Archiwum AlarańskieManga & Anime

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Awatar użytkownika
Avallach
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 146
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje:
Kontakt:

Manga & Anime

Post autor: Avallach »

Jako że nie było takiego tematu (przynajmniej ja takowego nie znalazłem) postanowiłem założyć ten temat, dotyczący "Japońskich Bajeczek". Zapraszam do chwalenia się obejrzanymi tytułami i dyskusji o nich. Może ja zacznę:
Lista obejrzanych:
- Code Geass (obie serie, imho bardzo, bardzo dobre anime, numer 1 u mnie ;d)
- Rosario + Vampire (Obie serie. Też fajne anime, ecchi z dużą ilością fanserwisu. Nie polecam jeśli oczekujecie jakiejś skomplikowanej fabuły. Jeśli chcecie się odprężyć - polecam jak najbardziej.)
- Asu no Yoichi (Lekkie, głupiutkie ecchi.)
- Shuffle! (Polecam, jak najbardziej.)
- Dragon Ball (Wszystkie serie. Nie muszę chyba nic mówić. Klasyk.)
To już chyba tyle, z tych fajniejszych... Muszę jeszcze wspomnieć, że oglądałem Naruto i Bleacha, ale odpadłem po kilkuset odcinkach xD
Wasza kolej!
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Post autor: Niara »

Muahaha, bardzo fajnie, że ktoś wpadł na genialny pomysł założenia owego tematu :)

Z wymienionych przez naszego aniołka anime widziałam jedynie kilka początkowych odcinków Asu no Yoichi i faktycznie muszę przyznać, że jest to sympatyczne ecchi :)

Code Geass polecały mi już dwie osoby (w tym Pan powyżej) i jeśli tylko znajdę czas to z pewnością obejrzę, jak na razie jestem w trakcie oglądania pierwszej serii Shakugan no Shana - polecam wszystkim, nie tylko fanom bohaterek "chciałbym, a boje się" :P

Z lubych memu sercu anime, fanom wampirów i fankom miłosnych trójkątów polecam Vampier Knight, obie serie, mój ulubiony anim, choć pewnie można by dać mu wiele minusów, dla mnie jest cudny i z nadzieją czekam na trzecią serię (choć, teoretycznie ma ona nie powstać) i głęboko wierzę, że takowa powstanie

Pierwszym anime jakie obejrzałam był Air, trochę smutna to opowieść, ale mam do niej niezwykły sentyment, tak jak do Hanbuna no Tsuki ga Noboru Sora. Z zabawnych anime bardzo miło wspominam Midori no Hibi i anima o wdzięcznym tytule Chii sweet home, który rozbawił mnie do łez.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Awatar użytkownika
Lilu
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 103
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Kotołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Lilu »

Z pierwszych anime jakie obejrzałam i należą do czołówki u mnie to Elfen Lied, Fate stay night czy Death Note (ahh pierwsze odcinki połykałam jeden po drugim, dopóki był L :) ), obecnie jestem na oglądaniu Bleach, co odkładam na potem bo jakoś po 287 odcinku mi się odechciało, przerzuciłam się na Kaze no stigma ale mam średnią ocenę o tym anime, denerwująca jest główna bohaterka.
Z klasyków oczywiście Code Geass i nadzieja że prawdopodobnej 3 serii nie zepsują.
Teraz jestem bardziej na etapie oglądania bajek japoński typu Latający Zamek Hauru czy spirited away w krainie bogów ;)
Kiedyś zrobiłam sobie listę co obejrzałam:
1. Final Fantasy VII Advent Children
2. Elfen Lied
3. Fate Stay Night
4. Zero No Tsukima
5. Clannad
6. Dnangel
7. Death Note
8. Code Geass: Lelouch of the Rebellion
9. Code Geass Hangyaku no Lelouch R2
10. Witchblade
11. Trinity Blood
12. Animatrix
13. Zombie loan
14. Kono Minikuku mo Utsukushii Sekai
15. Heroic Age
16. Devil May Cry
17. Maburaho
18. Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
19. Final Fantasy VII Last Order
20. REC
21. Demonbane
22. Rosario to Vampire
23. Tsubasa chronicle
24. Darker than BLACK
25. Ergo Proxy
26. Interlude
27. Kigeki
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
~ Ewa Białołęcka
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Post autor: Niara »

Ooo właśnie, Lilu przypomniałaś mi o świetnym anime jakim jest Elfen Lied, to był też jeden z pierwszych anime jakie obejrzałam, straszyli mnie że na początek to nie bardzo taki gatunek anime, ale ja się uprałam i nie żałuję, ma ciekawą fabułę, choć fakt momentami dość krwawą i przykrą, ale mimo to bardzo mi się podobał.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Orpheus
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 112
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Ranga: Zakochany Szlachcic

Post autor: Orpheus »

Ja tez co nieco w swoim życiu przeczytałem i obejrzałem M&A.

Manga:

Bezsprzecznie na pierwszym miejscu stawiam Berserka, opowieść o ciemnym mieczniku jest niewątpliwie najlepszą Mangą jaką czytałem. W zasadzie warsztat Kentariu Miury wgniata w ziemie, pozostawiając resztę autorów daleko w tyle. Niesamowite sceny batalistyczne, dopracowane szkice to jest właśnie to za co uwielbiam tego autora. Oczywiście same techniczne wykonanie to nie wszystko, potrzebny jest też pomysł. Jednak tych w berserku nie brak. W mandze jest pełno zwrotów akcji, każda postać jest przestawiona bardzo realistycznie, ma swoje cele i motywy. Berserk jest utrzymany w klimacie Dark Fantasy i to bardzo mrocznego Dark Fantasy. Z całą pewnością jest przeznaczony jest dla dorosłych odbiorców.

Drugim wartym polecenia dziełem jest Shin Angyo Onshi, technicznie jest wykonany bardzo dobrze. Manhwa duetu artystów: Youn In-wana
i Ilustratora Yang Kyung-ila prezentuje się bardzo ciekawie. Jest pełna niesamowitych i zaskakujących zwrotów akcji, które od początku przyciągają uwagę czytelnika. Świat jest w miarę wiarygodny, historia również. Szczególnie do gustu przypadła mi postać Munsu i Aji Tae ^^

Dalej mogę polecić: Fairy Tail - Po prostu fajnie się czyta, Psyren - Psi i takie tam, Claymore - ponoć japoński wiedźmin xD, Hellsing - kiedyś go tam lubiłem.

Z anime to najlepszym filmem, któremu hołduje to Ghost in the Shell. Pełen rozmaitych przemyśleń i refleksji Cyberpunk. Oczywiście nie brak w nim akcji. Film co prawda ma 15 lat, jednak wciąż ogląda się go wyśmienicie. Muzyka Kenjiego Kawai nic nie straciła przez ten czas.

Do tego jeszcze dopisze resztę ciekawych rzeczy jakie udało mi się obejrzeć.

- Ergo Proxy
- Tengen Toppa Gurren Lagann
- Cowboy Bepop + Cowboy Bebop Knocking on Heavens Door
- Code Geass R1 i R2
- Princess Mononoke
- Black Lagoon
- Haibane Renmei
- Haruhi Suzumiya no Jutsu
- FLCL
- Samurai champloo
- Chobits ( nawet dwa razy )
- Fullmetal Alchemist
- Paranoia Agent
- Akira
- Gunslinger Girls
- Great Teacher Onizuka
- .Hack /Roots
- Gilgamesh
- Tu-Love-Ru
- Shakugan no Shana
- Serial Experiments Lain
- Neon Genesis Evangelion + Death and Rebirth + The end of Evangelion
- BECK : Mongolian Chop Squad
- Parasise Kiss
- Hellsing ten 13 odcinkowy i trochę OVA
- Death Note
- Rosario + Vampire - pierwszy sezon
- Higurashi - pierwszy sezon
- Berserk
- Trochę tego Naruto-Bleachowego syfu ...
I will get to you
And take you down
Tear your insides out
Crush your soul
Awatar użytkownika
Dwayt
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 132
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wilkołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Dwayt »

Oglądałem naprawdę wiele anime, a wymienianie ich tutaj zajęłoby zbyt dużo czasu, poza tym prawdopodobnie nikomu ni chciałoby się tyle czytać zatem podam kilka tytułów które naprawdę trzeba obejrzeć.


1. Oczywiście i bez sprzecznie na pierwszym i najważniejszym miejscy - Death Note, to anime jest obowiązkowe dla każdego kto zabiera się za anime. Nastolatek który dostał do rąk zeszyt robiący z niego Boga śmierci. Walka "dobra" ze "złem" czyli naszego głównego bohatera z detektywem o pseudonimie "L", to który jest zły, a który dobry pozostawiam do oceny wam ;)
2. Ga Rei Zeto - Przytoczę słowa kogoś kto pisał recenzję tego właśnie anime: "Czy zabijesz kogoś kogo kochasz, z miłości ?" taki oto właśnie milutki cytat towarzyszy temu anime, a nazwa openingu idealnie do niego pasuje, czyli "Paradise lost".
3. Code Geass - Bardzo dobre anime w pewnym sensie nawet przypominające Death Note, poziom oczywiście nieco się różni, ale nadal to anime jest warte polecenia.
4. La Corda D`Oro ~primo passo~ - Dziewczyna z magicznymi skrzypcami i kilku przystojnych mężczyzn oraz turniej gry na instrumentach, chyba nie trudno zgadnąć, że szykuje się romans, na dodatek bardzo ciekawy :)


Mógłbym dodać do tej listy jeszcze więcej dobrych anime, ale nie chce się rozpisywać. Te 4 które wymieniłem uważam za najlepsze które oglądałem. Death Note jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych anime, każdy kto je oglądał zwykle gorąco poleca, to nie dziwne, zaskakujące zwroty akcji, "pojedynek" dwóch geniuszy, a wygra ten który pozna pierwszy nazwisko drugiego, rozbudowane postacie, intrygi, zagadki i trzymająca w napięciu fabuła, to coś co widz lubi najbardziej.
Awatar użytkownika
Sinead
Błądzący na granicy światów
Posty: 22
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Sinead »

Trochę anime widziałam, mang czytałam znacznie mniej, ale takich tytułów które by mi szczególnie zapadły w pamięć to jest niewiele...
Obowiązkowo GITS, NGE, Hellsing (rewelacyjny mroczny klimat, świetna muzyka!), Magic Knight Rayearth (młoda byłam, no co ;) czytam teraz mangę, anime pozostawiło lepsze wrażenie, bardzo podobała mi się konstrukcja postaci), Slayers, a z nowszych to jedynie Death Note. Przymierzałam się jeszcze do Bokurano i Mushishi, ale o ile pierwsze było dla mnie zbyt dramatyczne (i jednocześnie mało oryginalne, sorry), o tyle drugie było zbyt usypiające. Dzisiaj zabrałam się za Hunter x Hunter, w końcu. :) A to tylko dlatego, że jego drugi opening podoba mi się niesamowicie.
Z mangami było gorzej, trudniej było je kiedyś dostać, a jak już były - to drogie. Obecnie rzadko trafiam coś naprawdę godnego uwagi. Tłumaczyłam dla Animana Elfen Lieda (OMG, co za masakra... przejęłam projekt gdzieś tak od połowy, tłumaczenie szło błyskawicznie, większość scen to były ochy, achy i płacze) i Deadman Wonderland od pewnego rozdziału, ale przeczytałam wszystkie dostępne. DW z czystym sercem polecam miłośnikom Death Note'a, bo uważam, że jest równie dobre. Prócz tego nieodmiennie cenię Hikaru no Go. Jak to ktoś stwierdził... Kto by pomyślał że manga o grze planszowej może być tak wciągająca? :D
Awatar użytkownika
Gardenia
Zsyłający Sny
Posty: 348
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Maie
Profesje: Mag , Szpieg , Badacz
Kontakt:

Post autor: Gardenia »

Anime:
-Natsume's Book of Friends
-Cannan,
-Ga Rei Zero,
-Fate Stay/Night,
-Mai Hime,
-GITS (serial)
-Shiki,
-Noir,
-Monster,
-Excel Saga,


Manga:
Dark Angel,
Miecz Nieśmiertelnego,
Eden,
Jakaż to otchłań nieb odległa. Ogień w źrenicach twych zażegła?
Czyje to skrzydła, czyje dłonie. Wznieciły to, co w tobie płonie?
(X)
Awatar użytkownika
Sael
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 114
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Sael »

Trochę tego było i nie pamiętam wszystkich tytułów więc wymienię te które podobały mi się najbardziej :
-Angel beats
-Fullmetal alchemist : Brotherhood
-Naruto (skończyłem na około 200 shippudena)
-Bleach (Poległem przy 160)
-Zero no tsukaima (Moje pierwsze anime jakie oglądałem. Z niecierpliwością czekam na 4 serię)
-Calland
-Dużo romansów tam było ale nazw nie pamiętam :wink:
-Chrome shield regios

a z mang które ciągle czytam to rave master
Awatar użytkownika
Dwayne
Szukający drogi
Posty: 29
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Dwayne »

Ja oglądałam raczej te podstawowe tytuły: FMA(tą pierwszą serię, która była kompletną klapą jeśli idzie o spaczenie fabuły), FMA Brotherhood, coś kojarzę z Naruto i Bleacha, La Corda D'Oro ~primo passo~, Sayonara Zetsubou Sensei(to szczególnie polecam fanom czarnego humoru, no i ma genialny openingi i endingi), oglądałam parę odcinków xxxHolic i InuYashe.

Z mangi czytałam Ranme 1/2, FMA, dwa tomy Hellsinga, InuYashę oraz oczywiście Hetalie. No i ta taka manga, gdzie był Hakkai, no, nie przypomnę sobie nazwy...

W lutym jest konwent we Wrocławiu, może się na niego wybiorę... ^^
Awatar użytkownika
Galanoth
Zsyłający Sny
Posty: 328
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Lodowy Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Galanoth »

Czytałem/oglądałem bardzo małą liczbę mang i anime .. jedyne co lubię w japońskich kreskach to FullMetal Alchemist (które oglądałem jako starą wersję Anime i przeczytałem od deski do deski w postaci stronic pani Hiromu). Obecnie jestem na etapie walki z ciekawością i Naruto. Poza tym nic innego mnie nie wciągnęło. Od czasu do czasu przejrzę nowy chapter One Piece albo Bleach'a - lecz od momentu w którym pokonał tego swojego odwiecznego wroga ze Stowarzyszenia Dusz, i stracił moc (nie wiem jak teraz) to znów doszedłem do wniosku, że to manga jest ostro sztampowa i polega ciągle na tym samym: Spokój> Pojawienie wroga> Walka z nim> Pokonanie> Trening> Odnalezienie siły w miłości i przyjaźni> Zniszczenie wszystkich> Spokój> Pojawienie wroga...

To wszystko. Ah, i jedyną filmówkę którą oglądałem (prócz Naruto) to Vampire D Hunter 2. Niesamowity film .. stary, lecz ma siłę.
Awatar użytkownika
Trenaas
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 112
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Trenaas »

Są tylko dwa takie anime, jakie mi się naprawdę spodobały:
1. Rycerze Zodiaku
2. Ewangelion
Wierzę w jednego Krula, Stworzyciela prawicy i w Wiplera, Syna Jego Niejedynego, Pana naszego, który z Krula jest zrodzony przed wszystkimi kucami, umęczon przez policjantów, skopan i zgazowan, wstąpił na izbę, drugiego dnia zmartwychwstał, siedzi po lewicy Krula. Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.
Comeda
Rasa:
Profesje:

Post autor: Comeda »

Cóż..
Podam więc, uznane prze ze mnie tytuły, jakie nie zostały jeszcze wymienione:

ANIME

(Dark fantasy)
-Gungrave

(Scholl live & Dark Fantasy)
-Chaos Head
-Tokko

(Komedie & sztuki walki)
-History Strongest Disciple Keichi

(Inne)
-Spirited Away
-Latający Zamek Hauru
-Podniebna Poczta Kiki
-Wonderful Days

Manga
-Battle Royale.

To na tyle..


DESU... Desu... Desu..... desu... desu..
Awatar użytkownika
Angie
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 104
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Leśna Elfka
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Angie »

Nie oglądałam nigdy anime, ale przeczytałam wiele mang:
1) Naruto
2) Bleach
3) Dragon Ball
4) Death Note
5) GTO
6) Full Metal Alchemist (nie wiem czy tak to się zapisuje)
7) Fairy Tail
8) Kekkaishi
9) 1/2 Prince
10) Slayers
11) Eden
12) Akira

To chyba tyle. ;)
"(...) Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim jak miejsce, w którym się jest."
Awatar użytkownika
Wiatr
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 106
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Wiatr »

Mam 3 szalone koleżanki, które są fankami anime i mangi, więc co jakiś czas jestem zmuszona do obejrzenia czegoś, i nie zmuszona do przeczytania, bo komiksy i dobrą mangę kocham nad życie :>
Obejrzałam, podamy tylko te tytuły które pamiętam:
- Hetalia - aż 5 odcinków!
- Kuroshitsuji I i II - moje ABSOLUTNIE ukochane, rewelacyjne anime!! Uwielbiam w nim Undertakera i oczywiście Sebastianka, oraz z niezrozumiałych powodów Claude.
- Soul Eater - aż 3 odcinki
- DRRR - aż 4 odcinki!
- Death Note i Naruto oraz coś coś i coś - nieokreślona ilość odcinków ;)
Popełniłam też kilka yaoi:
- moje i pierwsze, i ulubione, to Loveless
- Junjou Romantica I i II, ale teraz nie umiem sobie wyobrazić, w jaki sposób to obejrzałam, i to w zachwycie xD
- o reszcie wspominać nie będę :P (i dam przestrogę - jeżeli zobaczycie nazwę Ikoku Iroku Romantan, za żadne skarby nie klikać na nią myszką -.-)
Przeczytałam:
- 1 tom, bodajże 17..? Salior Moon, oh yeah
- Death Note - jestem na 7 tomie, który dostałam na urodziny, to moja ukochana manga! Light i Ryuk... młahahaha
i mam zamiar spróbować Bleacha.
,,Jedno było pewne: smok zjawił się tu nie bez powodu. ''Jaki on jednak piękny'' pomyślała niespodziewanie demonessa. Srebrny jaszczur z lśniącą w słońcu łuską rzeczywiście wyglądał imponująco.
Ale ryczał, ział ogniem i chciał pożreć innych, co psuło cały efekt."
- K. Pjankowa

http://www.youtube.com/watch?v=ZAZE3nJu40M

15 czerwca - Dzień Wiatru. Czekam na kartki imieninowe!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości