Błyszczące Jezioroz polany

W wodach Błyszczącego Jeziora mieszkają Strażniczki. Małe istotki mierzące dwa cale. Swoje miasto mają w jego głębinach. Są niezauważalne dla ludzkich oczu. To ich połyskujące ciała nadają błyszczące kolory wodom tego jeziora. Na środku znajduje się tez niewielka wyspa cała porośnięta gęstą roślinnością, mity mówią że gdzieś na tej niewielkiej wyspie znajduje się tajemniczy portal prowadzący wprost do lasu Jednorożców.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dalaya
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 137
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smokołak
Profesje:
Kontakt:

z polany

Post autor: Dalaya »

         Dziewczyna wylądowala zmęczona na polance niedaleko wielkiego jeziora. Kiedy mężczyzna zsiadł przemieniła się znowu w kobietę. Podeszła do rannego i objęła go w pasie. Przytrzymała go i popatrzyła się na niego. Nie był w dobrym stanie, musiała jak najszybciej dojść do medyka.
        -Powiedz, gdzie mogę go znaleźć ? - powiedziała, rozglądając się nerwowo.
Awatar użytkownika
Jars
Błądzący na granicy światów
Posty: 15
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Łowca
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Jars »

Łowca na początku był zaskoczony, tym iż dziewczyna jest smokołaczką, jednak wsiadł na grzbiet smoka, i podczas drogi uciął sobię drzemkę. Kiedy wylądowali obudził się i zsiadł z grzbietu smoka. Ledwo stał jednak Dalaya, pomagała mu się trzymać na nogach. Gdy zapytała się gdzie powinni go znaleść, odpowiedział.
- Gdzieś z drugiej strony brzegu jeziora. - Szli tak przez około godzinę, a z Jars tracił coraz więcej sił. W końcu im oczom ukazała się im mała drewniana chatka, z ogródkiem zielarskim. Gdy znajdowali się dziesięć metrów łowca upadł na ziemie tracąc prztomność, a w tej samej chwili wybiegły dwie postacie, odziane w brązowe szaty z kapturem.
- Spodziewałem się, iż za niedługo się tu zjawi. Pomóż mi go zabrać - Powiedział jeden do drugiego.
- Zrobimy co się da, jednak niczego nie obiecujemy - Powiedzieli, nim zamkneli drzwi.
Po godzinie wyszedł jeden z nich i powiedział - Będzie żył - I wrócił do swej chaty
Awatar użytkownika
Dalaya
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 137
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smokołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Dalaya »

        Dziewczyna zmęczona nie miała siły na opuszczenie tego miejsca. Mężczyzna był w dobrych rękach, więc mogła go spokojnie zostawić. Usiadła pod wielkim drzewem, a plecy oparła o konar. Usnęła w głębokim śnie. Znów prześladował ją koszmar, dziewczyna ciężko oddychała, a dłonie miała zaciśnięte w pięści. Tak spała przez parę godzin, aż wreszcie obudziła się. Jej ruchy były gwałtowne, sama była mocno pobudzona, a jej źrenice powiększone.
Awatar użytkownika
Daniel
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 93
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Łowca Dusz
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Nad brzegiem jeziora otworzył się portal, z którego wyskoczyła postać ubrana w skórzane odzienie.
- No, witaj ludzki świecie. Moje nowe więzienie. - Mruknął pod nosem. Dopiero teraz rozejrzał się dookoła. Nic ciekawego las, a pośrodku niego znajdowało się jezioro. Przemierzając las zauważył jakąś chatę, a niedaleko niej siedziała dziewczyna, która na oko najprawdopodobniej się wystraszyła. Podszedł do dziewczyny, wyciągnął rękę w jej stronę i zapytał szarmanckim tonem.
- Może pani pomóc?
Awatar użytkownika
Dalaya
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 137
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smokołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Dalaya »

        Dalaya popatrzyła zdziwionym wzrokiem na mężczyznę. Nie wiedziała, o czym on mówi. Rozejrzała się odruchowo, czy na pewno ten tekst był do niej. Leżała sama pod tym drzewem i obcy ewidentnie zwracał się do niej. Przez chwilę milczała patrząc mu prosto w oczy.
        -Nie potrzebuję pomocy, pan chyba pomylił osoby. Jeśli szukasz dziewczyny poszukującej pomocy radzę zacząć szukać w wieżach. - powiedziała z ironią i wstała.
Awatar użytkownika
Daniel
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 93
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Łowca Dusz
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Łowca był całkowicie zaskoczony zachowaniem dziewczyny. Przecież przedstawicielki płci pięknej zwykle przyjmowały każdą pomoc, nawet w decydowaniu się na jedną ze swoich sukienek, których nie dało się zliczyć!
- Niestety, w dzisiejszych czasach wieże zajmują magowie - Odpowiedział beztroskim głosem.
- A czy mogę wiedzieć, co robi tutaj taka piękna dama? I to jeszcze sama? - Powrócił do swojego szarmanckiego tonu. Daniel, (przynajmniej) jeszcze nie czuł niczego do dziewczyny. Po prostu chciał ją zwieść na złą drogę, wrócić do piekieł i mieć to z głowy.
Awatar użytkownika
Dalaya
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 137
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smokołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Dalaya »

        - Ha sugerujesz, że skoro jestem kobietą to nie poradzę sobie sama ? - powiedziała wściekłym tonem. Dziś miała i tak zły humor, a tu napatoczył się ten mężczyzna. Nie miała zamiaru zachowywać się jak jakaś damulka, zawszę mówiła prawdę i nie chowała swoich odczuć.
        -Nie jestem raczej skłonna do zwierzeń, niech pan poszuka inną paniusię. - powiedziała. - Przepraszam pana nie powinnam się na panu wyżywać. Mam nadzieję, że mi pan wybaczy. Właśnie pomogłam pewnemu mężczyźnie, a teraz zastanawiam się, co robić. - dodała skruszonym głosem. Trochę zrobiło się jej żal biedaka, że tak go potraktowała.
Awatar użytkownika
Daniel
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 93
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Łowca Dusz
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Łowca już miał się odwrócić, i pójsc sobię, kiedy dalaya przeprosiła, tłumacząc się bajeczką o ratowaniu jakiegoś mężczyzny. Daniel postanowił uwierzyć dziewczynie, wciąż z nadzieją, że przeciągnie kolejną duszyczkę na stronę zła, wróci do piekieł i wszystko będzie po staremu, zanim go wykopano.
- Spokojnie, każdemu się zdarza wybuchnąć, nawet mnie. - Uśmiechnął się pod koniec zdania.
- Proponuję pani zająć się zielarstwem. Za niektóre zioła potrafią dobrze zapłacić.
Daniel o mało nie dostał wybuchu złości, więc, kiedy dama nie patrzyła pobiegł za chatę, przemienił w swą prawdziwą postać i odleciał. (Ciąg dalszy http://granica-pbf.pl/viewtopic.php?f=20&p=30097#p30097 )
Ostatnio edytowane przez Daniel 12 lat temu, edytowano łącznie 2 razy.
Awatar użytkownika
Dalaya
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 137
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smokołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Dalaya »

        Dalaya uśmiechnęła się i milczała zastanawiając się, dlaczego ten człowiek jej to mówi. Obróciła się i ruszyła przed siebie. Nie miała zamiar rozmawiać z owym dżentelmenem. Przemieniła się w smoka i ruszyła w przestrzeń. Nie wiedziała, gdzie teraz polecieć i błąkała się po niebieskich przestworzach, szukając dogodnego celu do lądowania. Większość swojego życia tak spędziła, więc nie denerwowała ją ta bezczynność. ( Ciąg dalszy Dalayi )
Awatar użytkownika
Jars
Błądzący na granicy światów
Posty: 15
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Łowca
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Jars »

Kilka dni później z chatki wyszedł Jars, tym razem w pełni sił. Podziękował i zaczął szukać dziewczyny, jednak ta znikła.
-Szkoda, a taka piękna była - Pomyślał. Gdyby tylko mógł ją znaleść. Poszedł i usiadł pod drzewem, pod którym siedziala Dalaya. Zerwał kwiat rosnący obok i wpatrywał się w niego, przez około godzinę. Potem wstał, wyrzucił kwiat. Skierował się teraz w stronę Gór Drasso.
-Ludzie przychodzą i odchodzą- Powiedział na pozegnanie temu miejscu. (Ciąg dalszy http://granica-pbf.pl/viewtopic.php?f=5 ... 930#p31930 )
Zablokowany

Wróć do „Błyszczące Jezioro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości