Profil użytkownika Mikao

Avatar użytkownika
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Mikao Tai
Rasa: człowiek
Wiek: 38 lat


AuraWygląd

Nie ma wątpliwości, że pierwszą przyciągającą uwagę cechą w wyglądzie Mikao jest jego śniada cera - genetyczny spadek po matce. Ci, którzy nie wiedzą, że mężczyzna spędza zdecydowaną większość czasu zamknięty w czterech ścianach, zazwyczaj uznają jego naturalny kolor skóry za zdrową opaleniznę. Ale to nie jedyny atut, którym mag może się poszczycić. Mimo iż nie jest najstarszy z rodzeństwa, Tai, mierząc nieco ponad sążeń, góruje wzrostem zarówno nad siostrą, jak i bratem; posiada przy tym szczupłą sylwetkę i gdyby jeszcze kilka funtów jego ciała zamienić na dodatkowe centymetry, można by z powodzeniem nazwać go chudym.
Choć Mikao powoli dobija czterdziestki i prawdopodobnie najlepsze lata ma już za sobą, czas najwyraźniej okazał mu litość i nie odcisnął wyraźnego piętna w wyglądzie maga. Wiele osób bierze go za młodszego niż w rzeczywistości i z tej przyczyny Nadye po dziś dzień przegania z podwórka dwudziestokilkuletnie panienki, którym zachciewa się flirtów z jej mężem - bo choć sam Tai nieszczególnie przywiązuje wagę do swojej aparycji, póki prezentuje się w miarę schludnie, nie da się zaprzeczyć, iż jest on mężczyzną całkiem przystojnym. Twarz o łagodnych rysach, w której jedynym kanciastym elementem jest mocno rozbudowana szczęka, nadal wygląda niemal chłopięco, a naturalnie uniesiony kącik ust, sprawiający wrażenie subtelnego uśmiechu, dodatkowo nadaje jej niewinny wygląd. Na wąskim nosie osadzone są sfatygowane okulary w dużych, okrągłych oprawkach, za którymi kryją się oczy mężczyzny. Przez posiadaną dużą wadę wzroku, Mikao wyrobił sobie nawyk częstego ich mrużenia, więc zza szkieł trudno określić ich kolor. Niektórzy twierdzą, iż są one brązowe, inni utrzymują, że bliżej im do czarnego - i tylko najbliżsi maga wiedzą, że ma on oczy barwy piwnej, podobne odcieniem do tęczówek jego siostry. Sięgające ramion włosy Mikao wbrew pozorom nie są idealnie czarne, lecz hebanowe. Tai niemal codziennie wiąże je w pospieszny kucyk, by nie przeszkadzały mu w pracy, rzadko jednak przejmuje się luźnymi kosmykami, wymykającymi się spod rzemyka, dlatego jego fryzura na ogół prezentuje się niedbale.
Mag nie lubi wyróżniać się w tłumie, więc ubiera się tak, by nie przyciągać zbyt wielkiej uwagi; stroje w krzykliwych barwach nigdy do niego nie przemawiały. Różnorodność kolorystyki w szafie Mikao waha się między bardziej szarym i mniej szarym. Od czasu do czasu gdzieś przewinie się jakiś brąz lub biel, zaś koszula w kolorze khaki to już czysta ekstrawagancja. Stałym elementem garderoby mężczyzny jest przewiązany w pasie fartuch z brunatnej skóry oraz jedwabny szal - stary, mający ślady znoszenia, ale wciąż solidny - który Tai dostał w prezencie od rodziny tuż przed rozpoczęciem studiów. Większość elementów złotej biżuterii, poza ślubną obrączką i zaklętym kolczykiem, otrzymał w darze od wdzięcznych istot, którym dawno temu udzielił pomocy i stanowią one nie tyle ozdobę, co raczej przypomnienie o wartości poświęcenia dla drugiej osoby.
Nie sposób zapomnieć o bardzo istotnym szczególe w wyglądzie Mikao, jakim są tatuaże na jego rękach; sporych rozmiarów, idealnie białe. Subtelne, a jednocześnie niezwykłe, przypominające skomplikowane magiczne runy - i właśnie tym są w rzeczywistości. Nie stanowią jednak powodu ani do dumy, ani do wstydu, więc Tai nie czuje potrzeby ich ukrywać, choć także się z nimi nie afiszuje. One po prostu istnieją. I w oczach mężczyzny są integralną częścią jego ciała, jak włosy czy paznokcie.
Sposób poruszania się maga odzwierciedla jego charakter: na co dzień wyraźnie widać w nim chaos i brak koordynacji, zupełnie jakby kończyny mężczyzny ignorowały taki organ jak mózg i działały według własnego przekonania - natomiast podczas pracy, kiedy Tai przechodzi w tryb skupienia, jego ruchy stają się niezwykle precyzyjne, jak mechanizm w zegarku. Również miękki, melodyjny głos Mikao, ze swoją ciepłą barwą, zdaje się do niego pasować. Przez większość czasu aksamitny i niezbyt głośny - co wcale nie znaczy, że mężczyzna nie potrafi wydobyć z siebie dźwięku o większym natężeniu decybeli, wie o tym każdy, kto miał rzadką okazję spotkać maga, gdy ten znajdował się pod wpływem alkoholu. W stosunku do ludzi, z którymi nie utrzymuje stałego kontaktu, Tai, choć nastawiony przyjaźnie, bywa powściągliwy w gestach i stara się nie okazywać gwałtownych emocji, natomiast w gronie rodzinnym z jego ruchów znika skrępowanie i można wtedy dostrzec ich autentyczność.


Charakter

Mikao to dobry człowiek. Przynajmniej taką opinię można usłyszeć od mieszkańców miasta - i tylko taką, gdyż zaraz po tym krótkim zdaniu zagadnięta osoba zaczyna się zastanawiać, co jeszcze wie na temat mężczyzny i najczęściej dochodzi do wniosku, że nic. W najlepszym przypadku niewiele. A to dlatego, że młodszy z braci Tai jest nad wyraz skromną osobą, która nie szuka niczyjej atencji i prowadzi zupełnie zwyczajne życie, dzieląc czas pomiędzy rodzinne powinności i pracę w swym niewielkim warsztacie - przy czym zdecydowana większość przypada na to drugie. Nie żeby naprawianie stołków czy zbijanie do kupy rozpadających się szafek było jego życiową pasją, ale dla Mikao nie stanowi to większego problemu, w każdym razie tak długo, jak długo ma możliwość, by w międzyczasie zajmować się dość specyficznym majsterkowaniem. Eksperymenty z magią i próby zaklinania przedmiotów codziennego użytku to jedna z niewielu rzeczy, dla których mężczyzna jest w stanie poświęcić sto procent swojej uwagi i zupełnie stracić zainteresowanie otoczeniem. Kiedy Mikao zaszywa się w najbardziej zagraconym kącie zakładu, dla jego najbliższych jest to jasny sygnał, iż nie należy mu przeszkadzać. W przeciwnym razie… cóż, bywa bardzo różnie. Dopóki Tai pozostaje skupiony na wykonywanej czynności, można być pewnym, że wykona ją niezwykle skrupulatnie, co w połączeniu z ponadprzeciętną inteligencją może dawać zdumiewające efekty - lecz jeśli coś go zdekoncentruje… Drżyjcie niebiosa!
Aż trudno uwierzyć, że ktoś, kto potrafi bez najmniejszego wahania wyrecytować skomplikowane magiczne formuły, jakby były to słowa czytane z książki, może na co dzień być tak nieporadny jak Mikao. Wylanie na siebie całej beczki piwa w karczmie? Proszę bardzo. Założenie dwóch różnych skarpet, w tym jednej dziurawej? Żaden problem. Rozbicie okularów na własnym nosie? Mówisz i masz. A to tylko nieliczne z powodów, dla których żona maga często nazywa go fajtłapą. Określenie to jest jednak raczej pieszczotliwe; Nadye nie zwykła obrażać swojego partnera, gdyż mimo posiadania licznych ludzkich ułomności, jej Miki jest kochającym mężem i troskliwym ojcem, który dba o swoją małą rodzinę i wcale jej nie zaniedbuje, choć pozornie może się wydawać, że jest zupełnie inaczej.
Istnieje stereotyp, że cisi osobnicy zazwyczaj cechują się ponurym usposobieniem. Nic bardziej mylnego. Tai, choć nieśmiały, z reguły jest pogodny i życzliwy. Rzadko z własnej woli wychodzi z inicjatywą interakcji społecznych, a mimo to w mieście jest bardzo cenioną osobą. Gdy ktoś ma problem, z którym sam nie potrafi sobie poradzić, zawsze może liczyć na pomoc Mikao. Mężczyzna cieszy się w okolicy opinią godnego zaufania, przez co bardzo często w kryzysowych okolicznościach ludzie szukają u niego ratunku. Niejeden raz zdarzyło się, że mag musiał naprawiać złamane kończyny lub leczyć potencjalnie śmiertelne rany, lecz dzięki temu nabrał pewnej ręki i nauczył się zachowywać zimną krew nawet w obliczu ekstremalnych sytuacji.
Brakuje mu trochę asertywności, to fakt… No dobrze, nawet nie trochę. Mikao za wszelką cenę stara się unikać konfliktów, gdyż walka w obronie własnego zdania przychodzi mu z trudem. O czymś takim jak targowanie nie wypada nawet wspominać. Ten ugodowy człowiek byłby w stanie sprzedać za bezcen własną chałupę, gdyby ktoś postanowił zagrać na jego uczuciach i wzbudzić w jego sercu litość lub poczucie winy. W takich chwilach mężczyzna dziękuje wszystkim dobrym siłom za upartą Nadye, która od czasu do czasu patrzy mu na ręce i odgrywa rolę “tej nieczułej”, ciągnąc męża za uszy, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Dawniej, gdy jeszcze nie miał większych zobowiązań, Tai pragnął poświęcić życie rozwojowi umiejętności - zarówno tych zwyczajnych, praktycznych, jak i magicznych - i dojść do biegłości w wielu ich dziedzinach. Jednak mimo błyskotliwego umysłu młodego geniusza, Mikao od zawsze był wstydliwy i odrobinę wycofany (z tej przyczyny w dzieciństwie przypięto mu łatkę dziwaka); brakowało mu siły do przebicia wśród równie zdolnych adeptów - co wcale nie oznacza, że się nie starał. Po prostu większość prób kończyła się fiaskiem, a te ryzykowniejsze sprawiły, że jego życie potoczyło się w zupełnie innym kierunku, niż mag to zaplanował. W miarę upływu czasu, jego priorytety uległy delikatnym zmianom, a najważniejszą rzeczą stało się utrzymanie żony i córki oraz zapewnienie im bezpieczeństwa. Samodoskonalenie w magii i kolejne eksperymenty, choć pochłaniają zdecydowaną większość czasu mężczyzny i sprawiają mu nieopisaną przyjemność, stanowią jedynie hobby, z których Tai potrafiłby zrezygnować, gdyby od tego zależało dobro jego rodziny.

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny,
Zwinność:Niezdarny, Perfekcyjny,
Percepcja:Półślepy, Wyostrzone czucie, Wyostrzony zm.mag,
Umysł:Bystry, Geniusz, Słaba wola,
Prezencja:Ładny, Szarak,

Cechy specjalne


Umiejętności

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Inkantacje
Życia [A]
Struktury [U]
Mocy [U]

Magiczne przedmioty

Zastępcza Para Oczu [ZAC]Tym pieszczotliwym określeniem Mikao nazywa własnoręcznie skonstruowane okulary, które rekompensują bardzo poważną wadę wzroku. Bez nich mężczyzna byłby prawie zupełnie ślepy, dlatego strzeże ich pilniej niż rodzinnych oszczędności - a że roztargnienie to jego drugie imię, Tai na wszelki wypadek postanowił zakląć je w noszonym przez niego kolczyku, gdyż takowy trudniej zgubić. Mimo przezorności, magowi zdarza się czasem uszkodzić swój cenny sprzęt, dlatego widok pękniętej tarczy okularów na jego twarzy nie jest niczym niezwykłym.

Towarzysz


Historia

Dane gracza: Mikao

Nazwa użytkownika:
Mikao
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Nevaeh, Ayeesha, Gaia,
Martwe postacie:
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
So lip 14, 2018 11:37 pm
Ostatnia wizyta:
So sie 11, 2018 4:25 am
Liczba postów:
0 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)

Podpis

>Kochana żona Nadye <3
>Sveta - mała złodziejka ojcowskich okularów O-O
cron