Archiwum AlarańskieBugi po awarii.

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Bugi po awarii.

Post autor: Niara »

W tym temacie piszcie proszę, jeżeli znajdziecie jakieś bugi na forum, które wystąpiły po awarii serwera.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Awatar użytkownika
Sekiel
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 105
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:

Post autor: Sekiel »

Jak prawdopodobnie widać po prawej: wygląd z KP obok posta pozostaje rozwinięty.
,,I guarantee you'll not go hungry, because at the end of the day, as long as there are two people left on the planet, someone is gonna want someone dead" ~ Sniper
Awatar użytkownika
Kéytha
Błądzący na granicy światów
Posty: 17
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Kotołak
Profesje: Złodziej , Skrytobójca , Kurtyzana
Kontakt:

Post autor: Kéytha »

@up Sekiel - po lewej :P Wygląd powinien się zwijać do kilku linijek w postach :P


Z mojej strony dodam, że w edytorze KP jest bug związany ze znakami specjalnymi (w tym polskimi ogonkami) - nick postaci (nazwa usera, ale również pole "Pełne Imię" w edytorze) nie mogą takowych posiadać. W przeciwnym razie po naciśnięciu "Zapisz KP" wywala do białego screena i nie zapisuje postaci. Sprawdzałem - próbując ze specjalnym "e" w nicku obecnej postaci :)
                ||> Main Character Theme <||
Voltare
Rasa:
Profesje:

Post autor: Voltare »

Ja chciałbym dodać, że w Kreatorze Postaci nie możliwe jest dodanie dziedzin magii. Po wybraniu ich i zatwierdzeniu zmian, w Karcie nadal widnieje informacja, że takowej magi postać nie posiada.
Dorian
Szukający drogi
Posty: 37
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Dorian »

Nie wyświetla się rasa po lewej stronie, pod avatarem oraz potęga postaci. Były też małe problemy z zapisaniem atrybutów, które się nie zapisywały, ale za którymś razem już wskoczyło.
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Znaki specjalne (m.in. diakrytyki jak apostrof czy cudzysłów) po zapisaniu KP mają "sąsiadów" w postaci ukośników.
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
Dérigéntirh
Senna Zjawa
Posty: 260
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Smok
Profesje: Mag , Mędrzec , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Dérigéntirh »

Kiedy zapisuję KP pojawia mi się coś takiego:
http://zapodaj.net/cf7f4bcf1c93d.jpg.html
Po cofnięciu nic się nie zapisuje, podobnie kiedy wpisze się jakikolwiek inny adres. Problem ten mam tylko na koncie smoka, póki co na innych nie zauważyłem żadnych podobnych problemów.
Awatar użytkownika
Kéytha
Błądzący na granicy światów
Posty: 17
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Kotołak
Profesje: Złodziej , Skrytobójca , Kurtyzana
Kontakt:

Post autor: Kéytha »

edytor stracił skrypt odpowiadający za "Potęgę postaci" liczoną z tych punktów zależnych od ilości magii, cech specjalnych i statystyk. Poza tym ramka w Kartach Postaci "Przedmioty magicznie" nie jest prostokątem o zaokrąglonych rogach jak pozostałe pola (minimalny bug, ale jest), wydaje się, że po lewej i prawej stronie owego frame'a są szerokie, szare paski.
                ||> Main Character Theme <||
Corithi
Rasa:
Profesje:

Post autor: Corithi »

Podczas tworzenia KP zauważyłam, że Kreator ucina tekst po średniku/kropce (szczególnie jeśli chodzi o opicy cech specjalnych, umiejętności, etc.). I nie zawsze się zapisuje jak trzeba.
Awatar użytkownika
Dérigéntirh
Senna Zjawa
Posty: 260
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Smok
Profesje: Mag , Mędrzec , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Dérigéntirh »

Karta Derogana resetuje się po wprowadzeniu do niej zbyt dużej ilości zmian. Póki co nie resetowała się tylko, kiedy wpisałem podstawowe informacje, po wszystkim innym wszelkie zmiany znikają.

Do tego jeszcze na Avrirze nie zapisuje mi się magia.
Awatar użytkownika
Barius
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 110
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: hienołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Barius »

Edytor postaci - literówka- zamiast inteligencji do wyboru jest ineligencja lub podobnie.
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Dalej w klimatach edytora: wspomniane przez Corithi ucinanie tekstu występuje też po cudzysłowie. Dodatkowo nie działa kilka odnośników do artykułów - donikąd prowadzi link do atrybutów i "jak pisać posty" na samym dole. Nagłówek "opis" w cechach specjalnych ma na końcu niedomknięty znacznik.

Z innych: podczas przeglądania listy użytkowników nie działają odnośniki wyświetlające osoby według pierwszej litery nicku - "The requested URL /memberlist.php&first_char=u was not found on this server."
Corithi
Rasa:
Profesje:

Post autor: Corithi »

Po kropce Kreator już nie ucina, ale jeśli w nazwie np. przedmiotu magicznego dam apostrof ( ' ) to nie dość, że ucina pozostałą część nazwy, to jeszcze opis przedmiotu gdzieś przepada.
Awatar użytkownika
Amanda
Szukający drogi
Posty: 33
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Pokusa
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Amanda »

Zakładka "Użytkownicy".
Po wybraniu litery nie wyświetla się lista postaci o imieniu na daną literę. Pojawia się błąd.
"Ludzie są głupi, uwierzą w kłamstwo, albo dlatego, że chcą, by to była prawda, albo też dlatego, że boją się, iż to może być prawda." - Terry Goodking - "I Prawo Magii"
Elaine
Rasa:
Profesje:

Post autor: Elaine »

W KP, w umiejętnościach nie mogłam użyć cudzysłowowa oraz apostrofa, ucinało po nim zdanie.
Awatar użytkownika
Isariela
Szukający drogi
Posty: 27
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Była elfką. Drowem albinosem
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Isariela »

Kreator Postaci; w atrybutach umysłu, a dokładniej w bystrości jest napisane "ineligentny" zamiast "inteligentny"
Niby drobiazg, ale jednak xD
Wonsz morderca nie ma serca!
~Teriel
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości