Zakurzona BibliotekaPracownia alchemiczna Sanayi

Twórczość Własna i Archiwum: W tym miejscu można się podzielić z resztą swoimi dziełami - opowiadaniami, poezją, rysunkiem oraz poczytać stare nieaktywne już tematy.
Wielkie regały, z półkami uginającymi się od ciężkich tomiszczy, ciągną się kilometrami w wielkiej bibliotece. Zgromadzona tu przez eony wiedza stała się źródłem pożądania każdego maga żyjącego na przestrzeni wieków.
Awatar użytkownika
Nuka
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 131
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Szlachcic , Najemnik , Wojownik
Kontakt:

Post autor: Nuka »

Ja stawiam, że nr 1 to Medard ^^
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

@Anastasja Dziękuję ^^ I niestety dwa pudła - w trójce zgadza się księżniczka i nie zgadza Maroko, a Fobos miał inne oczy i nie był artystą ;) Ale kierunek dobry!

Szóstka już odgadnięta przez River - to Aldaren ^^

@Nuka Trafiony-zatopiony :D
Awatar użytkownika
Samiel
Kroczący pośród cudzych Marzeń
Posty: 431
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Skrytobójca , Wędrowiec , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Samiel »

Mydło nr 2 to mydło dla Samiela? :D
La mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Tak jest, to Samiel :D

Nuka jeszcze odgadła Trójkę - to księżniczka Maia ^^
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Jestem pod wrażeniem. To Medowe mydło wygląda, jakby ktoś celowo nalał RIS-u do foremki i wrzucił do zamrażarki na czas jakiś, a potem wyjął. Efekt niesamowity, chylę czoła. Wow ^^ Wow2 :kocham :serce :jesienneserce
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
Jane
Szukający Snów
Posty: 174
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Skrytobójca , Zabójca , Szpieg
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Jane »

Czyżby mydło nr. 5 to była nasza droga Nev? :hej
"Chwasty to szkodniki, które zabierają słońce i wodę roślinom uprawnym. To nikomu niepotrzebne wyrzutki, które powinno się natychmiast wyrwać, zanim ucierpi całe pole. Niestety, one zawsze wracają, by zabijać. Odebrać możliwość innym roślinom na życie, czerpiąc na tym korzyści. Jane nie mogła porównać się do ciernia, który swymi kolcami bronił się przed wyrwaniem. Ona jest tylko chwastem"
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Tak jest! :nevaeh
Brawo, odgadliście wszystkie zagadki, jestem z Was dumna! <3
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Dobra, trochę czasu minęło i tak przedstawiam kolejną serię zgadywanek.
Mała podpowiedź: OSOBY się nie powtarzają, tzn. jeśli jakiś gracz wystąpił w poprzedniej edycji to tutaj już jego postaci nie będzie ;)
Miłej zabawy!

Obrazek
[FRIGG] (odgadnięte przez River)
Rasa tej postaci ma bardzo dużo wspólnego z drzewami, więc mydło miało przypominać deskę – robiłam co mogłam! Do tego ta osoba – mimo iż kawy nie pije – ma z nią wiele wspólnego, więc ług robiłam na świeżo parzonej kawie (Brazylia Santos). Zapach? Eukaliptus. Tak by było jednocześnie drzewnie i energetycznie, bo i postać i osoba mają w sobie wiele energii.

Obrazek
[BLANCHE] (odgadnięte przez Samiela)
Czego tu nie ma! Mydło jest białe i pachnie białym piżmem, bo powstało dla postaci arystokratycznej, dobrej i świetlistej. Jednak postać ta ma charakterek, dlatego też mydło upstrzone jest ziarenkami – to nasiona chia. I tu dochodzimy do kolejnej kwestii, bo dobro i chęć pomocy, którymi cechuje się ta postać sprawiają, że w skład tego mydła wchodzi wiele dobroczynnych składników – rzeczone nasiona, mleczko kokosowe, syrop klonowy. A, no i mąka. ZIEMNIACZANA.

Obrazek
[EVANGELINE] (odgadnięte przez River)
Kolejna księżniczka w kolekcji i kolejne mydło, które nie powinno sprawić problemu. Jest królewskie: ozdobione kryształami, skrzące się złotem (serio, w naturalnym świetle pięknie błyszczy) i pachnące szampanem. I w składzie ma dużo oliwy, więc będzie bardzo leniwie dojrzewać. A ze złotego pyłu, którego dodałam do masy szczodrze, kuchnię będę czyścić do końca życia.

Obrazek
[AVELLANA] (odgadnięte przez Samiela)
Tutaj wydaje mi się, że będzie prosto – jest wszak tylko jedna postać, która na sb wita się emotką róży, a jest to zdecydowanie mydło różane. Jednak nie zrobiłam go karminowego z jednej prostej przyczyny – trudno uchwycić odpowiedni odcień w mydle, bo zawsze wychodzi bardziej jak czerwona glina niż karmina, a jeszcze trudniej domyć osad na umywalce po korzystaniu z takowego (kto miał moje pomidorowe ten wie). Kolor dała więc różowa glinka, która przy okazji pięknie oczyści skórę, nadając jej anielską gładkość.

Obrazek
[NIARA] (odgadnięte przez River)
To chyba najprostsza z zagadek – kolor stanowi jednoznaczną wskazówkę. No i te kocie mordki. A poza tym, że mydło to jest różowe, to i różowym pachnie, bo zapach to grapefruit i pomelo – bo ta osoba lubi takie świeże zapachy. Poza tym ług zrobiłam na naparze ziołowym, bo i ta osoba bawi się w robienie różnych ziołowych herbatek.

Ponownie przepraszam za jakość zdjęć - jak w końcu ogarnę nowy telefon to będą lepsze. Na słowo wierzcie mi, że na żywo kolory prezentują się znacznie lepiej.

Miłej zabawy!
Awatar użytkownika
River
Zsyłający Sny
Posty: 315
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Smok
Profesje: Wędrowiec , Rozbójnik , Najemnik
Kontakt:

Post autor: River »

Myślę, że:

1. To Frigg?
2. Delia
3. Evangeline na bank ^ ^
4. nie siedzę na sb nie mam pojęcia xP
5. Niarcia <3
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

1, 3 i 5 - trafiony zatopiony :kocham
2 - niestety pudło :mysli
Awatar użytkownika
Samiel
Kroczący pośród cudzych Marzeń
Posty: 431
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Skrytobójca , Wędrowiec , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Samiel »

4 - Avellana? Nie przypominam sobie, żeby ktoś inny witał się różą na SB
La mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Bingo, czwórka to Avellana :D

To został tylko numer 2 - szybko Wam idzie :D
Awatar użytkownika
Samiel
Kroczący pośród cudzych Marzeń
Posty: 431
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Skrytobójca , Wędrowiec , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Samiel »

2 - Blanche?
Przyznam bez bicia, że skojarzyło mi się z tą postacią, ale nie byłem pewien, czy dobrze pamiętam jej imię i sprawdzić musiałem xD
La mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Tak, to jest Blanche! Przyznaj, mąka ziemniaczana Cię naprowadziła? xD2

No to odgadliście już wszystko - BRAWO! Mam nadzieję, że się podobało i do zobaczenia w kolejnej edycji, tym razem pewnie na jesień ;)
Awatar użytkownika
Samiel
Kroczący pośród cudzych Marzeń
Posty: 431
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Skrytobójca , Wędrowiec , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Samiel »

Mhm xD Zlotowe flashbacki przy tym miałem, to mnie właściwie doprowadziło do rozwiązania
La mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Okey, moi drodzy, nowa partia do zgadywania! Tym razem trochę się wycwaniłam i fotka jest jedna:
Obrazek
A oto opisy:

[Lewy górny róg] RIORDAN (odgadnięte przez Niarę)
Tę postać bez wielkiej przesady można nazwać mroczną, to i kolory tego mydła nie są zbyt jasne, a wręcz dość przygnębiające. Zapach dość dobrze pasuje do charakteru postaci – to kompozycja inspirowana perfumami „Alien” Thierry’ego Muglera. Może ten bohater to nie kosmita, ale na pewno nie stanowi duszy towarzystwa i stoi raczej na uboczu społeczności. No a że jest dość mocno uzależniony od różnego rodzaju substancji to proszę: w mydle jest i olej konopny by zrobiło się przyjemnie i woda z ogórków kiszonych by kaca wyleczyć. A że te konopie mi zrobił wykwity przez co mydło nie jest zbyt estetyczne... Przepraszam, następnym razem będzie lepsze!

[Prawy górny róg] TURRE (odgadnięte przez Niarę)
Oto mydło tajemnicze i zmysłowe. Na granatowym tle symbolizującym powagę z jaką kojarzona jest rasa postaci majaczą iluzoryczne, niewyraźne kształty z fioletu i złota – tę postać również otaczają iluzje. Poza tym jej zapach – kuszący, zmysłowy i ciepły, pasuje do postaci uwodzicielskiej, która zdecydowanie nie tworzy stałych związków, choć nie jest umyślnie okrutna w tym co robi. Ta postać potrafi też nietęgo wypić, dlatego to mydło powstało na ciemnym piwie.

[Lewy dolny róg] VINNY (odgadnięte przez Kanę)
To mydło jest jak on – wygląda pięknie, jest gładkie, eleganckie, nawet trochę arystokratyczne. Kryje w sobie wiele mądrości, bo składniki doń użyte pomagają w walce z wieloma problemami skórnymi, w tym z wypryskami, egzemami, łuszczycą. Ale tak jak nikt nie narobi ci obciachu tak jak on, tak to mydło również kryje swoją mroczną tajemnicę – to mydło dziegciowe. Zapach dla wybitnych koneserów, nawet po tym jak został złagodzony rozmarynem i sosną :3

[Prawy dolny róg] MITRA (odgadnięte przez River)
Kompozycja równie niejednoznaczna co postać. Na jasnym, świetlistym tle z bieli, zwieńczonym srebrem i złotem, które tak pasują do urody tej osoby, widnieją czarne skrzydła – takie same, jak na plecach tej postaci i tak samo mroczne jak jej fach. Zapach również jest zwodniczy – świeże i rześkie nuty limonki, mięty i cyprysu spoczywają na wyraźnej bazie z kadzidła i lawendy. I również to kadzidło może kojarzyć się z zawodem, który ta postać uprawia – zawodem, który całkowicie nie współgra z jej powierzchownością.

Malutka podpowiedź: jedna postać należy do gracza, który już się w tej kolekcji pojawił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakurzona Biblioteka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości