Wieża Rostana


Tajemnicza mroczna kraina, gdzie każdy Twój ruch jest obserwowany. Strzeż się każdego cienia i odgłosu bo możesz już nigdy stamtąd nie wrócić.

Postprzez Rostan » Wt maja 01, 2012 11:06 pm

Wieża położona na południu Mglistych Bagien. Widoczna już nawet od pięćdziesięciu kilometrów, przez swoją wielkość. Oczywiście wielu interesowało się wieżą, jednak nikomu nie udało się do niej dostać, a nawet niewielu ze śmiałków powróciło do domu. Ci, którym udało się wycofać, nigdy tu nie wrócili. Wszystko przez pięć zagadek, które przy złej odpowiedzi niosą natychmiastową śmierć. Wieża nie ma żadnych okien, a sięga ponad chmury. Wykonana jest z marmuru, a pomalowana na kolor czarny. Kształtem przypomina sześcian, który kąty ma pomalowane na kolor czerwony. Dach jest niezwykle czubaty i przy tym wygląda na bardzo ostry, jak miałby ciąć chmury, które dodatkowo przewyższa. Koło wiecznie zamkniętej bramy wieży, po prawej stronie, jest postać jakiegoś wieśniaka, który podnosi wysoko rękę, na której trzyma kruka z otwartą paszczą. Cała wieża wydaje się być wykonana bardzo starannie oraz wygląda na bardzo stabilną.

Pierwsza zagadka:

Znajdujesz się aktualnie przed mostem prowadzącym do wieży. Wokół znajduje się pełno Hydr i innych typowo bagiennych stworzeń, jednak Cię nie atakują. koło mostu znajduje się tabliczka, na której jest napisane "Przedstaw się". Za tabliczką widnieją trzy male, ale dość grube belki. Po prawej stronie od mostu - czyli przeciwnej do tabliczki - jest pentagram wyryty na kamiennym, dość dużym (pięć metrów kwadratowych) kółku. Przy każdej krawędzi pentagramu są kółka, do których idealnie pasują belki widoczne za tabliczką. Na środku pentagramu jest mniejsze kółko, do którego nie pasują belki. Po włożeniu belek do trzech kółek te środkowe można nacisnąć. Prawdopodobnie jest to "egzaminator" naszego pierwszego testu.
Link do pentagramu, który jest wyryty na kamieniu : klik
Po udanej pierwszej zagadce kieruję gracza na inne poziomy, opisując je. Pierwszą zagadkę dodałem, by pierwsze posty brzmiały sensownie z próbą rozwiązania, a nie "Chodzę i rozglądam się".
Avatar użytkownika
Rostan
Szukający drogi
 
Rasa: Człowiek - Mag
Aura: Przeciętnej siły aura w barwach srebra i cynku, roztacza obsydianową poświatę. Wydziela woń starych ksiąg. Wokół słychać trzaski ognia wraz z miarowym buczeniem, rumorem spadających głazów oraz melodią zdającą się płynąć z bardzo daleka. Aura powoduje uczucie suchości w ustach. W dotyku miękka, acz całkiem giętka i o niezwykle ostrych krawędziach, w smaku zaś jest niespotykanie słona.
Wygląd: Wysoki mężczyzna, mający prawie metr dziewięćdziesiąt i niezwykle bladą karnację. Bardzo szczupły, jednak dużo je. Ubiera się w czerwone szaty z
drobnymi białymi, lub czasem brązowymi wzorami z w okolicach pasa, oraz rękawa. Na plecach zawsze wyszyta efektem ''płomienia'' dziewiątka
(Tak jakby stała w płomieniach) kaptur w szacie zawsze niezwykle szeroki, a w środku ...
(Więcej)

Powrót do Mgliste Bagna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron