Konkurs: Wierszokleta Alarański.


Wasza twórczość poetycka, wiersze, teksty piosenek itp. :)

Postprzez Niara » So lut 08, 2014 8:00 pm

Wierszokleta Alarański!
Wciąż czekamy na kolejne wiersze, specjalnie dla Was, konkurs zostaje wydłużony.
Macie jeszcze trochę czasu!

Wierszokleta Alarański to prosty konkurs na napisanie niezbyt długiej fraszki humorystycznej na bardzo wdzięczny temat jakim są... Tak, tak, dobrze myślicie... Tematem fraszki są różowe panie administratorki.

Fraszka nie może być zbyt długa i może traktować o Niarze lub Arayo, lub o obu adminkach na raz. Wasza wola.
Tematem fraszki mogą być zarówno postacie (to jest elfka Arayo, anielica Niara) jak również administratorki same w sobie. Utwór nie może zawierać wulgaryzmów i nie może być obraźliwy. Prace należy wysyłać jako post w dziale Poezja
Jako temat wpisujemy: Wierszokleta Alarański: Tytuł fraszki.  Każda osoba może wysłać tylko jedną pracę, z jednego, wybranego konta. Za wysłanie więcej prac, z jednego lub więcej kont grozi dyskwalifikacja. Konkurs rozpoczyna się z dniem dzisiejszym to jest 08.02.2014r. i kończy 23.02.2014r.. W konkursie mogą brać udział zarówno gracze, jak i moderatorzy.

Nagrodami w konkursie są Chowańce, Przedmioty magiczne i Cechy specjalne:

Królik z różkami - mały, niby zwykły, a nie zwykły królik. Jego ciało pokrywa jasnoróżowa sierść, choć jego puchaty ogonek pozostaje biały. Z głowy natomiast wyrastają długie, śnieżnobiałe uszka, a tuż przy nich, małe, błękitne różki. Zwierzątko niby spokojne, które kocha swojego pana bezgranicznie i jest do niego tak mocno przywiązane, że nigdy nie traci go z oczu. Podróżuje w torbie przy jego boku i nigdy się z nim nie rozstaje. Jednak gdy nadchodzi niebezpieczeństwo ten śliczny, różowy króliczek przemienia się w prawdziwego potwora. Różki zaczynają świecić na różowo, a z małego pyszczka wyrastają ostre ząbki, które z łatwością mogą poranić przeciwnika, pazurki na łapach robią się długie i twarde, dzięki czemu i nimi króliczek może atakować. Zwierzątko wpada w szał i broni swojego właściciela nawet za cenę życia.

Dar życia - wydaje się, że ta cecha to coś co każdy chciałby mieć. Niestety w życiu nigdy nie jest tak pięknie jak by się chciało. Postać otrzymuje dar, dzięki któremu może ożywiać małe przedmioty dotykiem. Jednak ten dar działa wybiórczo. Ot dotkniesz łyżki, a ta nagle zaczyna skakać po stole i do Ciebie mówić. Chcesz napić się wody z bukłaka, a ten zaczyna Ci uciekać. Próbujesz rozpiąć własną koszulę, a ta zapina się na powrót. Mając taki dar, trzeba chyba szybko znaleźć sposób by go okiełznać, niestety żadne rękawiczki na to nie pomogą.

Gadające widły - postać otrzymuje magiczny przedmiot w postaci wielkich metalowych wideł posiadający umiejętność twórczego myślenia. Widły są osobnym bytem, który potrafi mówić i myśleć, jednak nie może się samodzielnie poruszać i jest przywiązany do swojego pana. Jeśli je oswoić stają się posłuszne woli swojego pana i tym samym doskonałą bronią.

Uparty jak Osioł - a właściwie uparty osioł. Postać otrzymuje jak towarzysza niewielkiego, młodego osiołka, który jednak jest niezwykle uparty. Zmuszanie go do czegokolwiek nie ma najmniejszego sensu, wszystko trzeba z nim robić metodą kija i marchewki, a im marchewki więcej tym lepiej. Jedyny z niego pożytek to taki, że gdy tylko zbliży się do Osiołka ktoś obcy od razu zostanie pokopany i ile nie stratowany przez uparte zwierzątko.

Magiczny Miecz - Miecz ten nie jest ani ostry, ani twardy, ani ciężki, jakim cudem więc nadaje się do walki? Otóż ten przepiękny, bo złoty miecz jedyne co potrafi to śpiewać. Tak, tak, śpiewać. A jego śpiew umie uśpić przeciwnika na dobrych piętnaście minut.
Królowa Niara

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."
Avatar użytkownika
Niara
Pani Snów
 
Inne Postacie: Villemo, Saira, Aruviel, Sauria, Jasmina, Nani, Siren, Rumianek, Sasanka, Nivalia, Anette, Azajasz, Alexander, Valerija, Katniss, Yvaine,
Ranga: Obrazek
Rasa: Anioł Światła
Aura: Emanacja jarzy się niesamowicie potężnie w umyśle czytającego, jednocześnie lekko połyskuje, choć pod dogłębniejszą obserwacją matowieje na brzegach, jakby przygasała. Zdaje się nie mieć określonego koloru, jednak niekiedy zyskuje skromne, cynkowe muśnięcia. Szafir, który tworzy poświatę tej wyjątkowej emanacji, dodaje otuchy i napawa wewnętrznie przyjemnym ciepłem. Wokół jej epicentrum unosi się uwodzący zapach lilii, czasem wymieszany z mirrą. Zdarzyć się może również, iż roztaczać się będzie w około przyjemna woń róż. Gdy jest się pod wpływem owej aury przyspiesza puls oraz doznaje się poczucia spełnienia. Naokoło słychać liczne głosy, z których wybrzmiewa śmiech dzieci, acz to wszystko niespodziewanie zagłusza jednolity, głęboki ton. W dotyku jest giętka oraz lepka, zaś na języku pozostawia łagodny, kwaśny smak. Wywołuje również niespodziewany natłok myśli.
Wygląd: Niara jest olśniewająco piękna, jej wygląd jest prawdziwie anielski. Ma szaroniebieskie, duże oczy, które cały czas zdają się być wypełnione głębokim smutkiem. Jej jasnoróżowe usta, których kolor przywodzi na myśl kwiaty kwitnącej jabłoni, ostatnio co raz częściej zdobi śliczny uśmiech. Choć sama często jest smutna nie szczędzi potrzebujących swojego szczerego, ... (Więcej)

Powrót do Poezja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron