Archiwum AlarańskieProśby o akceptacje zmian w KP

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Awatar użytkownika
Nathanea
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 81
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Najemnik
Kontakt:

Post autor: Nathanea »

Właśnie się zorientowałem, że mam niezaakceptowane zmiany w KP. Polegają one tylko na dopisaniu paru zdań w uwagach. Z góry dzięki za ponowne zaakceptowanie.
Ostatnio edytowane przez Frigg 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
Awatar użytkownika
Mansun
Szukający drogi
Posty: 45
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Kotołak
Profesje: Wędrowiec , Zwiadowca , Badacz
Kontakt:

Post autor: Mansun »

Z okazji zakończenia przygody (rozciągniętej na 3 wątki) dodałam w KP małe zmiany:

- Dopisałam historię z wątków
- W umiejętnościach zmieniłam nieco opis Rasologii - poziom został ten sam, ale uwzględniłam wiedzę o wampirach

Proszę o akceptację ~

EDIT:
Ze względu na nowy kreator przejrzałam jeszcze raz KP i uwzględniłam więcej zmian:

- Zmieniły się poziomy w umiejętnościach. Rysunek O zastąpiłam -> Bazgraniem P, bo go nie używałam, ale nadal pasuje mi do założeń i charakteru. Dodałam też Wiedzę Ogólną na Z, by dobrze oddać zainteresowania i kompetencje kotołaka.
- Nowy opis Magii (bardziej zgadzający się z wątkiem, a także krótszy)
- Z atrybutów usunęłam przytępiony smak, a wzmiankę o nim z Cech specjalnych (jeżeli był wspomniany w wątku, to chyba tylko w pierwszych postach - potem zupełnie o tym zapomniałam i w sumie wydaje się to teraz zbędne)
- Zręczny zamieniłam na Bardzo zręczny, bo to wątkowo główny atrybut Mansuna i uznałam, że będzie lepiej oddawać jego umiejętności.
- Dodałam mu też mniejszą błyskotliwość, bo choć nie jest idiotą to jednak jest dość nieogarnięty by mieć to w KP XD
- W cechach specjalnych i przedmiotach magicznych zmieniły się poziomy, ale chyba dobrze odpowiadają poprzednim.
- Uzupełnione są nowe pola (także przy Towarzyszu)
Ostatnio edytowane przez Frigg 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Awatar użytkownika
Lucy
Szukający drogi
Posty: 46
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Wilkołak
Profesje: Rzemieślnik , Artysta
Kontakt:

Post autor: Lucy »

U Lucy'ego całkiem spore poprawki, głównie ze względu na to, że pierwotny projekt mocno wyewoluował w trakcie wątku, a także nieco lepiej poznałam uniwersum i mechanikę gry. Wpadłam też na parę nowych pomysłów i tak oto daję do sprawdzenia odnowioną KP.

WYGLĄD
- korekta ortograficzna
- poprawki detali (jerkin, jasne poduszki na łapach, ciemne pazury)
- zmiana wzrostu (175 cm w formie wilczej, doprecyzowanie 180 cm w ludzkiej)

CHARAKTER
- koretka ortograficzna
- lekka rozbudowa przedostatniego akapitu pierwszej 'ludzkiej' części
- ogólne, drobne poprawki zgodne z fabułą (bez znaczących zmian)

UMIEJĘTNOŚCI
(Tego było najwięcej i głównie ze względu na to postanowiłam edytować KP)

- Przerobiłam 4 osobne umiejętności na jedną, łączoną:
Wspólna Mowa W, Dialekt z Wyspy Lariv O, Język Naturian (łączony) P, Język Elfów (klasyczny) W -> Poliglotyzm W
Mam nową koncepcję komunikacji na wyspie i o ile sam Dialekt z wyspy był połączeniem języków, teraz zmieniłam go na 'czysty' Dialekt Zmiennokształtnych.
- Naturianizm zamieniłam na Rasologię (żeby obejmowała i zmiennokształtnych)
- Dodałam Wiedzę Ogólną (W), której zaczęłam używać zdaje się po napisaniu jego KP, ale uznałam ją za bardzo przydatną i odpowiadającą jego wykształceniu. Kiedy jeszcze raz spojrzałam na jego atrybuty (inteligencję), dobiło mnie, że na tle innych moich postaci właściwie nie wyróżnia się pod tym względem, podczas gdy jest jedną z najmądrzejszych, a fabularnie miał dobre warunki do nauki.
- Czytanie i Pisanie (W) - Wcześniej wzmianki o tym były przy językach.
- Etykieta - Zmieniłam z poziomu podstawowego na opanowany i nieco poprawiłam opis - początkowo odnosiłam tę umiejętność tylko do dworskiego stylu życia, ale uważam, że hybryda manier jaką teraz posługuje się Lucy oddaje jego elegancję i kulturę osobistą, a te ma na dość wysokim poziomie.
- Literaturoznawstwo, Przygotowywanie kawy, Targowanie się - rozbudowanie/drobne poprawki w opisach.

ATRYBUTY
Raczej wytrwały -> niezbyt wytrwały
Wrażliwy -> wytrzymały
Zamieniłam te dwa aspekty, bo choć wiedziałam, że Lucy nie jest najsilniejszym wilkołakiem, to nie byłam pewna w jaki sposób to zaprezentować - ostatecznie w wątku nie wykorzystywałam jego wrażliwości, ale najwytrwalszy nie był, więc uznałam, że to lepiej odda jego kondycję jako wilka.

Proszę o sprawdzenie i ewentualne korekty ~

EDIT:
Ze względu na zmiany w kreatorze:

- Umiejki mają nowe poziomy, choć starałam się, by odpowiadały starym
- Uzupełnione są nowe pola + Posiadłość
Ostatnio edytowane przez Frigg 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Nocna forma
Av świąteczny od Calli

Plan dnia/Dla świata

O zajeździe:
Ja: ,,Kiedy wiesz, że nawet smok z tatuażami może się pokazać, a wszyscy ściągnąć ubrania, a i tak będzie w porządku XD"
San: ,,Gdzie adoptuje się przypadkowego dzieciaka, który akurat był pod ręką i był wystarczająco bezczelny by zapytać."
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Niewielkie poprawki w postaci dopisanego akapitu historii z podsumowaniem ostatniego wątku i ze zmianami w magicznych przedmiotach, bo ukradziono Sanayi jej wahadełko, ale za to od nowych przyjaciół dostała magiczny pentagram.
Ostatnio edytowane przez Frigg 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
Awatar użytkownika
Mniszek
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 114
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Strażnik , Mag
Kontakt:

Post autor: Mniszek »

Niewielka aktualizacja: dopisane podsumowanie zakończonego wątku. Z góry dziękuję za akceptację!
Ostatnio edytowane przez Frigg 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
Awatar użytkownika
River
Zsyłający Sny
Posty: 315
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Smok
Profesje: Wędrowiec , Rozbójnik , Najemnik
Kontakt:

Post autor: River »

Aktualizacja KP póki co u Aldarena i Rivera

River:
Cechy specjalne - dopisek o tym jak on widzi, albo raczej czego nie widzi.
Poprawki kosmetyczne w wyglądzie i charakterze.
Niewielki dopisek u Chibiego
Dopisanie ostatnich wydarzeń do Historii
W umiejętnościach pojawiło się Pływanie

Aladaren:
Wiek - skończył 500 lat
Cechy specjalne - zyskanie umiejętności kontrolowania cieni dzięki swoim skrzypcom
Zmiana Towarzysza
Usunięcie z wyglądu opisu miecza
Dodanie do Umiejętności - Gotowanie
Dopisanie ostatnich wydarzeń w Historii
Usunięcie prawie wszystkich Przedmiotów magicznych dopisanie skrzypiec (przez przypadek usunęła mi się też nagroda z losowania - Listw w butelce 2 - ale i tak nie była używana, więc tragedii nie ma ;) )
Kosmetyczne zmiany w Charakterze
Usunięcie Uwag - zbędne były

I to chyba wszystko co pamiętam, z góry przepraszam, jeśli coś mi umknęło w planach jeszcze Yve, Valerian, Kiraie xP
Ostatnio edytowane przez Frigg 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
Awatar użytkownika
Alkes
Szukający drogi
Posty: 40
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Wędrowiec , Rzemieślnik
Kontakt:

Post autor: Alkes »

Prosiłbym o sprawdzenie zmian w KP, po kilku latach chcę wrócić na forum z nowym pomysłem na postać, zmieniło się wszystko po za imieniem. Czy powinienem też dostać nową aurę?
Ostatnio edytowane przez Niara 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
Awatar użytkownika
Samanta
Zbłąkana Dusza
Posty: 6
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Zjawa
Profesje: Mag
Kontakt:

Post autor: Samanta »

Proszę o akceptację zmian (praktycznie przebudowanie) w kp. Zmiany są następujące:
Sława, Godność, Rasa, Profesja, Majątek, Wygląda na - ot typowe głupotki do nowego kreatora
Wygląd, Charakter, Historia - zakładki te zostały właściwie przepisane. Ciągle ogólnie opisują jednak tą samą postać.
Umiejętności - dodałem parę umek i zmieniłem w paru miejscach ich poziom, dodałem opisy
Magia - Dziedzina mocy ma teraz poziom czeladnik, dodałem opisy, postać będzie używać inkantacji zamiast rozkazów
Cechy specjalne - delikatnie zmienione, by uwzględnić zmiany w grymuarze. + zmieniłem kiedy ludzie mogą zobaczyć Samantę
Przedmioty magiczne - dodałem parasolkę, żeby nie było
Ostatnio edytowane przez Niara 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
Awatar użytkownika
Mereve
Szukający drogi
Posty: 34
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Uzdrowiciel , Szaman , Mędrzec
Kontakt:

Post autor: Mereve »

Dzień dobry. Ciepło proszę o akceptację zmian w karcie wiedźmy ^^ Nic tak naprawdę się nie zmieniło, zastosowałam jedynie zabiegi kosmetyczne w historii. Oczywiście uzupełniłam również podstawowe informacje o Mereve (profesja etc.).
Z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
Ostatnio edytowane przez Niara 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
Awatar użytkownika
Cerau
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 74
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Przemytnik , Zabójca
Kontakt:

Post autor: Cerau »

Proszę o akceptację aktualizacji KP - uzupełniona o nowe rzeczy dodane do Kreatora, reszta bez zmian :)
Ostatnio edytowane przez Niara 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Proszę o akceptację aktualizacji KP - było z tym trochę problemów, ale się udało. Dodałem rzeczy, których nie było wcześniej, dostosowałem umiejętności do nowej skali, ponadto zwiększyłem siłę woli Medarda (co wynikało z gry postacią).
Ostatnio edytowane przez Niara 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
Samiel
Kroczący pośród cudzych Marzeń
Posty: 431
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Skrytobójca , Wędrowiec , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Samiel »

Proszę o akceptację zmian u następujących moich postaci:
1. Fenrir - dopisałem zawartość dla nowych pól w kreatorze, podniosłem mu "Unik" o oczko w górę, a Czarny Naszyjnik (przedmiot magiczny) ma teraz rangę "zaczarowany", a nie "zaklęty".
2. Jon dopisałem nowe pola, edytowałem mu kilka umiejętności zmieniając ich poziom (tak, żeby pasowało bardziej do mojej wizji tej postaci), podniosłem mu o oczko magię demonów (z tego samego powodu, dla którego zmieniałem kilka umiejęk), dopisałem też postaci miecz-artefakt (teraz ma rangę tajemny), który miała od początku, a którego opis usunęło.

Jak na razie to tylko te dwie postacie będą (niektóre udało mi się edytować, gdy jeszcze nie wyświetlało się to, że karta była edytowana XD), później podeślę inne, jak już je poprawię ^^
Ostatnio edytowane przez Niara 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję.
La mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Post autor: Niara »

UWAGA!Prośby o sprawdzenie Karty Postaci uzupełnionej po wprowadzeniu nowego Kreatora należy składać wyłącznie w tym wątku <<KLIK>>

Osoby, które zdążyły złożyć prośbę w tym wątku nie muszę przenosić jej do podanego wyżej. Wszystkie prośby z tego wątku zostaną uwzględnione.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Awatar użytkownika
Skowronek
Senna Zjawa
Posty: 281
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Złodziej , Skrytobójca , Szpieg
Kontakt:

Post autor: Skowronek »

Skowronek przeszła niezwiązaną z Kreatorem aktualizację - zakończyła wątek i dopisałam wydarzenia z niego do historii. Dopisałam również krowę Betty, którą elfka dostała w poprzednim wątku ("Gdzie lecą drzazgi"), ale jakimś cudem zapomniałam ją uwzględnić wcześniej. To wszystko, z góry dziękuję ^^
Ostatnio edytowane przez Niara 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Zrobione
Awatar użytkownika
Silea
Szukający drogi
Posty: 34
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Driada
Profesje: Uzdrowiciel , Mag , Alchemik
Kontakt:

Post autor: Silea »

Również wprowadziłam zmiany niezwiązane z Kreatorem, proszę o sprawdzenie w wolnej chwili :>.

1. Geografia [P], fizyka [P], historia [O], prawo [P], kulturoznawstwo [P] → Wiedza o świecie [P]
Od samego początku te umiejętności pełniły bardziej funkcję wiedzy ogólnej, więc pomyślałam, że ich rozbicie jest zbędne i zamiast tego zebrałam w jedną umiejętność.
2. Tropienie [O] → [P]
Uznałam, że same podstawy lepiej do niej pasują, w końcu nigdy się na tym nie skupiała, a część wiedzy zapomniała.
3. Niektóre opisy umiejętności trochę zmieniłam czy przeredagowałam, ale sprowadzają się do tego samego. Ważny jest za to Poliglotyzm, ponieważ oprócz rozszerzenia opisu dopisałam naturiański, który z logicznego punktu widzenia Silea powinna znać od początku, ale wcześniej po prostu nie myślałam o tym, jak wiele w Alaranii jest języków. W związku z tym podniosłam poziom umiejętności o jeden poziom, acz nie jestem pewna w tej kwestii i możliwe, że poprzedni mógł zostać – pozostawiam do oceny.

Pozdrawiam~
Ostatnio edytowane przez Niara 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Zrobione
Awatar użytkownika
Gaia
Błądzący na granicy światów
Posty: 14
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Czarodziej
Profesje: Mag , Włóczęga
Kontakt:

Post autor: Gaia »

Po otrzymaniu błogosławieństwa od Frigg, podłubałam trochę w KP Gai, gdyż tworzyłam ją - jako pierwszą postać - bez większego doświadczenia i stwierdziłam, że jej umiejętności są źle dobrane do ogólnego projektu postaci.
A zatem:
-> wygląd i charakter pozostały nietknięte
-> historia pozostała nietknięta
-> poziomy magii pozostały nietknięte, ale sposób rzucania zaklęć zmieniłam z Intuicji na Rozkazy (patrząc na to, jak zachowuje się w wątku, wydaje mi się to bardziej adekwatne)
-> umiejętności - tutaj zaszły spore zmiany: część znacząco obniżyłam, ze względu na to, że ani w historii, ani w planach na rozwój postaci nie są widocznie uwzględnione. Część zaś nieco podniosłam, ponieważ uznałam że czarodziejka w tym wieku i z jej doświadczeniami powinna posiadać nieco szerszą wiedzę w pewnym zakresie. Nie było to tworzenie statów zupełnie od zera, bardziej dostosowanie pierwotnych do faktycznych oczekiwań względem postaci, tym niemniej są to zmiany większe niż czysto kosmetyczne. No i dodałam opisy do umiejętności :>
+ uzupełniłam do tej pory puste pole "Sława"

Zostawiam czarodziejkę z nadzieją na dalsze błogosławieństwo i pozdrawiam cieplutko ^^
Ostatnio edytowane przez Frigg 4 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Powód: Przejmuję. Przejęte poza kolejką, zgodnie z informacjami przekazanymi na PW
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości