Kot, wampir i tajemnica


Warowne miasto położone na granicy Równiny Drivii i Równiny Maurat. Słynące z produkcji bardzo drogich i delikatnych tkanin, takich jak aksamit czy jedwab oraz produkcji wyrafinowanych ozdób. Utrzymujące się głównie z handlu owymi produktami.

Postprzez Fobos » N mar 11, 2018 9:17 pm

        Ian McCallen wstał od wykonanego z ciemnego, lśniącego drewna biurka i uważnym ruchem wygładził poły surduta. Poskładał raport i zapatrzył się na ustawione na stole żonkile. Nowa pokojówka, którą zatrudnił dwa tygodnie temu, sprawdzała się doskonale. Elegancki salon lśnił czystością. Zamyślony założył ręce za plecami i podszedł do okna. Śledztwo w sprawie “Rozpruwacza z Demary” utknęło w martwym punkcie. Drugie morderstwo doprowadziło ich do konfrontacji z połową Gildii Handlowej, która zupełnie nie chciała współpracować. Wszędzie trafiał na zdawkowe odpowiedzi i wykręty. Nikt nic nie wie! Witamy w Demarze! Nawet pismo od samego króla nie rozwiązało ludziom języków. Miał wrażenie, że coś wymyka się jego palcom, coś co powinno być tuż obok!
        Nagle jego uwagę odwrócił nieznaczny ruch na zewnątrz. Dostrzegł pomarańczowy  kapelusz poruszający się tuż ponad linią ogrodzenia. Jego żywy kolor kontrastował intensywnie z szarością bruku. Mężczyzna zmrużył oczy i przyjrzał się uważnie jego poczynaniom. Kapelusz przesunął się nieco w stronę bramy, a przez ozdobnie wygięte pręty Inspektor dojrzał jego właścicielkę. Malutka kobietka w prostej, żółtej sukience, wrzuciła list do skrzynki i odetchnęła głęboko. Nagle podskoczyła i spojrzała na niego spanikowanym wzrokiem, jakby dopiero teraz zdała sobie sprawę z tego, że jest obserwowana. Szybko wyprostowała się i złożyła ładnie dopracowany ukłon. Szturchnęła również niewielkiego obdartusa, który skłonił się głęboko i niezgrabnie. McCallen odpowiedział im skinieniem głowy, jednak jego myśli znajdowały się zupełnie gdzie indziej. Znał pieczęć, którą dojrzał na kopercie! Lord de Loer! Rzucił się w stronę drzwi żeby zatrzymać nieznajomą.
        Wypadł na zewnątrz krokiem, który być może nie przystoi przedstawicielowi prawa, jednak został już wielokrotnie wypróbowany podczas pościgów. W ciągu kilku chwil znalazł się koło kotołaczki i jej towarzysza. Zatrzymał się gwałtownie i odchrząknął, prostując się. Jego ruda czupryna zmierzwiła się lekko, jednak szybko przejechał po niej dłonią, układając z powrotem niesforne kosmyki. Na wyraźnie zarysowane kości policzkowe wykwitły delikatne rumieńce, a jasne oczy prześwidrowały pannę Marikę niemal na wylot.
- Czy pracuje pani dla lorda de Loer? - zapytał bez zbędnych ceregieli. Nie zamierzał marnować czasu na formalności. Skoro mała kobietka przyniosła dla niego kopertę, musiała wiedzieć kim jest. Uświadomił sobie, że białowłosy mężczyzna może być teraz najbardziej żywym tropem w całej sprawie. Nawet nie wiedział, jak nie trafione jest to porównanie.
- Chciałbym zadać jej kilka pytań - oznajmił tonem nie znoszącym sprzeciwu, wskazując wnętrzne domu. Obrzucił nieprzychylnym spojrzeniem chłopca, jednak sumienie nie pozwoliło mu zostawić go czekającego na dworze.
- Pani towarzysz może pójść z nami.
“...a moja służba na pewno będzie miała na niego oko” dodał w myślach, kierując się w stronę drzwi wejściowych. Lokaj, który je otworzył, natychmiast pochwycił jego surowe spojrzenie i wlepił uważny wzrok w dziecko. Inspektor skierował kroki w stronę salonu, tego samego z którego przed chwilą wybiegł w pośpiechu. Ściany były jasnożółte a meble ciemne, co dawało elegancki i wyrafinowany kontrast. W pomieszczeniu natychmiast pojawiła się ubrana w fartuszek pokojówka o burzy kręconych włosów, która postawiła na stoliku tacę i dygnęła wdzięcznie. McCallen podziękował jej skinieniem głową i usiadł na sofie z ciemnego drewna, obitej miodowymi poduszkami w brązowawe kwiaty. Ręką wskazał miejsca na przeciwko kotołaczce i chłopcu. W kącie pokoju stał otwarty fortepian, pod oknem górowało zaś biurko.
        Przeniósł uważny wzrok ponownie na kobietkę, wyciągając zza pazuchy notatnik.
- Chciałbym zadać kilka pytań dotyczących lorda de Loer i jego poczynań w ostatnich dniach.
Choć z zewnątrz Inspektor przypominał nieruchomą rzeźbę (bardzo dobrze wyglądającą rzeźbę, trzeba dodać), w środku aż gotował się z ekscytacji. Z białowłosym arystokratą rozmawiało się wyjątkowo trudno. Być może od tej zaniepokojonej pracownicy, która dziwnie nie pasowała do tajemniczego Fobosa, uda mu się wyciągnąć coś więcej.

        Lord szedł opustoszałą ulicą, a echo niosło stukot jego kroków. W mokrym bruku odbijała się sylwetka w czarnym, długim płaszczu. Ciemnozielony szalik powiewał lekko na wietrze. Na miasteczko spadła delikatna mżawka, od której włosy wampira przykleiły się do twarzy. Nie dbał o pozory. Miał teraz ważniejsze sprawy do załatwienia. Szedł szybko, a w jego złotych oczach błyszczały zimne iskry. Miał coś do zrobienia i nic nie mogło go powstrzymać.
        Panna Marika zapisała mu dokładny adres rzezimieszków od których próbowała kupić soczewkę. Teraz, gdy tylko kilka kroków dzieliło go od upragnionej zdobyczy, jego nieruchome serce zdawało się bić mocniej niż kiedykolwiek przedtem. Pchnął skrzypiące drzwi sklepu i zniknął w jego ciemnym wnętrzu.
        W środku siedziało dwóch mężczyzn, którzy obrzucili go krzywym spojrzeniem. Za kolejnymi drzwiami czaił się trzeci, zapewne przekonany o tym, że jest niewidoczny. Wampir postanowił na razie nie dawać do zrozumienia, że go widzi. Póki co zależało mu na tym, żeby poznać dokładne położenie soczewki. Skinął lekko głową i podszedł do tego, który stał za ladą w niedbałej, nonszalanckiej pozie. Jego pokryta bliznami gęba i wyświechtany frak na kilometr biły lewymi interesami. “Dobrze, że kotce nic się tu nie stało. W końcu ona w ogóle nie potrafiłaby się obronić. A może?” przemknęło mu przez myśl, jednak gwałtownie odepchnął te rozważania od siebie. Położył dłonie na ladzie i uśmiechnął się cierpko
- Witam panowie. Moja pracownica niedawno rozmawiała z wami na temat pewnej soczewki. Na pewno ją pamiętacie, malutka, ma ogon i kocie uszy…
Chichot z kąta pokoju się przybliżył, a przytłumione światło wyłoniło z mroku drugiego rzezimieszka.
- Toż to panicz lord we własnej osobie! Jednak się do nas pofatygował! Kto by pomyślał!
- Taki zaszczyt nas kopnął! Spodziewałeś się Gellard? Bo ja nigdy w życiu! Aż mnie zad boli!
Lord skrzywił się nieznacznie, jednak na razie postanowił zignorować obelgi
- Gdzie jest soczewka? - zapytał zimno. Łysy Gellard wyciągnął zza pazuchy zawiniątko, które położył na ladzie. Rozwinął materiał, a w półmroku błysnęły tworzące się pośrodku pryzmatu zielonkawe zawirowania. To był jego błąd.
        Widząc swój cel, Fobos nie zamierzał marnować ani sekundy więcej. Błyskawicznym ruchem chwycił bandytę za kark i grzmotnął jego głową o ladę, oczywiście na tyle daleko, by cennemu przedmiotowi nic się nie stało. Z rozbitego nosa obficie poleciała krew. Płynnie przeskoczył drewno i znalazł się po drugiej stronie, przyciskając ogłuszonego przeciwnika po ściany. Szybko, bez większego wysiłku skręcił mu kark. Nie zamierzał pić jego krwi. Zostawienie zbyt wielu trupów z dziurami w szyi w zbyt krótkim czasie mogłoby zaalarmować ludzi, a ostatnim czego teraz potrzebował było dochodzenie w sprawie wampiryzmu.
Drugi z przeciwników z wrzaskiem skoczył w jego stronę, a trzeci wypadł zza drzwi, będąc ewidentnie pijanym. Lord w ułamku sekundy zamienił się w dym i przeleciał dokładnie przez napastnika. Zmaterializował się po jego drugiej stronie i wbił pazury w gardło, rozszarpując je. Krew trysnęła na podłogę, a on, zadowolony oblizał palce. Drobna rozpusta nie zaszkodzi. Czując przyjemne upojenie i lekkie drżenie w brzuchu, posłał w stronę trzeciego, chwiejącego się mężczyzny, lodowy kolec, który przebił jego serce na wylot. Momentalnie stopniał i zniknął jeszcze zanim trup uderzył o ziemię.
        W nieruchomej ciszy Fobos podszedł do blatu i pieczołowicie zawinął soczewkę w czarny materiał, ścierając z niej pojedynczą kropelkę krwi. Ukrył zawiniątko w kieszeni kamizelki i pod postacią nisko ścielącego się dymu opuścił ruderę. Wreszcie miał to, czego szukał. Zadowolony poszybował z powrotem w stronę dworu.
Avatar użytkownika
Fobos
Błądzący na granicy światów
 
Inne Postacie: Vestra, Hashira, Yva, Mel, Bjornolf, Deidre,
Rasa: Wampir (przemieniony z człowieka)
Aura: Emanacja nie przytłacza swoją siłą, ale jej mocy zdecydowanie nie można zignorować. Czasem rozbiega się zaczepnie, jakby chciała poczuć aury innych osób i przekonać się, że jest wśród nich tą jedyną, najbardziej wyjątkową. I choć doświadczony czytelnik od razu dostrzeże w niej nieco pospolitości to nie zaprzeczy, że pod pewnymi aspektami faktycznie jest niepowtarzalna. Nim jednak dotrze się do tego co najbardziej zaskakujące, trzeba będzie przejść przez główną ulicę pełnego dzieci, lecz w jakiś sposób ponurego i niepokojącego miasta, nad którym stale unosi się zapach świeżej krwi. Skąpane jest ono w cynku, choć z widocznymi smugami cyny, a także udekorowane subtelnymi wzorami miedzi. Niektóre z tych kunsztownych zdobień ukazują smętne lub makabryczne sceny, inne zaś przedstawiają uosobienie śmierci - trudno wśród nich znaleźć inne motywy, choć i one pojawiają się od czasu do czasu. Koniec ulicy stanowi plac, wokół którego piętrzą się zbudowane z kobaltowej cegły biblioteki i liczne pracownie o dachach w kolorze rtęci. Wśród tych wspaniałości zapomina się nagle o podejrzanej atmosferze miasteczka, a zamiast tego umysł wypełnia wrażenie oświecenia - uczucie, że właśnie coś odkryliśmy i jest to coś bardzo ważnego. Pełni entuzjazmu biegniemy ku pierwszej bramie jaką napotka nasz wzrok - chcemy wszystko zapisać, zagłębić się w księgach i podzielić naszymi pomysłami - najlepiej wszystko na raz. Popychamy dwuskrzydłowe drzwi, a one uginają się pod naciskiem dłoni, jakby były nie z drewna, lecz jedwabnej tkaniny i zamiast wejść wpadamy do środka. Nie ma już żadnego budynku, żadnych ludzi, ani naszej pewności, że wiemy coś niezwykłego. Lądujemy wielkim lodowcu, oślepieni blaskiem rozciągającej się w około szlachetnej platyny, odbijającej promienie słońca. Mrużąc oczy rozglądamy się po lodowych połaciach, które ukształtowane zostały tak, by jak najbardziej przypominać dwór i otaczające go ogrody. Jest to twarda i solidna konstrukcja z ostrymi wieżami strzelającymi ku niebu, obwiedziona ogrodzeniem z fantazyjnie powyginanych sopli. Wszystkie powierzchnie są bajkowo gładkie i przyjemne w dotyku, ale zaskakująco lepkie, gdy zaczną się topić. A topią się cały czas - nie panuje tu bowiem zimno, ani nawet chłód - widać za to zarówno sypiące się iskry jak i kropelki wody spływające z wysokości. Wszystko trzeszczy przejmująco, dźwiękiem niepowtarzalnym - składa się na niego huk płomieni i szmer żywego strumienia, oba nierozerwalnie złączone ze sobą. Czasami wydaje się, że nad pęknięciami unosi się delikatna, szafirowa poświata, ale jest tak blada, że trudno się upewnić. Ostatnie co można zrobić, by otrzymać pełny obraz emanacji, to spróbować półprzezroczystego odłamka, jednego z wielu jakie leżą na ziemi - w smaku będzie on łagodny i gorzki, jak życie niektórych ludzi, ale okaże się też zaskakująco przyjemny.
Wygląd: Pierwszym co rzuca się w oczy w wyglądzie Fobosa są jego cienkie, białe włosy. Przypominają nitki babiego lata i otaczają twarz nieco napuszoną chmarą. Czasem mężczyzna wiąże je czarną aksamitką - mimo że jest nieśmiertelny, wygląd nadal jest dla niego bardzo ważny.
Spośród starczych włosów wyłania się jednak młoda, szczupła twarz, co często budzi niepewność ...
(Więcej)

Poprzednia strona

Powrót do Demara

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron