Oglądasz profil – Rhistel

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Rhistel Kelvhan Daeynore
Rasa:
Górski Elf
Płeć:
Mężczyzna
Wiek:
256 lat
Wygląda na:
25 lat
Profesje:
Badacz, Kolekcjoner, Nauczyciel
Majątek:
Zamożny
Sława:
Znany

Aura

Aura na pierwszy rzut oka wydaje się słaba, aczkolwiek potężne grzmoty pioruna z akompaniamentem uderzeń młota nadają jej wrażenie potężnej i ogromnej. Ciche szmery wody starają się przebić, widoczne również w rytmicznej elastyczności i miękkości aury, albowiem ta niemal wydaje się pływać w oczach innych osób. Niech pozory jej średniej siły nie zmylą poszukiwaczy, gdyż jest ona ostra niczym milion wrzecion. Dzięki zapachowi świerku i sosny czujność odczytującego może zostać uśpiona. Wizualne wrażenie poniekąd cieszy zmysły, ponieważ kobaltowa odcień pięknie miesza się z ametystową poświata, a drobinki obsydianu i srebra wzbogacają całość niczym biżuteria pięknej arystokratki, błyszcząc się i mieniąc z całą emanacją. Łagodna lepkość powoli wkrada się na język, aby pozostawić po sobie dość nieprzyjemny, gorzki posmak, który nie pozwoli o sobie długo zapomnieć.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Rhistel
Grupy:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Rhistel

Pola kontaktu widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Statystyki użytkownika

Years of membership:
1
Rejestracja:
1 rok temu
Ostatnio aktywny:
10 miesiące temu
Liczba postów:
8
(0.01% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.01)
Najaktywniejszy na forum:
Las Driad
(Posty: 6 / 75.00% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Las Driad] Szukając odpowiedzi
(Posty: 6 / 75.00% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:niezbyt silny, raczej wytrwały, wrażliwy
Zwinność:zręczny, szybki, perfekcyjny
Percepcja:dobry wzrok, dobry słuch, wyczulony na magię
Umysł:bystry, błyskotliwy, silna wola
Prezencja:Ładny, godny, przekonywujący

Umiejętności

GemmologiaMistrz
Nie każdy może zostać znawcą w tej dziedzinie, gdyż trzeba posiadać sporą wiedzę, a jednocześnie wyróżniać się dużą spostrzegawczością oraz dbałością o szczegóły. Rhistel zajmuje się nie tylko odróżnianiem kamieni szlachetnych, ale również m.in. ich wyceną, rozpoznawaniem imitacji czy określeniem dokładnych właściwości okazu.
MineralogiaMistrz
Głównym zadaniem mineralogii jest poznanie budowy wewnętrznej minerału, morfologii jego kryształów, genezy, występowania, asocjacji oraz chemizmu. Rhistel bada również powiązanie minerałów z magią.
KrystalografiaMistrz
Polega na klasyfikacji i badaniu kryształów, znajomości ich odmian oraz miejsc występowania.
KreomagowanieEkspert
Podczas prowadzenia swoich badań Rhistel nauczył się zaklinać magię w kryształach, które jak dowiodły jego badania, są świetnymi katalizatorami mocy.
Pismo runiczneEkspert
Zamierzchłe cywilizacje posiadały sporo przydatnej wiedzy zapisanej w różnych, pradawnych językach. Większość jednak ukrywa się pod skomplikowanymi, magicznymi szyframi. Rhistel nauczył się symboliki run, po to, aby móc sprawnie i bez przeszkód badać interesujące go zagadnienia.
Wiedza tajemnaBiegły
Rhistel posiada sporą wiedzę na temat różnych odmian magii i ich zastosowań. W większości jednak nie jest w stanie pochwalić się wiedzą praktyczną, a jedynie teoretyczną nabytą z ksiąg i zwojów.
Retoryka i kaligrafiaBiegły
Umiejętność niezbędna każdemu wykładowy, jak i badaczowi w celu jasnego i precyzyjnego przedstawiania swoich myśli, teorii i spostrzeżeń. Nie da się zaprzeczyć, że nie tylko ilość, czy sposób ujęcia merytorycznego wiedzy ułatwia jej przyswajanie, ale również i sposób jej przekazu. Z tego względu Rhistel wyćwiczył się w sztuce pięknego wysławiania oraz pisma, po to, aby jego myśli stały się łatwiejsze i przyjemniejsze do przyswojenia przez odbiorcę.
Nauki ścisłeBiegły
Chemia, fizyka oraz matematyka są dziedzinami niezbędnymi w prowadzeniu badań nad gemmologią, mineralogią, jak i krystalografią. Na szczęście Rhistel nie miał problemów z ich opanowaniem. Co więcej, ma dobrą głowę do rozwiązywania różnych zawiłych zagadek i równań matematycznych.
Odnajdywanie źródeł magiiBiegły
Spora wrażliwość na magię wiąże się z pozostawianiem z nią w nieustannym kontakcie. Kiedy Rhistel odkrył, że wiele z minerałów posiada naturalne złoża energii magicznej, od razu nauczył się wykorzystywać swoją zdolność w celu odnajdywania konkretnych okazów.
PoezjaOpanowany
Pomimo mocno ścisłego umysłu Rhistel cechuje się sporą wrażliwością na sztukę. W szczególności uwielbia muzykę i literaturę. Kiedy znajdzie trochę wolnego czasu czyta lub sam próbuje swoich sił w pisaniu wierszy. Nikomu jednak nie pokazuje swojej twórczości, tylko chowa ją do szuflady.
KartografiaOpanowany
Rhistel ma podstawową wiedzę, pozwalającą mu podróżować za pomocą informacji odczytanych z mapy.
Jeździectwo.Podstawowy
Potrafi poprowadzić konia na tyle, aby bezpiecznie dotrzeć do celu i po drodze nie spaść z siodła. Nie będzie jednak wiedział, jak zachować się, gdy zwierzę się spłoszy, albo, co gorsza, puści się biegiem z nim na grzbiecie.

Cechy Specjalne

Mowa wiatruRasowa
Tak jak wszystkie górskie elfy Rhistel potrafi porozumieć się z samym wiatrem, co pozwala mu na zmianę jego kierunku lub siły, a także na przekazywanie za jego pośrednictwem wiadomości na odległość.
AseksualnośćRasowa
Rhistel nie jest w stanie zostać pobudzony seksualnie czyimś wyglądem, ubiorem, kształtami, czy budową ciała. Nie oznacza to jednak, że nie jest w stanie się zakochać, dalej bowiem może odczuwać atrakcyjność estetyczną, co oznacza, że może zostać zauroczony lub podkochiwać się w jakiejś osobie ze względu na jej wygląd, ale nie odczuwa przy tym seksualnego pociągu w jej stronę. Kiedy już jednak w kimś się zakocha, to z całą pewnością będzie to trwałe i mocne uczucie oparte bardziej na przywiązaniu i wzajemnej akceptacji niż na potrzebie fizycznej bliskości.
Prawdziwy geniuszUłomność
Rhistel sposobem myślenia, jak i rozumieniem świata wybiega nieco ponad ścisłe ramy swojej epoki. Niestety jednak wiele z jego pomysłów, jak i teorii, choć uznane za błyskotliwe i innowacyjne zostaje zduszony już w zarodku. W większym stopniu przyczyniają się do tego czynniki zewnętrzne, choć czasami i on sam nie do końca wierzy we własne możliwości.
Specyficzna łamagaWada
Rhistel podczas pracy związanej z jego zainteresowaniami przejawia niezwykłą precyzję oraz opanowanie, co zapewne zawdzięcza swojej elfiej naturze. Kiedy jednak przychodzi mu zmierzyć się z wyzwaniami życia codziennego bywa, że nie daje sobie rady nawet z podstawowymi czynnościami. Zadaje zbyt wiele pytań o funkcjonowanie prostych rzeczy i często popełnia błędy przy ich obsłudze.

Magia: Źródło

EnergiiEkspert
Rhistel specjalizuje się w energii kinetycznej. Ładuje nią między innymi materię nieożywioną. Dzięki temu przy uderzeniu naładowany przedmiot eksploduje. Potrafi również wykorzystać energię przedmiotów do ich unoszenia. Na razie jego umiejętności pozwalają mu na lewitowanie pomniejszymi przedmiotami takimi jak książki, czy naczynia. Nie zaprzestaje jednak szkolić się w tej dziedzinie magii i codziennie poświęca czas na doskonalenie swoich zdolności. Dodatkowo łączy swoje odkrycia z wiedzą, jaką posiada o kryształach, które są pojemnymi katalizatorami mocy.
WodyAdept
Woda jest płynna, przybiera wiele postaci, dlatego trudno ją sklasyfikować i uchwycić. Pozornie najsłabsza ze wszystkich żywiołów, uporem i konsekwencją potrafi drążyć nawet najtwardsze skały. Mimo że sama nie ma stałej konsystencji, potrafi przenikać i rozbijać od środka stabilne struktury. Rhistel utożsamia się z tym żywiołem i posiada niebywałą precyzję w jego kontroli.
MocyCzeladnik
Zainteresował się tym kręgiem magii, gdyż jest bliski dziedzinie energii. Opanował wiele przydatnych zaklęć, choć nie używa ich za często. Czuje dziwną obawę w korzystaniu z tej magii, jak gdyby lekkie rozproszenie gwarantowało tym, że przez przypadek może wyrządzić komuś krzywdę.

Przedmioty Magiczne

Bezdenny kielichZaczarowany
Znajduje się w nim najwyższej jakości wytrawne wino, nie da się go wylać i można pić w nieskończoność, bo z tego naczynia nigdy nic nie ubywa, a zawartość się nie psuje. [Loteria]
Sakwa pełna kryształówBaśniowy
Rhistel nigdy nie rozstaje się ze swoją sakwą, w której trzyma różnego rodzaju kryształy. Wykorzystuje je przede wszystkim w celach magicznych, ale czasami nie umie powstrzymać się, aby nie znaleźć chwili przerwy i nie podziwiać wszelakich okazów, choćby dla własnej satysfakcji.
Wieczne pióroWyjątkowy
Prezent otrzymany od rodziców z okazji obronienia przez niego tytułu doktora. Pióro wykonane jest z najwyższym kunsztem, a jego główną ozdobę stanowią rzeźbienia z motywem smoka. Dzięki temu srebrny kolor metalu idealnie komponuje się z czarnym wstawkami. Do zestawu należy również kałamarz z atramentem oraz wymienna stalówka.

Charakter

	Na pierwszy rzut oka Rhistel sprawia wrażenie osoby zupełnie poświęconej realizacji swoich własnych założeń. Uwielbia wszelkiego rodzaju schematy, a wykrywanie sprzeczności w różnych stwierdzeniach to niemal jego hobby. Często wydaje się śnić na jawie, nieustannie myśląc i oddając się zadumie. Ma tendencję do dzielenia się z nie w pełni sformułowanymi myślami, odnajdując w tym sposób na uzewnętrznienie swoich pomysłów i teorii w debacie prowadzonej raczej z samym sobą niż z rozmówcą. Zupełnie nie wykazuje zainteresowania praktycznymi czynnościami i rutyną, przez co w życiu codziennym, niezwiązanym z nauką, bywa nieco nieporadny i zakłopotany. Jeśli jednak znajdzie środowisko, w którym może realizować swój geniusz i potencjał twórczy to wtedy bezgranicznie poświęcać czas i energię na opracowywanie dogłębnych i bezstronnych rozwiązań. Nie można zaprzeczyć, że to ciekawość i intensywne pragnienie nauczenia się wszystkiego, czego tylko może jest jego głównym motorem napędowym w życiu. Jest także otwarty na nowe pomysły i sposoby robienia rzeczy, o ile te pomysły są poparte zdrowym rozumowaniem. Zawsze dąży do prawdy, gdyż zamiast czerpać pociechę z ideologii lub otrzymanych pomysłów, chce po prostu zrozumieć, co naprawdę dzieje się pod powierzchnią rzeczy. W rezultacie można na nim polegać w walce z uprzedzeniami i dezinformacją.
Z kontaktami towarzyskimi bywa różnie. Mimo iż z twarzy wygląda na kogoś poważnego i niedostępnego, to w rzeczywistości jest on bardzo pogodny i otwarty na nowe znajomości. W kręgach osób, które zdążyły go już bliżej poznać, uchodzi za kogoś spokojnego i uprzejmego. Jako wykładowca cieszy się powszechnym poważaniem studentów, jak i innych pracowników uczelni. Do tego sprawnie posługuje się zasadami etykiety, choć czasami, gdy znajduje się w ferworze pracy, zdarza mu się zapomnieć o otaczającym go świecie i wtedy po prostu ignoruje wszystkich, którzy akurat naruszyli jego procesy myślowe.
Jedyną rzeczą, która naprawdę powstrzymuje jego pełny potencjał, jest ciągły i wszechobecny strach przed popełnianiem błędów. Rhistel ma skłonności do poddawania krytyce swoich własnych przemyśleń i teorii z obawy, że mógł pominąć decydujący element układanki, utknąć i zagubić się w nienamacalnym świecie, w którym jego myśli nigdy nie znajdują prawdziwego zastosowania.
Jego największą pasją są oczywiście kamienie szlachetne, jak i minerały. Stanowią one główny temat wszelkich jego badań i mógłby o nich rozmawiać godzinami. Najbardziej przekonani są o tym jego studenci, chętnie słuchający prowadzonych przez niego wykładów z dziedziny gemmologi i krystalografii.

Wygląd

	Rhistela można określić mianem posiadacza urody o klasycznym typie. Z całą pewnością widać w nim cechy elfa wywodzącego się z czystej linii krwi, o czym świadczyć może choćby jego smukła sylwetka, spiczaste uszy, czy regularne rysy twarzy o wyraźnie zarysowanej krawędzi szczęki i mocno uwydatnionych kościach policzkowych. Do tego jego twarz charakteryzuje się również prostym nosem i ładnie zarysowanym łukiem brwiowym, rozciągającym się nad oczami o bladobłękitnym, wręcz stalowym odcieniu. Włosy natomiast posiadają odcień gorzkiej czekolady, są krótkie, ale nie proste, tylko lekko falujące, układające krótsze kosmyki przy karku i czole w małe kędziorki. Jest wysoki, nawet jak na elfa. Mierzy sobie ponad sześć stóp wzrostu, ale za to nie pochwali się rozwiniętą tężyzną fizyczną. W rzeczywistości można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest nieco chuderlawy, co dodatkowo podkreślają jego strzeliste nogi, wysmukła szyja i kościste ręce o długich palcach. I choć na pierwszy rzut oka jego dłonie wyglądają na duże i nieco skostniałe to niemniej pozwalają mu one na bardzo precyzyjną pracę przy obróbce minerałów.
Jako elf posiada naturalną, prostą postawę ciała i lekkie oraz zwiewne ruchy. Co ciekawe jednak brak mu poczucia rytmu. Dlatego właśnie unika tańca jak ognia, a kiedy już zostanie do niego zmuszony przez sytuację, to stara się zdać na partnerkę i nie deptać jej stóp. Czasami też, kiedy wciągnie się w wir pracy, zdarzy się mu garbić i wykonywać dziwne, chaotyczne ruchy takie jak choćby głośne pstrykanie na palach, które pozwala mu się bardziej skupić.
Nie przykłada większej wagi do mody. Nie jest jednak ignorancki, czy niedbały i na różne okoliczności ubiera się wedle pewnych oczywistych standardów. Jego barwami rodowymi są granat oraz brąz i to właśnie te dwa kolory w znacznej mierze przeważają w jego garderobie. Lubi również wszelkie odcienie szarości, a także czerni i rzadko kiedy można zobaczyć go w jasnych kolorach, które uważa za niepraktyczne. Nie przepada także za ozdobami, ale jeśli zdecyduje się już na jakąś, to najczęściej są to brosze wykonane przez niego samego, zawierające co ciekawsze i ładniejsze okazy kamieni z jego bogatej kolekcji.

Historia

	Rhistel Kelvhan Daeynore jest pierworodnym synem Varitana Chaehorna Daeynore i Minuvave Daeynore z domu Balyarus, co tym samym czyni go dziedzicem rodowej spuścizny. Posiada on jeszcze dwie młodsze siostry Shalie i Faylen Daeynore.
Varitan i Minuave z całą pewnością nie wpisują się w stereotypowe wyobrażenie o górskich elfa. W kręgach społecznych słyną ze swej ekstrawagancji i luźnego podejścia do wszelkich zasad. Varitan młode lata spędził na ilargiańskim uniwersytecie. Jest genialnym matematykiem i jako student został szybko dostrzeżony przez swoich wykładowców. Po zdobyciu doktoratu rozpoczął karierę naukową obfitującą w wiele sukcesów. Dochodzenie do skomplikowanych rozwiązań dawało mu wiele satysfakcji, ale z czasem, im mocniejszy nacisk wywierały na nim władze uczelni, tym szybciej tracił zapał do działania. Wreszcie, będąc już praktycznie u samego szczytu sławy, rzucił wszystko i wyjechał z na stałe do swojej rodzinnej posiadłości, aby w spokoju móc oddać się badaniom, które w pełni go interesowały. Odciął się od zepsutego świata pełnego nadętych profesorów i do tego przestał traktować naukę jak pracę, a bardziej jako zabawę. Wtedy też poznał Minuvave, początkującą projektantkę mody, z którą odnalazł wspólny język. Obaj nie bali się rzucać światu wyzwania i posiadali pasję, w których pragnęli eksperymentować i odnajdywać nowe rozwiązania.
Rodziny Varitana, jak i Minuave nie posiadały obiekcji co do ich małżeństwa. Byli jedynakami i to na tyle cudacznymi, że większości ich krewnych obawiała się, czy z takimi charakterami, w ogóle mają szansę na odnalezienie kogoś, kto ich zaakceptuje. Uznano zatem za szczęście fakt, że im obu udało się wzajemnie odnaleźć.
Krótko po zaślubinach na świat przyszło ich pierwsze dziecko. Był to chłopiec, któremu nadano imię Rhistel. Od samego początku obdarzano go wielką miłością i troską. Rodzice jednak starali się nie tracić głowy, podsycani namowami krewnych, którzy planowali dla małego dziedzica jak najlepsze wykształcenie. Ostatecznie to Varitan stał się nauczycielem swojego syna, a Minuave pilnowała, aby sposób jego nauczania był ciekawy i urozmaicony. Oboje nie chcieli, aby Rhistel musiał spędzać dnie na sumiennym praktykowaniu wiedzy z ksiąg czy zwojów. Woleli uczyć go w ruchu, pozwalając mu na dobrowolne odkrywanie swoich pasji i zainteresowań. Taki sposób wychowania wkrótce zaowocował. Rhistel nie widział w nauce przykazu, tylko sposób na dobrą zabawę, a wręcz pasję.
W wieku piętnastu lat, na wspólnym spacerze z rodzicami odkrył w sobie zainteresowanie minerałami, które znaleźli w jednej z górskich dolin. Fascynowało go, że wiele piękna może skrywać się pod nieciekawie wyglądającą powłoką. Rodzice, widząc iskierki błąkające w jego spojrzeniu, zrozumieli, że ich syn właśnie odnalazł coś, czemu odda się do reszty. Sprowadzili, więc odpowiednich nauczycieli wykwalifikowanych w dziedzinie mineralogii, gemmologi i krystalografii, za co Rhistel odwdzięczył im się zadowalającymi wynikami w nauce.
Kiedy osiągnął odpowiedni wiek, wyjechał na studia. Wybrał tę samą uczelnię, na której kiedyś pracował jego ojciec. Varitan co prawda odradzał mu tej decyzji, sugerując, że jest wiele innych, mniejszych uniwersytetów godnych uwagi. Rhistel jednak mierzył wysoko i chciał zaistnieć na najbardziej prestiżowej uczelni w Ilargii. Do tego zdecydował się na niszowy i trudny kierunek powiązany z jego zainteresowaniami, oparty na wiedzy z dziedziny magii i minerałów. Determinacja i chęć osiągania jak najlepszych wyników wyprowadziły go na szczyty w rankingu studentów już na pierwszym roku. Z każdym następnym semestrem jednak nie zwalniał, a przyśpieszał jeszcze bardziej. W domu bywał tylko w przerwach między sezonami, ale nawet w rodzinnej posiadłości nie potrafił przestać badać coraz to nowszych, fascynujących go zagadnień. Po pięciu latach nauki osiągnął tytuł magisterski. Uczelnia jednak, dostrzegając w nim ogromny potencjał, zaproponowała mu ubieganie się o tytuł doktorski. Rhistel ochoczo przyjął propozycję, gdyż nie widział się nigdzie poza murami uczelni. Rodzice cieszyli się jego sukcesami, choć jednocześnie obawiali się o to, aby Rhistel nie zapędził się w swoich pragnieniach i nie dał się manipulować wyżej postawionym profesorom.
I niewiele się pomylili. Władze uniwersytetu widząc w nim wschodzącą gwiazdę świata nauki, oferowali mu wiele, po to, aby wykrzesać z niego jak najwięcej. Sprezentowano mu darmowe mieszkanie w jednej z najlepszych dzielnic w stolicy. Otrzymał również swoje laboratorium oraz salę wykładową, na której prowadził zajęcia z interesujących go przedmiotów. Rhistel nie zdawał sobie sprawy, że pracując i robiąc spore postępy, nie osiągał tego dla siebie, tylko na rzecz rozgłosu uczelni. Jeśli wychodził z nazbyt śmiałą tezą lub wizją zbyt kosztownego badania, jego przełożeni skutecznie temperowali jego zapał, przenosząc jego determinację na inne tory. Ostatecznie jednak to ojciec otrzeźwił go z tej iluzji, opowiadając o swojej własnej drodze na szczyt i jego późniejszym upadku. Wtedy Rhistel zrozumiał, że popełnił błąd, powierzając się w całości innym i że będzie prawdziwe niezależnym, dopiero gdy osiągnie tytuł profesora.
Postanowił zatem zrobić wszystko, aby móc zasłużyć sobie na tę wolność i przez kilkanaście lat zasłynął w świecie nauki. Wydawał wiele książek, publikował prace, jeździł na wykłady po wielu znanych uniwersytetach. Stał się kimś istotnym wśród rzeszy nazwisk znanych naukowców. I kiedy nadeszła odpowiednia chwila do tego, aby nadać mu tytuł profesora i tym samym ostatecznie ukoronować jego zasługi okazało się, że taka opcja w jego przypadku jest niemożliwa.
Uczelnia w obawie o tempo, z jakim wspinał się na drabinie hierarchii i utracie kontroli nad jego poczynaniami postanowiła znaleźć coś, co skutecznie ostudzi jego zapał. Ostatecznie, poszukując jakichś informacji w jego życiorysie, doszukali się ciekawej informacji, mającej ostatecznie przeważyć o jego losach. Okazało się bowiem, że Rhistel pomimo osiągnięcia wieku pełnoletniego nigdy nie udał się w podróż, a przecież przewodnim tematem w życiu każdego górskiego elfa jest wiedza. W ich mniemaniu jedynie zbieranie oraz pomnażanie posiadanej wiedzy może doprowadzić do zrozumienia natury, a tym samym do stania się jednością z nią. W tym celu każdy górski elf po ukończeniu dwustu lat ma obowiązek wyruszyć do Alaranii na okres lat stu. W tym czasie ma zdobywać wiedzę na każdy możliwy temat – sytuacji politycznej, zdobyczy technologii, a przede wszystkim – odkryciom w dziedzinie korzystania z magii. Po stu latach elf musi powrócić do rodzinnego domu. Fakt, iż Rhistel umknął temu obowiązku, odsunął go od możliwości ubiegania się o tytuł profesora, a co gorsza zagroziła wizją wydalenia go z uczelni. Postawiono mu zatem ultimatum albo nie uda się w podróż i zhańbi tym samym siebie oraz swoje rodowe nazwisko, jednocześnie tracąc wszystko, na co pracował przez całe swoje życie, albo wyjedzie i po stu latach powróci z możliwością dalszej pracy na uniwersytecie. Dla Rhistela odpowiedź była oczywista.
Rodzice odradzali mu tej wyprawy. Wiedzieli, że nie jest na nią przygotowany. Nigdy nigdzie nie podróżował sam. Zawsze ktoś mu towarzyszył i do tego odwiedzał jedynie inne uczelnie. Dbano również o komfort jego transportu i samopoczucia. Nagła wizja samodzielnej wyprawy przerażała jego rodzinę. Rhistel był jednak zły na rodziców, za to, że zataili przed nim coś tak istotnego. W istocie, gdyby rozpoczął podróż w dzień swoich dwusetnych urodzin, to byłby już w jej połowie, a przed nim dopiero jawiła się wizja rozpoczęcia wędrówki w nieznane.
Postawił jednak na swoim i w obawie o swoją karierę nie wycofał się ze słowa danego władzą uczelni. Po ceremonialnym obrzędzie wyruszył z rodzinnej posiadłości w celu spełnienia swojego obowiązku. Czuł obawę i strach, a wizja spędzenia aż stu lat poza ojczyzną napawała go niepokojem. Nie miał pewności, że gdy wróci, to jego miejsce na uniwersytecie wciąż będzie na niego czekać.
Musiał jednak zmierzyć się z tym lękiem i pocieszać się faktem, że w trakcie tej podróży może spotka go coś niezwykłego...
  • Najnowsze posty napisane przez: Rhistel
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Data
  • [Las Driad] Szukając odpowiedzi
            Rhistel wyruszył w kierunku strażnicy z Aelyn na czele, nie będąc do końca pewnym, co tam zastanie. Jego myśli krążyły wokół zaginionego Daina i nowo poznanej dziewczyny, w stosunku do której miał miesz…
    11 Odpowiedzi
    981 Odsłony
    Ostatni post 10 miesiące temu Wyświetl najnowszy post
  • [Las Driad] Szukając odpowiedzi
            Próba dogłębnego przeanalizowania sytuacji i podjęcie bezpiecznych działań stanowiły dla Rhistela priorytet. Nie chciał pozostać kompletnym ignorantem wobec niewiasty w potrzebie, ale dalej nie zapomnia…
    11 Odpowiedzi
    981 Odsłony
    Ostatni post 1 rok temu Wyświetl najnowszy post
  • [Las Driad] Szukając odpowiedzi
            Rhistel im dłużej przysłuchiwał się krzykowi, tym szybciej zrozumiał, że dźwięk ten nie pochodzi z wnętrza budynku tylko z o wiele bliższego źródła. Pojedyncza myśl podpowiedziała mu, aby uniósł głowę i…
    11 Odpowiedzi
    981 Odsłony
    Ostatni post 1 rok temu Wyświetl najnowszy post