Profil użytkownika Tilia

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Tilia
Rasa: Człowiek - Druid
Wiek: 28


Aura

Emanacja nie jest zbyt silna, można wręcz powiedzieć że jest raczej słaba, jednak przyciąga spojrzenia swą niesamowicie barachitową barwą. Pokryta jest nią równomiernie, na całej swojej powierzchni, chociaż na wierzchu rozsypane są błyszczące drobinki cynku. Piękny efekt potęguje jasna ametystowa poświata bijąca od aury. Zaskakuje brak jakichkolwiek dźwięków, oraz zdający się nie pasować tutaj lekki chłód, bijący od emanacji. Jej powierzchnia jest zaskakująco sztywna, nieelastyczna. Nie można też ocenić czy jest twarda, czy miękka, gdyż pogrywa z wrażeniami dotykowymi, jedyną stanowczość przejawiając w ostrych krawędziach. Harmonię przywraca dopiero delikatny zapach lasu i polnych kwiatów, roztaczający się wokoło. Jej niezwykle kwaśny smak wykrzywia wargi, lecz po chwili smak łagodnieje i przyjemnie lepi się w ustach.


Wygląd

Tilia jest ładną kobietą o brzoskwiniowej skórze i miłym, ciepłym głosie. Niewysoka, drobnej budowy, porusza się z wdziękiem i gracją. Ma długie, lekko kręcone kasztanowe włosy i zielone oczy, w których zwykle odbijają się jej wszystkie uczucia. We włosy często wplata kwiaty lub listki.


Charakter

To ciepła i serdeczna osoba, wzbudzająca sympatię i zaufanie.
Z pewnością jej sposób bycia wynika z częstego obcowania z naturą. Las jest jej domem, zna doskonale niemal wszystkie jego zakamarki.
Choć można uznać ją za kobietę dorosłą, w wieku ponad dwudziestu lat nadal w głębi duszy pozostaje małą dziewczynką. Jest bardzo wrażliwa i zawsze chętna do pomocy. Nie lubi się nad sobą użalać i zwykle zaraża otoczenie swoim optymizmem. Jak każda kobieta marzy o swoim księciu z bajki i niegasnącej miłości.

Jest bardzo obowiązkowa i pracowita. Ojcu, który oczywiście także jest druidem, udało się rozbudzić w córce ciekawość świata i głód informacji. Tilia zawsze wprost chłonęła wiedzę. Chciała się uczyć i nauka nie sprawiała jej żadnych trudności. Do dziś bardzo lubi w leśnym zaciszu lub małej chatce zgłębiać tajniki wiedzy. Kocha księgi i światy, które może odkrywać dzięki nim. Bardzo dobrze zna się na ziołach, wie kiedy należy je zbierać, w jaki sposób suszyć i jakie posiadają właściwości.

Często na długie tygodnie znika w lesie, za towarzyszów mając jedynie wiekowe drzewa i dzikie zwierzęta.

Atrybuty

Krzepa:Raczej wytrwały,
Zwinność:Zręczny, Precyzyjny,
Percepcja:Dobry wzrok, Dobry słuch, Wyostrzony węch, Wyostrzony smak, Wyostrzone czucie,
Umysł:Bystry, Błyskotliwy, Silna wola,
Prezencja:Ładny, Godny, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Empatia [D]dzięki niej Tilia ma możliwość rozumienia nie tylko ludzi, ale także roślin i zwierząt
Znajomość mowy zwirząt i roślin [Z]rozumie mowę zwierząt oraz potrafi do nich mówić
Spostrzegawczość [Z]jest doskonałą obserwatorką
Umiejętność ukrywania się w lesie [Z]jeśli tego nie chce, prawie na pewno pozostanie niezauważona

Umiejętności

Botanika [W]
Zielarstwo [W]
Medycyna [O]
Meteorologia [O]
Pismo runiczne [O]
Władanie bronią białą - sztylet [P]
Śpiew [P]
Etykieta [O]
Geografia [O]

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Futrzany płaszcz [ZAC][loteria] Jeśli zostanie pogłaskany — ogrzewa właściciela do optymalnej temperatury bez względu na otoczenie.
Magiczny kamień [ZAC]Przyciąga deszcz, burze śnieżne, silny wiatr lub burze piaskowe (w odpowiednim klimacie) w najmniej niespodziewanym momencie [loteria].

Towarzysz


Historia

Tilia przyszła na świat w niewielkiej chatce w głębi lasu. Jej ojciec także jest druidem, matka zwykłą kobietą, która ukochała las.
Dzieciństwo Tilii było bardzo szczęśliwe, przebiegało w harmonii z otaczającym ją lasem. Choć była jedynaczką, nigdy nie narzekała na brak
towarzystwa – wszak wokół miała tylu przyjaciół! Każda żyjąca istota była doskonałym towarzyszem. Dzięki wrodzonej empatii, Tilia od najmłodszych lat świetnie rozumiała prawa rządzące naturą, a kiedy ojciec zaczął uczyć ją mowy zwierząt i roślin, stworzenia te stały się jej jeszcze bliższe.
Kilka razy matka zabrała Tilię do miasta. Nie było to miłe miejsce. było tam głośno, brudno i niebezpiecznie. Przygnębione, samotne zwierzęta i uwięzione w niewielkich donicach rośliny. Tilia rozumiała, że od czasu do czasu jest potrzeba by wyprawić się do miasta jednak nie lubiła tych wypraw. Chociaż cukrowe figurki były takie pyszne…
Wyprawy z ojcem nad Kryształowe Jezioro i Wodospad Snów były natomiast przepełnione harmonią i spokojem. Na każdym kroku dziewczynka chłonęła wiedzę przekazywaną jej przez doświadczonego druida i cały czas była nią tak samo zafascynowana. Choć nauka przychodziła jej łatwo z każdą chwilą chciała wiedzieć więcej.
Pewnego dnia ojciec zaprowadził ją do Kamiennego Ołtarza. Ta wyprawa na długo pozostanie w pamięci dziewczyny. Choć las nie miał dla niej tajemnic, w tym miejscu wyczuwała coś magicznego.

Kilka lat temu matka Tilii przepadła bez wieści w Menaos. Nie udało się ustalić, jaki spotkał ją los. Zbyt niewiarygodne było przypuszczenie, by dobrowolnie opuściła swój las i ukochaną rodzinę.

Dane gracza: Tilia

Nazwa użytkownika:
Tilia
Ranga:
Kroczący w Snach
Inne Postacie:
Titivillus,
Martwe postacie:
Ranga:
Obrazek
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
GG:
1792413
Grupy:
Dołączył(a):
Wt maja 08, 2012 12:06 pm
Ostatnia wizyta:
So kwi 20, 2019 1:52 pm
Liczba postów:
221 | Znajdź posty użytkownika
(0.27% wszystkich postów / 0.09 posty dziennie)
Ostatni post:
[Gdzieś w lesie] Wędrówka.
So mar 23, 2019 1:23 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Szepczący Las
(Posty: 100 / 45.25% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Gdzieś w lesie] Wędrówka.
(Posty: 89 / 40.27% postów użytkownika)
cron