Profil użytkownika Melanie

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Melanie Jessica van der Griffin
Rasa: Wampir czystej krwi
Wiek: Około 200 lat (wygląda na 30 lat)


AuraWygląd

Ta piękna kobieta mierzy prawie sążeń wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Długie, czarne, lekko kręcone włosy sięgają do ramion. Najczęściej nosi luźne szale kominowe z czarnego lub purpurowego szyfonu czy bawełny i kapelusz na głowie. Twarz w kształcie owalnym świetnie konweniuje z całą sylwetką. Wysokie czoło, wyraźnie zarysowane grube, ciemne brwi i duże jasnoniebieskie oczy nadają twarzy wyraz pewności i spokoju. Ponadto regularne rysy twarzy podkreślają: długi, kształtny nos, nieco rozszerzony u nasady oraz pełne karminowe usta. Zgrabny podbródek dopełnia reszty.
Jej spojrzenie wyraża zaciekawienie połączone z oczekiwaniem. Jednak ma w sobie coś zwierzęcego i drapieżnego.
Ciepły, łagodny głos wzbudza mimo wszystko sympatię i zaufanie. Długie, szczupłe nogi pozwalają biegać sprintem oraz poruszać się z gracją, kiedy jest na wysokich obcasach. To kobieta elegancka, nosząca ciemne suknie z dużym dekoltem, najczęściej z czarnego jedwabiu. Z reguły jest skryta i małomówna. W czasie rozmowy z drugą osobą, patrzy prosto w oczy, dokonując jej oceny przy pomocy wszystkich swoich zmysłów. Szczupłe, długie palce przynależą do kształtnych rąk. Dłonie są pięknie zadbane jak i całe ciało. Za dnia chodzi ubrana w długi płaszcz, na rękach nosi długie rękawiczki i kapelusz, chroniący przed słońcem.


Charakter

Melanie jest kobietą zadbaną, elegancką i atrakcyjną. Kusi, kokietuje, uwodzi w wiadomym celu, stąd jest łowcą i zdobywcą. Pragnie posiadać, przyzwyczajona do nazywania wszystkiego i wszystkich swoim. Jest niebywale zaborcza, ponieważ jak kocha... to całą sobą, przez co ciężko jej się jest pogodzić z odtrąceniem. Woli mieć na wszystko wpływ i polegać tylko na sobie. Wyraźnie daje do zrozumienia, że nie potrzebuje silnego, męskiego ramienia. Umie prowadzić dom, planując drobne w nim prace. Pracowita, stara się dotrzymać danego słowa. Jest lojalna w stosunku do przyjaciół. Każda poznana osoba ma na początku mały kredyt zaufania. W przypadku jego utraty już więcej go nie otrzymuje.
Nie jest plotkarą, śmiało można powierzyć jej swoje tajemnice. Jest zrównoważona psychicznie, ale chwilami ogarnia ją niczym nieuzasadniona nostalgia i "czarny humor". Wtedy wpada w melancholijny nastrój i odreagowuje grą na lutni, czasami przy tym śpiewając. Jej sarkastyczne niekiedy komentarze stają się utrapieniem dla najbliższych. Ale osobisty urok przysparza jej sympatyków czy adoratorów.
Lubi tańce, towarzyskie rozmowy na interesujące ją tematy. Nie przepada za polityką, ale wie że wypada mieć chociaż podstawową wiedzę w tym zakresie. Uważa, że prawo jest po to, aby w mądry sposób służyło innym. Dlatego przestrzega go, o ile jest to niezbędne i potrzebne. Ale faktycznie do prawa ma czasami relatywny stosunek, gdy wydaje jej się niesprawiedliwe i ułomne.

Atrybuty

Krzepa:
Zwinność:Zręczny, Szybki, Dokładny,
Percepcja:Dobry wzrok, Dobry słuch, Wyostrzony węch, Wyostrzony smak,
Umysł:Ineligentny,
Prezencja:Piękny, Arytokratyczny, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Przemiana w kruka. [D]Umie przybrać postać kruka.
Wrażliwość na srebro, czosnek i promienie słoneczne. [S]Przez całe życie zdążyła już przyzwyczaić się do tej skazy. Dlatego stara się jak najkrócej przebywać w świetle słonecznym.
Żądza krwi. [K]W ciągu trzech dni musi napić się zwierzęcej lub ludzkiej krwi, bo inaczej coraz bardziej słabnie.

Umiejętności

Jeździectwo [O] Któż jak nie ona w czasie wolnym nie poświęci czasu na konna jazdę. Najbardziej ceni sobie galop na koniu, kiedy drzewa śmigają jej przed oczami a wiatr smaga twarz.
Targowanie się [P] Wie jak rozmawiać ze sprzedającym, aby uzyskać niższą cenę. Znajomość kruczków handlowych powoduje, że radzi sobie z tym nieźle.
Czytanie Aur [P] Żywe istoty emanują, a ona potrafi odczytać informacje jakie są zawarte w ich aurach.
Demonologia [P] Ma jako takie pojęcie na temat istot przybywających z otchłani.
Anatomia [W] Znajomość anatomii ciał żywych stworzeń jest bardzo przydatna, szczególnie dziedzina flebologii, zwiazanej z układem żył i tętnic.
Etykieta [O] Każdemu arystokracie jest niezbędna znajomość zwyczajów panujacych na dworach szlacheckich. Umiejętność prowadzenia grzecznej rozmowy a także posługiwanie się sztućcami wraz z odpowiednimi ukłonami nie jest dla niej żadną nowością.
Władanie mieczem jednoręcznym. [W] Miecz dopasowany do ręki właścicielki, jest ze stali i odpowiednio wyważony. Posiada prostą głownię i otwartą rękojeść.
Walka wręcz. [O] Nawet nie posiadając broni poradzi sobie z napastnikiem. Wie, gdzie kopnąć, aby zabolało. Zna miejsca na ciele, których mocne naciśnięcie spowoduje potworny ból.
Pismo runiczne. [P] Znajomość magicznych zapisów, odczytywanie ksiąg, zwojów nie jest jej obca.
Poliglotyzm [O] Zna mowę wspólną, mowę nieumarłych i język elfów.
Geografia [P] Posiada niezbędną wiedzę na temat ukształtowania terenu.
Kartografia [P] Potrafi sporządzić mapę terenów, które przemierza. Ponadto odczytywać mapy.
Alchemia [O] Opanowała tworzenie różnych eliksirów, mikstur i maści i wie, jakie są skutki ich używania oraz jak je łączyć między sobą, aby otrzymać zamierzony efekt.
Zielarstwo [O] Potrafi w odpowiedni sposób łączyć zioła i rośliny, by tworzyć z nich maści a nawet trucizny.
Uniki [W] Unikanie ciosów, pułapek czy zaklęć bardzo się przydaje. Melanie dużo wie na ten temat i nie ma z tym problemu.
Taniec [O] To jej żywioł, w którym potrafi się zatracić.
Czytanie i pisanie. [O] Lubi czytać, zna się na pisaniu listów czy krótkich opowiadań.
Kulturoznawstwo [O] Zna się na stylach, zwyczajach i kulturze panującej na danym obszarze.
Wiedza o światach. [P] Posiada ogólne wiadomości na temat innych światów.
Pływanie [P] Lubi pływać, ale na krótkich dystansach.
Gra na instrumencie. [O] Umie grać na lutni.
Śpiew [O] Delikatnym głosem przy akompaniamencie lutni, chętnie zaśpiewa w miłym towarzystwie.
Krawiectwo [W] Posiada umiejętnośc uszycia strojów, sukien czy innych szat.
Czytanie mowy ciała [O] Język ciała też przemawia tylko trzeba nauczyć się go odczytywać. Każdy gest wyraża nasza postawę np. skrzyżowanie rąk na klatce piersiowej - brak chęci do relacji z innymi lub pocenie sie, przyśpieszony oddech, itd.
Masaż ciała [O] Znając anatomię stworzenia, wie jakie partie mięśni można bardziej pobudzić poprzez dotyk i naciskanie, aby zrobić większą przyjemność i zyskać zaufanie.
Walka z dystansu: shurikeny, rzutki i inne. [W] Umie eliminować przeciwników na odległość.
Recytacja [O] Niezbędna do wypowiadania zaklęć, monotonna - usypia ofiarę.
Pisanie pamiętnika. [O] Melanie uwielbia zapisywać swoje spostrzeżenia co do świata, złote myśli, ciekawe wydarzenia, toteż prowadzi swój pamiętnik.
Kaligrafia. [O] Ma piękny charakter pisma, nie robi błędów. Pisze w miarę szybko.

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Istnienia [A]Potrafi stworzyć różne przedmioty, które na daną chwilę są jej potrzebne. Począwszy od nożyczek do krawiectwa aż po balię do kąpieli. Z racji, że zajmuje się m.in. krawiectwem, tworzy materiały do swoich strojów. Nie zajmuje się nim zawodowo, ale uszyje coś dla znajomych na zamówienie.
Przestrzeni [U]Teleportacja - podczas walki w czasie zagrożenia życia, potrafi uciec z pola rażenia przeciwnika na bezpieczny dystans.
Emocji [A]Zauroczenie. Każdy, kto patrzy na jej urodę i słucha jej delikatnego głosu, ulega jej wpływom i zauroczeniu. Jej przenikliwe spojrzenie penetruje wnętrze stworzenia, czyniąc je lekko zahipnotyzowanym. Wtedy wykorzystuje je do swoich celów

Magiczne przedmioty

Pierścień regenerujący zdrowie. [ZAK]Pierścień zwiekszający regenerację, noszony na środkowym palcu prawej ręki.Wykonany ze złota z rubinowym oczkiem. Umożliwia szybką regenerację ran na ciele. To pamiątka rodzinna. Otrzymała go od dziadka Feliksa.
Magiczna torebka. [ZAK]Niewielka magiczna purpurowa torebka z długim paskiem, którą nosi na ramieniu. Jest w stanie pomieścic duzo przydatnych rzeczy i nie ma w niej bałaganu.

Towarzysz

Koko
Czarny kot z zielonymi oczami. Sierść koloru czarnego. Jest średniej wielkości, ma dwa lata i jest wszystkożerny. Nie lubi mleka tylko wodę. Jego ulubionym zajęciem jest polowanie na myszy. Gdy taką upoluje, przynosi ją w pysku i składa u stóp swojej pani.

Historia

Zanim na dobre pożegnała się z rodzicami, była pełna nadziei, że postanowią inaczej. Jeszcze raz spojrzała na nich, licząc, że jednak zmienią zdanie. Ale nic z tego.
- Musisz wyjechać... dobrze o tym wiesz. Tu naprawdę nie jest już bezpiecznie - mówiła matka drżącym głosem.
Już od kilku tygodni dziewczyna nie poznawała swoich rodziców. Zastanawiała się, gdzie się podziała ich duma, siła, waleczność. W końcu należeli do wampirzej arystokracji.
- Uciekamy jak... jak myszy przed kotem - podsumowała smutnym głosem Melanie.
Ojciec czule objął córkę i wyszeptał. - Jak tylko będzie bezpiecznie, ściągniemy cię z powrotem do domu. Teraz pojedziesz do ciotki, wręczysz jej list i zobaczysz, co postanowi. Nie ma innego wyjścia. Musisz jej zaufać.
Melanie kochała swoich rodziców i ufała im, ale perspektywa niewiadomo jak długiej rozłąki przerażała ją. Chciała im jakoś pomóc, stanąć w ich obronie, podjąć walkę o ich honor, ale na dzień dzisiejszy było to ryzykowne. Ojciec w tej kwestii był nieprzejednany. - Żadnych walk, tylko rozpierzchnąć się i niech o nas szybko zapomną. A ja tymczasem odpowiednio się przygotuję i będzie dobrze. - Więcej szczegółów nie zdradził.

Hugo i Christian, jej starsi bracia też opuścili dom. Niezadowoleni takim obrotem sprawy, udali się w rodzinne strony ojca. Chcieli walczyć, ale ojciec zabronił im. Był bardziej doświadczony i wiedział jak najczęściej kończy się walka z łowcami wampirów. Za bardzo kochał swoją rodzinę, aby stała się łupem bandy zdemoralizowanych morderców, którzy za sowitą nagrodę uczynią wszystko. Tego, że przekupił przywódcę sakiewką wypchaną złotem, aby zyskać na czasie nie wiedział nikt. W ten sposób przedłużył życie tych, których kochał, ale nie na długo. Obiecał, że wkrótce opuści ziemie, które dotychczas zajmował. Nikogo w nic nie wtajemniczał. Nawet swojej ukochanej żonie, Konstancji nie mówił wszystkiego. Chciał, aby do końca zachowała o nim jak najlepsze zdanie i wspomnienia. W końcu był niezwykłym wąpierzem, mądrym i przebiegłym. Instynkt podpowiadał mu, kiedy lepiej się wycofać, odejść i niczego nie podejmować. Ponieważ dobro i bezpieczeństwo najbliższych były najwyższym dla niego priorytetem. Pomimo że należał do wąpierzy znakomicie obeznanych z walkami, to nigdy nie kierował się emocjami, bo wiedział, że prowadzą donikąd, raczej do zguby.
Majątek rodu van der Griffin był średni, ale ziemia posiadała naturalne zasoby mineralne niezwykle atrakcyjne dla niejednego jubilera. Zanim można byłoby po nie sięgnąć, należałoby założyć kopalnię, wynająć robotników. A z tym nie było łatwo, gdyż majątek znajdował się na odludziu. Poza tym ojciec Melanie nie miał pojęcia, jakie naturalne skarby i jak dużo ich kryje jego ziemia. Kupił ją okazyjnie od starego wąpierza Leona, karcianego hochsztaplera, ściganego przez wierzycieli. Tak się złożyło, że ten potrzebował natychmiast gotówki i ojciec przystał na to. W niedługim czasie rodzina zamieszkała w nowym majątku. Niestety po tragicznej śmierci Leona o jego majątek upomniał się młodszy brat. Nie mogąc odzyskać schedy po nim... napuścił na rodzinę van der Griffin łowców wampirów, aby ją całkowicie wyeliminować.

Melanie pojechała do ciotki, którą w dzieciństwie widziała kilka razy w życiu. Wsiadła do powozu w towarzystwie jakiejś wampirzej pary: kobiety i mężczyzny. Wydali jej się nieco dziwni. Zachowywali się cicho, patrząc jakby w dal. Sprawiali wrażenie nieobecnych. Po raz ostatni pomachała rodzicom na pożegnanie i powóz ruszył. Jechał dosyć szybko i wkrótce znalazł się w pobliżu starych ruin. Dziewczyna z pewną nostalgią spojrzała na to miejsce. Przypomniała sobie stare, dobre czasy, kiedy z całą rodziną organizowali zawody na najlepszego szermierza. Wiadomo, że wygrywał zawsze ojciec, ale ona wcale nie zajmowała ostatniego miejsca. Ojciec praktycznie nauczył ją wszystkiego, aby potrafiła stawić czoło wszelkim niebezpieczeństwom.
Otworzyła magiczną torebkę... Wyczuła pod palcami shurikena - ośmioramienną gwiazdę w wiekości wnętrza dłoni. Ostrza były pokryte trucizną. Miała ich dziewięć. Lekko skrzywiła usta, kiedy pomyślała o tym, jak długo musiała rzucać shurikenem w tarczę, aż była w stanie za każdym razem precyzyjnie w nią trafić. Bracia ją nawet chwalili, że ma doskonałe oko i niezwykłe wyczucie czasu. Obok shurikenów znalazła kilka rzutek i noży.
Tymczasem powóz nieco zwolnił, gdyż jechał nierówną drogą i do tego pod górę. Mężczyzna wstał i wyjrzał przez okno. Następnie usiadł i coś powiedział szeptem do kobiety. Melanie przez chwilę obserwowała parę, która była zajęta sobą. Spojrzała na pierścień, na środkowym placu. Poprawiła go, wciskając do samego końca i przetarła rubinowe oczko. "Prezent od kochanej mamy..." Patrząc przez okno uświadomiła sobie, jak wiele też zawdzięcza matce. Nauczyła ją nie tylko krawiectwa, dobrych manier, ale ukazała piękno przyrody. Dzięki niej potrafi dużo z zakresu alchemii, zielarstwa i magii. Zamknęła swoją torebkę. "W końcu to też jest prezent od niej..." Monotonna jazda i cisza przerywana odgłosami przyrody powodowała, że co rusz zapadała w drzemkę. Para z przeciwnej strony też drzemała.

Powoli zapadał wieczór. Nagle powóz zatrzymał się, konie parskały. Woźnica otworzył drzwi i oznajmił pasażerom, że są już na miejscu. Melanie podziękowała i pożegnała się. Poszła w kierunku najbliższego budynku, uważnie się rozglądając, czy gdzieś w pobliżu nie spotka ciotki. Ujrzała ją z daleka, jak szła dostojnym krokiem. Rozpoznała ją po charakterystycznym chodzie. Utykała nieznacznie na prawą nogę. Należała do dalszych krewnych, za którymi dziewczyna nie przepadała. Ale w obliczu rodzinnych problemów, nie chciała przeciwstawiać się woli rodziców i okazała posłuszeństwo, udając się w podróż do ciotki. Przywitanie z krewną było wylewne acz udawane, przynajmniej ze strony Melanie.
- Moja droga, jak ty wyrosłaś! - zachwycała się ciotka.
- Tak, ciociu - potwierdziła dziewczyna, obejmując kobietę.
Ciotka Eleonora była znacznie niższa, miała kasztanowe włosy i ciemnozielony kapelusz na głowie. Sprawiała wrażenie osoby gadatliwej, o przeciętnej urodzie, ale zadbanej. Jej szara suknia niezbyt pasowała do reszty, wprawiając w nastrój przygnębienia. "Na jej miejscu włożyłabym coś fioletowego... Ten popiel jest przytłaczający..."
Kiedy skręciły w boczną uliczkę, Melanie mimowolnie obejrzała się. Jakie było jej zdziwienie, gdy zobaczyła kobietę z powozu, która pod wpływem spojrzenia dziewczyny, zaczęła nerwowo rozglądać się wokół i natychmiast szybkim krokiem przeszła na drugą stronę ulicy. "Dziwne... czy przypadkiem para nie pojechała dalej. Widziałam na własne oczy jak powóz odjechał..." Obecność kobiety z powozu wydała się jej co najmniej podejrzana, dlatego stała się czujna i ostrożna. Ciotka mieszkała w budynku, który znajdował się niedaleko parku. Zajmowała trzypokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką na pierwszym piętrze. Umeblowane było raczej skromnie i staromodnie. Aby Melanie nie czuła się samotna, ciotka sprezentowała jej czarnego kota z zielonymi oczami. Dziewczyna nazwała go Koko. Kot był już podchowany, miał dwa lata. Poprzednia właścicielka opuściła rodzinne strony, rezygnując z towarzystwa zwierzęcia. Melanie codziennie oczekiwała wiadomości od rodziców czy braci, ale bez skutku. Dokonując wieczorem zakupów na miejskim targu, ponownie zauważyła kobietę z powozu, która dyskretnie ją obserwowała... "Na pewno pracuje dla łowców wampirów, to niedobrze... jeżeli tak, to wiedzą, gdzie jestem."

Dane gracza: Melanie

Nazwa użytkownika:
Melanie
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Vanessa, Aven, Beatrice, Gwen, Heather, Kelyn, Dantheron, Rivena, Janeth, Melanie, Gość,
Martwe postacie:
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Pt lip 06, 2018 10:58 am
Ostatnia wizyta:
-
Liczba postów:
1 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
Ostatni post:
Prośby o sprawdzenie KP
Wt lip 17, 2018 4:51 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Księga Boskich Praw
(Posty: 1 / 100.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
Prośby o sprawdzenie KP
(Posty: 1 / 100.00% postów użytkownika)
cron