Projekt GrymuarWierzenia - Runda 1

W tym dziale powstają tematy w których umieszczane są zestawy grafik, które mogą znaleźć się w grymuarze. Znajdziecie pakiety z grafikami zwierząt, roślin, eliksirów, lekarstw, alchemii, kuchni i wielu, wielu innych. Każdy użytkownik może wybrać sobie grafikę do opisania - schematy opisów, zasady i więcej szczegółów znajdziecie w poszczególnych tematach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Wierzenia - Runda 1

Post autor: Niara »

Podstawowe zasady znacie z wszystkich poprzednich wątków. Wyjaśnię więc te, które są inne. Po pierwsze są 3 typy grafik.

1. Główne bóstwo. Pierwsza grafika przedstawia główne bóstwo. Jeżeli bóstw jest więcej zgarniacie tyle grafik ile potrzebujecie. Jeśli któreś z tych bóstw będzie ważniejsze niż inne, informujecie mnie o tym w mailu z opisem. Musicie mi opisać każdą grafikę informacją o nazwie bóstwa i jego ważności w religii.

2. Miejsca kultu. Do jednej religii może być przypisane kilka grafik. Jeżeli wybierzecie np. jedną grafikę, która ma przedstawiać centrum kultu, również mi to zaznaczcie. Jeżeli kilka, podpiszcie każdy obrazek jaką świątynię/miejsce kultu przedstawia.

3.Kapłani. Sprawa ma się tak jak w miejscach kultu.

Grafiki zgarniacie schematem:

Główne bóstwo: numer/numery
Miejsca kultu: jak wyżej
Kapłani: jak wyżej

Grafik jest bardzo dużo, ale jeżeli czegoś wam zabraknie napiszcie do mnie na PW, albo na discorda.

Schemat opisu wrzucam wam tutaj, nie do grymuaru, bo wymaga głębszego wyjaśnienia.

Tabela, która będzie umieszczona pod grafikami: Nazwa| Typ|Główne bóstwo|Centrum Kultu|Lokalizacja|Występowanie

Wyjaśnienie informacji do tabeli:

Nazwa: Nazwa tak jak w rzeczywistości: Chrześcijaństwo, islam, judaizm, buddyzm.

Typ: monoteizm, politeizm, henoteizm, katenoteizm, monolatria, szamanizm

Główne bóstwo: np. Zeus, Ra, Prawąż, Najwyższy. Jeśli to politeizm, to warto wymienić tych, do których wierni modlą się najczęściej - tutaj wymieniacie same nazwy np. Atena, Dionizos, Ares itp.

Centrum kultu: Chodzi o najważniejsze miejsce dla wiernych (sama nazwa) np. Dolina Wiecznych Łowów, Świątynia Purpury, Drzewo Przodków.

Lokalizacja: Chodzi o lokalizację centrum kultu: czyli jeżeli wpisana została Dolina Wiecznych Łowów, to tutaj wpisujecie jej lokalizację: Góry Druidów/Mauria/Nieznana - bez opisu.

Występowanie: Nie możecie wpisywać całej Łuski, to mają być religie bardziej "lokalne", czasem to może być wierzenie obejmujące np. tylko Wierzbowy Gaj, czasem np. Wyżynę Alajską, czasem to będą tropikalne lasy południa. Krótko - bo to będzie wpisane w tabelkę pod obrazkiem.
Opisy, które będę już w zasadniczej części artykułu.

Główne bóstwo: Tutaj znajdować się ma opis głównego bóstwa, jeśli jest ich więcej, to po prostu opisujecie każde, a przynajmniej te najważniejsze.

Opis ogólny: Chyba wiadomo o co chodzi.

Założenia: Jak sama nazwa wskazuje, założenia danej religii. Czyli np. to, że życie doczesne musi być czyste, żeby dostąpić zbawienia po śmierci.

Historia: No tutaj chyba nie ma czego tłumaczyć.

Centrum kultu: Nazwa/nazwy, plus opisy, w tym lokalizacja.

Miejsca kultu: Tylko jeśli takowe są, niektóre religie mogą mieć tylko jedno miejsce oddawania czci, którym będzie centrum kultu, wtedy piszecie: Centrum kultu - żebym wiedziała, że nie ma pomniejszych. Ale miejscami kultu mogą być np. drzewa jakiegoś określonego typu, świątynie, ołtarze, pomniki. Oczywiście wszystko z opisami.

Kapłani: Może być opis ogólny jeśli np, występuje jeden typ kapłanów. Ale dodajecie ich nazwę i opis. Jeśli jest więcej typów kapłanów no to opisujecie każdego np. Czciciele - główni kapłani danej religii, tylko płci żeńskiej, ich rolą jest to i tamto, sprawują takie i takie obrzędy. Wygląd - czyli szaty, specyficzne uczesanie itp. itd.

Obrzędy: Przede wszystkim te główne. Nazwa + opis obrzędu.

Informacje dodatkowe: Wszystko to, czego nie dało się zawrzeć wyżej.
No i grafiki:

Główne bóstwo:
Obrazek

Miejsce kultu:
Obrazek

Kapłani
Obrazek
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Awatar użytkownika
Samiel
Kroczący pośród cudzych Marzeń
Posty: 431
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Skrytobójca , Wędrowiec , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Samiel »

O, to może opiszę - jak mówiłem - wiarę, której kapłanem jest jedna z moich postaci:
Główne bóstwo: grafika 24,
Miejsce kultu: grafika 15 i 21,
Kapłani: grafika 42.
La mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
Awatar użytkownika
Gwenfyvar
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 88
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Zielarz , Bard
Kontakt:

Post autor: Gwenfyvar »

Wieeem że mam zaległości, ale biorę bóstwo nr 33 i świątynię 41, jako kapłana wezmę 55 ale Blanche również mogłaby być ilustracją do kapłanki :3
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

To ja wezmę 9 jako główne wierzenie (szkwał jak się patrzy, Vodyan-Aquaris będzie zadowolony), miejsce kultu: 50, a co do kapłanów - 7.
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
Malfo
Szukający drogi
Posty: 33
Rejestracja: 3 lat temu
Rasa: Czarodziej
Profesje: Szlachcic , Wędrowiec , Mag
Kontakt:

Post autor: Malfo »

Jako bóstwo poproszę grafikę o numerze 52, jako świątynie numer 48, a kapłanów spod numeru 26
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Dla mortyzmu rezerwuję grafiki: główne: 31, miejsce kultu nr 8 i kapłanów nr 15 i 56.
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
Avarralie
Szukający drogi
Posty: 27
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Wędrowiec , Alchemik
Kontakt:

Post autor: Avarralie »

:hellkitty

Główne bóstwo: grafika nr 19
Miejsce kultu: grafika nr 49
Kapłani: grafika nr 30
Awatar użytkownika
Neretheal
Szukający drogi
Posty: 25
Rejestracja: 3 lat temu
Rasa: Maie
Profesje: Mag , Opiekun , Inna
Kontakt:

Post autor: Neretheal »

Ok, to u mnie jak wcześniej zaklepałem nr. 27,
To teraz dobieram numerek 4 z miejsc i 47 z kapłanów :))
Awatar użytkownika
Turre
Zbłąkana Dusza
Posty: 9
Rejestracja: 3 lat temu
Rasa: Czarodziej
Profesje: Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Turre »

Ja poproszę bóstwo 45, miejsce kultu 6 i kapłanów 1.
Pozdrawiam :kwiatwisni
Awatar użytkownika
Arnulf
Szukający drogi
Posty: 29
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Błogosławiony
Profesje: Kapłan , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Arnulf »

Poproszę:
Główne bóstwo: 38
Miejsce kultu: 3 i 33
Kapłani: -
Awatar użytkownika
Arnulf
Szukający drogi
Posty: 29
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Błogosławiony
Profesje: Kapłan , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Arnulf »

I jeszcze na dokładkę, jeśli można to:
Główne bóstwo: 39
Miejsce kultu: 57
Kapłani: 12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekt Grymuar”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość