[Laria]Poszukiwanie informacji

Kraina baśniowych stworzeń, gdzie mgliste polany i rozległe lasy zamieszkują majestatyczne pegazy i jednorożce, a gdzieś w głębokimi lesie spotkać możesz cudownie piękne, leśne Driady. To właśnie w tym lesie położony jest wielki Jadeitowy Pałac Królowej Driad i ich święte miasto ze Źródłem Nadziei i Ołtarzem Nocy.

Postprzez Eliasz » Cz sty 13, 2011 4:25 pm

- Którakolwiek opcja stanie się rzeczywistą - zabawa będzie i tak przednia.
Wzrok Eliasza był wystarczająco ostry by dostrzec zmianę w oczach Angeli. Po chwili namysłu postanowił jednak zostawić to dla siebie... Może coś ciekawego z tego wyniknie, ale później. Tak czy siak, kotołak ledwo co był w stanie zjeść gulasz. Jego zbyt czułe kubki smakowe mało co nie eksplodowały... jedzenie zdecydowanie wymagało przypraw i... świeżości. No cóż, nie będzie narzekał. Lepszy rydz, niż nic.
- Kto wie, może znajdziemy jakieś jeszcze ciekawe narzędzia na naszej drodze, co sądzisz?
Kotołak na chwilę wstał i podszedł do karczmarza. Szybko zamówił pokój, klucz zaś schował do swojej torby. Wrócił do stołu.
- Ostatni pokój, udało mi się. Ugh...
Eliasz
Błądzący na granicy światów

Inne Postacie: Ariel,
Rasa: Demon Przemieniony
Aura: Aura jest dość silna, w kolorze barachitowo-miedzianym. Wydziela zapach mokrej ziemi i sierści, lecz czuć także inny, nie typowy i trudny do zidentyfikowania zapach. Matopazową poświatę. Jest giętka, ale tęp a w smaku jest słodko-słona.
Wygląd: Dość charakterystyczna i rzucająca się w oczy postać. Eliasz wygląda jak typowy kotołak - ma dość spore, czarne uszy wystające z pokrytej czarnymi,
średniej długości włosami głowy, czarny koci ogon. Jest bardzo niski (około 140 cm wzrostu). Wygląda przez to bardzo... dziecinnie.
Nosi czarne, wysoko wiązane buty, kompletnie zakryte jednak przez ciemnozielone szerokie ...
(Więcej)

Postprzez Angela » Cz sty 13, 2011 4:43 pm

Angelę zdziwiłą nagła zmiana w głosie Elisza, ale nim zdążyła go o to spytać, jej uwagę zwróciło nagłe zamieszanie z boku. Spojrzała w tamtą stronę i zobaczyła dwójkę ludzi, zawzięcie kłócących się z jakimś diradem [jak będzie forma meska od dirady?]. Nagle jeden z nich uderzył drugiego, ten mu oddał... Po chwili cała trójka turlikała się po podłodze, wymieniając ciosy. Ktoś próbował ich rozdzielić, co skończyło się dlań bolącym nosem. A później także kilkoma siniakami, bowiem on też przyłączył się do bitki. I nie on jeden - po chwili biła się praktycznie cała kraczma. Jedynie ruda gitarzyska przestraszona stała z boku, a karczmarz chował swoje co cenniejsze trunki.
- Czuję się prawie jak w domu - rzuciła z krzywym uśmiechem Angela, kryjąc się pod stołem.
Angela
Mieszkaniec Sennej Krainy

Inne Postacie: Rachel, Death, Schadow, Ernei,
Rasa: Czarodziejka
Aura: Silna, przesączona cynową barwą i silnym zapachem pergaminu i świec. Roztacza wokół siebie obsydianową poświatę. Gdyby się wsłuchać w dźwięki przez nią wydawane, można by usłyszeć głęboką melodię dla którą parą są przedziwne odgłosy, jakby żywcem wyjęte z otchłani piekieł. Trzecim zaś głosem jest zmysłowy, kobiecy szept. Aura ta, przeważnie ostra w dotyku, jest bardzo kwaśna w smaku.
Wygląd: Angela jest całkiem ładna. Ma długie, ciemnobrązowe włosy i jasną karnację. Zazwyczaj jej oczy są ciemne, jednak kiedy kontrolę nad jej ciałem przejmuje
Lucian, stają się przenikliwie błękitne, o spojrzeniu, które trudno wytrzymać. Angela ubiera się dobrze, ale nie wyzywająco i zawsze wygodnie. Zazwyczaj
jest to czerwona spódnica do pół łydek i pasująca do niej ...
(Więcej)
Uwagi: Czasem kontrolę nad ciałem Angeli przejmuje Lucian; wtedy jej oczy zmieniają kolor - stają się przeszywająco błękitne. Możliwe też, że Lucian narzuci iluzję
swojego dawnego wyglądu ...
(Więcej)

Postprzez Eliasz » Cz sty 13, 2011 5:09 pm

- W domu? Gdzie Ty się wychowałaś? Bo ja w cyrku...
Eliasz wyczuł natychmiast zagrożenie. Wysunął do przodu lewą dłoń, mały kryształ, umieszczony w rękawicy zaświecił się, a butelka, która w nią uderzyła rozbiła się natychmiast. Szklany pył powoli opadł na podłogę.
- Oj, w cyrku takich rzeczy się nie robiło... - Eliasz natychmiast złapał w dłonie swoją naginatę. - Mam nadzieje, że masz jakieś zaklęcia ofensywne, bo zabawa dopiero się rozkręca.
Kotołak szybko złapał broszę. Tarcza, która powstała przed nim i Angelą zatrzymała lecące w ich stronę ciało.
- Ugh... co z tym robimy?
Eliasz

Aura: Aura jest dość silna, w kolorze barachitowo-miedzianym. Wydziela zapach mokrej ziemi i sierści, lecz czuć także inny, nie typowy i trudny do zidentyfikowania zapach. Matopazową poświatę. Jest giętka, ale tęp a w smaku jest słodko-słona.
Wygląd: Dość charakterystyczna i rzucająca się w oczy postać. Eliasz wygląda jak typowy kotołak - ma dość spore, czarne uszy wystające z pokrytej czarnymi,
średniej długości włosami głowy, czarny koci ogon. Jest bardzo niski (około 140 cm wzrostu). Wygląda przez to bardzo... dziecinnie.
Nosi czarne, wysoko wiązane buty, kompletnie zakryte jednak przez ciemnozielone szerokie ...
(Więcej)

Postprzez Angela » Cz sty 13, 2011 11:13 pm

- Ja... nie wiem! - zawołała Angela. Nie powinna używać magi. To znaczy, Lucian nie powinien, bo przecież ona nie mogła. Użycie magii było doskonałym pretekstem dla dirad by wyrzucić ją z miasta. Ale z drugiej strony ratowanie zdrowia i życia będzie chyba okolicznością łagodzącą, prawda?
  :Powiedz, że znasz jakieś fajne zaklęcie!, rzuciła w kierunku Luciana.
  :Właściwie to nie używam, podobnie jak zresztą ty, zaklęć, tylko siły woli...
  :Cokolwiek!
  :Pewnie coś się wymyśli.
  Angela poczuła, że Lucian przejumje kontrolę nad jej ciałem, wyjątkowo jednak starała się nie opierać. Po chwili wyczuła, jak z jej umysłu wylewa się magia. No, niedokładnie z jej. Nie miała pojęcia, co z tego wyjdzie - Lucian używał magii o wiele bardziej zaawansowanej niż to, co znała. Walczący jakby stracili całą energię. Dopiero po chwili zorientowała się, że czarodziej ich zwyczajnie usypiał; jedynie używałe niezwykle silnego przekazu. Po chwili Angela/Lucian i Eliasz byli jedynymi w sali, którzy stali nogach.
Angela

Aura: Silna, przesączona cynową barwą i silnym zapachem pergaminu i świec. Roztacza wokół siebie obsydianową poświatę. Gdyby się wsłuchać w dźwięki przez nią wydawane, można by usłyszeć głęboką melodię dla którą parą są przedziwne odgłosy, jakby żywcem wyjęte z otchłani piekieł. Trzecim zaś głosem jest zmysłowy, kobiecy szept. Aura ta, przeważnie ostra w dotyku, jest bardzo kwaśna w smaku.
Wygląd: Angela jest całkiem ładna. Ma długie, ciemnobrązowe włosy i jasną karnację. Zazwyczaj jej oczy są ciemne, jednak kiedy kontrolę nad jej ciałem przejmuje
Lucian, stają się przenikliwie błękitne, o spojrzeniu, które trudno wytrzymać. Angela ubiera się dobrze, ale nie wyzywająco i zawsze wygodnie. Zazwyczaj
(Więcej)
Uwagi: Czasem kontrolę nad ciałem Angeli przejmuje Lucian; wtedy jej oczy zmieniają kolor - stają się przeszywająco błękitne. Możliwe też, że Lucian narzuci iluzję
(Więcej)

Postprzez Eliasz » Pt sty 14, 2011 12:25 am

Eliasz zniesmaczonym, swoiście zniesmaczonym wzrokiem rozejrzał się po sali.
- Ja tu się nastawiam na niezłą walkę, a Ty swoją "niewiedzą" nie wiadomo co robisz. "Nie wiem", kurde! "Nie wiem!
Przeszedł się po pomieszczeniu. Zatrzymał się, kiedy u jego stóp pojawiła się driada. Przykucnął przy niej, oparł ja o ścianę. Szybko zebrał sakiewki kilku biorących udział w potyczce. Zawartość sakiewek szybko wypełniła mały pokrowiec na instrument kobietki, który leżał na scenie z nadzieją na jakieś drobne...
- Obudź się, halo! - lekko szturchnął ją - Heeej!
Zajęło chwilę, zanim w pełni doszła do siebie. Kiedy zobaczyła swoje "drobne", oniemiała.
- No, ktoś Cię lubi. A teraz znikaj, bo zaraz jacyś mądrzy strażnicy zaczną zadawać mądre pytania.
Driada pokiwała głową i szybko zniknęła z karczmy. Eliasz wrócił do Angeli
- No, no. Nieźle. To może mi powiedz, jak to działa. Bo wygląda... co najmniej dziwnie. - powiedział, ostentacyjnie wpatrując się w oczy czarodziejki.
Eliasz

(Więcej)

Postprzez Aphrael » Pt sty 14, 2011 9:35 am

Aphrael weszła do pokoju i zamknęła drzwi. Zrzuciła płaszcz z ramion i powiesiła go na wieszaku. Otworzyła torbę i wyjęła zabraną z Bibiloteki książkę. Położyła ją na biurku i otworzyła na zalanym farbą rozdziale o Pierścieniu. Przeglądnęła pakunki leżące przy jej łóżku, wybrała jeden z nich i usiadła przy biurku. Otworzyła torbę i wyjęła kilka fiolek z różnymi płynami, a także paczuszki z ziołami i różne maści. Zdrapała odrobinę farby i zaczęła sprawdzać jej reakcję na różne mieszanki, intensywnie myśląc. Po chwili zaczęła mieszać różne skałdniki, aż otrzymała różowawy piasek. Posypała nim farbę i patrzyła, jak zienia kolor na zielony. Po chwili strzepnęła zielone zizernka i uśmiechnęła się, gdy zobaczyła czyste strony. Spakowała wszystkie wyjęte wcześniej składniki i nagle usłyszała krzyki na sali jadalnej, które po chwili całkowicie ucichły. Zmarszczyła brwi, wzięła książkę i zeszła na dół. Ujrzała leżcych pokotem ludzi i jej przyjaciół, którzy jako jedyni byli przytomni. Uniosła brwi.
- Co tu sie stało? I czy chcę to wiedzieć - spytała. Uśmiechnęła sę jednak i podeszła do towarzyszy. - Patrzcie - otworzyła książkę i pokazała czyste stronice. - Prawie jak nowa.
"Piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce, złe natomiast owocują same bez trudu." Demokryt z Abdery
Aphrael
Szukający Snów

Inne Postacie: Miriamele,
Aura: Aura całkiem mocna, aczkolwiek w pewien sposób sprawiająca wrażenie niestabilności. Jest srebrzystej barwy i emanuje głęboką, szmaragdową poświatą. Rozsiewa wokół siebie zapach palących się świec i wonnego kadzidła, a kto wsłucha się w nią, usłyszy widmowe dźwięki tańczącej w pochłaniającej wszystko co obce pustce. W dotyku jest miękka, ale wytrwała, elastyczna i giętka. Jest wyraźna i nieco ostra, aczkolwiek bardzo przyjemna i pociągająca
Wygląd: To ten typ 'niebezpiecznej urody'. Ma długie, białe włosy i bardzo jasną karnację. Oczy, najczęściej czarne lub czerwone, patrzą
na świat z pogardą lub wręcz obrzydzeniem. Jej szafę zapełniają czarne, gotyckie suknie, jakby była w żałobie... Na głowie często nosi jedwabną opaskę z
różą. Jest szczupła, wręcz drobna i wysoka. Palce, często trzymające uchwyt ...
(Więcej)

Postprzez Eliasz » Pt sty 14, 2011 3:43 pm

- Oboje byśmy chcieli, Aphrael, ale teraz nie ma na to czasu... chyba. - Eliasz wyjrzał przez okno - Jeszcze nikogo tu nie ma, ale zapewne informacja o burdzie w karczmie nie przejdzie bez pogłosu. Zaraz będą tu strażnicy miejscy... musimy zniknąć. Jakiś plan?

Nieregulaminowo krótki post!!!
Eliasz

(Więcej)

Postprzez Angela » Pt sty 14, 2011 6:24 pm

- To po prostu magia umysłu połączona z magią emocji - oświadczył Lucian. - Tylko dość duża skala...
  :Zamknij się!, krzyknęła zrozpaczona Angela. To nie czas, żebyś się przechwalał! Słyszałeś, co powiedział Eliasz!
  :Dobrze, już dobrze, mruknął niechętnie Lucian. Ale ja uciekać nie będę, dodał, po czym oddał jej kontrolę.
  Angela zachwiała się, ale szybko wzięła się w garść. Spojrzała na Aphrael i Eliasza nie pewna, co właściwie ma zrobić.
- Ja... później to wyjaśnię. - powiedziała szybko. - Na razie lepiej się stąd wynośmy. - Nieczakając na odpowiedź pobiegła do jej wspólnego z Aphrael pokoju i chwyciła torbę, której nawet nie wypakowała. Rozejrzała się po rzeczach Apharel, po czym te najbardziej oczywiste i potrzebne zebrała do torby czarodziejki, po czym wróciła na dół.
Angela

(Więcej)
(Więcej)

Postprzez Eliasz » So sty 15, 2011 1:44 pm

- Kim ona jest?... - Eliasz zwrócił się do Aphrael, kiedy Angela zniknęła już na schodach - Ma dwie osobowości albo jest opętana, wiesz coś o...
Eliaszowi przerwało miarowe, pulsujące przeczucie w jego głowie. Szybko złapał Aphrael za dłoń i zaciągnął na piętro, po drodze zawracając Angele i zaganiając do ich pokoju.
- Co robimy? Nie mogą dowiedzieć się, że to Angela zrobiła, bo będzie źle z nami. - przeczucie było coraz silniejsze, zagrożenie zbliżało się wielkimi krokami. - Jakieś pomysły?
Eliasz

(Więcej)

Postprzez Aphrael » So sty 15, 2011 4:19 pm

- Nic o niej nie wiem - zdążyła powiedzieć, zanim towarzysz pociągnął ją na piętro. Zatrzymali się w jej pokoju, więc wzięła resztę swoich rzeczy.
- Nie mam planu, ale wiem, że musimy stąd uciekać. Masz konia? - rzuciła do Eliasza, schodząc już po schodach. Po drodze wzięła swoją torbę od Angeli i podziękowała jej. - Jeśli masz, szykuj się do drogi. Jeśli nie, wezmę Cię na mojego. Nie mamy czasu na zakupy. Musimy jechać do Rubidii. Nie pytaj dlaczego - po chwili była już w stajni. W kilka minut osiodłała konia i przywiązała do siodła swoje pakunki. Wyprowadziła zwierzę na podwórze i wskoczyła płynnym ruchem na jego grzbiet. Koń zarżał niespokojnie, przebierając kopytami w miejscu, jakby rwał się do drogi. Czarodziejka włożyła laskę w specjalny uchwyt i chwyciła lejce.
"Piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce, złe natomiast owocują same bez trudu." Demokryt z Abdery
Aphrael
Szukający Snów

Aura: Aura całkiem mocna, aczkolwiek w pewien sposób sprawiająca wrażenie niestabilności. Jest srebrzystej barwy i emanuje głęboką, szmaragdową poświatą. Rozsiewa wokół siebie zapach palących się świec i wonnego kadzidła, a kto wsłucha się w nią, usłyszy widmowe dźwięki tańczącej w pochłaniającej wszystko co obce pustce. W dotyku jest miękka, ale wytrwała, elastyczna i giętka. Jest wyraźna i nieco ostra, aczkolwiek bardzo przyjemna i pociągająca
Wygląd: To ten typ 'niebezpiecznej urody'. Ma długie, białe włosy i bardzo jasną karnację. Oczy, najczęściej czarne lub czerwone, patrzą
na świat z pogardą lub wręcz obrzydzeniem. Jej szafę zapełniają czarne, gotyckie suknie, jakby była w żałobie... Na głowie często nosi jedwabną opaskę z
(Więcej)

Postprzez Angela » So sty 15, 2011 10:29 pm

Angela również osiodłała swojego wierzchowca i nań wskoczyła. Poczuła się nieco pewniej. Spojrzała na Eliasza wyczekująco.
- Mam mniej bagażu niż Aphrael, więc jeśli nie masz konia, to wskakuj do mnie - powiedziała.
  Wyczuwała swego rodzaju napięcie, jednak w tym momencie nie było czasu nic objaśniać czy się tłumaczyć. Mogła mieć tylko nadzieję, że dadzą jej szansę na wyjaśnienia, kiedy już uciekną z miasta. Choć w zasadzie nie zrobiła nic złego, czuła się jednak, jakby w pewien sposób ich zdradziła. A przede wszystkim Aphrael, bo Eliasz znała ledwo od paru godzin.
Angela

(Więcej)
(Więcej)

Postprzez Aphrael » N sty 16, 2011 10:18 am

Rozejrzała się dookoła. Słyszała zbliżających się ludzi. Otworzyła torbę i wyjęła swojego pupila. Jego futerko nagle zmieniło kolor na ogniście pomarańczowy. Silk nastroszył sierść i spojrzał na Aphrael.
- Zatrzymaj ich, choćby na chwilę - zwierzę pobiegło i zniknęło w ciemności. Po chwili z oddali doleciały ją krzyki żołnierzy. Uśmiechnęła się, gdy szynszyl znowu znalazł się na jej ramieniu.
- Dziękuję - powiedziała i pogłaskała zwierzę.
- Mamy jakieś dziesięć minut - oznajmiła towarzyszom.
Aphrael
Szukający Snów

(Więcej)

Postprzez Eliasz » N sty 16, 2011 7:15 pm

- Nie martwcie się, damy radę... jestem lekki. - Eliasz wsiadł na konia Angeli.
- Po drodze, mam nadzieję, wyjaśnisz nam czego się dowiedziałaś z księgi? - podrapał się po głowie, zarzucając ogonem - I czy grozi nam coś baaardzo złego, czy mniej złego?

Nieregulaminowo krótki post!!!
Eliasz

(Więcej)

Postprzez Aphrael » N sty 16, 2011 9:26 pm

- Oczywiście, że wyjaśnię. Tak w sumie, to każde z nas ma coś do wytłumaczenia, nie sądzicie? - powiedziała i szarpnęła wodze. Koń ruszył szybko po brukowanych uliczkach miasta, a jego podkowy stukały na kamieniach. Głosy żołnierzy cichły w oddali, a oni kierowali się w kierunku wschodniej bramy. - Szybko przejedźmy przez las i kierujmy się na trakt przy rzece - oznajmiła. - Osłonię nas przed wzrokiem strażniczek - szybko utkała iluzję, jakoby tak naprawę nikt nie jechał poprzez ulice miasta. - Tylko bądźcie cicho, bo mogą was usłyszeć - zwolniła i powoli przejechała przez bramę. Driady widziały stworzoną przez nią iluzję pustki. Już po chwili gnała prostą drogą przez las.

Ciąg Dalszy
Aphrael
Szukający Snów

(Więcej)

Poprzednia strona

Powrót do Las Driad