Góra PrzeznaczeniaSkąd macie... swoje nicki?

Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.
Awatar użytkownika
Sunako
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 59
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje:

Post autor: Sunako »

Sunako -to trzynastoletnia bohaterka mojego ukochanego anime 'Shiki' ^^
Awatar użytkownika
Adiena
Szukający drogi
Posty: 36
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Adiena »

Ja swoje imiona oraz ich znaczenia biorę z tej strony ---> http://www.keltoi.pl/names.html
Natomiast imię pokusy, Carmilli, podsunął mi Medard, za co bardzo mu dziękuję :)
Awatar użytkownika
Nimmeril
Szukający Snów
Posty: 154
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Mroczny Elf
Profesje:
Ranga: [img]http://img263.imageshack.us/img263/7033/moderatorgfl.png[/img]

Post autor: Nimmeril »

Nimmeril - to imię wzięłam z jakiegoś generatora imion elfickich.

Arklys - W tym przypadku pobawiłam się troszkę tłumaczem. Jako, że moja postać jest centaurem, podwoiłam literki ,,s" i nazwałam ją Arklyss Farassi, czyli... Koń Koń xD
Awatar użytkownika
Regola
Szukający Snów
Posty: 184
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: czarodziejka
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Regola »

Tłumacz google okazał się niezawodny jak zawsze. Wpisałam kilka słów po polsku między innymi "władać" "rządzić" "żywioł" itp. następnie skakałam po wszystkich możliwych językach i zapisywałam to co mi ładnie brzmiało. Regola jest podobne do Regina i oznacza władać a sangkap było dla mnie śmieszne bo "sang" to po francusku krew (krew + kap) ale też żywioł po... jakiemuś tam, już nie pamiętam lol . Mogłam też wybrać "kutawala", ale aż za bardzo mi się kojarzyło.
"Za moich czasów czarownicy siedzieli w wieżach, czytali uczone księgi i mieszali kopyścią w tyglach. Nie plątali się wojownikom pod nogami, nie wtrącali się w nasze sprawy. I nie kręcili tyłkiem przed oczami chłopów."
Nadariè
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 53
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Smokołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Nadariè »

Historia imienia tej postaci jest dość śmieszna xD Powstało ono całkiem przypadkiem. Czekając na koleżankę zagadała mnie moja babunia. Powstał między nami ciekawy dialog:
Babcia: No, na kogo ty jeszcze czekasz?
Ja: Na koleżankę.
B: Na jaką? Na Natalię?
Ja: Nie, na Darię. - powiedziałam łącząc dwa ostatnie słowa.

Dodałam do tego akcent nad " e " i powstała Nadariè :D
Awatar użytkownika
Anat
Szukający Snów
Posty: 186
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Anat »

Ja tam wzięłam z mitologi(mam taką małą manię na punkcie mitologii rozmaitych regionów). Anat to kananejska bogini miłości, płodności i wojny, ale co mnie zainteresowało nią szczególnie to fakt że,wg mitów, jako siostra/żona Baala musiała kilka kilka razy skopać tyłek jego wrogom bo on sam nie mógł. :D
Naiza to już ze słownika, sanskrytu dokładniej, oznacza po prostu "nocny". uznałam ze całkiem nieźle nadaje się na nazwisko dla wampa.
"Pod stołem siedział Greebo i mył się językiem. Od czasu do czasu mu się odbijało.
Wampiry wstawały z martwych, z grobów i z krypt, ale nigdy nie zdołały tego dokonać z kota. "
Awatar użytkownika
Vánevaryar
Zbłąkana Dusza
Posty: 6
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Vánevaryar »

Vanevaryar - wziąłem z strony, która tłumaczy imiona z angielskiego na quenya, w tym wypadku imię to oznacza - "powabny obrońca". Wymowa tego imienia jest dość twarda i pasuje do charakteru postaci, dlatego je wybrałem.
Awatar użytkownika
Kiruki
Błądzący na granicy światów
Posty: 17
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Zjawa
Profesje:

Post autor: Kiruki »

        To było wtedy gdy chodziłem do trzeciej klasy podstawówki. Wtedy myślałem, że nikt nie bawi się w fantastykę, a jak dorosnę to stracę wyobraźnię, dodajmy do tego brak internetu i małe zamiłowanie do książek. Grałem w „Grę” z jednym kolegą, od czasu do czasu było ich dwóch. Przypominało to mniej więcej czat fantasy w wersji „vis a vis”. Na zmianę wymyślaliśmy bohaterów, żyjących w świecie z Heroes III. Pewnego dnia wątek z gry stał się nudny, a pole fabularne stało się oklepane. Wpadłem na pomysł, (kolega by podał wersję, że to on zaproponował, jednak nie gustuje w PBFach,) by stworzyć własny świat. Kiruki z początku było miastem, na lodowych pustkowiach w których rządził nieudolnie król.. Wtedy tyle wystarczyło.
Awatar użytkownika
Gulnan
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 135
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Pradawny - Smok (W połowie Lodow
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Gulnan »

Cóż, większość imion jest wymyślonych. Burza imion przychodzi mi do głowy, a ja wybieram to pasujące. :D Jedno nie jest moje. ;)
Gulnan pochodzi od... imienia Yuan - Ti w Neverwinter Nights. xD Absolutnie nic nie zmieniałam. Jakiś rok temu tworzyłam obraz bestialskiej, obłąkanej smoczycy, a kiedy przyszła pora na imię... prawie od razu mi przyszło do głowy. ;D
I wracam wesoły
do domu ze szkoły,
i w domu umieram z miłości. ~ z wierszy okresu dojrzałego
Awatar użytkownika
Nigelus
Błądzący na granicy światów
Posty: 17
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Czarodziej
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Nigelus »

Ja sobie męczę świat grafomanią. A, że pojąłem się napisania książki musiałem wymyślić takiego ów senseia, która będzie moim Dumbledorem i tak z szelestu kartek, rzucania laptopem i po 15 kubkach herbaty narodził się Nigelus. Skąd? Nie pamiętam. Być może połączenie greki i łaciny... nie wiem :).
Zapewne kiedyś tu pojawi się MightyRaven, lub AlbusWulfrik me nicki użytkowe :).
Awatar użytkownika
Callista
Błądzący na granicy światów
Posty: 10
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje:

Post autor: Callista »

Callista - to postać z Gwiezdnych Wojen. W czasach 3 gimnazjum przeczytałam 20 książek SW i tam spotkałam imię Callista. Luke Skywalker sie w niej zakochał w jednej z części. Bardzo ciekawa postać. od tamtego czasu wielokrotnie używałam tego imienia i stało się ono również moim pseudonimem artystycznym. Zawsze podpisuję sie tak na swoich rysunkach. Charakter i wszystko co związane z postacią wymyślałam sama. Wzięłam z książki jedynie imię.
Nazwisko Borealis powstało niedawno i wzięłam je od zorzy polarnej. Tak jakoś po prostu.
xdsser
Rasa:
Profesje:

Post autor: xdsser »

Ja tworząc nazwę bohatera posłużyłem się tym:
http://www.chriswetherell.com/elf/index.php
Awatar użytkownika
Rotheran
Błądzący na granicy światów
Posty: 13
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Sanginer
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Rotheran »

Niektórzy twierdzą, że swój nick wyciągnąłem z gry Fable, jednak jest to wierutne kłamstwo, w życiu nie nazwałbym swojej postaci tak samo, jak nazywał się tamten zielonowłosy brzydal. :P Mój nick pochodzi tak naprawdę z gry TES III: Morrowind. Istnieje tam twierdza, która nosi nazwę Rotheran. Jako, że jest to moje ulubione miejsce w całej grze postanowiłem tak nazwać swoją postać na pewnym pbf'ie. Nick do mnie przyległ i używam go w wielu miejscach. ^^
Awatar użytkownika
Eldarion
Szukający drogi
Posty: 46
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Eldarion »

Mój nick pochodzi od Dzieł Tolkienowskich. Eldarion jest to syn Aragorna i Arweny.
Aczkolwiek kiedyś się tak nazwałem w RPG Tolkienowski i już do mnie przylgnęło...
Kaylesec
Rasa:
Profesje:

Post autor: Kaylesec »

Well, pamiętam, że jakoś kombinowałem z pisaniem imion od tyłu, like " Dominik-Kinimod" Ale coś nie wychodziło. Potem, gdy grałem w pewien pbf ( gdzie byłem głównym pomysłodawcą fabuły) i tam dostałem ksywę Kat. Z czasem przerodziło się to w Kathleen ( wiem, damskie imię, ale co z tego:p) a gdy przyszło mi do wymyślania bóstw, ktoś przekręcił Katha na Kayla. literki s,e i c jakoś same wskoczyły na końcówkę , i tak powstał "Kaylesec".
Awatar użytkownika
Nakira
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 76
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Człowiek - Łowca Nagród
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Nakira »

Ja swój nick zaczerpnęłam od wierzeń wyznawców islamu, jako że po śmierci spotykają dwóch aniołów, a jednym z nich był Nakir. Dodałam literkę a i wyszło Nakira. Takie japońskie brzmienie, a to lubię. ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Góra Przeznaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości