Profil użytkownika Mezorael

Avatar użytkownika
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Mezorael
Rasa: Kotołak
Wiek: 32 lata


AuraWygląd

Jeśli pominąć cechy charakterystyczne dla jego rasy, to w oczy rzucają się przede wszystkim dwa charakterystyczne elementy jego aparycji. Po pierwsze, jego karnacja stoi w kontraście do koloru włosia na jego uszach oraz ogonie. Cera Mezoraela jest bowiem lekko czekoladowa, co doskonale podkreśla biel splamioną czarnymi kropkami, która stanowi główną część jego owłosienia zarówno w formie kociej, jak i półkociej. Drugim elementem, który nie sposób pominąć jest z pewnością wzrost mężczyzny. Rzadko kiedy spotyka się kogokolwiek, kto może pochwalić się wzrostem na poziomie młodej brzozy. Mezorael mierzy sobie bowiem nieco ponad siedem stóp, co sprawia, że wiele istot zwyczajnie woli do niego nie podchodzić. Należy przy tym zaznaczyć, że mężczyzna wcale nie wygląda na jakiegoś przyjemniaczka. Niepokoić mogą jego dwa, górne, niesforne kiełki, które nie chcą siedzieć za górną wargą i od czasu do czasu wychodzą na światło dzienne, napędzając stracha nieco wrażliwszym istotkom. W nawiązywaniu kontaktów z tchórzliwymi osóbkami nie pomaga mu również blizna, która roztacza się od początku czoła, przez prawą brew, aż do połowy policzka. Skoro jednak skupiliśmy się już na twarzy, to równie dobrze można przejść do oczu. Te u przedstawiciela kotowatych jakoś szczególnie nie są i właśnie dlatego nie pisałem o nich na początku. Dla innych istot, a w szczególności ludzi, mogą się jednak wydawać niecodzienne. Prawa tęczówka jest bowiem błękitna, natomiast lewa została zdominowana przez czerwień. Ma to swoje logiczne wytłumaczenie poza zwykła heterochromią, ale o tym nie w tej rubryczce. Z głowy zwierzołaka wyrastają także charakterystyczne, kocie uszy koloru bieli, które przy końcach zaczynają jednak czernieć. Co ciekawe, Mezorael zafundował sobie w nich kolczyki stworzone z delikatnego, aczkolwiek niezwykle czerwonego kamienia, którego nazwy już nie pamięta. Ogon mężczyzny jest za to długi na prawie dwa łokcie, a jego barwa jest identyczna jak uszu. Nie jest on jednak szczególnie puszysty i mięciutki, bo w końcu nie ma służyć do przechwalania się, a między innymi do utrzymywania równowagi. Często zdarza się, że gdy Mezorael nie musi się nigdzie przemieszczać, ogon zawiązuje dookoła swojego pasa czy też obwiązuje jego koniec wokół przedramienia bądź uda.

Jeśli chodzi o dalsze części aparycji Mezoraela, to nie sposób nie wspomnieć o sylwetce. Jako, że kotołak waży ponad dwa cetnary, to gdzieś to wszystko musi się pomieścić. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że mężczyzna nie wygląda raczej na chuderlaka. Jednakże tych, którzy spodziewają się ujrzeć umięśniony tors zroszony morską bryzą i potem muszę rozczarować, albowiem tutaj Mezorael nie ma się czym szczególnie pochwalić. Nigdy nie trudnił się jakimiś zajęciami szczególnie wymagającymi siły, więc jego ciało nie nabrało odpowiedniego wyglądu. Nie oznacza to, że nie jest jednak silny. Jego zwierzęce cechy nadrabiają w całości jego niechęć do przemęczania się, za co jest wdzięczny temu światu. Po ziemi stąpa pewnie, aczkolwiek zaskakująco cicho. Wrodzona skłonność kotów do wyciszania swoich kroków udzieliła się również jemu i pomimo swojego dość sporawego cielska, naprawdę ciężko usłyszeć kiedy się zbliża. Z bezszelestnego poruszania Mezorael uczynił sobie nawet zawody, przy każdej okazji starając się zaskoczyć swoją obecnością potencjalnego nieszczęśnika, któremu przyjdzie z nim rozmawiać.

Ubiór jest za to najciekawszym elementem tej rubryki, ale także i życia samego Mezoraela. Warto bowiem tutaj nadmienić, że mężczyzna nie czuje się zobowiązany do przestrzegania ludzkiej mody i noszenia za każdym razem ubrań. Najlepiej czuje się w formie kota, a tam nie potrzebuje takich bajerów jak len czy wełna. Niestety czasem musi jednak upodabniać się do człowieka, co jest przyczyną jednego, małego, aczkolwiek dla niektórych wstydliwego, problemu... Po przekształceniu jest zupełnie nagi. Dla wygody robi to więc zazwyczaj w pobliżu ludzkich osad albo już w samym pomieszczeniu, aby mieć pod ręką kawałek szmatki, w który będzie się mógł jako tako ubrać. Z tego właśnie powodu tak ciężko jednoznacznie jest określić ubiór tego osobnika i z tego samego powodu często wygląda on jak chodzący przykład złego gustu. Po prostu zakłada na siebie to, co ma akurat pod ręką, a wtedy często nie robi mu różnicy czy jest to ubranie przeznaczone tradycyjnie dla mężczyzn czy też kawałek materiału, w którym chciałyby chodzić kobiety. On już sobie przerobi to tak, żeby było idealnie.

Pod postacią kota można za to się w nim zakochać. Piękna, lśniąca, biała sierść jest jego znakiem rozpoznawczym, choć niektórzy mogą stwierdzić, że ta rola przypada raczej czarnym kropkom i plamom, które ją zdobią. Największe skupiska czerni znajdują się na końcach kończyn, uszu oraz ogona. Niesforna barwa nie omieszkała jednak ominąć też grzbietu kota, a także jego prawego oka, na którym zwierzak ma swoistą łatkę niczym panda. Ważne jest to, że przy przemianie kolczyki nadal pozostają niezmienione i tkwią w uszach zwierzołaka, więc wygląda naprawdę osobliwie. A dla wielbicieli słodkości mam małą niespodziankę. Pod formą czworonoga nos Mezoraela jest uroczo różowy, a na centralnym jego punkcie znajdują się dwie, małe czarne kropki.


Charakter

Prawo i porządek? A może prawo i sprawiedliwość? Ani jedno, ani drugie nie zostały stworzone dla Mezoraela. Kot, jak to kot ma w zwyczaju, chadza własnymi ścieżkami. Zwierzołak nie szuka pomocy u stróżów prawa, ale także sam się nimi nie przejmuje. Przez to, że większość swojego życia spędził poza wielkimi miastami, o dworach nawet nie wspominając, nie wyrobił w sobie wewnętrznego poczucia moralności i pragnienia przestrzegania prawa. Uważa bowiem, że wszystkie stworzenia nie powinny być ograniczane sztucznymi prawami, bo wystarczą prawa natury. Szybszy przegoni słabszego, silniejszy zabierze wątlejszemu, a sprytniejszy przechytrzy ich wszystkich. Jeśli ktoś sobie z kimś nie radzi, to sposób na to wszystko jest prosty - albo zdobyć przewagę liczebną, albo stać się mądrzejszym od napastnika. W przypadku Mezoraela, ten wolał postawić na drugą opcję. Mężczyzna na pierwszy rzut oka wydaje się raczej niegroźnym odludkiem, ale tak naprawdę jest niemałym cwaniakiem. Przede wszystkim dla tego niesfornego kota liczy się przede wszystkim tylko on. To on jest najważniejszy, to o siebie ma zadbać, to jego ma zawsze być na wierzchu. W tym swoim zapatrzeniu we własne jestestwo nie zwraca uwagi na nic, co znajduje się dookoła i nie pochyla się nad problemami innych nawet wtedy, gdy to on jest ich główną przyczyną.

Mezorael uwielbia wszystko, co nie wymaga zbędnego wysiłku i jest darmowe. Do tej ostatniej kategorii w szczególności należy zaliczyć darmowe jedzenie, które po prostu ubóstwia. Zresztą nie bez powodu przyszedł na świat jako kotołak! Mężczyzna uważa, że los specjalnie sprawił mu takiego psikusa tylko po to, żeby z niego zadrwić, a że dusza naszego bohatera jest niezwykle krnąbrna, to zrobiła mu na złość i korzysta z tego "daru" jak tylko może. Nikogo więc nie powinno dziwić to, że do przeróżnych mieszkań zakrada się biały kot, który doskonale zna wszystkie wynalazki ludzi i potrafi zrobić to, czego zwykły czworonóg nie byłby w stanie. Otworzenie szafki? Proszę bardzo. Umiejętne wykorzystanie miauczenia, martwej myszy czy też zrobienie rabanu tylko po to, aby ktoś odwrócił uwagę od pieczonego kurczaka? Ha, kaszka z mleczkiem! Znaczy... Kurczak z rożna, ale wiadomo o co chodzi. Niektórzy być może wstydziliby się tego, że są po części kotem, ale Mezorael uważa to za powód do dumy. Możliwość przemiany w zwierzę odkryła przed nim nieznane horyzonty i pozwala mu korzystać z życia w sposób o jakim wielu marzy.

Jednak nie zawsze porusza się po świecie jako pełnoprawne zwierzę. Czasem przychodzi czas, w którym musi przybrać prawie ludzką formę i przemieszczać się po mieście. Wtedy na pewno nie wygląda na przyjemnego typka, a gdy otworzy usta, to niemiłe wrażenie zamiast znikać zwyczajnie się utrwala. Gruby, znudzony głos i lekko przymrużone oczy mogą przynosić na myśl pogardę wypływającą prosto z jego ust, ale tak naprawdę kotołak nigdy nie ubliża celowo komukolwiek. Zauważył zwyczajnie, że taka postawa odgania od niego kłopoty. Jednakże takie zachowanie stało się u niego cechą nabytą, jako że za małego bajtla był raczej pogodnym kotołaczkiem. Dopiero wydarzenia z późniejszych lat i krzywdy wyrządzone mu przez inne rasy sprawiły, że Mezorael drastycznie wycofał się z szeroko rozumianego społeczeństwa. Teraz mężczyzna nie lubi bardzo zatłoczonych miejsc, zawsze uważnie rozgląda się dookoła tak, jakby ktoś zaraz miał go zaatakować, a o nawiązaniu dłuższych i głębszych znajomości nie ma mowy już od parunastu lat. Życie rzuciło mu kłodę pod nogi, a on zamiast stwierdzić, że następną przeskoczy, zwyczajnie usunął się im z drogi.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że coś takiego jak poczucie wstydu nie istnieje ani w słowniku, ani w głowie Mezoraela. Gdzie normalna istota odwróciłaby wzrok, tam oczy kotołaka wpatrują się jak gdyby patrzył na przedstawienie. Do swoich tematów tabu nie zalicza cielesności czy nagości, którą de facto często zdarza mu się świecić nawet wśród innych ludzi. Jego postrzeganie sprawiedliwości i dobrych manier również jest zaburzone. Nie zwraca uwagi na większość nieodpowiednich zachowań, ale przy tym nie zamierza ich także piętnować. Sprawia to, że potencjalni rozmówcy mogą się czuć w jego towarzystwie całkiem swobodnie, o ile oczywiście wytrzymają jego niechętne spojrzenie i niezbyt przyjemny wydźwięk rozmowy.

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny, Wytrwały,
Zwinność:Niezwykle zręczny, Błyskawiczny, Precyzyjny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Wszechsłyszący, Niezwykle czuły nos, Wyostrzony smak, Słaby zm.mag.,
Umysł:Pojętny, Ineligentny, B. silna wola,
Prezencja:Piękny, Nieokrzesany, Władczy,

Cechy specjalne


Umiejętności

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Towarzysz


Historia

Dane gracza: Mezorael

Nazwa użytkownika:
Mezorael
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Nie,
Martwe postacie:
Nie
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
N wrz 30, 2018 9:40 pm
Ostatnia wizyta:
Pn paź 15, 2018 8:56 pm
Liczba postów:
0 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
cron