Góra PrzeznaczeniaSkąd macie... swoje nicki?

Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Antar
Szukający drogi
Posty: 47
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Pirat
Uwagi administracji: Użytkowniczka ma prawo posiadać w sumie 10 kont, z czego jeden slot, jest slotem dodatkowym, otrzymanym jako nagroda, za długie i sumienne wykonywanie pracy moderatora.
Kontakt:

Post autor: Antar »

Mój wampir ma dość chłodne usposobienie ^^ Najzimniej jest na Antarktydzie dlatego ten nick jest skrótem od tego kontynentu ^^
Awatar użytkownika
Woodren
Szukający drogi
Posty: 39
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Woodren »

Woodren:

Gdy tworzyłem pierwszą postać, chciałem, aby była jak najbardziej podobna do samego mnie. Stąd słabe pływanie i większość cech charakteru. Oczywiście trochę się wyidealizowałem(głownie przez wygląd).
W gimnazjum mówili na mnie "Drewno"(za całokształt) stąd pierwszy człon nicku. Drugi powstał, bo samo "Wood" brzmiało moim zdaniem trochę głupio.
Nazwisko wziąłem z któregoś z internetowych generatorów nazw.
Jeżeli chodzi o imię konia, to moją główną inspiracją był jeden z odcinków "Włatców Móch", w którym wystąpiła koza o imieniu Leon.

Yorick:

Tutaj miałem zamiar zrobić postać, która będzie tak "czarna i śmierciowa", jak tylko się da.
Imię wziąłem z postaci z League of Legends. Tamtejszy Yorick jest ghulem, który za życia był grabarzem.
Nazwisko jest wariację imienia "Athelstan", który jest jedną z ciekawszych postaci w serialu "Vikings"(zajebisty serial tak btw).
Pozostałe nazwy biorą się wprost z łaciny: Mortem - śmierć, Obscurum - niejasny(według mnie brzmi lepiej niż obscuritas-ciemność).

Raavik:

Tutaj pojawia się cała masa nawiązań do "Vikings".
Imię jest wzięte z serii "Dragon Age" - Raavik jest wariacją imienia Varrik.
Wszystkie nawiązania do "Wiikingów" to: Kattegat - miejscowość, w której rozgrywa się większość akcji serialu, Rollo - jedna z głównych postaci, Torstein Haraldson - miana innych postaci z tego serialu, Lagertha - kolejny główny charakter.
Dla rodaków mojego krasnoluda Valhalla jest tym samym, czym była dla prawdziwych wikingów.
Nazwa kruka jest zupełnie przypadkowa. Randomowe, angielskie słowo które dobrze brzmiało.

Corvo:

Imię i nazwisko to połączenie mian głównych postaci filmu "Dziewiąte Wrota"(również zajebisty) i gry "Dishonored".
Imiona mistrza mojej postaci zostały tak dobrane, aby jego inicjał nawiązywał do pewnego znanego pisarza. Imiona kolejno wzięły się od: nazwy sklepu, bohatera średniowiecznej pieśni i połączenia maga wody z Gothica z elfim dowódcą z sagi "Wiedźmina".
Szef wywiadu Meotu, który przez chwilę rozmawiał z Corvo'em ma przypadkowe imię, a jego nazwisko jest stworzone na podobieństwo Vattiera de Rideaux, który był szefem wywiadu w Nilfgaardzie.
Nazwisko de Arstag wymyśliłem tak, aby było podobne do nazwiska Jakuba de Aldersberga(postaci z gry "Wiedźmin") . Imię Robert wziąłem, bo pasowało mi do rycerza, Rupert znalazł się tam, ponieważ potrzebowałem kolejnego miana na "R". Imię Maria jest nawiązaniem do Milvy.
Nazwą psa jest zapisana po angielsku onomatopeja szczekania(przynajmniej dla mnie każdy pies robi "łuf". W życiu nie słyszałem, żeby jakiś pies robił: "hau". Ale ja jestem jakiś dziwy.)

Uff, trochę się rozpisałem. :D Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi tym, że nie zająłem się tylko imieniem postaci, a wszystkimi nazwami własnymi z KP.
"Nie ma czegoś takiego jak medium. Są tylko ludzie, którzy potrafią się otaczać wystarczającą ilością debili." - Miecio Mietczyński
Zanmato
Błądzący na granicy światów
Posty: 19
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa:
Profesje:

Post autor: Zanmato »

Zanmato

To nazwa najpotężniejszego ataku w grze Final Fantasy X.
Używany jest przez aeona o imieniu Yojimbo (jap. 用心棒, Yōjinbō - strażnik, ochroniarz), którego możemy sobie dożywotnio "wynająć", płacąc określoną, często niemałą sumę (optymalna to 250-300k Gil, taka waluta w grze).

Co więcej, trzeba również zapłacić naszemu ochroniarzowi za zaatakowanie przeciwnika (a to rzuci nożykami, potnie kogoś kataną, bądź pośle swego pieska do boju), przy czym to on sam wybiera sposób walki, zależny też od kwoty i przywiązania do Yuny (przywoływaczka, dzięki której możemy użyć aeonów w bitwie).

PREZENTACJA ATAKU
Ostatnio edytowane przez Zanmato 8 lat temu, edytowano łącznie 1 raz.
Kallem
Błądzący na granicy światów
Posty: 19
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Mahińczyk
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Kallem »

No, ja mam bardzo ciekawą genezę nicku Murzynka...
Mianowicie...
Em... ymmmm...
No właśnie.
Siedziałem i myślałem. Tak sobie myślałem, jak tutaj wymyślić ciekawe, dość egzotyczne imię dla Murzynka i bam! Znalazłem. :D
Awatar użytkownika
Siglind
Błądzący na granicy światów
Posty: 13
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Czarodziej
Profesje: Mag , Badacz , Szlachcic
Kontakt:

Post autor: Siglind »

SIGLIND
Nick Siglind jest imieniem głównej bohaterki z książki Osadnicy z Catanu, i tak mi się spodobał, że stosuję go na wielu stronach.

LORIA
Nie wiem do końca jak. Tak myślałam, i myślałam, i wymyśliłam imiona rodziców smoczycy
(Lia - twórczość własna i Gleadr - z Eragon) i dalej myślałam, i myślałam... i wymyśliłam Lorię :)

OGÓLNIE
Mam dość dużą łatwość do wymyślania nazw i wogóle. Myślę, że dla osób mających problem z takim czymś jest czytanie dużej ilości ksiązek i potem przekształcanie różnych nazw np. Rivendell - Rimvell na jakieś masto elfickie itp.
Awatar użytkownika
Chors
Szukający Snów
Posty: 157
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wilkołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Chors »

Nick Chors - pochodzi z mitologi słowiańskiej i oznacza boga słońca.
Lentir - nazwa od lentilek.
Sidus - moja nowa postać, znalezione w nazwach łacińskich, oznacza węża.
Awatar użytkownika
Tiw
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 54
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Tiw »

Tiw- Jedno z wielu imion nordyckiego boga Tyra
Awatar użytkownika
Konrad
Błądzący na granicy światów
Posty: 10
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Upadły Anioł
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Konrad »

Konrad Barbatos:
Konrad to imię wywodzące się z od staroniemieckich słów "kuoni" ("silny","śmiały","dobry") i "rath" ("rada"), co w połączeniu daje "ktoś, kto dobrze radzi". Wahałem się między Konradem, a łacińskim Conradusem. Konrad wygląda bardziej anielsko

Barbatos to imię upadłego anioła, którego wywołuje się, by był mediatorem między ludźmi. Wszyscy znają wyższych w hierarchii, więc nie chciałem wziąć imiebia kogoś popularniejszego, kto bogo domena byłaby bliższa działaniu Konrada mego.
Awatar użytkownika
Syl
Błądzący na granicy światów
Posty: 14
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Syl »

Syl to jedna z postaci w The Elder Scrolls IV, a właściwie z dodatku Drżące Wyspy. Kto przechodził, powinien ją skojarzyć.
Wygląd, charakter i historię wymyślam sama. Uwielbiam tragizm, więc nie było trudno.
Awatar użytkownika
Namir
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 60
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Lisołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Namir »

Jejku! Tyle postaci, a jeszcze nie zdradziłam pochodzenia ich imion!

Frigg – uwielbiam nordyckie imiona, już nie mówiąc o tym, że imię to zahacza o nordycką mitologię. Jest to „Patronka ogniska domowego, małżeństwa i porodów.” i ojciec mojej driady chciał w ten sposób naznaczyć, że jego córka będzie kimś zupełnie innym, właśnie taką patronką (i szkolił ją na taką dobrą opiekunkę). Pragnął by nigdy nie stała się swoją matką, ale jak historia później zechciała się potoczyć – przez długi czas była kimś jeszcze gorszym w mniemaniu Hergilsa, choć tuż przed śmiercią zrozumiał, że to jego córka była niewinna.

Niviandi – nie mam dla tego imienia głębszego znaczenia, po prostu mi się podobało xD czyli coś co pasuje Niv hahah xD musi być ładne, ładnie brzmieć i dobrze się kojarzyć. Szukałam na szybko zamiennika na jej pierwsze pierwotne imię, które wszystkim źle się kojarzyło. Imię „syrenie”(Laufey) też nie ma głębszego znaczenia, chciałam żeby zaczynało się na L xD ale może je wykorzystam jeszcze do tych głębszych znaczeń…

Deithwen – „biały płomień” zapożyczone słówko z „Wiedźmina”, wybrane ze względu na wygląd (jest rasowo białym liskiem) lub też Kelebrin – to samo tylko oznacza „srebrny”.

Kvaser – to imię również pochodzi z nordyckiej mitologii, a wyjaśnienia dlaczego akurat tak a nie inaczej jest nawet w KP. Cytat: „Ze względu na jego siłę pojednania, nadano mu przydomek Kvasir (Kvaser). Legendy głoszą o istocie powstałej ze śliny dwóch potężnych plemion, tuż po ogłoszeniu rozejmu między nimi każdy z uczestników napluł do kotła. Owa postać posiadała taką wiedzę, że z łatwością mogła odpowiedzieć na każde pytanie. Została zabita przez dwóch karłów. Mordercy zmieszali jego krew z miodem tworząc miód pitny. Napój ten zaś wówczas ogłoszono symbolem mądrości i poezji.” To nie kropka w kropkę legenda o Kvaserze, delikatnie ją zmodyfikowałam (na potrzeby świata Alaranii), ale ogół ten sam ;)

Francine – bo postać ta kojarzy mi się z francuską ! i ma nawet w moim wyobrażeniu taki akcent francuski, stąd też genialnie z jej ust musi brzmieć imię Francine *__* ale nie pamiętam czy jest to francuskie imię czy nordyckie… a może nawet staroangielskie… Jeszcze to jej poczucie wyższości i berecik na głowie lubi nosić… No po prostu to imię do niej totalnie pasuje!

Kavika – kiedyś, na jakimś generatorze imion, trafiłam na Kavikę. Z początku pomyślałam, że to imię będzie genialnie współgrać z jakimś facetem, takim cwaniaczkiem, jakoś mi tam męsko brzmiało w pierwszych chwilach. Później znalazłam avatar i stwierdziłam, że to imię jest dla niej! Jeszcze skrót Kavka, kojarzy się z kawą, z jej kawowymi oczami ,no wszystko chciało by nadać jej to imię <3

Wiladye – potrzebowałam twardego, zdecydowanego imienia (jako podzwierciedlenie charakteru) i literka „W” przychodziła mi tu na myśl. Wiladye z resztą jakoś brzmieniem pasuje mi do Nadeyi, jej siostry więc nie było opcji, by nazwać inaczej centaurzyce!
Shantti – pseudonim artystyczny, oj bardzo długo…ale to przepotwornie długo szukałam dla niej tego pseudonimu. Chciałam żeby kojarzył się z pustynią, ale nie z haremem ani z burdelem, a to było trudne xD Jest to z resztą człon imienia (podajże jakiegoś hebrajskiego? Nie pamiętam). Całość brzmiała Ashantti (albo jakoś tak ;x)

Namir – bo tak było w historii Leili xD jego drugie imię, którym się posługiwał (gdy zapomniał o swym pierwotnym) Verka brzmi po prostu mega sexi <3 Jeszcze niby takie babskie imię, a tu cwany lis :3 zakochałam się, nie ma co tłumaczyć <3
Pliszka – jako, że jego siostra jest Skowronkiem (Skowronek – rzeczownik męski) to jej brat musiał też mieć jakąś nazwę od ptaszyny i wzorowałam się na żeńskim zakończeniu, czyli z literką a (Pliszka – rzeczownik żeński) – żeby tak fajnie, przeciwstawnie było~ <3 A akurat ten rodzaj zwierzęcia, bo pliszki same budują gniazda nad wodą, a z historii wynika, że sam przywlókł się do Arturony, która jest nad Morzem Cienia.

Cedr – chciałam krótkie imię: jest, męskie: jest, zainspirowane jego zawodem: jest to nazwa drzewa, początkowo o tym zapomniałam, ale pamiętam, że postać ogólnie zainspirowana jest na podsatwie moich zajęć z pielęgnacji i tam były właśnie między innymi kąpiele z dodatkiem cedru.
Awatar użytkownika
Anetheron
Błądzący na granicy światów
Posty: 17
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Anetheron »

Myślałem nad nickiem dla tej postaci około 2 godzin. Dosłownie! W końcu wymyśliłem... Anetheron wydawał się nickiem idealnym dla mojego smoka. Byłem dumny, że udało mi się go wymyślić. Jak się okazało, to moja podświadomość podsunęła mi go, gdyż Anetheron był jednym z Upiornych Władców w grze Warcraft III. Jest to gra mojego dzieciństwa i przegrałem w nią naprawdę setki godzin. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że zgapiłem ten nick z tej właśnie gry. Nie mogłem tego przeżyć i przymierzałem się do jego zmienienia, ale ostatecznie został. Na szczęście dzisiaj już mi to nie przeszkadza xD
Awatar użytkownika
Hashira
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 82
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Kapłan , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Hashira »

No dobrze, pora zebrać się w sobie :p Jako że postaci mam już kilka, uzbierało się też parę imion, których historię być może warto opowiedzieć ;)
Pierwsza była Vestra. Początkowo miała nazywać się Astra, ale imię to było już zajęte. Szukałam czegoś o podobnej melodii i długości, czegoś ostrego i kwiatowego w brzmieniu zarazem. W ten sposób Astra przekształciła się w Vestrę, smokoryniarza ;) Dodam jeszcze, że pomysł na tę postać narodził się w przychodni, więc opis jej relacji ze zwierzakami to takie moje okruchy z życia :)

Potem pojawiła się Hashira. Krwawa Kapłanka. Okoliczności jej powstania były dosyć smutne, bo akurat wtedy odszedł mój czarny kocur. Może stąd wzięła się cała idea Krwawego Zakonu... W każdym razie początkowo wymyśliłam maskę, a że jest cała biała i bez zdobień, skojarzyła mi się z maską Shainy z Rycerzy zodiaku (wiem, wiem, ale człowiek dziecięciem będąc oglądał różne rzeczy na RTL 7 ;p Sentyment pozostał :D). Potrzebowałam imienia bardziej drapieżnego, czegoś jak Shira... W czasie opisywania Zakonu leciała mi w tle piosenka, w której powtarzało się w kółko stwierdzenie "Hashira"... To zapewne był zlepek słów, zwłaszcza że piosenka była w jidysz. Tak czy siak zabrzmiało idealnie i postanowiłam że tak zostanie :)

Yva nie ma niestety aż tak ciekawej historii. Potrzebowałam krótkiego imienia, które będzie odzwierciedlać prostolinijność dziewczyny. Zastanawiałam się nad Evą, ale chciałam żeby miało w sobie także artystyczną nutę. I tak stała się Yva :)

Fobos... Cóż, w tym momencie muszę się przyznać, że jako mały smark namiętnie czytałam komiks W.i.t.c.h. ^^ Tam był Fobos i od tego momentu imię to kojarzy mi się z kimś wyniosłym i tajemniczym. On chyba nawet miał białe włosy... W każdym razie imię idealnie dopasowało się do zimnego, wampirzego lorda.

Melika... początkowo miała być Melodią ^^ Kiedy już zorientowałam się, że takowa istnieje na forum pod postacią uroczej jeleniołaczki, musiałam jakoś z tego wybrnąć. I udało się wprost idealnie, bo natrafiłam na słowo melika, co oddaje jeszcze lepiej istotę mojej małej maie. Nie dość, że znaczy to "śpiewny, melodyjny" to jest to również rodzaj greckiej formy śpiewanej poezji.

Bjornolf imię swoje zawdzięcza Kerhje. Poszukiwałam imienia które jest nordyckie i silne, a z olbrzymiej listy, jaką mi zaprezentowała, to nadawało się najlepiej. Od teraz każdy Bjornolf jakiego poznam będzie już dla mnie wilkołakiem!

No i na koniec Deidre. To imię niezwykle mnie fascynuje, a poznałam je czytając Pana lodowego ogrodu. Jedna z postaci, rudowłosa (o ile mnie pamięć nie myli) kobieta, która potrafiła zaklinać siły natury i miała władzę nad ukrytą przed światem doliną, miała tak właśnie na imię. Poza tym imię to jest trochę smutne a trochę magiczne, co stanowiło idealną mieszankę dla driady-Wieszczki. Swoją drogą to moja pierwsza ruda postać i niezmiernie cieszę się z koloru jej włosów <3

No i tak to właśnie wygląda :) Osobiście bardzo ciekawi mnie jak powstają imiona i w ogóle pomysły na postacie. W moim przypadku zazwyczaj imię pojawiało się dosyć szybko. Najdłużej myślałam chyba nad Bjornolfem. Reszta przyszła sama :)
Awatar użytkownika
Nevaeh
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 52
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Bard , Służący
Kontakt:

Post autor: Nevaeh »

Częściowo z nudów, częściowo "bo tak", dzielę się krótką genezą imion moich kochanych kobietek:

Gaia - żadna zagadka, inspiracja grecką mitologią. Jako że moja nieszczęsna czarodziejka jest od dziecka bardzo mocno związana z magią Ziemi, otrzymała imię na cześć prabogini będącej jej uosobieniem. A literka "j" w polskiej wersji jakoś mi przeszkadzała, więc... bam, mamy Gaię :)

Nevaeh - dla tych, którzy nie wiedzą, to imię czyta się "newea" (a nie Nivea, to nie jest jakiś krem do twarzy - jeśli to czytasz, Kicuś, to w tym miejscu pozdrawiam Cię serdecznie xD ) Tutaj nawiązania nie ma żadnego, po prostu spacerując po pewnym parku gdzieś na północy Stanów Zjednoczonych, natknęłam się na bardzo ładnie pomalowany wychodek, na którym okoliczni graficiarze dawali upust swoim wizjom twórczym. Między artystycznymi bohomazami wypatrzyłam coś, co uznałam za imiona/pseudonimy owych twórców i właśnie tam dostrzegłam słowo Nevaeh. Kiedy wypowiedziałam je na głos, zabrzmiało dla mnie tak wdzięcznie, że zapisałam sobie w telefonie i obiecałam, że gdzieś je wykorzystam ^_^

Ayeesha - formalnie postać w trakcie pisania, ale nawet jeśli coś pójdzie nie tak, to imię warte wspomnienia, gdyż jest ono zaczerpnięte z książki, którą razem z przyjaciółkami napisałyśmy na konkurs. Każda z nas pisała rozdział z perspektywy swojego bohatera. Ja miałam nawet dwójkę: zimną (jak przystało na kogoś, kto włada lodem) wojowniczkę Ingrid - oraz Ayeeshę. Ayeesha był potężnym demonem, którego jedynym celem w życiu było naruszenie równowagi Dobra i Zła i rozpętanie niszczycielskiego Chaosu. Co mocno kontrastuje z wizerunkiem granicowej Ayeeshy, która nie dość, że jest kobietą, to w dodatku bezgranicznie kocha piękno i harmonię. Ale cóż, takie a nie inne imię otrzymała ze względów sentymentalnych :') Z kolei drugi człon Alajella (czytany alaheja, trochę jak z hiszpańskiego) powstał z przekombinowania przypadkowego nicku na pewnym forum. Nick ten brzmiał Alajea, lecz mój mózg uznał, że odgapianie jest mało kreatywne, więc troszkę przetasował literki - i voila! :D
"Tyle mnie we mnie, ile mego odbicia w sercu drugiego człowieka." ~Nev
Awatar użytkownika
Savirasir
Zbłąkana Dusza
Posty: 6
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Łowca Dusz
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Savirasir »

Imię dla smoka, które kiedyś wymyśliłam, ze zmienioną ostatnią literą. Miało brzmieć smoczo i mi się podobać, spełnia oba kryteria.
Awatar użytkownika
Esmeralda
Poszukujący Marzeń
Posty: 408
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Wojownik , Włóczęga
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Esmeralda »

To teraz czas przedstawić całą resztę oprócz Antara, który jakiś czas temu został wyjaśniony xD

Esmeralda - To imię spodobało mi się jeszcze na długo przed granicą, zaczęło się od simsów, po raz pierwszy udało mi się wtedy żeby simka miała trojaczki i że były same dziewczynki, to dostały imiona na "E", jedna z nich to była właśnie Esmeralda i najbardziej ją lubiłam z całej trójki. Długo później nie miałam gdzie wykorzystać tego imienia, aż tu nagle poznałam Wensza i niedługo później zaczęliśmy grać w rp na naszym czacie fb, było kilka różnych historii, w które sobie pogrywaliśmy, Esme pojawiła się w trzeciej i najdłuższej jaką kiedykolwiek napisaliśmy. Wybrałam to imię bo przypomniałam sobie o nim i w końcu nadarzyła się idealna okazja by je wykorzystać. Była moją główną postacią więc jak tylko dowiedziałam się o granicy nie mogłam wybrać innego imienia, nie zastanawiałam się nad niczym, nie wiedziałam na co ja się właściwie rejestruje ale choć swojego nicku byłam pewna, w sumie nawet się zdziwiłam i ucieszyłam, że nie musi być w nim żadnych znaków specjalnych xD

Sechmet - Tu miało być całkiem inne imię "Amneris", niestety ponoć było zajęte ale nigdy nie widziałam postaci o takim nicku, cóż za niefart! Zaczęłam więc grzebać w mojej ulubionej, egipskiej mitologii. Nawet nie brałam opcji poszukania imienia gdzie indziej. Sechmet to ogólnie dość hmm można powiedzieć groźna bogini z głową lwicy. To miał być taki kompletny kontrast do charakteru smokołaczki, żeby na zewnątrz jej smocza natura i nawet imię miało groźne wybrzmienie, a w środku skrywała się delikatna istotka ^^

Luna - Uwielbiam motyw księżyca, gdziekolwiek jest ale to nie tylko przez to wybrałam to imię. Zaczęło się od tego że wraz z Wenszem i naszym kolegą byliśmy na spacerze i oni zaczęli gadać o mlp, a ja tak idę z nimi i się aż głupio poczułam, faceci oglądali kucyki a ja - dziewczyna nie ogarniam o czym oni gadają? Musiałam nadrobić xD No i właśnie postać z tej bajki Luna bardzo mi się spodobała, dlatego taki avatar i dlatego nick <_>

Rozalie - Zawsze podobały mi się wszelkie wariacje tego imienia, a dla pokuski coś kwiatowego mi mega pasowało ^^

Aurea - To imię postaci z takiego samego rp jak Esme, tylko że akurat ten poprzedzał historie Es. W tym to właśnie Aurea była moją główną postacią - pół anielicą, pół diablicą. Znalazłam to imię przeszukując na wikipedii imiona łacińskie i właśnie to mi przypadło do gustu, a na granicę je wzięłam z czystego sentymentu ^^

Delia - Również postać z przedgranicowej fabuły Esmeraldy, wprawdzie była poboczna i niewiele wnosiła ale sama wymyśliłam takie imię, które bardzo mi się podobało i tak przeszukując spis wszystkich bohaterów z tego rp stwierdziłam, że to będzie idealne dla anielicy :D

Mari - Jak wiele poprzednich imion wywodzi się z tego co pisaliśmy z Wenszem ale tu jak w przypadku Esme było coś poprzedzającego, jako dzieciak przeglądałam jakieś gazetki z lalkami i tam były syrenki i jedna właśnie miała na imię Mariela, z tego co pamiętam, w tym czasie też dowiedziałam się że będę mieć rodzeństwo. Tak bardzo podobało mi się to imię, że liczyłam, iż jeśli urodzi się dziewczynka to tak dostanie na imię (cóż, mama stwierdziła że bardziej pasowało by Maryla) ale ostatecznie i tak wyszło że mam brata xD Musiałam więc wybrać inne imię, a to dziewczęce przemyciłam do przedgranicowej historii Esme, gdzie Mari była jej wnuczką <_>

Nadeya - Chciałam imię Nadzieja ale po polsku jakoś tak mi nie pasowało więc wklepałam w tlumacz rosyjsko-polski i trochę to przekształciłam ^^

Nimfea - Brak głębszego sensu, chciałam żeby Wenszu ją zrobił i były plany, że to będzie nimfa, ostatecznie zrobiłam ją ja i wyszła syrena ale już i tak przez większość czasu mówiłam na nią nimfa więc niewiele myśląc wybrałam jej takie imię xD

Anastasja - Naprawdę uwielbiam to imię, trochę ubolewam nad tym, że przez "z" jest zajęte bo kojarzy mi się z bajką "Anastazja", którą oglądałam jeszcze na kasecie xD Bardzo mi się podobała i to imię również, po prostu musiałam je mieć. Nic poza tym, tym razem xD

Xenja - Bo chciałam imię na X, przeszperałam internety i znalazłam imię Ksenia, oznaczało chyba "gościnna" czy jakoś tak co nawet pasuje do mojej piratki, która jest bardzo przychylna nie-ludzkim rasom. No a przez X brzmiało znacznie lepiej ^^

Yrin - Tu znowu zapragnęłam imienia na Y, w sumie nawet nie wiem czemu wyszło takie, chyba mi się podobało imię "Irina" i tyle o.o

Zira - Dla odmiany chciałam imię na Z xD Miała to być wariacja słowa "zero" jako, że historia wilczki nie była usłana różami i właśnie miało to być coś jako symbol tego, że była praktycznie zerem ale ostatecznie jakoś z tego wyszła, czy coś takiego, dopiero potem zauważyłam że nazywa się jak pewna lwica z króla lwa 2 xD

Sakura - To było dość spontaniczne, po prostu Sakura - japońska wiśnia - wiśnia - czerwony kolor - czerwone włosy i tak to się dopasowało :D

Imelda - z najpiękniejszej bajki jaką ostatnio widziałam - Coco, bezczelnie ukradłam to imię jednej z postaci bo mi przypadło do gustu. Ponadto później sprawdziłam znaczenie imienia idealnie pasowało do postaci z bajki i mojej kózki, która w pewnych względach ma podobnie silny charakter @.@

Shirkhana - Cóż, z początku byłam pewna że będzie białą tygrysołaczką dlatego zmodyfikowałam imię Shere-khan (tygryska z księgi dżungli) na bardziej kobiece ale stwierdziłam, że nie chce się powtarzać z rasą więc została smokiem ale imię już polubiłam i zostało, jedynie dopasowałam do tego fakt że uwielbia koty. ^^
Awatar użytkownika
Nuka
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 131
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Szlachcic , Najemnik , Wojownik
Kontakt:

Post autor: Nuka »

Ojaaaa, Esme ładnie się rozpisała XD Ale może i ja coś dodam od siebie C:

Nuka - Gdzieś w liceum oglądałam TWD, zakochałam się w postaci Daryla i chciałam zrobić właśnie postać na jego wzór, ale coś mi zgrzytało z imieniem, żadne mi do niego nie pasowało. Aż tu nagle, oglądam sobie Króla Lwa, drugą część i słyszę imię jednego z wygnanych lwów "Nuka". Tak mi się to imię spodobało, od razu przypasowało do postaci i jej charakteru, że postanowiłam je sobie zaklepać C:

Naniria - Hah, tu jest śmiesznie, bo wyszło zupełnym przypadkiem. Oglądałam Grę o Tron w oryginale, bez napisów, i gdy Arya krzyczała do swojej wilczycy, by puściła rękę Joffereya, zamiast "Nymeria" usłyszałam "Naniria" i stwierdziłam, że ej, będzie super! A potem dowiedziałam się, że to imię zupełnie tak nie brzmiało XD

Mereve - ooo, czarownica swoje imię dostała po postaci w Guild Wars 2 mojego tworu, bo chciałam stworzyć postać z mojego opowiadania, która właśnie była czarownicą. Ale imienia jeszcze nie miałam, to sięgnęłam do imienia Yennefer z Wiedźmina. Yennefer bowiem brzmi wyniośle i tajemniczo (moim zdaniem) i pomyślałam, że tak samo powinno brzmieć imię mojej czarownicy. No, i po chyba kilku godzinach myślenia z różnych liter powstało imię czarownicy, które chyba spełnia swoją rolę należycie ^^

Rufouse - Piękny! To jest postać, którą stworzyłam na innym forum i w oryginale był "Rufus", ale że to imię zostało już zaklepane na Granicy to się załamałam i straciłam nadzieję. A później Sanaya mi napisała "a może zmienić literki tylko?" i to był cudowny pomysł! Mogłam tym sposobem przerobić jego imię tak, by brzmiało z francuska i przywoływało na myśl pedancika i pieska salonowego z dobrego domu C:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Góra Przeznaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości