Archiwum AlarańskieSkrypt do granicowego czatu

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis
Błądzący na granicy światów
Posty: 24
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Przemieniona z czarodziejki
Profesje:
Kontakt:

Skrypt do granicowego czatu

Post autor: Ignis »

Hej!
Część osób już o tym wie, ale tworzę tego posta po to, aby wiadomość dotarła do szerszego grona osób. Stworzyłam swoisty dodatek do przeglądarki, wspomagający pisanie na granicowym czacie. Przyda się on głównie osobom płynnie i pewnie korzystającym z klawiatury, jako iż pozwala posługiwać się shoutboxem bez konieczności używania myszy (albo chociaż zmniejszyć potrzebę sięgania po gryzonia do minimum).
Aktualnie skrypt posiada kilka prostych funkcji - wszystkie dotyczą wołania innych osób.

@nick
Jeśli wpiszesz coś w tym formacie do pola tekstowego, skrypt automatycznie to wyłapie. W przypadku, gdy ciąg znaków po małpie zostanie skojarzony z nazwą jakiegoś użytkownika, zamieni to na jego wyróżnienie. Przykład działania.

@@ lub @@liczba
Tego typu wyróżnienie pozwala na zawołanie odpowiednio osoby wysyłającej ostatniego shouta albo osoby wysyłającej któregoś shouta, licząc od najnowszych. Przykład działania.
Dodatkowo zamienione przeze mnie liczby przy nickach na format #liczba ułatwia korzystanie (tak to wygląda).

!! lub !!liczba
Jak w powyższym przypadku, tylko że tym razem to samo wyróżnienie czyjegoś nicku, na przykład po to, aby zaznaczyć konkretną osobę w wypowiedzi. Mała zmiana w stosunku do poprzedniej funkcjonalności, a działa tak samo, więc chyba nie ma potrzeby jej prezentowania.

Jak to to ustrojstwo zainstalować?

Po pierwsze i najważniejsze, będzie ci potrzebny jakiś menadżer skryptów użytkownika. Dla Firefoxa osobiście mogę polecić greasemonkey (link), do Chrome/Chromium podobno dobry jest tampermonkey (link). Niestety nie wiem jak to wygląda z Operą, ale biorąc pod uwagę charakter tej przeglądarki - na pewno coś takiego się znajdzie.
Menadżer skryptów to coś, co pozwala ci wgrać kod JavaScript, aby został on wykonany tak, jakby pochodził bezpośrednio z załadowanej strony. Dzięki temu można wprowadzać modyfikacje do wielu witryn, chociaż mój skrypt skupia się tylko i wyłącznie na Granicy.

Kiedy będziecie już wyposażeni w takie narzędzie, należy wrzucić skrypt (dokładnie to, co jest umieszczone tutaj) do dodatku. Potem wystarczy wejść na czat i używać!

PS: Jeśli po wgraniu skryptu z jakiegoś powodu nie będzie chciał działać, to proponuję zrestartować przeglądarkę - czasem pomaga.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości