Mgliste BagnaWieża Rostana

Tajemnicza mroczna kraina, gdzie każdy Twój ruch jest obserwowany. Strzeż się każdego cienia i odgłosu bo możesz już nigdy stamtąd nie wrócić.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rostan
Szukający drogi
Posty: 39
Rejestracja: 7 lat temu
Aura: Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone.
Kontakt:

Wieża Rostana

Post autor: Rostan » 7 lat temu

Wieża położona na południu Mglistych Bagien. Widoczna już nawet od pięćdziesięciu kilometrów, przez swoją wielkość. Oczywiście wielu interesowało się wieżą, jednak nikomu nie udało się do niej dostać, a nawet niewielu ze śmiałków powróciło do domu. Ci, którym udało się wycofać, nigdy tu nie wrócili. Wszystko przez pięć zagadek, które przy złej odpowiedzi niosą natychmiastową śmierć. Wieża nie ma żadnych okien, a sięga ponad chmury. Wykonana jest z marmuru, a pomalowana na kolor czarny. Kształtem przypomina sześcian, który kąty ma pomalowane na kolor czerwony. Dach jest niezwykle czubaty i przy tym wygląda na bardzo ostry, jak miałby ciąć chmury, które dodatkowo przewyższa. Koło wiecznie zamkniętej bramy wieży, po prawej stronie, jest postać jakiegoś wieśniaka, który podnosi wysoko rękę, na której trzyma kruka z otwartą paszczą. Cała wieża wydaje się być wykonana bardzo starannie oraz wygląda na bardzo stabilną.

Pierwsza zagadka:

Znajdujesz się aktualnie przed mostem prowadzącym do wieży. Wokół znajduje się pełno Hydr i innych typowo bagiennych stworzeń, jednak Cię nie atakują. koło mostu znajduje się tabliczka, na której jest napisane "Przedstaw się". Za tabliczką widnieją trzy male, ale dość grube belki. Po prawej stronie od mostu - czyli przeciwnej do tabliczki - jest pentagram wyryty na kamiennym, dość dużym (pięć metrów kwadratowych) kółku. Przy każdej krawędzi pentagramu są kółka, do których idealnie pasują belki widoczne za tabliczką. Na środku pentagramu jest mniejsze kółko, do którego nie pasują belki. Po włożeniu belek do trzech kółek te środkowe można nacisnąć. Prawdopodobnie jest to "egzaminator" naszego pierwszego testu.
Link do pentagramu, który jest wyryty na kamieniu : klik
Po udanej pierwszej zagadce kieruję gracza na inne poziomy, opisując je. Pierwszą zagadkę dodałem, by pierwsze posty brzmiały sensownie z próbą rozwiązania, a nie "Chodzę i rozglądam się".

Zablokowany

Wróć do „Mgliste Bagna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość