Archiwum AlarańskieProblemy po przenosinach.

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Problemy po przenosinach.

Post autor: Niara »

Hej, po przenosinach forum na nowy serwer pojawił się u mnie problem z ładowaniem strony. Forum wczytuje mi się bardzo powoli, odświeżanie trwa niezwykle długo, często mnie wylogowuje, albo nie chce przelogowywać kont połączonych. Czy u Was też strona działa inaczej? Gorzej? Żeby cokolwiek ruszać przy takich problemach Mer musi wiedzieć, czy to ogólny problem, czy tylko mojego komputera, albo naszego internetu. Dawajcie koniecznie znać, jak u Was zachowuje się forum.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Awatar użytkownika
Nimfea
Szukający drogi
Posty: 28
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Inna
Kontakt:

Post autor: Nimfea »

Mi też bardzo zamula jak tylko wchodzę w jakąś kp czy wątek to widzę to kółeczko na środku że chwilę musi się poładować;_; trochę to uciążliwe I też jak się przelogowywuje na inne konto to zdarzyło się że albo cofa do poprzednio oglądanego tematu na forum albo stwierdzi że nie mam uprawnień do oglądania strony(zwykle czatu) I mnie wylogowywuje całkiem
Awatar użytkownika
Blanche
Szukający drogi
Posty: 27
Rejestracja: 4 lat temu
Rasa: Błogosławiony
Profesje: Kapłan , Uzdrowiciel
Kontakt:

Post autor: Blanche »

Ja mam problem z czatem. Zawiesza mi się i czasami muszę zrestartować stronę, albo pokazuje mi się wiadomość że "strona nie odpowiada". Czasami też nie chce scrollować w górę/ w dół
Awatar użytkownika
Samiel
Kroczący pośród cudzych Marzeń
Posty: 431
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Skrytobójca , Wędrowiec , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Samiel »

Czasem mam problemy z załadowaniem się Granicy (więcej czasu zajmuje załadowanie strony głównej/podstrony). Z SB także mam czasami problemy, głównie chodzi o to, że nie odświeża automatycznie czatu.
La mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
Awatar użytkownika
Bhaskar
Błądzący na granicy światów
Posty: 11
Rejestracja: 4 lat temu
Rasa: Panterołak
Profesje: Włóczęga , Rzemieślnik
Kontakt:

Post autor: Bhaskar »

Mi forum muliło pierwsze dwa dni po przenosinach. Teraz wszystko śmiga.

Może któraś z tych informacji naprowadzi na jakiś trop: mam stałe IP, net o szybkości 50Mb/s, Win10, z serwerem łączę się z Wielkopolski, forum działa płynnie i w FF i w Chrom'ie.
"- A To jest Greebo. Tak między nami mówiąc, to potwór z piekła rodem.
- No cóż, jest kotem – odparła łaskawie pani Gogol. – Tego przecież należy oczekiwać."
T. Pratchett
Awatar użytkownika
Frigg
Zaklęta Żaba
Posty: 955
Rejestracja: 10 lat temu
Rasa: Driada
Profesje: Opiekun , Uzdrowiciel , Rozbójnik
Ranga: administrator.png
Kontakt:

Post autor: Frigg »

-> u mnie czasem granica łapie totalną zawiechę, odświeżenie czy ładowanie strony w nowej zakładce po kliknięciu, czasem trwa wieki, ale to jest jednorazowa akcja. Powiedzmy raz dziennie łapie taką zwieche, ale chwile się poładuje, po czym śmiga jak zawsze. To pojawiła się może z tydzień/dwa tygodnie temu?

-> czat na chrome wciąż mi nie działa (już kiedyś Ci Niarka pisałam, ale melduje, że nadal to trwa). Ostatnio odinstalowałam przeglądarkę i zainstalowałam od nowa, to jednak nie pomogło. Mogę śledzić wiadomości, jednak gdy tylko chcę wysłać to nie ma szans. Musze wyłączyć zakładkę i od nowa wejśc na czat, ale tylko po to by śledzić rozmowę. Przypominam, że na explorer czat śmiga prawilnie.

-> czat - nie wiem ile razy bym te ustawienia odświeżała, ale jak mam w opcjach zaznaczone, by mi zjeżdżało w dół do najnowszej wiadomości to to działa mi tylko przy kilku wiadomościach, a potem już się zatrzymuje i nie ściąga mnie w dół do najnowszych wiadomości (nawet próbowałam by od góry odczytywało i mnie naprowadzało, ale to też nie pykło - a i mniej czytelne dla mojego oka)

-> mnie nie wylogowuje, mogę również normalnie przelogować się między kontami i nie mam problemu z tym, że po pierwszej próbie zalogowania się, po wpisaniu prawidłowego hasła, muszę próbować jeszcze raz się logować. Nie wiem czy to przypadek, ale tutaj opcje działają też tak jak powinny.

-> na ten moment nie edytowałam KP, ale ostatnio jak tworzyłam dwie nowe to wszystko śmigało.
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Ja nie zauważyłem znaczących problemów (zwieszek, przestojów) z płynnością forum, jednak nadal występuje glitch z obrazkami w Grymuarze. Na przykład mapka środkowej Alaranii generuje errorcode i się nie wyświetla.

Kolejny problem - czat czasami się zacina i nie pokazuje najnowszych wpisów, tylko jakieś sprzedileścześniki, często taki stan rzeczy występuje na telefonie pod firefoksem/waterfoksem.
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
Silea
Szukający drogi
Posty: 34
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Driada
Profesje: Uzdrowiciel , Mag , Alchemik
Kontakt:

Post autor: Silea »

Nie zauważyłam, by coś ładowało mi się dłużej niż zwykle, przelogować się między kontami też mogę. W oczy rzuciło mi się to, że normalnie po zalogowaniu przez kilka dni (tydzień? nigdy nie liczyłam) wchodzę na stronę i nie muszę się ponownie logować, a teraz wylogowuje mnie zdecydowanie szybciej (tego samego dnia). Korzystam z Chrome.
Awatar użytkownika
Callisto
Czarny Kot
Posty: 399
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Złodziej , Skrytobójca , Wędrowiec
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/administrator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Callisto »

Mi Granica muli przy odświeżaniu, przełączaniu tematów lub w ogóle odpalaniu forum.
Początkowo zwalałam na internet, ale jednak reszta śmiga.
Używam Firefoxa.
Awatar użytkownika
River
Zsyłający Sny
Posty: 315
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Smok
Profesje: Wędrowiec , Rozbójnik , Najemnik
Kontakt:

Post autor: River »

U mnie jedynie forum strasznie zamula, jak wysyłam odpis (wczoraj chyba ze dwie minuty jak nie dłużej wysyłał się post Aldarena xd) i przy tym nawet strona główna się dłużej ładuje. Innych wspomnianych problemów (jak na przykład z przełączaniem między połączonymi kontami) nie zauważyłam :) Jedynie tylko ten zamuł podczas wysyłania odpisów xP
Internet mam bardzo dobry, nie mam z nim problemów problemów, filmy ładują się natychmiast, nawet jeśli wszyscy coś robią na internecie u mnie w domu.
Mam Chrome.
Awatar użytkownika
Latro
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 72
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Rozbójnik , Złodziej , Przemytnik
Kontakt:

Post autor: Latro »

Jedyne, co u siebie zauważyłam, to to, że forum ładuje się dłużej niż wcześniej, a i przy wstawianiu postów też trochę zamula (co prawda nie musiałam czekać dłużej niż pół minuty, ale jednak różnica pomiędzy tym, co jest teraz, a tym, co było wcześniej, jest całkiem widoczna). Co do internetu, to mam całkiem dobry i wszystko inne mi śmiga~
Używam chrome.
Wilczy kompan Grim
Członkowie bandy: Hares (zwierzęca postać), Badael, Vraen, Gerad, Julian, Vales i Sven
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Dajcie znać czy teraz jest lepiej.

Ogólnie to jest ewidentnie coś w ustawieniach, bo serwer jest znacznie lepszy niż poprzedni, więc nie ma bata żeby to przez niego :) Muszę tylko ustalić co powoduje zamulanie :)
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Czat magicznie przestał pikać. Usunięcie ciasteczek nie pomogło. Poza tym wywala taki błąd czasami "SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG".
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
River
Zsyłający Sny
Posty: 315
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Smok
Profesje: Wędrowiec , Rozbójnik , Najemnik
Kontakt:

Post autor: River »

U mnie po przechodzeniu do postów z powiadomień wywala coś TAKIEGO i w linku nie wiadomo skąd pojawia się ":80" W sumie po wysłaniu posta także :x
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

A teraz?
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Pikacz już działa.
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość