Góra PrzeznaczeniaCo aktualnie czytacie?

Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.
Silver
Szukający drogi
Posty: 38
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Fellarianin
Profesje:

Co aktualnie czytacie?

Post autor: Silver »

Szczerze powiedziawszy dziwię się, że taki temat jeszcze się nie pojawił. W każdym bądź razie, jako, że niemal wszyscy czytamy książki, tutaj można pochwalić się refleksjami, opiniami i, być może, poznać jakieś nowe, nieznane dotąd, acz ciekawe pozycje.
A więc, co aktualnie czytacie? Co macie zamiar przeczytać w najbliższym czasie?

Pozwólcie, że zacznę :>
Skazany zostałem na czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, jednak gdy tylko skończę, ponownie zabieram się za, niemalże wszystkim już znany, Świat Dysku.
Awatar użytkownika
Tesusil
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 109
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Bard , Włóczęga , Mieszczanin
Kontakt:

Post autor: Tesusil »

Ja na ten moment czytam "Wiedźmina" mistrza Andrzeja Sapkowskiego. Czytam tą książkę czwarty raz i muszę przyznać że nigdy mi się nie znudzi.
Awatar użytkownika
Vladimir
Szukający drogi
Posty: 33
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Vladimir »

"Pan Tadeusz" .... zmusili mnie ;(
Aimee
Szukający drogi
Posty: 29
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Człowiek, Bard
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Aimee »

Teoretycznie powinnam czytać "Romea i Julię", ale z powodu braku chęci do przebijania się przez dramat o tragicznej miłości, czytam trzecią część z serii "Pendragon", "Wojna, której miało nie być", autor D.J. MacHale ;)
Awatar użytkownika
Eldarion
Szukający drogi
Posty: 46
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Eldarion »

Aktualnie czytam świetną książke Hyperversum
Awatar użytkownika
Eladir
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 73
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Górski elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Eladir »

Wymienianie lektur to głupota chyba troche :D Jakieś tam są cały czas, raczej się ich nie czyta z różnych powodów.
Generalnie ostatnio przeżywam fascynacje erą bitników, jeśli ktoś jest mniej obeznany to krótki wstęp
http://pl.wikipedia.org/wiki/Beat_Generation
po przeczytaniu książki Jack Kerouac - W Drodze. Raczej czytam głównie fantastyke, ale to jest naprawdę tak cholernie ciekawy temat i tak dobrze napisane książki, że polecam się zapoznać i zacząć od książki której tytuł podałem w poprzednim zdaniu.
No i w każdym razie, właśnie się za Włóczęgów Dharmy tego samego autora wziąłem, ale musiałem to poprzedzić jakiś wstępem bo a nuż się ktoś zainteresuje, do czego zachęcam !
Awatar użytkownika
Eldarion
Szukający drogi
Posty: 46
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Eldarion »

No to stwierdzam iż HyperVersum skończyłem ( już dawniej, ale nie chciałem pisać post pod postem :D )
Zacząłem czytać czwartą część z serii Pieśni Lodu i Ognia :D
Krew i Ogień czy coś takiego... Polecam ;3
Awatar użytkownika
Ryann
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 71
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Ryann »

Taak, ja jestem w tyle, bo dopiero na Starciu Królów. Grubaśny tom, ale warto brnąć :D
Awatar użytkownika
Elyana
Błądzący na granicy światów
Posty: 23
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Mag
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Elyana »

Ja jestem teraz zauroczona ostatnim tomem Pieśni Lodu i Ognia, "Taniec ze Smokami". Znaczy, ogólnie opisy są nudne, zaś fabuła genialna ^^
Awatar użytkownika
Nimmeril
Szukający Snów
Posty: 154
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Mroczny Elf
Profesje:
Ranga: [img]http://img263.imageshack.us/img263/7033/moderatorgfl.png[/img]

Post autor: Nimmeril »

Obecnie czytam trzecią część ,,Fionavarskiego Gobelinu" Wciągająca lektura. Polecam :>
Awatar użytkownika
Wiatr
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 106
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Wiatr »

Wszyscy dotychczas wypisują, jakie książki czytają, a ja akurat skończyłam czytać nie książkę, tylko komiks. I to komiks nie byle jaki, a 7 tom ,,Lucyfera" Mika Careya. Żałuję, że generalnie mało osób czyta komiksy, a tym bardziej żałuję, że nikt z mojego otoczenia nie czyta komiksów i że nie mam z kim się tym jarać. Seria ,,Lucyfera" jest cudowna, choć ma kilka wad, nie jest tak doskonała jak ,,Sandman" Neila Gaimana, ale naprawdę polecam, bo to coś pięknego czytać taki komiks.
,,Jedno było pewne: smok zjawił się tu nie bez powodu. ''Jaki on jednak piękny'' pomyślała niespodziewanie demonessa. Srebrny jaszczur z lśniącą w słońcu łuską rzeczywiście wyglądał imponująco.
Ale ryczał, ział ogniem i chciał pożreć innych, co psuło cały efekt."
- K. Pjankowa

http://www.youtube.com/watch?v=ZAZE3nJu40M

15 czerwca - Dzień Wiatru. Czekam na kartki imieninowe!
Liza
Rasa:
Profesje:

Post autor: Liza »

Również czytałam "Lucyfera" - fajna seria :>. "Sandman"- świetny ( Jak wszystko co Neila ), czytałam też parę książek Gaimana ( szczerze powiedziawszy nie pamiętam tytułów, pamiętam za to okładki xD ( i treść ) ) no i jeśli chodzi o komiksy jestem dumna ze swej kolekcji "Thorgali", część odziedziczona po tacie, nowsze zakupione z własnej kieszeni, uzbierała się już całkiem spora kupka. Ostatnio też weszłam w posiadanie niewielkiego komiksiku "Łauma" z bardzo fajnymi rysuneczkami :> - niezwykle przyjemna sprawa, szkoda tylko, że taka krótka.
Co do książek właśnie skończyłam czytać po raz trzeci "MW" Łysiaka, i tego też autora "Flet z Mandragory". Dzisiaj z braku prądu ( całe 12 godz ) przeczytałam cieniutką książeczkę "Czarty koktail i inne opowiadania" Carrola. Z jego bibliografii, jakby ktoś był zainteresowany, polecam gorąco "Krainę Chichów" - rewelacyjna książka. :D
Awatar użytkownika
Leinard
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 56
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Leinard »

Hmm, większość co czytam pochodzi z gatunku fantasy. Teraz rozpocząłem serię "Miecz Prawdy" Terry'ego Goodkind'a. Historia opowiada o "prostym" przewodniku leśnym, który zostaje prawdziwym Poszukiwaczem Prawdy - osobą będącą prawem i władającą potężnym artefaktem z przeszłości - Mieczem Prawdy.
Według mnie seria ta zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych dzieł fantasy, zaraz po tytułąch "Władca Pierścieni" J. R. R. Tolkien'a i "Wiedźminie" A. Sapkowskiego.
Jeśli pragniecie przeczytać coś co was wciągnie, polecam tę serię. Gwarantuję przyjemnie spędzone godziny.

Leinard
Nic nie było. To dopiero nadchodzi!
Awatar użytkownika
Enadelia
Szukający Snów
Posty: 185
Rejestracja: 10 lat temu
Rasa: Maie lasu
Profesje:
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/administrator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Enadelia »

Aktualnie czytam "K-PAX" Gene Brewer'a. Bardzo mi się podoba, jest ciekawa i skłania do pewnych refleksji na temat naszej cywilizacji. Na jej podstawie został nakręcony film o tym samym tytule, który zresztą jest jednym z moich ulubionych. Zarówno książkę jak i film serdecznie polecam! ;)
Awatar użytkownika
Iranthel
Szukający drogi
Posty: 32
Rejestracja: 10 lat temu
Rasa: Panterołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Iranthel »

Tyle tytułów... oczywiście pojawił się legendarny Wiedźmi. O Zwiadowcach Johna Flanagana natomiast cisza. Ja osobiście brnę przez 8 tom na 12 i nadal jest nieasamowicie ciekawa.
Awatar użytkownika
Parvatti
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 63
Rejestracja: 10 lat temu
Rasa: Wampir czystej krwi
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Parvatti »

Czytałam, 1 tom ciekawy, 2 też, ale później już wydawało mi się, że autor przedłuża akcje dla samego przedłużania dlatego przestałam czytać :)
"Życie jest salaterką pełną czereśni, do której wpadło kilka orzechów"

Wisior
Pierścień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Góra Przeznaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości