Profil użytkownika Jaster

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Jaster Kora Lea'nth
Rasa: Driada
Wiek: 200 lat


Aura

Barachitowa aura o dużej sile i obsydianowej poświacie. Wokół niej słychać przyjazną, wesołą melodię, dziecięcy śmiech i przyspieszone bicie pulsu. Wydziela zapach miodu i kwiatów. W dotyku jest gładka, giętka i ostra a w smaku lepka i łagodna.


Wygląd

Jaster to driada. Cóż, łatwo powiedzieć akurat to zdanie, gdyż co do pozostałych spraw oprawy fizycznej ów kobiety... z tym jest już problem. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest bardzo piękna i zmysłowa. Należy do nielicznej grupy kobiet, które mogą pochwalić się jędrną skórą, zgrabną sylwetką, czy głębokim spojrzeniem hipnotyzującym mężczyzn. Niestety, wychowana wśród drzew i lasów, Kora nigdy nie pomyślała, by korzystać ze swych atutów. Włosy ścina tylko raz na trzy lata, brązowe i lśniące opadają przez tors, chroniąc piersi przed zimnem i sięgając aż do kolan. Na paru miejscach ciała Jaster da się zauważyć mięśnie wyćwiczone w pocie czoła. To z całą pewnością energiczna istota, co wyjaśnia liczne ślady po błocie, piachu czy ziemi, które Driada zabiera z sobą w czasie biegów czy spacerów po lasach. Bynajmniej jest higieniczna. Jeśli już się upiększa, to tylko po kąpieli, używa wtedy naturalnych składników. Co warto jeszcze dodać, pachnie osłonecznioną letnią polaną i bzem. Ma dzikie spojrzenie i rytualne czerwone znaki w okolicach czoła. Jeśli ma już się w ogóle ubrać, zakłada fatałaszek nieprzeszkadzający w bezszelestnym poruszaniu się po głuszy.


Charakter

Jaster to driada. Cały jej charakter streszcza się w tym jednym, jakże krótkim zdaniu. Jest bowiem pomocna i opiekuńcza, bez obydwu cech nie mogłaby sprawować pieczy nad roślinami i zwierzętami, a także dobrami, jakie tkwią — zwykle — nieodkryte przez ludzi. A zatem, by las nadal pozostawał domem dla dzikiej części Alarani, Kora jak najlepiej dba o jego bezpieczeństwa. Wystrzega się zagrożenia, nigdy nie działa pochopnie. W życiu codziennym kieruje się rozumem, choć często zdarza się, że także i sercem... Nie należy jednak do Naturianek rozkojarzonych, marzycielskich. Stąpa twardo po ziemi, nie buja w obłokach. Na każdą ważną sprawę próbuje patrzeć obiektywnie, nie czyni problemów, lecz stara się je rozwiązywać. Mimo stalowego usposobienia można z nią spokojnie rozmawiać. Driada, zgodnie z rodzinnym zwyczajem oraz piastowanym stanowiskiem, zawsze zaprosi gościa do siebie, poczęstuje go i udomowi, jeśli to zwierzak. Bądź co bądź, samemu trzeba się przekonać, jaka jest naprawdę. Wszelkie gdybania nic tutaj nie dadzą... oprócz wątpliwości.

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny, Raczej wytrwały, Odporny,
Zwinność:Bardzo zręczny, Bardzo szybki, Dokładny,
Percepcja:Dobry wzrok, Czuły słuch, Wyostrzony węch, Wyostrzony smak, B. wyostrzobe czucie,
Umysł:Pojętny, Błyskotliwy, Silna wola,
Prezencja:Piękny, Godny, Charyzmatyczny,

Cechy specjalne

Odporność Psychiczna [Z]Dzięki tej zdolności Jaster uodporniła się na ataki mentalne.
Rozumienie Mowy Zwierząt [Z]Opiekunka lasu od dzieciństwa kontaktowała się ze zwierzętami, aby pomagać im w trudnych chwilach.
Rozumienie Mowy Roślin [Z]Wydawać by się mogło, że zwyczajne krzewy nie mówią... lecz ich szept, Jaster doskonale zna.
Kształtowanie Drzew [M]Zależnie od woli, Jaster może tworzyć drzewa. W połączeniu z Jej magią mogą one wpływać na otoczenie.

Umiejętności

Skradanie się [W] Jaster jest cicha jak szmer wiatru. Porusza się bezszelestnie, tanecznym krokiem może podążać za wyznaczonym celem.
Władanie bronią (włócznia) [M] Magiczny podarek od Druidów okazał się zbawczym przedmiotem w rękach Jaster. Zawsze trzyma go przy sobie i często z niego korzysta, jak i trenuje.
Zielarstwo [W] Hobby Driady jest zbieranie roślin i sporządzanie z nich specjalnych odczynników, mikstur, jak i eliksirów.
Botanika [O] Zakres wiedzy przydatny do opieki nad lasem oraz w zielarstwie.
Szamanizm [W] Driada jest Wiedźmą i często się do tego przyznaje. Szamanizmy odprawia jedynie wśród Druidów, z którymi jest mocno zaprzyjaźniona.
Uniki [O] Sztuki przetrwania na polu walki, Jaster jeszcze się uczy. To i tak wiele, jak na kogoś, kto ucieka od potyczek.

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Dobra [M]Kora umiejętnie nauczyła się korzystać z powierzonego jej daru - Magii Dobra, dzięki której chroni ukochany las oraz jego mieszkańców.
Życia [A]Dzięki tej dziedzinie, Jaster może jeszcze lepiej opiekować się przyrodą. W połączeniu z Magią Dobra i tworzeniem drzew, Magia Życia daje niesamowite efekty.

Magiczne przedmioty

Włócznia Apaxa [ZAC]Podarunek od zaprzyjaźnionego Kręgu Druidów, jest bronią poświęconą i pobłogosławioną. Z całą pewnością można powiedzieć, że została wzmocniona przed zniszczeniem za pomocą magii czy oręża. I to jest własnie szczególna cecha włóczni.
Naszyjnik z zębem smoka [ZAK]Przedmiot zaklęty przez grono dorosłych Naturian. Pozwala badać las nawet, jeśli się jest daleko od niego. Jest niby oczkiem, lunetą, dzięki której widzi się zielone płuca.
Opaska Yanti [ART]Spadek po matce. Czerwono-krwista opaska wzmacnia moc Jaster, dzięki czemu może tworzyć więcej drzew za jednym razem.

Towarzysz

Ilmael
Jest to duch-iluzja, wieczny kompan i przyjaciel zarazem. Duch drzewa Jaster nie tylko wykazuje się dużą inteligencją, poczuciem humoru i erudycją, ale i...
milczącym charakterem. Przez wiele dni potrafi milczeć, by raz w końcu rzec tylko jedno słowo, na ogół dość wstrząsające i bulwersujące otoczenie. Duch
objawia się nikłym, małym kłębem magii, który ma krępe żółtawe oczy. Jego głos natomiast jest basowy i spokojny.

Historia

Jaster to driada. Nie miała zbyt wielkiego wyboru, narodziła się dość szybko i mało atrakcyjnie... w drzewie. Powstała ze związku dwóch Naturian: Fellarianina i Driady, którzy zakochani w sobie, od wieków opiekowali się Szepczącym Lasem. W tej opowieści niech pozostaną bezimienni, jak gdyby w ogóle mieli się nie liczyć.
Drzewo-dom stanowiło centrum całego życia młodej Kory. Już jako mały berbeć dała się poznać jako patronka wszystkiego, co słodkie, miłe i urocze. Przynosiła do rodziców zranione żyjątka, na ogół borsuki i wydry. Z wieloma z nich się zaprzyjaźniła. Rodzice, wiedząc, jaka zatem przyszłość czeka na Jaster, postanowili zatroszczyć się o jej powodzenie i pracę, a także umiejętności. W wieku 8 lat wysłali ją na szkolenie do pobliskiego Kręgu Druidów. Jej nauczycielem był Apex, mężczyzna wiekowy, lecz silny z ciała i umysłu. Wraz z resztą Kręgu przyzwyczajał młodą adeptkę do magii. Moce oraz krew Jaster pozwoliły jej na staranne, mistrzowskie uwydatnienie umiejętności życiodajnych i ochronnych. Wielokrotnie sprawdzana i testowana, doszła w końcu do perfekcji w wykorzystywaniu Dziedziny Dobra. Zdaniem Apexa jest to magia jak najbardziej odpowiednia, by opiekować się Szepczącym Lasem. Nauka Driady trwała aż 50 lat. Dorastając pod okiem Druidów, jak i Druidek, choć nielicznych, odebrała wykształcenie tzw. Opiekunki Gaju. Powoli wspinając się po kolejnych szczeblach, szybko zjednała sobie przychylność mieszkańców lasu. Stała się nie tylko powierniczką ich sekretów, niańką i opoką, ale i prawdziwą przyjaciółką. Kimś, na kim zawsze można było polegać.
Kora kontaktowała się ze światem zewnętrznym. Niejednokrotnie wraz z Apexem u boku, chodziła do ludzkich miast, kupowała ubrania, akcesoria, pożywienie. To tam właśnie pierwszy raz ścięto jej włosy do wysokości łopatek, co przeżyła z wielkim bólem i płaczem.
Wydawać by się mogło, że to wszystko, co można powiedzieć o Driadzie. Nic bardziej mylnego. Ważnym momentem w życiu Jaster okazała się zima sprzed 100 lat... Kłusownicy z pobliskich osad postanowili zapolować na śpiące zwierzęta — korzystając przecie z tego, że mniej czujne i leniwe łatwiej się złapią. Myśliwi byli bardzo trudnymi przeciwnikami, a przynajmniej tak myślała Jaster. Z pomocą innych Naturian oraz Druidów przeżegnali nawałnicę łowców, choć nie obyło się bez ofiar. Widząc szalejącą śmierć w lesie, Driada poprzysięgła sobie dawać innym życie. Raz jeszcze udała się na kształcenie do Apexa. Sędziwy mężczyzna powoli gasł i chociaż wszystko, co wiedział o Magii Życia przekazał studentce, ta nie mogła mu w ogóle pomóc. Apex odmawiał leczenia. Druid zmarł w wieku 485 lat, został pochowany pod starym dębem u bram Szepczącego Lasu.
Dzięki poleceniom Druidów i własnym zasługom, Jaster stała się Matronką Lasu. Przewyższa nie tylko zwyczajne Driady, ale także może w pewien sposób przemawiać w imieniu ludu lasu. Jest rzeczniczką i mediatorką między światem szarej Alarani, a zielenią ukochanego domu.

Dane gracza: Jaster

Nazwa użytkownika:
Jaster
Ranga:
Błądzący na granicy światów
Martwe postacie:
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Pn sie 08, 2011 9:39 am
Ostatnia wizyta:
Śr sie 17, 2011 2:49 pm
Liczba postów:
10 | Znajdź posty użytkownika
(0.01% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
Ostatni post:
[Jaskinia nieopodal Warowni] Deszczowa piosenka
Śr sie 17, 2011 12:54 am
Najaktywniejszy w dziale:
Chata Heresyi
(Posty: 4 / 40.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
Podwórko
(Posty: 4 / 40.00% postów użytkownika)
cron