Góra PrzeznaczeniaSkąd macie... swoje nicki?

Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Felid
Szukający drogi
Posty: 36
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Panterołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Felid »

Felid(ae) - kotowaty. Ot rodzice nazwali widząc, że dziecko ma kocie uszy, oczy i ogon.>]
You are only human...
Obrazek
Awatar użytkownika
Layla
Szukający drogi
Posty: 48
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Piekielna - pokusa
Profesje:
Ranga: Niemoralna Pokusa
Kontakt:

Post autor: Layla »

Melpomene
Grecką mitologią interesowałam się od...zawsze, a gdy tylko zauważyłam wzmiankę o muzach, postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Oczywiście, Melpomene, muza tragedii i śpiewu bardzo prędko została moją ulubioną i jej imienia używam jako nicku prawie wszędzie, gdzie się pojawiam, tak więc moja pierwsza postać otrzymała to zaszczytne miano :>.

Paul
Nick...baa, może zacznijmy od tego, że sama postać Paula zrodziła się w mojej głowie daawno, dawno temu. Początkowo wahałam się jeszcze nad imieniem Christian, jednak ostatecznie wylądowało na drugim miejscu za mianem pochodzącym od kochanego przeze mnie polskiego imienia "Paweł". Warto wspomnieć, iż imię to nosi również jeden z Beatlesów, co znacząco wpłynęło na mój wybór.

Layla
Tu z kolei chciałam stworzyć postać o tym imieniu, bez konkretnego pomysłu na nią, jednak cóż lepiej pasowałoby niż pokusa? Imię pochodzi bowiem od bardzo znanej piosenki Erica Claptona "Layla", której tekst bardzo dobrze mógłby odnosić się do mojej Piekielnej.

Marco
Nie mam pojęcia, skąd wytrzasnęłam to imię, wbrew pozorom nie od Marco Polo, ale strasznie mi się spodobało. To również dość dawno wymyślona postać, choć mniej wyraziście, miał to być tylko nieśmiały i delikatny chłopak, ale nie całkiem dokładnie scharakteryzowany :).

Tuahall
To z kolei początkowo miał być tylko pseudonim postaci noszącej imię... Melpomene. W oryginale Ti miała jeszcze szare włosy i różniła się jeszcze kilkoma szczegółami...ogólnie miano jest zlepkiem liter, który pojawił się w mojej głowie sam z siebie, znaczenie również wymyśliłam samodzielnie.
Chciałbyś schwytać Laylę? Najpierw spróbuj pochwycić płomień.
Awatar użytkownika
Aaron
Szukający drogi
Posty: 38
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Mag
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Aaron »

Aaron.
Warto zacząć od tego, że na jednym forum zdeklarowałem chęć gry jak syn głównej adminki i przywódczyni najsilniejszej z grup. Ona nadała mi imię Davot. Imię to bardzo mi się spodobało i korzystałem z niego na każdym z PBFów, na których się rejestrowałem. Jednym z nich była Granica. Stworzyłem tu postać pradawnego czarodzieja, którego niestety porzuciłem zaraz po zaakceptowaniu jego postaci. Przetoczyłem się jeszcze przez kilka PBFów. I nastał okres długotrwałego niczego -nie pisałem nigdzie. Aż pewnego razu miałem sen. Śniło mi się forum o Harrym Potterze. Miałem tak nick składający się z trzech imion i długiego nazwiska. Następnego ranka jeszcze przez pójściem do szkoły zarejestrowałem się na najlepszym forum o tej tematyce jakie znalazłem. I tak powstała postać francuza: Davot Leo Aaron Levittoux. Pograłem tam trochę tą postacią lecz moja przygoda z tamtym światem nie trwała zbyt długo. Pewnego razu postanowiłem zarejestrować się ponownie na Granicy. Lecz użytkownik o imieniu Davot już istniał więc wybrałem inne z trzech imion. W taki sposób powstała moja obecna postać Aaron Leo Davot Levittoux.
Szayel
Rasa:
Profesje:

Post autor: Szayel »

Postać z Bleacha - postaci nie trawię, ale imię bardzo fajne. Można sobie język połamać :) Spodobało się i tak zostało.
Awatar użytkownika
Wacharena
Szukający drogi
Posty: 27
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Wacharena »

Wacharena to połączenie dwóch rzeczy.

Wacha- postać często się waha, chociaż nie daje po sobie tego poznać. No i druga rzecz, "wacha", jest też od wataha (mam obsesje na punkcie wilków.) Fakt iż ten nick został napisany przez "ch" nie jest przypadkowy, kiedyś, bardzo dawno temu, myślałam, że pisze się "watacha", a nie "wataha". :)
Rena-to miało być na początku jej imię, ale ze względu na charakter postaci dodałam "wacha".
Awatar użytkownika
Lyric
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 81
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Lyric »

Szayel - od razu wiedziałem że to imię po Szayelu Aporro Granz x D Po prostu wiedziałem x D

A Skąd się wzięło Lyric? W sumie tak jak większość moich nicków - wstukałem losowe klawisze na klawiaturze, usunąłem jedną literę i wstawiłem samogłoskę między spółgłoskami, w tym przypadku "y" ; )
Awatar użytkownika
Gozer
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 55
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Diabeł (Z domieszką Upadłego Ani
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Gozer »

Gozer the Gozerian, niszczyciel światów z pogromców duchów się kłania :D
Dla tych, którym opis wyglądu nie wystarcza https://i.imgur.com/1D6bDcR.jpg Postać w całości.
Awatar użytkownika
Ryann
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 71
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Ryann »

Lista irlandzkich imion ;)
Awatar użytkownika
Sevril
Szukający drogi
Posty: 44
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Lodowy elf
Profesje:

Post autor: Sevril »

Czuję się jak odmieniec ponieważ :O imię Sevril wymyśliłem sam. Se...See...Sevril. I tyle. Hergan też powstał w mej głowie. Feret pochodzi od Ferret (fretka) z angielskiego. No tutaj nie byłem oryginalny. Wiecie wszystko.
Elaine deireadh
Awatar użytkownika
Cecilia
Szukający Snów
Posty: 191
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek - Szpieg
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Cecilia »

Miorya wyszła sama. Sylwana - od drzewa "Sylwan" z gry Dragon Age, Cecilia również wyszła sama z siebie. :)
Erufaeleth
Błądzący na granicy światów
Posty: 19
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Nemorianka
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Erufaeleth »

Ostatnio obsesyjnie tłumaczę wszystko na języki Śródziemia, szczególnie elficką quenyę i sindarin począwszy od imion i zakończywszy na swego autorstwa wierszach. Stąd zrodziło się właśnie imię mojej postaci ; W sindarinie: Erufaeleth czyli Joanna (imię mojej babci), po chwili zaczęłam się zastanawiać nad drugim imieniem i wpadłam na Sarnond (zlepek sindarinu i quenyi) czyli Piotr, skała, opoka.

Erufaeleth Sarnond - Joanna Piotr
Ostatnio edytowane przez Erufaeleth 10 lat temu, edytowano łącznie 3 razy.
Awatar użytkownika
Tilgor
Szukający Snów
Posty: 157
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Tryton
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Tilgor »

Mój nick - Tilgor - powstał z myślowego składania liter i sylab. Kojarzy mi się z orkami z Warcraft III, nie wiedzieć czemu xD

Mam jeszcze drugi często używany nick - Drake. To zagraniczne imię zawsze mi się podobało :) Niedługo może zrobię sobie drugą postać, to ją tak nazwę.
Awatar użytkownika
Enitia
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 115
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Nimfa
Profesje: Rzemieślnik , Służący , Artysta
Kontakt:

Post autor: Enitia »

Zarówno imię, jak i nazwisko mojej postaci jest pochodzenia greckiego. Znalazłam na generatorze nicków fantasy.
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Post autor: Niara »

Niara po prostu przyszła mi do głowy. I tak już zostało. Przylgnęło to do mnie nawet in real, jako, że nie znoszę swojego imienia :P Co niektórzy sądzili, że ściągnęłam mój nick z szyldu salonu fryzjerskiego w Poznaniu XD Prawda jest taka, że Niara powstała w tym samym czasie co forum, kiedy pomieszkiwałam w Krakowie.

Villemo - jedna z moich ulubionych bohaterek, ściągnięte z książki, choć moja postać nie jest zupełnie podobna do tej książkowej, to jednak imię piękne. Według książki imię norweskie nadawane zarówno dziewczynką, jak i chłopcom. Choć nigdy tego nie sprawdziłam.

Aruviel - też jakoś samo przyszło mi do głowy. Jako, że postać kiedyś była elfką myślałam nad czymś, co kończyło by się - viel, -uviel. I tak się wymyśliło.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Awatar użytkownika
Khardan
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 99
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Diabeł
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Khardan »

O tym, jak ludzie tak naprawdę nie zapominają, nawet jak o czymś nie myślą. Za młodu zafascynowany wertowałem gazety o jednośladach. Sporo z tego okresu mi zostało. Przykładowo, obracanie się za jednośladem, nagłe wzmożenie zainteresowania, gdy tylko ktoś bąknie "motocykl", czy inne takie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99 ... o_wychylne

Zmontowałem swoje forumowe imię z moich inicjałów. Brzmiało mi ładnie i fajnie, więc postanowiłem na niego postawić. Niedawno pojąłem, skąd się to wzięło. Jestem wałem napędowym! Jak to w człowieku siedzi... przynajmniej wiem, dlaczego ten nick taki fajny był ^^.
Awatar użytkownika
Aaliya
Szukający Snów
Posty: 151
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Pokusa
Profesje: Włóczęga , Kurtyzana , Złodziej
Kontakt:

Post autor: Aaliya »

Aaliya - ten nick jest inspirowany zmarłą wokalistką muzyki r&b, tyle że bez "h" na końcu.
Enitię już wyjaśniłam na poprzednich stronach. Po prostu posunął mi tę nazwę generator nicków.
Gertrude... Przyznam, że tutaj sprawa ma się nieco ciekawiej od reszty moich nicków. Wszystko zaczęło się po obejrzeniu filmu "Amerykańska zbrodnia". Film spowodował, że zaczęłam interesować się morderstwem przedstawionym w tym filmie, jako że dotyczył faktów. Przekopałam internet odnośnie tej sprawy i mój nick wziął się od nazwiska Gertrude Baniszewski.
Ludzka postać
Diabelska postać

Jesteśmy ponurymi dziećmi nocy
Zwą nas w podziemiu boginiami zemsty

Ajschylos: ,,Eumenidy''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Góra Przeznaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości