Góra PrzeznaczeniaSkąd macie... swoje nicki?

Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.
ODPOWIEDZ
Comeda
Rasa:
Profesje:

Post autor: Comeda »

Mój Nick został zapożyczony z pseudonimu pewnego Polskiego jazzowego artysty, Krzysztofa Trzcińskiego (Komedy), lecz do zmodyfikowania jednej litery, skłoniła mnie obejrzana anime (Link pod spodem)

Kigeki/Comedy <-----
Awatar użytkownika
Camelie
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 71
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Camelie »

        Czy jakaś historia kryje się za moimi imionami i nazwiskami postaci... Cóż, ciężko przypisać temu jakąś genialną historię, jeśli takowej nie ma, aczkolwiek każdy ma jakieś własne sposoby na pozyskiwanie wymyślnych nazw własnych. Także od początku...
        Od dłuższego czasu kieruję się zasadą, wedle której do każdej gry fabularnej, gdzie tworzy się swojego bohatera, tak jak tutaj na Granicy, zawsze stosuję jakiś inny nick. To coś jakby "nowa postać = nowe imię". Ma to i swoje plusy i minusy, a dla mnie jest wygodne, bo nie mylą mi się postacie. Oczywiście mam stały zestaw nicków i pseudonimów, które stosuję w odpowiednich przypadkach, ale z racji tego, iż jestem do nich mocno przywiązana i traktuję je jako zamienniki mojego imienia, nie wykorzystuję ich do tworzenia OC, bowiem w moim wypadku grozi to zbyt dużym uosabianiem się z bohaterem, co nie jest pozytywnym zjawiskiem i pozbawia mnie dystansu do postaci.

        Camelie Aislyn Praveen - imię może nie jest szczytem unikatowości czy wzorem oryginalności, ale zawiera wszystko to, co ja lubię. Podczas tworzenia imion zwykle kieruję się prostymi metodami doboru głosek/ ulubionych liter, bądź przekształcam już istniejące nazwy. Cam jest po części właśnie takim przekształceniem od Cornelii, co z kolei było przekształceniem od Cordel (mojej OC z "powieści", nad którą sobie powolutku pracuję). Pierwotna przeróbka brzmiała też nieco inaczej, bo "Carmelie" :P Choć ostatecznie "wywaliłam" moją ukochaną literę "R", by imię było nieco "miększe".
        Druga rzecz, chciałam żeby Cam kojarzyła się z czymś... Mnie w trakcie "procesu przekształcania" skojarzyła się z kilkoma rzeczami: z japońskim kwiatem Kamielii, z imieniem Kamielia (co z kolei etymologicznie wywodzi się od indyjskiego imienia Kamal - czerwony, i jest jednocześnie żeńskim odpowiednikiem imienia Kamil) oraz z wyrazami: "camel" (z ang. wielbłąd) i karmel. Słodko, czyż nie? xD
        Aislyn wpisałam, ot tak, odruchowo. I o ile dobrze kojarzę jest to zwyczajne imię. Natomiast nazwisko... te zawsze bywały moją zmorą, toteż nie omieszkałam skorzystać z "pomocy naukowych" w postaci spisów imion i tym podobnych, jakie można znaleźć w internecie. I tak Praveen jest idiotycznie banalnym przekształceniem od indyjskiego imienia "Praveena - wykwalifikowana".

        Naurin Samalia Terathinn - Urii jest przeróbką mojego starego nicku "Nauria" jaki to wykorzystałam w swoim pierwszym PBFie opartym na realiach gry Prince of Persia. A było to dawno, w zamierzchłych czasach :P Drugie imię wzięłam z tego samego spisu imion hindi, co nazwisko Cam. Samalia od "Samali - bukiet". Zaś nazwisko Fellarianki... to zlepek liter i głosek wpisanych randomowo, choć wedle uznania xD

        I to by było na tyle w tym temacie. Bowiem na tworzenie kolejnych postaci z mojej strony w najbliższym czasie się nie zanosi. Ech, jak zwykle się rozpisałam :P
Wszyscy popełniają błędy, ale tylko nieliczni potrafią się przyznać do swoich.
Awatar użytkownika
Darayawus
Szukający drogi
Posty: 37
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Darayawus »

Hymm, mój nick nie jest raczej żadną tajemnicą, tak samo jak nie kryje się za nim żadna wielka tajemnica. Otóż zaczynając swoją przygodę z grami typu RPG i PBF jakieś cztery lata temu, musiałem sobie wymyślić jakiś nick bo mój stary się nie nadawał. Mniej więcej w tym samym czasie zainteresowałem się pochodzeniem swojego imienia, co pozwoliło mi bardzo zręcznie wybrnąć z problemu. Bowiem imię Dariusz w języku perskim to podobno Darayavahus, co oznacza coś w stylu "niosący dobro". Niestety jednak nie pasowało to do mojego nikczemnego charakteru, lecz na szczęście znalazłem gdzieś alternatywną teorię mówiącą że moje imię może pochodzić właśnie od Darayawus, co oznacza "dzielny/mężny". Nie muszę chyba mówić że bardziej spodobał mi się ten wariant. Muszę jednak przyznać że przywiązałem się do tego nicku i nie zmienił bym go na żaden inny. Pewnie dlatego też jeśli zaczynam grać na jakimś forum, to zawsze wyłącznie jedną postacią.

Jeśli chodzi o nazwisko mojej postaci, to od razu przyznaję że niewiele dla mnie znaczy. Właściwie mając gotową KP, miałem problem gdyż w pierwszym polu miało być pełne imię i nazwisko. Ja nie miałem na nie żadnego pomysłu. Po prostu więc wziąłem słówko zaczerpnięte z piosenki Sabatonu. Po łacinie oznacza ono "zniszczenie/ wyniszczenie" czy coś podobnego.

Oto i cała tajemnica.
Rum is the power
Rum is the key
Rum is the thing that sets us free
Awatar użytkownika
Mesmer
Szukający Snów
Posty: 185
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Upiór
Profesje: Mag , Alchemik , Zielarz
Kontakt:

Post autor: Mesmer »

Z sympatii do Mesmera.

"Najogólniej można mesmera opisać jako kogoś, kto sam zwykle nie robi nic ważnego poza przeszkadzaniem innym w zrobieniu czegoś ważnego :)."
http://strefarpg.pl/artykuly/guild-wars/mesmer,868
Fear and ignorance are good business.
Strach i zabobon to dobry interes.
(X)
Savir
Rasa:
Profesje:

Post autor: Savir »

http://www.babynames.com/index.php

Większość moich postaci posiada imiona zaczerpnięte właśnie stąd. Wpisuję w wyszukiwaniu nazwę albo cechę związaną z danym osobnikiem i szukam dobrze brzmiącego imienia. Tym samym otrzymuję odpowiednie imię z zawartym w sobie znaczeniem.
Na przykład:
Nero - "pełen mocy". W końcu jest magiem
Bran - "kruk". Także skrót od Brand - "miecz". Pierwsze uosabia jego wolnego ducha, a drugie prostotę i charakter
Savir - "Cierpliwy" - podkreślenie jego osobowości.
Awatar użytkownika
Wiatr
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 106
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Wiatr »

Mój nick to hołd dla Wiatru na Szczycie z książek genialnej Ewy Białołęckiej ,,Kroniki Drugiego Kręgu". Czasem przybieram przydomek Wiatr we Włosach mając na uwadze kilka względów - to hołd dla Indianina Wiatru we Włosach z ,,Tańczącego z Wilkami" oraz dlatego, że uwielbiam mieć wiatr we włosach :D
,,Jedno było pewne: smok zjawił się tu nie bez powodu. ''Jaki on jednak piękny'' pomyślała niespodziewanie demonessa. Srebrny jaszczur z lśniącą w słońcu łuską rzeczywiście wyglądał imponująco.
Ale ryczał, ział ogniem i chciał pożreć innych, co psuło cały efekt."
- K. Pjankowa

http://www.youtube.com/watch?v=ZAZE3nJu40M

15 czerwca - Dzień Wiatru. Czekam na kartki imieninowe!
Vendra
Błądzący na granicy światów
Posty: 22
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Vendra »

Z moim nickiem to jest tak, że to są trzy imiona trzech bohaterek, które powołałam do życia na łamach gier serii DA. Idąc od początku, to będzie: panna Hawke (Vendra), Szara Strażniczka z Kręgu Magów (Maurie) i Orlezjańska Strażniczka (Ashade). W każdym razie proces twórczy wyglądał mniej, więcej o tak: wymyślam sobie ogólne brzmienie (np. o lekko francuskim zabarwieniu lub żeby swoim dźwiękiem pasowało do osoby, którą chcę stworzyć), potem przy chodzi czas na pierwszą literę i wreszcie, na samym końcu, przypadkowa zbitka sylab, która mnie urzeknie.

Proste, prawda? :)
"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę."
Awatar użytkownika
Kesay
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 72
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Półelf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Kesay »

Ja w prawdziwym życiu ma na imię Kesja. To dziwne imię chociaż niektórzy mówią że piękne. To znaczy miły dla nosa zapach kwiatów kecyi. To roślina rosnąca w Izraelu. A wiecie że... chociaż nie starczy już na ten temat.

No i właśnie Kesay, to jakby inaczej Kesja. Tylko nie zapomnijcie że czyta się Kesaj! Ale tego to chyba nie muszę wam tłumaczyć.
"Tutaj czas się zatrzymał. Minęło sto dni i sto nocy, a tutaj wszystko trwało takie samo.
A może minęło dopiero pięć minut...?
W świecie, który się skończył, czas płynie inaczej."

Insigami
Ishigami
Błądzący na granicy światów
Posty: 24
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Fellarianin
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Ishigami »

Ishigami, co w języku japońskim znaczy prawie dosłownie "Kamienny Bóg". Pierwotnie była to moja postać władająca właśnie żywiołem ziemi/kamienia :D A później została na stałe moim nickiem i jakoś mi tak zostało dla kolejnych postaci
Berni
Szukający Snów
Posty: 150
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Berni »

Jeśli chodzi o mnie, to Berni, jest to skrót od pełnego imienia Bernard. Jako pierwsza zaczęła tak na mnie mówić moja wychowawczyni w chyba 2 klasie podstawówki. Wtedy nie lubiłem tego zdrobnienia, ale po krótkim czasie bardzo polubiłem, i obecnie prawie wszędzie go używam.

Jeśli chodzi natomiast o nazwisko - Deitwen - oznacza z języka elfów ,,Biały Ogień", a Dagor, nie jestem pewny, ale chyba bitwa. Nie pochodzi z Władcy Pierścieni. O istnieniu słowa Dagor w tej serii dowiedziałem się dziś.
Awatar użytkownika
Sunniva
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 82
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Mai lasu
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Sunniva »

Z Sagi o Ludziach Lodu <3
Awatar użytkownika
Lilly
Błądzący na granicy światów
Posty: 19
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Maie Lasu
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Lilly »

Lilly McLoretain w dawnych latach miał być moim pseudonimem artystycznym, lecz z niego zrezygnowałam wciągając w gre i użyczając swym postaciom.
Lilly - ponieważ uwielbiam lilie, a McLoretain to połączenie angielskich słów "ruda" i "plama"
Jedyna piosenka, którą potrafi zagrać Lilly

Marzenia istnieją tylko po to,
aby móc żyć i tworzyć,
dzięki rzeczywistości
powstałej z fantazji...

Lilly McLoretain
Awatar użytkownika
Emilia
Błądzący na granicy światów
Posty: 13
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Półelf, bard
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Emilia »

cóż, moja postać to moja imienniczka, + pełna imienniczka (imię i nazwisko) po jednej z moich ulubionych bohaterek z Heroes'a :)
"Myślałam zawsze, że to piękny i wzniosły stan ducha, szlachetny i godny, nawet, jeżeli unieszczęśliwia. Przecież tyle ballad ułożyłam o czymś takim."
Awatar użytkownika
Rhys
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 61
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Upadły anioł (dawniej Duch Świat
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Rhys »

Hm... Nie będę oryginalna. Pięć ze wszystkich imion moich postaci, jak i ich nazwiska (Eirlys, Niloufar, Ainsley, Gavrail, no i Rhys) wzięłam ze stronki Behind the Name ( a dokładniej z generatora imion na tejże stronce). A imię smoczycy (Aisirth), jak i nazwy mieczy Ainsley i Gavraila wzięłam z kolejnego generatora - Fantasy Names (Tak, wiem. Oryginalności nie ma w tym ani krzty. Ale za to zastępuję to pomysłowością w postach xD)
I am the voice in the wind and the pouring rain
I am the voice of your hunger and pain
I am the voice that always is calling you
I am the voice, I will remain


"The Voice" - Celtic Woman.
Awatar użytkownika
Sopa
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 89
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:

Post autor: Sopa »

Sopa to taki efekt celowego i niekoniecznie prawidłowego czytania nazwiska Chopin przez ludzi zachwyconych moimi talentami gry w Fl Studio : DD
Bursztynek, bursztynek, znalazłam go na plaży,
Słoneczna kropelka, kropelka złotych marzeń!
Bursztynek, bursztynek, położę Ci na dłoni,
Gdy spojrzysz przez niego, mój uśmiech Cię dogoni!
Awatar użytkownika
Suraisu
Szukający drogi
Posty: 25
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Elf Górski
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Suraisu »

Na początku myślałem, że powiesz, że to jest ta ustawa Stop Online Piraty-Act :)

Suraisu to po japońsku Papierek
Fortin(Mój pies) to po łacinie Waleczny

Ogólnie prawie wszystko biorę z innych języków :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Góra Przeznaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości