Podstawowe zasady pisania postów


Administracja: Regulamin forum, ogłoszenia, podstawowe zasady pisania postów, przewodnik po forum, panująca hierarchia.
Dziwna magiczna księga, w której zostały spisane najważniejsze prawa rządzące tym światem. Ponoć magia w niej zawarta, sprawia, iż każde wielkie wydarzenie mające miejsce w świecie magicznie zostaje w niej odnotowane.

Podstawowe zasady pisania postów

Postprzez Meridion » Pt sie 07, 2009 8:13 pm

Wstęp


        Forum to z założenia jest bardzo elastyczne i, drogi graczu lub graczko, masz sporą swobodę co do tego o czym i jak piszesz. Z drugiej strony, nikt nie chciałby, by panował tu chaos i rozgardiasz, dlatego istnieje kilka podstawowych zasad, jakimi należy się kierować przy opisywaniu losów naszych bohaterów. Znajdziesz je poniżej i jesteśmy przekonani, iż nie będą one stanowić dla Ciebie trudności.

Kilka Zasad


* Wypowiedzi bohaterów, ich monologi wewnętrzne, przemyślenia, wątpliwości etc... piszemy w pierwszej osobie, przy czym - wypowiedzi zamieszczamy zwykłą czcionką od myślnika, zaś przemyślenia - kursywą, dodatkowo oznaczoną cudzysłowami. Zakazuje się używania jakichkolwiek kolorów w postach przez usera.
* Wszelkie działania podejmowane przez bohatera - akcje, gesty i mimikę twarzy, czyli to, co widać, a także otoczenie bohatera, opisujemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej.
* Pod postem nie należy zamieszczać komentarzy, notatek, czy też informacji. Do tego celu służy off-topic, prywatne wiadomości i ShoutBox, a w przypadku graczy, którzy podali swój numer gg, tenże komunikator. Posty w części forum poświęconej grze, służą tylko i wyłącznie opisywaniu wydarzeń oraz przygód prowadzonego przez nas bohatera i nie mogą dotyczyć czegoś, co wybiega poza ramy świata.
* Na forum przestrzegamy zasad ortografii i interpunkcji, więc jeśli masz poważne problemy z ortografią, używaj przeglądarki ze sprawdzaniem tekstu (np. Firefox, Opera), albo przed wysłaniem sprawdzaj tekst w edytorze tekstów. Wiadomo, że każdemu czasem zdarza się strzelić babola, jednak są pewne granice przyzwoitości.
* Na forum obowiązują polskie znaki (ą,ę,ń,ł,ó,ż,ź).
* Długość posta powinna wynosić przynajmniej 5 linijek (po wklejeniu). Chcemy, aby forum utrzymywało odpowiedni poziom piśmienniczy, a posty krótsze niż to minimum, po prostu nie wnoszą nic do opowieści.
* Po napisaniu wiadomości, powinieneś ją choć raz przeczytać, zapewne dostrzeżesz dzięki temu jakiś błąd warty skorygowania.
* Jeśli postać przenosi się do innego tematu należy zaznaczyć to w formie:
Kod: Zaznacz cały
[url= <link do tematu> ] Ciąg dalszy: <imię, lub imiona postaci, jeśli podróżujecie w kilka osób> [/url]

Powrót do Księga Boskich Praw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron