Regulamin Tworzenia Karty Postaci


Administracja: Regulamin forum, ogłoszenia, podstawowe zasady pisania postów, przewodnik po forum, panująca hierarchia.
Dziwna magiczna księga, w której zostały spisane najważniejsze prawa rządzące tym światem. Ponoć magia w niej zawarta, sprawia, iż każde wielkie wydarzenie mające miejsce w świecie magicznie zostaje w niej odnotowane.

Regulamin Tworzenia Karty Postaci

Postprzez Niara » N cze 12, 2011 12:24 am

Niniejszy regulamin jest najnowszą, udoskonaloną wersją, dlatego może się zdarzyć, że KP niektórych postaci, założone wcześniej, będą od niego odbiegać, co nie znaczy, że łamią regulamin. Prawo nie działa wstecz. Pozostałych graczy jednak niniejszy regulamin obowiązuje bezwzględnie i prosimy o przywiązanie uwagi do przekazanych tu wytycznych i wskazówek. Oszczędzi to zarówno waszą pracę nad postacią, jak i czas osób sprawdzających KP.

1. Nick przy rejestracji musi być taki sam, jak imię postaci.

2. Login musi być jednoczęściowy. Ewentualne nazwisko lub przezwisko postaci wpisujemy jedynie w KP.

3. Imię postaci musi pasować do jej rasy i realiów forum. Administracja ma prawo do zmiany nicku postaci, jeśli jest on niezgodny z realiami (np. Czarodziejka imieniem Zuzia, Pusia, Fruzia, Janinka i tym podobne). Administracja jest zobowiązana do  utrzymania spójności na forum i to ona decyduje czy twój nick pasuje do realiów świata.

4. Nie można wymyślać własnych ras. Tutaj znajdziesz informację o rasach i grupach, do których należą, z których możesz wybrać rasę odpowiednią dla Twojej postaci. Można tworzyć rasy mieszane, jednak odpowiednio uzasadnione i nie stanowiące sprzecznych z rozsądkiem wybryków natury.

5. Rasy mają nałożone ograniczenia z konkretnych powodów. Niemile widziane jest mieszanie kilku ras w celu uzyskania jak największej ilości korzyści, przy jak najmniejszych słabościach (np. jeśli chcesz by Twoja postać była długowieczna wybierz odpowiednią do tego rasę, która posiada takową cechę. Nadawanie cech długowieczności u istot nie charakteryzujących się takimi atrybutami mija się z założenie z celem).

6. Wiek postaci musi być jasno określony w latach, ewentualnie z dodaniem dopisku na ile lat postać wygląda, przy czym minimalny dopuszczalny wiek postaci to 15 lat. W przypadku, gdy bohater nie jest świadomy tego ile ma lat należy wpisać dokładny wiek postaci a w nawiasie zaznaczyć, iż postać nie wie ile tak naprawdę przeżyła. Wiek jest konieczny, by sprawdzający KP mógł ocenić czy postać była w stanie nauczyć się magii/umiejętności na poziomach wybranych przez gracza. Jest on również konieczny przy pisaniu aury dla bohatera.

7. Aura jest nadawana przez Malarza Aur na podstawie zaakceptowanej KP oraz po złożeniu prośby o aurę w odpowiednim temacie. Aura jest obowiązkowa! Więcej na temat emanacji tutaj.

8. Wygląd postaci powinien być opisany dokładnie, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy oraz elementów charakterystycznych. Dodatkowymi atutami jest opisanie budowy ciała, stroju, sposobu poruszania się i mówienia oraz posiadanej broni i innych rzeczy.

9. Charakter postaci powinien być opisany dokładnie i jasno - proszę unikać sprzeczności (ktoś jest naiwny, ale ostrożny lub dobry, ale nie mrugnie okiem podczas zabijania). Warto opisać dokładne cechy charakteru, jak również możliwe zachowania w przykładowych sytuacjach.

10. Wygląd i charakter postaci powinny odpowiadać rasie, do której dana postać należy.

11. Atrybuty postaci są stopniowalne, a ich opis znajdziecie tutaj. Dla waszej dobrej zabawy sugerujemy, by nie tworzyć idealnych postaci, gdyż każdy ma jakieś wady. Atrybuty rasowe są jedynie sugerowane, można je zmieniać w zależności od postaci.

12. Maksymalna dozwolona ilość cech specjalnych to pięć. Należy wpisywać do Karty rasowe cechy specjalne, ale nie każda postać danej rasy musi posiadać wszystkie te cechy (np. nie musi biegle posługiwać się jakąś bronią, mimo że jest to w cechach specjalnych rasy).

13. Cechy specjalne to nie tylko cechy które "ulepszają postać". W tę rubrykę wpisujemy również klątwy i "dary" negatywne, jak np. opętanie przez demona, schizofrenia, szał i tak dalej.

14. Maksymalna liczba arkan magii posiadanych przez postać to pięć (Magia dostępna do gry to jedynie ta zawarta w forumowej Księdze Magii). Zabrania się posiadania przez postać antymagii.

15. Nie jest możliwe posiadanie przez postać pięciu arkan magii na poziomie Mistrz.

16. Poziomy umiejętności i magii muszą być dobierane względem wieku postaci i jej rasy.

17. Przy tworzeniu pierwszej postaci nie można posiadać Arcymistrza w jakiejkolwiek dziedzinie magii i umiejętnościach. Podczas tworzenia kolejnego konta, Arcymistrza w jakimkolwiek polu można posiadać, ale tylko w wyjątkowych przypadkach i jedynie za zgodą administracji.

18. W polu „Towarzysz” dozwolone jest wpisywanie jednie zwierząt lub istot niehumanoidalnych (wyjątek stanowią istoty rozumne takie jak wróżki, chochliki, impy). Warto opisać towarzysza postaci oraz po krótce jak się poznali.

19. Jeżeli postać podróżuje wraz z inną istotą humanoidalną (elf, człowiek, czarodziej, demon, diabeł, anioł, dziecko itp.) jej dokładny opis należy umieścić w historii, a wzmiankę o tym, że podróżują razem oraz krótką charakterystykę w polu „Uwagi”.

20. Historia postaci powinna być rozbudowana i dokładnie opisana. Ma uzasadniać ona całą resztę Karty Postaci tzn. umiejętności, magię, posiadane przedmioty i tym podobne.

21. Pole „Uwagi” służy tylko i wyłącznie do wpisywania rzeczy istotnych dla graczy podczas obcowania z postacią oraz informacji niezawartych w KP.

22. Administracja w każdym przypadku (wygląd, charakter, historia, itp.) ma prawo stwierdzić, że opis jest niewystarczający i należy go poprawić.

23. Avatar należy wstawić do Karty postaci przed zgłoszeniem prośby o sprawdzenie KP, w przeciwnym wypadku karta nie zostanie sprawdzona.

24. Szerokość avatara musi wynosić 300 px, wysokość maksymalna to 500 px, minimalna 300x. Optymalna wielkość avatara to 300x400 lub 300x450.

25. Avatar musi być zgodny z koncepcją forum. Użytkownik jest zobowiązany do dodania grafiki, która wyraźnie odzwierciedla klimat forum (fantasy) i bezsprzecznie określa płeć postaci (jeśli w Karcie nie jest zawarte, że postać ukrywa swoją płeć).

26. Grafiki typu manga/anime są dozwolone w określonych przypadkach i przy aprobacie administracji np., jeśli postać jest kotołakiem, lisołakiem i tym podobne. Jak wiadomo bardzo trudno jest znaleźć typową grafikę fantasy dla tego typu postaci, warto jednak najpierw poprosić o pomoc administrację lub innych użytkowników.

27. Przy wyborze avatara obowiązuje zasada pierwszeństwa. Osoba która pierwsza ustawiła avatar i został on zatwierdzony przez administrację (akceptacja KP)  ma do niego pierwszeństwo. Użytkownik zarejestrowany później, chcący ustawić sobie taki sam avatar jest zobowiązana do jego zmiany. (Nie ma znaczenia aktywność konta na którym avatar został ustawiony jako pierwszy).

28. Nagość na avatarach:

a. Surowo zabrania się wstawiania obrazków ukazujących genitalia postaci.

b. Avatar może ukazywać męski tors lub kobiece piersi, nie mogą być one jednak nadmiernie wyeksponowane. Administracja ma prawo do ingerencji, jeśli jej zdaniem avatar zbyt jawnie ukazuje te części ciała. (Przykładowe avatary: Tak/ Nie)

c. Na avatarze mogą być widoczne pośladki i nagie biodra w przypadku, kiedy nagość nie stanowi zbyt dużej części avatara (Przykładowe avatary: Tak (plecy zasłonięte włosami)/ Nie (Zasłonięte jedynie genitalia postaci)

d. Avatary, które w jakimś stopniu ukazują nagość postaci, muszą być estetyczne, tyczy się to wszystkich powyższych punktów regulaminu.

29. Grę można zacząć wyłącznie po akceptacji Karty Postaci. Prośbę o akceptację składamy tutaj. W przypadku wcześniejszego rozpoczęcie gry przez użytkownika, jego posty na forach przeznaczonych do gry zostają skasowane, a użytkownik karany jest ostrzeżeniem lub banicją (za nieprzestrzeganie regulaminu).

30. Administracja ma prawo do zwrócenia użytkownikowi uwagi na konkretne punkty w jego KP, które wymagają poprawy i uzależnić akceptację od ich zmiany.

31. Dwie i więcej postaci prowadzone przez jednego gracza z różnych kont mogą przebywać i grać w jednym wątku.

32. Zakazuje się kopiowania postaci z filmów, anime, mang, gier itd. Postać ma być pomysłem użytkownika, a nie kopią czegoś, co już funkcjonuje.

33. Zmiany dokonane w Karcie Postaci już po jej akceptacji muszą zostać zatwierdzone tylko i wyłącznie przez administrację. W przypadku większych zmian (jak np. zwiększenie mocy umiejętności, zdobycie artefaktu) należy o tym napisać tutaj. Wystarczy krótka notka co się zmieniło.

34. Orientacja seksualna postaci jest zależna od gracza. Można grać zarówno postaciami heteroseksualnymi, homoseksualnymi, jak biseksualnymi. Nie trzeba o tym wspominać w karcie, chyba że wymaga tego historia postaci.

35. Administracja zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym regulaminie.

Zasady posiadania więcej niż jednego konta.

1. Użytkownik, którego staż na forum wynosi mniej niż rok od daty rejestracji/założenia pierwszej KP może posiadać maksymalnie 6 kont, przy czym na założenie każdej wymagana jest zgoda administracji. Jednocześnie konieczne jest zachowanie odstępu 14 dni pomiędzy akceptacją poprzedniej KP a założeniem następnej.

2. W momencie uzyskania akceptacji na daną Kartę Postaci gracz ma obowiązek utrzymać ją przez co najmniej 4 miesiące. W tym czasie utworzona postać nie może zginąć ani zostać usunięta w inny sposób przez gracza oraz innych graczy, a także całkowicie zmodyfikowana (czyli utworzona od nowa od samych podstaw).  

3. Użytkownika, którego staż na forum wynosi ponad rok od daty rejestracji/założenia pierwszej KP nie obowiązuje limit postaci, z zachowaniem poniższych zasad.

a. Wymagane jest zachowanie 14-dniowego odstępu pomiędzy akceptacją poprzedniej KP, a założeniem następnej.
b. Na założenie każdej kolejnej postaci konieczna jest zgoda administracji.
c. Administracja ma prawo nie zgodzić się na założenie przez użytkownika kolejnej postaci, bez podania przyczyny.
d. Na uzyskanie zgody na założenie kolejnej postaci mają wpływ m.in.: staż i aktywność na forum, odpowiednie zachowanie i nie łamanie regulaminu, aktywność fabularna wszystkich poprzednich postaci.
e. Administracja zastrzega sobie prawo do „zamrożenia” prawa do zakładania kolejnych postaci, dla konkretnego użytkownika do czasu spełnienia wymagań.

4. Administracja ma prawo przyznać użytkownikowi, który nie spełnia powyższych wymagań, prawo do kolejnego konta bez podawania przyczyny.

Powrót do Księga Boskich Praw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron