Profil użytkownika Szapur

Avatar użytkownika
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Szapur dir Arya
Rasa: Drakon
Wiek: 35


Aura



Wygląd

Szapur jest dosyć wysokim i szczupłym mężczyzną, ale przy tym mocno zbudowanym, i bardzo solidnie się trzymającym na nogach, co widać dość wyraźnie w sposobie poruszania się, tak że doświadczone oko łatwo rozpozna w nim groźnego wojownika. Jego oblicze jest bardzo jasne, ponieważ ma długie jasne włosy i bardzo jasne szaro-niebieskie oczy, do tego nosi porządną skórzano-metalową zbroję godną prawdziwego rycerza, za którego Szapur jak najbardziej się uważa. Gdy Szapur używa swego Smoczego Oka, jego prawe oko staje się płomiennie czerwone, co nadaje wyglądowi jego postaci, nieco demonicznego charakteru.


Charakter

Szapur jest z natury dobry i szlachetny, ale pojmuje to na swój własny sposób, i ma w nosie banały o "biednych i niewinnych", tak że choć nie krzywdzi specjalnie słabszych żywych istot, to nie uważa też aby był im coś winien z racji tego że są właśnie słabsi, czy bardziej "niewinni". Sam zresztą również nie oczekuje jakiś specjalnych łask, od potężniejszych istot Alarani. Nie znaczy to jednak że Szapur będzie patrzył obojętnie na panoszące się zło i nikczemność, a wręcz przeciwnie gdyż jest porywczy i gardzi podłością czy sadyzmem, jednak idea jakiegoś "sprawiedliwego świata" nie jest bliska jego sercu, a Szapur ma wystarczająco silny charakter by to właśnie nim się w życiu kierować, a nie jakimiś tępymi kodeksami moralnymi.

Wartości naprawdę bliskie Szapurowi można ująć w dwóch słowach - Chwała i Honor - a największym dla niego honorem jest być sobą, czyli błędnym rycerzem smoczego boga Urena, którego jest żarliwym choć nietypowym wyznawcą. Szapur to raczej samotnik i choć miłuje swój lud, to jednak woli działać po swojemu, gdyż jest przekonany o słuszności swej drogi, oraz ma świadomość że jego podejście różni się od większości Drakonów. Jego wiara w boskość Urena jest szczególnie wzniosła, widzi w nim ideał dobra i wspaniałości, i wierzy że kiedyś Uren odrodzi się na nowo w duszy któregoś z Drakonów, by ustanowić "Smocze Królestwo".

Atrybuty

Krzepa:Silny, Raczej wytrwały,
Zwinność:Bardzo zręczny, Szybki, Precyzyjny,
Percepcja:Dobry wzrok, Wyostrzony węch, Nieznaczny zm.mag.,
Umysł:Ineligentny, Silna wola,
Prezencja:Nieokrzesany, Władczy,

Cechy specjalne

Smocze Oko [Z]Jak każdy Drakon, Szapur posiada niezwykłą aczkolwiek wrodzoną dla wszystkich przedstawicieli jego rasy cechę Smoczego Oka, pozwalającą mu przechowywać wspomnienia poza umysłem, a gdy używa go bezpośrednio może wyostrzać wzrok, analizować okolicę, oraz przewidywać skutki w przeciągu ułamków sekund.
Smocza krew [Z]W żyłach Szapura płynie smocza krew, dzięki której nie ima się go piekielna temperatura, oraz możliwa jest telepatyczna łączność z innymi Drakonami.
Smoczy czempion [D]Na bardzo krótki czas Szapur może się stać niezwyciężony w boju, ale tylko gdy walczy w imię swoich ideałów.

Umiejętności

Jeździectwo [O]
Władanie dwuręcznym mieczem [W] W rękach Szapura dwuręczny miecz staje się naprawdę śmiercionośną bronią.
Walka wręcz [W]
Przetrwanie w dziczy [P]
Polowanie [O]
Kowalstwo [O]
Taktyka [P]
Kulturoznawstwo [P]
Religioznawstwo [P]
Powożenie [P]

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Towarzysz


Historia

Szapur pochodzi z Rododendroni, jego Ojciec walczył w tamtejszej armii i podobną przyszłość widział dla swego jedynego syna, trenując go w sztuce walki dwuręcznym mieczem, od kiedy chłopak był dość duży(około 15 lat) by nim władać. Jako 20-stolatek był już u boku swego ojca, walcząc z nim ramię w ramię podczas jednej z granicznych bitew, gdy został bardzo ciężko ranny, i miał niewielkie szanse na przeżycie. Z pomocą przyszedł wtedy drakoński najemnik, który przyuważył swym Smoczym Okiem niezwykłą czystość wewnętrzną młodzieńca, i zaproponował ojcu że ocali jego syna przed niechybną śmiercią, lecz będzie miało to swoją specyficzną "cenę", na co stary wojownik niechętnie ale jednak przystał. Dzieląc się z chłopakiem swoją smoczą krwią drakoński wojownik dał mu nowe życie, przyjmując jednocześnie w szeregi swej rasy wraz z całym jej dziedzictwem. Tak właśnie Szapur stał się Drakonem.

Przez bardzo krótki czas pozostał jeszcze ze swoją rodziną, ale nie był w stanie oprzeć się zewowi smoczej krwi, tak że pożegnał się z rodzicami i siostrami, obiecując im że nie zapomni o swym pochodzeniu, po czym wyruszył za swym smoczym zewem szukać innych Drakonów, których szybko odnalazł dzięki wrodzonej dla tej rasy wewnętrznej telepatii. Przez następne 10 lat podróżował razem z drakońskim klanem, i w tym czasie zdążył szczerze pokochać drakoński lud na równi z Rododendronią, oraz nauczyć się kilku rzeczy. Po upływie tego czasu postanowił zrealizować pewien swój zamysł, który dojrzewał w nim od kilku lat, mianowicie uznał on że Drakoni są zbyt zamknięci w sobie i swoim gronie, a przez to stają się zbyt ograniczeni co nie służy ich sprawie. Wyruszył więc w samotną podróż jako samozwańczy rycerz smoczego stwórcy Urena, by szukać przygód i głosić innym ludom jego chwałę i dobro.

Od 5-ciu lat Szapur jest na ścieżce błędnego rycerza, bo tak nakazuje mu serce i wierzy że tylko płomienny idealizm może przywrócić Drakonom należne im miejsce, pośród dumnych ludów Alarani.

Dane gracza: Szapur

Nazwa użytkownika:
Szapur
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Martwe postacie:
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Pn gru 03, 2018 6:00 pm
Ostatnia wizyta:
N gru 09, 2018 11:25 pm
Liczba postów:
1 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.17 posty dziennie)
Ostatni post:
Prośby o sprawdzenie KP
So gru 08, 2018 8:56 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Księga Boskich Praw
(Posty: 1 / 100.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
Prośby o sprawdzenie KP
(Posty: 1 / 100.00% postów użytkownika)
cron