardzo szybki, Dokładny,
Percepcja:Dobry wzrok, Dobry słuch, Wyostrzony węch, Pozbawiony smaku, Wyostrzony zm.mag,
Umysł:Bystry, Błyskotliwy, Żelazna wola,
Prezencja:Piękny, Godny, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Zianie Ogniem [Z]Potrafi ziać ciągłym strumieniem ognia, a także tworzyć w swojej paszczy kule ogniste, które lecą dalej niż ciągły strumień ognia i eksplodują na niewielkim obszarze przy zetknięciu z jakąś powierzchnią.
Zdolność Przemian [Z]Agares posiada zdolność, dzięki której potrafi przyjąć formę humanoidalną wyglądem najbardziej zbliżoną do ludzkiego mężczyzny.
Latanie [Z]Pod postacią smoka Agares potrafi latać, dzięki swoim bardzo pokaźnym skrzydłom.
Mowa Smoków [Z]Jako, że jest przedstawicielem smoczej rasy to dziwne by było jakby nie znał smoczej mowy.

Umiejętności

Walka Sztyletem- człowiek [M]
Walka Wręcz- człowiek [M]
Walka Kłami i Szponami- smok [M]
Uniki [M]
Przetrwanie [W]
Skradanie się [W]
Czytanie Aur [W]
Polowanie [W]
Bestiologia [W]
Anatomia [W]
Medycyna [W]
Alchemia [O]
Kulturoznawstwo [O]
Wiedza o Światach [O]
Zielarstwo [O]
Tropienie [O]
Taniec [P]
Wspinaczka [P]
Pływanie [P]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Inkantacje
Ognia [A]Obeznany jest z tą magią na poziomie Adepta, zna ją odkąd pamięta i prawdopodobnie tej dziedziny nauczyła go jego matka. Z magii korzysta rzadziej niż z broni białej. Dzięki magii ognia potrafi też wzmocnić siłę smoczego ognia.

Magiczne przedmioty

Smoczy Wisior [ZAK]Wisior ten ma jedną ale ważną dla Agaresa właściwość, a mianowicie przechowuje cały jego ekwipunek gdy Pradawany przebywa w swojej prawdziwej, smoczej postaci. Wisior znika gdy Agares przemienia się w smoka, jednak pojawia się znowu gdy smok zmienia się w humanoida.
Ogień Zapomnianego Smoka [ART]To sztylet, który stworzony jest ze smoczych kości i dodatkowo zaklęty magią. Materiał, z którego jest zrobiony nadaje mu właściwości takie jak bardzo duża odporność na uszkodzenia i niezwykła ostrość, a to, że sztylet jest zaklęty magicznie sprawia, że ostrze zaczyna płonąć ogniem podczas walki- wystarczy, że Agares pomyśli o tym, żeby jego broń zajęła się ogniem. Oczywiście ogień ten jest magiczny i gaśnie dopiero wtedy, gdy Smok o tym pomyśli albo gdy ostrze upadnie na ziemię. Warto też wspomnieć o tym, że między bronią, a jej właścicielem utworzyła się swego rodzaju więź, dzięki której tylko Agares jest w stanie wyzwolić prawdziwą moc tego sztyletu. Sztylet czasami

Towarzysz


Historia

Już nie pamięta gdzie się urodził. Nie pamięta też swoich rodziców, wie tylko tyle, że również byli smokami. Agares podejrzewa, że większość, jak nie wszystkie cechy fizyczne odziedziczył po ojcu. Pamięta tylko niektóre momenty ze swojego życia z rodzicami, jednak ilekroć próbuje to nie może przypomnieć sobie informacji o swoich rodzicach. Ojciec wiele go nauczył. Nie uczył go walki mieczami, toporami czy innymi broniami, powiedział, że mistrzowskie opanowanie walki wręcz i walki sztyletem będzie lepsze, poza tym zawsze może zmienić się w smoka. W każdym razie opuścił swoich rodziców i postanowił żyć na własną rękę. Przez dłuższy okres czasu nie mógł znaleźć sobie konkretnego miejsca, aby zamieszkać w nim. Szukał głównie jaskiń i grot skalnych, jednak nie udało mu się żadnej znaleźć. Sporo czasu spędził też w swojej humanoidalnej postaci i dzięki czemu samoczynnie nauczył się też kilku umiejętności. W postaci humanoida zdarzyło mu się też kilkukrotnie odwiedzić karczmy i tawerny, a co za tym idzie przy okazji nauczył się podstaw tańca. Przez ten okres czasu wpadł też w sidła różnych romansów... I przy niefortunnej grze w karty przegrał jeden ze swych naramienników, a potem już go nigdy nie odzyskał.
I tak mijały lata, a Agares włóczył się po Alaranii szukając dla siebie odpowiedniej jaskini...
W końcu, w wieku jakiś 450 lat trawił na pewną jaskinię, która znajdowała się w Smoczej Przełęczy. Była ogromna, więc bez problemu zmieściła Pradawnego po tym jak zmienił się w smoka- nie zwlekał długo i postanowił w niej zamieszkać, poza tym znalazł w niej całkiem sporo skarbów. Zaczął od sprawdzania czy jaskinia nie prowadzi gdzieś dalej, czy nie ma ukrytych komnat i tym podobnych- i znalazł, jedną, ukrytą komnatę. Rozmiarami była o wiele mniejsza niż ta, w której spał, więc tak czy inaczej wszedł tam w postaci ludzkiej. W komnacie tej znalazł kilka szkieletów, prawdopodobnie jakiś poszukiwaczy przygód. Tunel prowadził dalej, więc smok poszedł w głąb jaskini, jednak po przejściu jakiś pięćdziesięciu metrów natrafił tylko na litą ścianę i skrzynię, która okazała się pusta, więc wrócił na górę i dokładnie przeszukał szkielety, a także teren wokół nich. W końcu w stercie kości, strzępek ubrań i piachu znalazł sztylet, jednak nie był to zwykły sztylet, otóż był to sztylet wykonany ze smoczej kości. Agares przez dość sługi czas myślał, że jest to zwykły broń tylko, że zrobione ze smoczej kości, w niedługim czasie przekonał się o tym, że bym w błędzie. Otóż, kilka dni po znalezieniu sztyletu przez pradawnego do jego jaskini wbiegło kilku uzbrojonych po zęby zbirów i chcieli po prostu zrabować jaskinię, a co więcej zarzekali się, że jaskinia jest ich własnością- Agares nie zgodził się z tym i zaczęła się walka. Po zabiciu trzech z grupy zbirów smok usłyszał głos w swojej głowie:
- Ahh... Moje kości... moje ostrze, znowu pokryte jest krwią nieprzyjaciół...- powiedział sztylet, jednak smok zignorował to, bo pomyślał, że mu się tylko wydawało, a umysł płata mu dziwne figle. Zabił kolejnych dwóch.
- Wyczuwam w tobie smoczą krew... Jesteś smokiem i nie tylko... Ty i ja pochodzimy z tej samej smoczej linii. Tylko, że ja umarłem wieki temu, jestem twoim przodkiem, a raczej jego pozostałością - mówił sztylet. A Agares zdał sobie sprawę, że broń na prawdę do niego przemawia.
- Na broń, która zrobiona jest z moich kości mówią Ogień Zapomnianego Smoka. Zaraz zobaczysz dlaczego... - powiedział głos w jego głowie, głos który należał do sztyletu, a po chwili całe ostrze broni zajęło się ogniem, magicznym ogniem. Pradawny nie dość, że ranił przeciwników, gdy nie udało mu się ich zabić to jeszcze podpalał ich szaty i skórę, a potem dobijał. Walka szybko się skończyła.
- Nauczę cię wyzwalać moc tej broni. - odezwał się głos w jego głowie.
- Wystarczy, że otworzysz przede mną swój umysł. - dodał Zapomniany. Nie był pewien intencji tego, kto siedzi wewnątrz broni, jednak otworzył swój umysł, głos zdawał się nie kłamać.
- Teraz wystarczy, że o tym pomyślisz... o tym, żeby ostrze zapłonęło. - odezwał się w końcu głos, po bardzo długiej chwili. Pradawny zrobił to, co powiedział Zapomniany, a ostrze po chwili zapaliło się.
- Szybko się uczysz. - stwierdził po chwili sztylet.
- Kiedyś ta wielka jaskinia była moja, teraz to twój dom. - dodał duch w sztylecie. Tak zaczęły się przygody Agaresa i Zapomnianego. Zdobyli sporo skarbów i zabili wiele osób, częściej w obronie własnej, a nie celowym ataku. Gościli też w swojej jaskini wielu podróżników i poszukiwaczy przygód. Aż w końcu, w wieku 700 lat sztylet powiedział smokowi, że wprowadzi go w pewnego rodzaju śpiączkę, a po tym jak się z niej wybudzi będzie silniejszym smokiem. Sen trwać miał całe 300 lat. Smok zgodził się. Wejście do swojego leża zamknął wielkim głazem, który był już w środku jaskini- Agares zmienił się tylko w smoka i przytoczył go do wejścia. Pozostał w smoczej formie i zasnął przykrywając się skrzydłami...

***300 lat później***

Nagle zerwał się, jakby ktoś wyrwał go ze snu.
- Wstałeś. Właśnie minęło 300 lat - sztylet odezwał się niemalże od razu w jego głowie. Agares czuł się silniejszy, niż był 300 lat temu, jednak
świat zapewne zmienił się przez ten czas, który on poświęcił na sen i zwiększenie swojej siły. Odsunął głaz, który zagradzał wejście do jego jaskini. Wyszedł z niej i udał się do najbliższego miasta w swojej ludzkiej postaci aby zdobyć informacje o tym co zmieniło się na świecie w trakcie tych 300 lat jego śpiączki. Teraz czekał na podróżnych, którzy zawitają do jego leża z zamiarem noclegu, a on przyjmie ich w zamian za opowieści, a może i nawet na pożegnanie obdaruje kilkoma skarbami ze swojego dużego bogactwa...

Dane gracza: Agares

Nazwa użytkownika:
Agares
Ranga:
Senna Zjawa
Inne Postacie:
†Drago†, Fenrir, Marou, Erestor, Samiel, Calel,
Martwe postacie:
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Wt kwi 01, 2014 9:40 pm
Ostatnia wizyta:
-
Liczba postów:
262 | Znajdź posty użytkownika
(0.32% wszystkich postów / 0.15 posty dziennie)
Ostatni post:
[Miasto]A w tej karczmie były smoki...
Wt maja 12, 2015 7:30 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Opuszczone Królestwo
(Posty: 111 / 42.37% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Pustkowia] W poszukiwaniu kłopotów
(Posty: 58 / 22.14% postów użytkownika)
cron