Oglądasz profil – Nearia

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Nearia
Rasa:
Górski Elf
Płeć:
Kobieta
Wiek:
20 lat
Wygląda na:
20 lat
Profesje:
Mag, Wędrowiec, Zielarz
Majątek:
Dostatni
Sława:
Nieznany

Aura

Pierwsze co odczujesz, próbując odczytać tę emanację to lekki chłód oraz jej nieznaczną siłą magiczną. Następnie szafirowe obłoki, które ją otaczają, ukażą jasną, cynową powłokę o licznych srebrnych pęknięciach tworzących wraz z barachitowymi i żelaznymi plamami w różnych odcieniach intrygująca mozaikę, gładką niczym tafla spokojnego jeziora. Na krawędziach srebrzystych pasm wyraźne są też całkiem ostre brzegi, przywodzące na myśl odłamki rozbitego lustra. Wydaje się ona niezwykle krucha, jednak jest zaskakująco twarda, a na dodatek niebywale elastyczna. Tu i ówdzie przyprószono ją także rtęciowymi drobinkami. Jeśli zamkniesz oczy i się skupisz, ukoi cię przyjemna górska woń oraz usłyszysz cichy szmer wody. Po chwili poczujesz również nieznaczną wilgoć wokół niczym przy delikatnej mżawce. Nieznośna lepkość podrażni twoje usta, a intensywny gorzki posmak, nie da po sobie zbyt szybko zapomnieć.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Nearia
Grupy:
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Nearia

Pola kontaktu widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
11 miesiące temu
Ostatnio aktywny:
1 miesiąc temu
Liczba postów:
8
(0.01% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.02)
Najaktywniejszy na forum:
Lasy Eriantur
(Posty: 6 / 75.00% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Przekąska
(Posty: 6 / 75.00% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile

Brak profili posiadających połączenia.

Atrybuty

Krzepa:raczej silny, raczej wytrwały, odporny
Zwinność:niezwykle zręczny, szybki, dokładny
Percepcja:dobry wzrok, dobry słuch, wyostrzony smak
Umysł:pojętny
Prezencja:Ładny

Umiejętności

PrzetrwanieZaawansowany
ŁucznictwoZaawansowany
WspinaczkaZaawansowany
Nearia urodziła się w górach, dlatego wyćwiczyła wspinaczkę.
AlchemikZaawansowany
ZielarstwoZaawansowany
MedycynaZaawansowany
BotanikaOpanowany
HandelOpanowany
Umie ustawić taką cenę żeby starczyło jej na wszystko czego potrzebuję.
AmaniOpanowany
JeździectwoPodstawowy
UnikiPodstawowy
AnatomiaPodstawowy
Fizyka,geografia i matematykaPodstawowy
PływaniePodstawowy
Władanie Bronią białąPodstawowy
Skradanie sięPodstawowy
Pisanie i czytaniePodstawowy
GotowaniePodstawowy

Cechy Specjalne

OczyZaleta
Oczy Nearii pod wpływem emocji zmieniają kolor. Gdy jest smutna oczy przybierają kolor granatowy, gdy jest rozbawiona są fioletowe , a gdy jest zła lub stresuje się tęczówka staje się jasno niebieska.

Magia: Rozkazy

WodyUczeń
Nearia potrafi władać wodą. Dopiero uczy się tej magi, dlatego czasami nie udaje się jej opanować, szczególnie gdy jest to rwąca rzeka lub wodospat.

Przedmioty Magiczne

KijąkWyjątkowy
Amulet na szczęście, jest małym naszyjnikiem z klejnotem w kształcie lisa.

Charakter

Nearia jest spokojna,wytrwała i dzielna. Jest jednak nieśmiała i nie umie rozmawiać z ludźmi. Lepiej czuje się w lesie, gdzie jest cicho i spokojnie. Lubi też siedzieć nad wodą, gdzie szlifowała magię. Nie lubi, miast i ruchliwych dróg. Jednak gdy musi kupić jedzenie jest cicha i nie chce się rzucać w oczy. Widzi swoje błędy i chce coś z nimi zrobić. Ćwiczy codziennie zielarstwo. Eksperymentuje, przyrządza leki i mikstury. Umie bardzo dobrze strzelać z łuku. Trochę gorzej włada mieczem.Używa broni tylko dla obrony. Najbardziej boi się pająków. Marzy o tym ,by uczyć od potężnego maga, do który zmierza od utraty domu. Motywuje się tym marzeniem.Ma poczucie humoru.

Wygląd

Budowa ogólna;Nearia nie jest zbyt wysoka, ma jakieś 170 cm wzrostu. Jest chuda(nie koścista). Ręce i nogi ma długie i silne.
Twarz: Skurę ma jasną ,wręcz prawie białą. Włosy białe, srebrzyste, zwykle związane w koński ogon lub rozpuszczone. Oczy ma czasami niebieskie, a czasami fioletowe zależy to zwykle od nastroju elfki. . Nosek ma lekko zadarty. Uszy, jak każdy z jej gatunku, ma spiczaste.
Głos:Głos ma spokojny, ale kiedy chce umie być stanowcza, przymilać się albo błagać. Przydaje się to często przy handlowaniu.
Chód:W lesie chodzi swobodnie, jak u siebie w domu. Często biega po lesie zbierając zioła i składniki na leki. W mieście chodzi szybko i stanowczo, bo chce szybko załatwić swoje sprawy i wyjść z tego strasznego i ruchliwego miejsca.
Ubiór:Zwykle ubiera się w czarne lub brązowe spodnie. Na koszule wkłada skórzaną zbroję. Nakłada też płaszcz z kapturem, który pomaga się maskować.
Co do broni to zawsze ma przy sobie łuk i minimum dziesięć strzał. Ma zapasowe groty, sztylet i miecz, którego rzadko używa, a ciągnie go za sobą tylko po to by go sprzedać w czasie kryzysu.

Historia

Nearia urodziła się w małej wiosce w górach. Jej matka umarła po jej urodzeniu. Jedyna pamiątka po niej był mały wisiorek w kształcie liska, którego nosiła zawsze z sobą. Tak jak oczy jej matki tak oczy Neari pod wpływem emocji zmieniają barwę. TakWychowywał ją ojciec, a uczyła się od starego maga Althenora. Był to bardzo stery i bardzo mądry mag. Uczył ją od najmłodszych lat i bardzo go lubiła. Uczyła się magi, strzału z łuku, zielarstwa, a także jak znaleźć drogę w lesie. Althenor opowiadał codziennie historie o smokach, podmorskich potworach i wielkich czarodziejach. Nearie najbardziej ciekawiła opowieść o czarodzieju, który mieszkał na szczycie najwyższej góry, w wielkim zamku. A każdemu ze swoich uczniów najpierw daje trzy zadania do wykonania.
- A jeśli ktoś nie zda tych zadani?- zapytała pewnego wieczoru Nearia.
- Jeśli ujdzie z życiem, ale nie zda wszystkich zadań tego zamienia w kruka. - odpowiedział Althenor

Chociaż jej, ojciec, Gallar, był wodzem osady, inne dzieci w wiosce nie lubiły jej, bo, wolała wędrówki po lasach i górach, niż głośne zabawy. Gallar martwił się tym, bo oczekiwał, że jego córka przejmie jego stanowisko. Nearia starała się wytłumaczyć mu, że nie nadaje się na wodza, ale na próżno.
Nearia często siadała nad jeziorem z Althenorem i starała się opanować wodę. Uczyła się codziennie dlatego szybko opanowała podstawy tej magi. Czasami gdy ktoś ją zdenerwuje
traci panowanie, ale ciągle nad tym pracowała nad tym.
Podczas jednej z wędrówek, Nearia spotkała ranną sowę.
Zabrała ją do wioski i zaopiekowała się nią. Sowa jak się okazało była magiczna i przemawiała wszystkich językach i ma na imię Nina. By się odwdzięczyć Nearinie, powiedziała, że będzie jej pomagać.
W wiosce mieszkała do 15 roku życia, a potem wszystko się zmieniało.
Pewnego dnia na wioskę najechali wrogowie. Nearia spakowała najpotrzebniejsze rzeczy i uciekł do lasu z Niną. Nie chciała zostawić Althenora i ojca, ale wierzyła, że szybko odeprą atak. Myliła się. Biegnąc przez las usłyszała za sobą głosy. Gdy się odwróciła, zobaczyła kto napadł wioskę. Były to demoniczne istoty przypominające pająki. Nearina od dziecka bała się pająków. Dlatego nagle przeszła jej najmniejsza ochota na powrót do wioski.
Gdy wszystko ucichło chciała wrócić do woski, ale zastała tylko ruiny. Przez kilka godzin szukała jakiegoś znaku życia. Niestety znalazła tylko miecz swojego ojca i księgę Athenora.
Miecz zostawiła wbity w ziemię w miejscu, w którym był jej dom. Księgę zaczęła przeglądać, był to podręcznik zielarstwa. Po kilku stronach natrafiła na luźną kartkę. Była to mapa z zaznaczonym punktem. Chwile zajęło Nearii odczytanie napisu.
- ,,Zamek Sztukmistrza Neona'' - odczytała w końcu. - No, to wiem gdzie iść.
Po utracie domu chodziła do miast tylko, by sprzedać lub wymienić na jedzenie, zioła i leki, które udało jej się sporządzić. Nigdy nie zostawała na dłużej, dlatego, że nie lubiła ruchliwych miejsc, a także Nina przyciągała zaciekawione spojrzenia, chociaż Nearia nie wiedziała co jest takiego wielkiego w zwykle wyglądającej sowie. Szlifowała zielarstwo z podręcznika i magie, trochę z głowy, trochę z eksperymentowania. Szła na zachód ku zamku Neona.

Towarzysz

Imię:Nina
Gatunek:Sowa
Płeć:Samica
Wiek:8 lat

Podczas jednej z wędrówek, Nearia spotkała ranną sowę.
Zabrała ją do wioski i zaopiekowała się nią. Sowa jak się okazało była magiczna i przemawiała wszystkich językach i ma na imię Nina. By się odwdzięczyć Nearinie, powiedziała, że będzie jej pomagać.
Wygląd:
Nina to puchacz. Ma wielkie pomarańczowe oczy, duże piękne skrzydła i ciemne ubarwienie.

 • Najnowsze posty napisane przez: Nearia
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • Przekąska
  Nearia wstała powoli nie odwracając wzroku od mrugających, ruszających i nadal przybywających oczy. Choć nie wychodziły z cienia światło słoneczne pozwalało rozpoznać kształt czworonożnych zwierząt. Oczy miały …
  10 Odpowiedzi
  1348 Odsłony
  Ostatni post 1 miesiąc temu Wyświetl najnowszy post
 • Przekąska
  Od dłuższego czasu miała wrażenie że coś ją obserwuje. Nie licząc Niny i pałaszującej Rakky nie widziała nikogo. No nic. Zaraz zrobi się jaśniej to się rozejrzy. Na razie musi jakoś wyciągnąć z towarzyszki info…
  10 Odpowiedzi
  1348 Odsłony
  Ostatni post 5 miesiące temu Wyświetl najnowszy post
 • Przekąska
  W głowie Nearii toczyła się istna wojna uczuć i myśli. Jedna część mózgu była zła na nieznajomą, nawet nie za to że ukradła jej potrawkę, ale za to, że nie zrobiła tego po cichu. Druga połowa była wściekła na s…
  10 Odpowiedzi
  1348 Odsłony
  Ostatni post 7 miesiące temu Wyświetl najnowszy post