Słowniczek podstawowych pojęć.


Administracja: Regulamin forum, ogłoszenia, podstawowe zasady pisania postów, przewodnik po forum, panująca hierarchia.
Dziwna magiczna księga, w której zostały spisane najważniejsze prawa rządzące tym światem. Ponoć magia w niej zawarta, sprawia, iż każde wielkie wydarzenie mające miejsce w świecie magicznie zostaje w niej odnotowane.

Słowniczek podstawowych pojęć.

Postprzez Niara » So cze 04, 2016 6:52 pm

Krótki słowniczek pojęć z którymi można zetknąć się na forum, a które mogą być dla Ciebie obce, jeśli wchodzisz tu pierwszy raz.

Alarania – świat w którym obsadzone jest forum. Należą do niego wszystkie krainy wymienione w działach i subforach.

Administrator – osoba zajmująca się administrowaniem forum, jako jedyna mająca prawo do nadawania banicji stałej, zmiany nicku oraz zastosowania wobec gracza tak zwanego milczka.

Ekspert moderator – moderator zajmujący konkretną specjalizacją, która obejmuje większy rodzaj prac niż w przypadku moderatora zwykłego.

Moderator – osoba moderująca forum mająca przeważnie jedną funkcję.

Junior Moderator – moderator o niższych kompetencjach, bez możliwości upominania i wysyłania ostrzeżeń. Uczeń, aspirujący do jakiejś posady moderatorskiej, zawsze pod opieką, kogoś wyższego w hierarchii.

Milczek – milczek to kara używana na forumowym czacie. Pozwala widzieć czat, ale blokuje możliwość pisania na nim. Milczka może przyznać tylko administrator. Milczek może być tymczasowy lub stały, przyznawany na jednej postaci użytkownika, ale obowiązujący na wszystkich jego postaciach. Złamanie milczka może skończyć się banicją.

SB – czyli shout box, inaczej czat forumowy, znajduje się na dole strony w dziale Karczma Pośród Mgieł.

KP – skrót od pojęcia Karta Postaci.

KS – Komnata Strażników – dodatkowy dział forum widoczny tylko dla administracji i moderacji, omawiane są tam sprawy techniczne i organizacyjne forum.

PL – dodatkowe konto na forum o nicku Pani Losu, jest to konto posiłkowego mistrza gry, do którego dostęp a administracja i moderacja, obecnie odpisywanie w wątkach Panią Losu należy do obowiązków Callisto.

Ost – skrót od Ostrzeżenie/Warn, czyli kara dla użytkownika za łamanie praw obowiązujących na forum, wyświetla się w profilu gracza, jeżeli gracz otrzyma 3 ostrzeżenia zliczają się one i powodują banicję tymczasową na 90 dni.

Order Alarański – nagroda w konkursie na postać miesiąca. Grupa o specjalnym kolorze, przyznawana co miesiąc i obowiązująca przez miesiąc następny, dwojgu użytkownikom, za wygraną w konkursie na postać miesiąca.

Góra Przeznaczenia – dział zwykle nazywany off-topem, czyli miejsce gdzie postacie nie znajdują się w fabule i nie odgrywają roli, tylko reprezentują danego użytkownika.

Ban – czyli banicja, zazwyczaj stała, oznacza, że użytkownikowi odbiera się dostęp do forum za pomocą zablokowania IP gracza, maila lub jego nicku.

Permban– banicja permanentna lub banicja stała, całkowite odebranie prawa graczowi do dostępu do forum, obowiązująca na zawsze.

P W – czyli Wiadomość Prywatna wysyłana na forum do danego użytkownika. Niektórzy używają także skrótu PM od słów private message, jednak na forum preferujemy skrót PW.

Upomnienie - upomnienie nie wyświetla się w profilu, natomiast gracz dostaje je w formie PW, od administratora/ekspert moderatora/moderatora. Mogą dotyczyć różnych aspektów, np. zmiany avatara, lub drobnych uchybień, czy przypadkowego złamania regulaminu. Jeśli gracz nie zastosuje się do upomnienia otrzymuje ostrzeżenie.

Powrót do Księga Boskich Praw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron