Góra PrzeznaczeniaCo aktualnie czytacie?

Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Jeff VanderMeer "Finch" - mroczny, psychodeliczny kryminał zafiksowany wkoło grzybów. Ktoś porównał styl tej książki do mieszanki Cormaca McCarthy'ego, Lovecrafta i Davida Goodisa i ja się generalnie z tym zgadzam, ale poważnie, grzyby? Rany boskie, co ja czytam?!
Awatar użytkownika
Draug
Szukający drogi
Posty: 31
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Łowca Dusz
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Draug »

"Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza, jak najbardziej polecam.
Awatar użytkownika
Ezekjel
Błądzący na granicy światów
Posty: 23
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Pół - Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Ezekjel »

Aktualnie brnę przez szóstą część przygód znanego cvyba wszystkim "Harry'ego Pottera" "Książę Półkrwi". Niby książka bardziej dla dzieci, ale wciąż oderwać się nie sposób. Po zakończeniu całej serii mam w planach dokończyć też "Wiedźmina", ponieważ po przeczytaniu "Miecza Przeznaczenia" oraz "Krwi Elfów" śmiało mogę stwierdzić, iż jest to jedna z najlepszych lektur, jakie miałem w ręku.
Awatar użytkownika
Chors
Szukający Snów
Posty: 157
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wilkołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Chors »

Ja ostatnio oprócz kodeksów (związanych z moim kierunkiem) czytam Kłamce Jakuba Ćwieka, czytałem ( na razie mam przerwę) kampanie Richarda Sharp'a Bernarada Cormwella i Polskie Imperium Michael Morys Twarowski.
Awatar użytkownika
Irelia
Błądzący na granicy światów
Posty: 14
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Leśny elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Irelia »

Ja ostatnio czytam "Wojenną pieśń tygrysicy" w sumie to miała być na konkurs ale okazała się naprawdę ciekawą książką o różnicach kulturowych. Chyba na przeczytaniu tego jeden raz się nie skończy...
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

"Solaris" Lema... Generalnie kiedyś Lema trochę czytałam i miałam o nim dobre zdanie, ale dawno nie miałam z nim styczności i zapomniałam jak to wygląda i z czym to się je. Teraz się oderwać nie mogę, książka jest naprawdę niesamowita, gorąco polecam!

A gdyby ktoś zastanawiał się nad tym "Finchem", którego wymieniłam kilka postów wyżej, to też polecam - wszystko co o nim napisałam to szczera prawda, a tymi grzybami nie ma co się zrażać.
Awatar użytkownika
Kharginei
Szukający drogi
Posty: 30
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Lisołak
Profesje: Włóczęga , Szpieg
Kontakt:

Post autor: Kharginei »

Pięć małych świnek Agathy Christie. Jest to powieść z gatunku kryminałów, pierwsza czytana od tej autorki.
Lśnienie Stephena Kinga. Tego przedstawiać nie trzeba, jedna z lepszych książek powieściopisarza, zwanego Królem Horrorów.
Awatar użytkownika
Konrad
Błądzący na granicy światów
Posty: 10
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Upadły Anioł
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Konrad »

Zawsze lubiłem komiksyNeila Gaimana. Właśnie skończyłem Czarną Orchideę - komiks nominowany do nagród Eisnera i Harveya, gdzie za grafikę odpowiedzialny jest Dave McKean (kojarzycie okładki do Sandmana? To on, typ projektował również okładki płyt dla Tori Amos i Alice'a Coopera). Komiks niby superbohaterski, ale bez trykociarzy, walki ze złem. Wszystko w formie śledztwa na granicy snu i jawy.

Zaraz zabieram się za Księgi Magii, również NG. (Rysunek: John Bolton, Scott Hampton, Paul Johnson, Charles Vess) Trochę fantasy, trochę horror. Magia w świecie DC, nawet John Constantine się pojawia. Tylko to naprawdę magiczna opowieść, a nie strzelanie z dupy laserami, jak to teraz robię. Kiedyś to byli czasy.

W międzyczasie przeglądam sobie Ed i Lorraine Warren. Demonolodzy, książkę Geralda Brittle'a. Tak z nudów bardziej.
Awatar użytkownika
Kharginei
Szukający drogi
Posty: 30
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Lisołak
Profesje: Włóczęga , Szpieg
Kontakt:

Post autor: Kharginei »

Kończę "Szepty zmarłych" Simona Becketta, czyli trzecią część serii o Davidzie Hunterze a także czytam "Maski zła" Iwony Banach. Tradycyjnie zaczytuję się w kryminałach.
Awatar użytkownika
Gasper
Błądzący na granicy światów
Posty: 11
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Gasper »

Aktualnie jestem na jakieś 250 kartek przed zamknięciem cyklu "Pomnik cesarzowej Achaj", na szczęście Ziemiański zaczął pisać o Virionie - czekam na kolejne ksiąski. W kolejce już ustawią się "Otchłań" P. V. Brett'a i "Płomienna Korona" Cherezińskiej. Przypadkiem trafiłem na "Behawiorystę" na tyle mi się spodobał, że kupiłem dwie inne książki Mroza. Rozpoczynające różne seria, ale jeszcze do nich nie zajrzałem :P
Awatar użytkownika
Samiel
Kroczący pośród cudzych Marzeń
Posty: 431
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Skrytobójca , Wędrowiec , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Samiel »

O, to ja też tu napiszę (zapomniałem o tym temacie).
Aktualnie powoli kończę drugą część "Dawcy Przysięgi" B. Sanderson'a - "Dawca Przysięgi" to trzeci tom "Archiwum Burzowego Światła". Poza tym, czytam też "Oko Świata" - pierwszy tom "Koła Czasu" - którego autorem jest R. Jordan, chociaż, od kiedy zacząłem czytać "Dawcę Przysięgi", "Oko Świata" odłożyłem na bok i na pewno wrócę do przerwanej lektury, gdy skończę czytać tą pierwszą.
La mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Wprawdzie przeczytałem już kilka miesięcy temu, ale i tak chciałbym gorąco polecić cykl 'Kroniki Belorskie' napisane przez Olga Gromyko (te które były niedawno do wygrania w konkursie). Książki łatwo uplasowały się w top moich ulubionych książek, świetny humor w nich jest :)
Awatar użytkownika
Deidre
Szukający drogi
Posty: 39
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Driada
Profesje: Opiekun , Uzdrowiciel
Kontakt:

Post autor: Deidre »

Widziałam parę postów wyżej wspomnienie o Neilu Gaimanie - ja obecnie czytam "Chłopaki Anansiego" właśnie jego autorstwa. Świetna książka i skarbnica inspiracji, polecam! :) Jakiś czas temu wyszła też jego cudowna "Mitologia nordycka", to zdecydowanie pozycja z którą warto się zapoznać.
Na tapecie są u mnie też "Tunele" Roderika Gordona. Póki co zaczyna się intrygująco, a z tego co o niej słyszałam, dalej będzie jeszcze lepiej.
W kolejce kwitnie "Nos4a2", horror Joego Hilla. Przeczytane "Rogi" zachęciły mnie żeby spróbować, choć jeszcze nie wiem jak wypadnie.
Awatar użytkownika
A'mel
Szukający drogi
Posty: 44
Rejestracja: 4 lat temu
Rasa: Górski Elf
Profesje: Mag , Wojownik , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: A'mel »

Polecam "Kroniki Kota Podróżnika" Hiro Arikawy. Spojrzenie na świat i trudną sytuację z perspektywy kota. W pewnych momentach można się popłakać konkretnie.
Awatar użytkownika
Camryn
Szukający drogi
Posty: 38
Rejestracja: 3 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Ochroniarz , Strażnik , Chłop
Kontakt:

Post autor: Camryn »

Jestem w trakcie czytania trylogii o Prochowych Magach, Briana McClellana.
Czekam na nowy tom z serii Akta Dresdena, Jima Butchera. :hydra5
“Everyone thinks that hate and love are somehow opposite forces, they are not.
They are the same force, facing opposite directions.
Love is a fire, my knight, love turned the wrong way has killed as many as hate.
Reason, young wizard, is the opposite of hate, not love.”
-Mab (X)
Awatar użytkownika
Ilith
Błądzący na granicy światów
Posty: 17
Rejestracja: 5 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Najemnik , Skrytobójca
Kontakt:

Post autor: Ilith »

Ja klasycznie, aktualnie trzeci lub czwarty raz katuje Wiedźmina :) Aktualnie czytam "Wieżę Jaskółki"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Góra Przeznaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość