Profil użytkownika Melanie

Avatar użytkownika
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Melanie Jessica van der Griffin
Rasa: Wampir czystej krwi
Wiek: Około 153 lata (wygląda na 30 lat)


AuraWygląd

Ta piękna kobieta mierzy prawie sążeń wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Długie, czarne, lekko kręcone włosy sięgają do ramion. Najczęściej nosi luźne szale kominowe z czarnego lub purpurowego szyfonu czy bawełny. Twarz w kształcie owalnym świetnie konweniuje z całą sylwetką. Wysokie czoło, wyraźnie zarysowane grube ciemne brwi i duże jasnoniebieskie oczy nadają twarzy wyraz pewności i spokoju. Ponadto regularne rysy twarzy podkreślają: długi, kształtny nos, nieco rozszerzony u nasady oraz pełne karminowe usta. Zgrabny podbródek dopełnia reszty.
Jej spojrzenie wyraża zaciekawienie połączone z oczekiwaniem. Ciepły, łagodny głos wzbudza sympatię i zaufanie. Dlugie, szczupłe nogi pozwalają biegać sprintem oraz poruszać się z gracją, kiedy jest na wysokich obcasach. To kobieta elegancka, nosząca ciemne suknie z dużym dekoltem, najczęściej z czarnego jedwabiu. Z reguły jest skryta i małomówna. W czasie rozmowy z drugą osobą, patrzy prosto w oczy, dokonując jej oceny przy pomocy wszystkich swoich zmysłów. Szczupłe, długie palce przynależą do rąk, nie znających ciężkiej, fizycznej pracy. Dłonie są pięknie zadbane jak i całe ciało.


Charakter

Melanie jest kobietą zadbaną, elegancką i atrakcyjną. Kusi, kokietuje, uwodzi w wiadomym celu, stąd jest łowcą i zdobywcą. Pragnie posiadać, przyzwyczajona do nazywania wszystkiego i wszystkich swoim. Jest niebywale zaborcza, ponieważ jak kocha... to całą sobą, przez co ciężko jej się jest pogodzić z odtrąceniem. Woli mieć na wszystko wpływ i polegać tylko na sobie. Wyraźnie daje do zrozumienia, że nie potrzebuje silnego, męskiego ramienia.
Mimo to osiągnęła stabilizację i założyła rodzinę. Znakomicie prowadzi dom, perfekcyjnie planując najdrobniejsze w nim prace. Pracowita, stara się dotrzymać danego słowa. Jest lojalna w stosunku do przyjaciół. Każda poznana osoba ma na początku mały kredyt zaufania. W przypadku jego utraty już więcej go nie otrzymuje.
Nie jest plotkarą, śmiało można powierzyć jej swoje tajemnice. Ale uwaga. Potrafi je wykorzystać do swoich celów, jeżeli zaistnieje taka możliwość i potrzeba. Jest zrównoważona psychicznie, ale chwilami ogarnia ją niczym nieuzasadniona nostalgia i "czarny humor". Wtedy wpada w melancholijny nastrój i odreagowuje grą na lutni, czasami przy tym śpiewając. Jej sarkastyczne niekiedy komentarze stają się utrapieniem dla najbliższych. Ale osobisty urok przysparza jej wielu sympatyków czy adoratorów.
Lubi tańce, towarzyskie rozmowy na interesujące ją tematy. Nie przepada za polityką, ale wie że wypada mieć chociaż podstawową wiedzę w tym zakresie. Uważa, że prawo jest po to, aby w mądry sposób służyło innym. Dlatego przestrzega go, o ile jest to niezbędne i potrzebne. Ale faktycznie do prawa ma relatywny stosunek.

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny, Raczej wytrwały, Wytrzymały,
Zwinność:Zręczny, Bardzo szybki, Perfekcyjny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Czuły słuch, Czuły nos, Przytępiony smak, Wyostrzone czucie, Wyostrzony zm.mag,
Umysł:Bystry, Ineligentny, B. silna wola,
Prezencja:Piękny, Arytokratyczny, Charyzmatyczny,

Cechy specjalne

Przemiana w kruka. [D]Umie przybrać postać kruka.
Wrażliwość na srebro, czosnek i promienie słoneczne. [S]Przez całe życie zdążyła już przyzwyczaić się do tej skazy. Dlatego stara się jak najkrócej przebywać w świetle słonecznym.
Zauroczenie. [D]Każdy, kto patrzy na jej urodę i słucha jej delikatnego głosu, ulega jej wpływom i zauroczeniu. Jej przenikliwe spojrzenie penetruje wnętrze stworzenia, czyniąc je lekko zahipnotyzowanym. Wtedy wykorzystuje je do swoich celów.
Teleportacja. [D]Umie teleportować się do każdego miejsca pod warunkiem, że już tam wcześniej była. Jednak im dalszy dystans tym zużywa więcej energii, dlatego musi wtedy więcej wypoczywać.
Telekineza. [D]Posiada zdolność przenoszenia przedmiotów na płaszczyźnie fizycznej używając tylko siły psychicznej. Przedmioty nie moga byc dłuższe niż 3 łokcie i ważyć więcej niż ćwierć cetnara (10 kg).

Umiejętności

Jeździectwo [O] Któż jak nie ona w czasie wolnym nie poświęci czasu na konna jazdę. Najbardziej ceni sobie galop na koniu, kiedy drzewa śmigają jej przed oczami a wiatr smaga twarz.
Targowanie się [P] Wie jak rozmawiać ze sprzedającym, aby uzyskać niższą cenę. Znajomość kruczków handlowych powoduje, że radzi sobie z tym bardzo dobrze.
Czytanie Aur [P] Żywe istoty emanują, a ona potrafi odczytać informacje jakie są zawarte w ich aurach. I robi to świetnie.
Demonologia [P] Ma jako takie pojęcie na temat istot przybywających z otchłani.
Anatomia [W] Znajomość anatomii ciał żywych stworzeń jest bardzo przydatna, szczególnie dziedzina flebologii, zwiazanej z układem żył i tętnic.
Etykieta [O] Każdemu arystokracie jest niezbędna znajomość zwyczajów panujacych na dworach szlacheckich. Umiejętność prowadzenia grzecznej rozmowy a także posługiwanie się sztućcami wraz z odpowiednimi ukłonami nie jest dla niej żadną nowością.
Władanie mieczem jednoręcznym. [M] Miecz dopasowany do ręki właścicielki, jest ze stali i odpowiednio wyważony. Posiada prostą głownię i otwartą rękojeść.
Walka wręcz. [O] Nawet nie posiadając broni poradzi sobie z napastnikiem. Wie, gdzie kopnąć, aby zabolało. Zna miejsca na ciele, których mocne naciśnięcie spowoduje potworny ból.
Pismo runiczne. [P] Znajomość magicznych zapisów, odczytywanie ksiąg, zwojów nie jest jej obca.
Poliglotyzm [O] Zna mowę wspólną, mowę nieumarłych i język elfów.
Geografia [P] Posiada niezbędną wiedzę na temat ukształtowania terenu. Orientuje się, gdzie wystąpiły jakieś zmiany w otoczeniu.
Kartografia [P] Potrafi sporządzić mapę terenów, które przemierza. Ponadto odczytywać mapy.
Alchemia [O] Opanowała tworzenie różnych eliksirów, mikstur i maści i wie, jakie są skutki ich używania oraz jak je łączyć między sobą, aby otrzymać zamierzony efekt.
Zielarstwo [O] Potrafi w odpowiedni sposób łączyć zioła i rośliny, by tworzyć z nich maści a nawet trucizny.
Uniki [W] Unikanie ciosów, pułapek czy zaklęć bardzo się przydaje. Melanie dużo wie na ten temat i nie ma z tym problemu.
Taniec [O] To jej żywioł, w którym potrafi się zatracić.
Czytanie i pisanie. [O] Lubi czytać, zna się na pisaniu listów czy krótkich opowiadań.
Kulturoznawstwo [O] Zna się na stylach, zwyczajach i kulturze panującej na danym obszarze.
Wiedza o światach. [P] Posiada ogólne wiadomości na temat innych światów.
Przetrwanie [O] Potrafi przeżyć w dziczy, z dala od cywilizacji. Zapewni sobie bezpieczeństwo, schronienie i pożywienie.
Torturowanie [P] Potrafi zastraszyć, zadać ból czy przekonywać. Zna narzędzia tortur.
Pływanie [O] Lubi pływać, ale na krótkich dystansach, potrafi nurkować.
Medycyna [P] Posiada wiedzę dotyczącą chorób i ich leczenia w zakresie swojej rasy.
Gra na instrumencie. [O] Umie grać na lutni.
Śpiew [O] Delikatnym głosem przy akompaniamencie lutni, chętnie zaśpiewa w miłym towarzystwie.
Krawiectwo [W] Posiada umiejętnośc uszycia strojów, sukien czy innych szat.
Osłabienie łaknienia krwi. [W] Na skutek systematycznej pracy nad swoim organizmem potrafi obejść się bez picia krwi przez 3 dni, popijąc w zamian czerwone wino o niskiej zawartości alkoholu.
Czytanie mowy ciała [O] Język ciała też przemawia tylko trzeba nauczyć się go odczytywać. Każdy gest wyraża nasza postawę np. skrzyżowanie rąk na klatce piersiowej - brak chęci do relacji z innymi lub pocenie sie, przyśpieszony oddech, itd.
Masaż ciała [W] Znając anatomię stworzenia, wie jakie partie mięśni można bardziej pobudzić poprzez dotyk i naciskanie, aby zrobić większą przyjemność i zyskać zaufanie.
Walka z dystansu: shurikeny, rzutki i inne. [W] Umie eliminować przeciwników na odległość.
Recytacja [O] Niezbędna do wypowiadania zaklęć, monotonna - usypia ofiarę.
Pisanie pamiętnika. [O] Melanie uwielbia zapisywać swoje spostrzeżenia co do świata, złote myśli, ciekawe wydarzenia, toteż prowadzi swój pamiętnik.
Kaligrafia. [O] Ma piękny charakter pisma, nie robi błędów. Pisze w miarę szybko.
Powożenie [O] Panuje nad zwierzętami pociągowymi, umie się nimi zaopiekować, potrafi powozić wozem, karetą czy furmanką. Zna się na drobnych naprawach.

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Istnienia [A]Potrafi stworzyć różne przedmioty, które na daną chwilę są jej potrzebne. Począwszy od nożyczek do krawiectwa aż po balię do kąpieli. Z racji, że zajmuje się m.in. krawiectwem, tworzy materiały do swoich strojów. Nie zajmuje się nim zawodowo, ale uszyje coś dla znajomych na zamówienie.
Ognia [A]Umie swoją wolą zapalać świeczki, ogniska i ciskać kulami ognia.
Przestrzeni [A]Podczas walki w czasie zagrożenia życia, potrafi uciec z pola rażenia przeciwnika na bezpieczny dystans oraz przemieszczać przedmioty na odległość.

Magiczne przedmioty

Pierścień regenerujący zdrowie. [ZAK]Pierścień zwiekszający regenerację, noszony na środkowym palcu prawej ręki.Wykonany ze złota z rubinowym oczkiem. Umożliwia szybką regenerację ran na ciele. To pamiątka rodzinna. Otrzymała go od dziadka Feliksa.
Magiczna torebka. [ZAK]Niewielka magiczna purpurowa torebka z długim paskiem, którą nosi na ramieniu. Jest w stanie pomieścic duzo przydatnych rzeczy i nie ma w niej bałaganu.

Towarzysz

Koko
Czarny kot z zielonymi oczami i ognonem. Jest średniej wielkości, ma pięć lat i jest wszystkożerny. Nie lubi mleka tylko wodę. Jego ulubionym zajęciem jest polowanie na myszy. Gdy taką upoluje, przynosi ją w pysku i składa u stóp swojej pani.

Historia

Zanim na dobre pożegnała się z rodzicami, była pełna nadziei, że postanowią inaczej. Jeszcze raz spojrzała na nich, licząc, że jednak zmienią zdanie. Ale nic z tego.
- Musisz wyjechać... dobrze o tym wiesz. Tu naprawdę nie jest już bezpiecznie - mówiła matka drżącym głosem.
Już od kilku tygodni dziewczyna nie poznawała swoich rodziców. Zastanawiała się, gdzie się podziała ich duma, siła, waleczność. W końcu należeli do wampirzej arystokracji.
- Uciekamy jak jak myszy przed kotem - podsumowała smutnym głosem Melanie.
Ojciec czule objął córkę i wyszeptał. - Jak tylko będzie bezpiecznie, ściągniemy cię z powrotem do domu. Teraz pojedziesz do ciotki, wręczysz jej list i zobaczysz, co postanowi. Nie ma innego wyjścia. Musisz jej zaufać.
Melanie kochała swoich rodziców i ufała im, ale perspektywa niewiadomo jak długiej rozłąki przerażała ją. Chciała im jakoś pomóc, stanąć w ich obronie, podjąć walkę o ich honor, ale na dzień dzisiejszy było to ryzykowne. Ojciec w tej kwestii był nieprzejednany. - Żadnych walk, tylko rozpierzchnąć się i niech o nas szybko zapomną. A ja tymczasem odpowiednio się przygotuję i będzie dobrze. - Więcej szczegółów nie zdradził.

Hugo i Christian, jej starsi bracia też opuścili dom. Niezadowoleni takim obrotem sprawy, udali się w rodzinne strony ojca. Chcieli walczyć, ale ojciec zabronił im. Był bardziej doświadczony i wiedział jak najczęściej kończy się walka z łowcami wampirów. Za bardzo kochał swoją rodzinę, aby stała się łupem bandy zdemoralizowanych morderców, którzy za sowitą nagrodę uczynią wszystko. Tego, że przekupił przywódcę sakiewką wypchaną złotem, aby zyskać na czasie nie wiedział nikt. W ten sposób przedłużył życie tych, których kochał, ale nie na długo. Obiecał, że wkrótce opuści ziemie, które dotychczas zajmował. Nikogo w nic nie wtajemniczał. Nawet swojej ukochanej żonie, Konstancji nie mówił wszystkiego. Chciał, aby do końca zachowała o nim jak najlepsze zdanie i wspomnienia. W końcu był niezwykłym wąpierzem, mądrym i przebiegłym. Instynkt podpowiadał mu, kiedy lepiej się wycofać, odejść i niczego nie podejmować. Ponieważ dobro i bezpieczeństwo najbliższych były najwyższym dla niego priorytetem. Pomimo że należał do wąpierzy znakomicie obeznanych z walkami, to nigdy nie kierował się emocjami, bo wiedział, że prowadzą donikąd, raczej do zguby.
Majątek rodu van der Griffin był średni, ale ziemia posiadała naturalne zasoby niezwykle atrakcyjne dla niejednego jubilera. Zanim można byłoby po nie sięgnąć, należałoby założyć kopalnię, wynająć robotników. A z tym nie było łatwo, gdyż majątek znajdował się na odludziu. Poza tym ojciec Melanie nie miał pojęcia, jakie naturalne skarby kryje jego ziemia. Kupił ją okazyjnie od starego wąpierza Leona, karcianego hochsztaplera, ściganego przez wierzycieli. Tak się złożyło, że ten potrzebował natychmiast gotówki i ojciec przystał na to. W niedługim czasie rodzina zamieszkała w nowym majątku. Niestety po tragicznej śmierci Leona o jego majątek upomniał się młodszy brat. Nie mogąc odzyskać schedy po nim... napuścił na rodzinę van der Griffin łowców wampirów, aby ją całkowicie wyeliminować.

Melanie pierwszy raz pojechała do ciotki, którą w dzieciństwie widziała tylko raz w życiu. Wsiadła do powozu w towarzystwie jakiejś wampirzej pary: kobiety i mężczyzny. Wydali jej się nieco dziwni. Zachowywali się cicho, patrząc jakby w dal. Sprawiali wrażenie nieobecnych. Po raz ostatni pomachała rodzicom na pożegnanie i powóz ruszył. Jechał dosyć szybko i wkrótce znalazł się w pobliżu starych ruin. Dziewczyna z pewną nostalgią spojrzała na to miejsce. Przypomniała sobie stare, dobre czasy, kiedy z całą rodziną organizowali zawody na najlepszego szermierza. Wiadomo, że wygrywał zawsze ojciec, ale ona wcale nie zajmowała ostatniego miejsca. Ojciec praktycznie nauczył ją wszystkiego, aby potrafiła stawić czoło wszelkim niebezpieczeństwom.
Otworzyła magiczną torebkę... Wyczuła pod palcami shurikena - ośmioramienną gwiazdę w wiekości wnętrza dłoni. Ostrza były pokryte trucizną. Miała ich dziewięć. Lekko skrzywiła usta, kiedy pomyślała o tym, jak długo musiała rzucać shurikenem w tarczę, aż była w stanie za każdym razem precyzyjnie w nią trafić. Bracia ją nawet chwalili, że ma doskonałe oko i niezwykłe wyczucie czasu. Obok shurikenów znalazła kilka rzutek i noży.
Tymczasem powóz nieco zwolnił, gdyż jechał nierówną drogą i do tego pod górę. Mężczyzna wstał i wyjrzał przez okno. Następnie usiadł i coś powiedział szeptem do kobiety. Melanie przez chwilę obserwowała parę, która była zajęta sobą. Spojrzała na pierścień, na środkowym placu. Poprawiła go, wciskając do samego końca i przetarła rubinowe oczko. "Prezent od kochanej mamy..." Patrząc przez okno uświadomiła sobie, jak wiele zawdzięcza matce. Nauczyła ją nie tylko krawiectwa, dobrych manier, ale ukazała piękno przyrody. Dzięki niej potrafi dużo z zakresu alchemii, zielarstwa. Zamknęła swoja torebkę. "W końcu to też jest prezent od niej..." Monotonna jazda i cisza przerywana odgłosami przyrody powodowała, że co rusz zapadała w drzemkę. Para z przeciwnej strony też drzemała.

Powoli zapadał wieczór. Nagle powóz zatrzymał się, konie parskały. Woźnica otworzył drzwi i oznajmił pasażerom, że są już na miejscu. Melanie podziękowała i pożegnała się. Poszła w kierunku najbliższego budynku, uważnie się rozglądając, czy gdzieś w pobliżu nie spotka ciotki. Ujrzała ją z daleka, jak szła dostojnym krokiem. Rozpoznała ją po charakterystycznym chodzie. Utykała nieznacznie na prawą nogę. Należała do dalszych krewnych, za którymi dziewczyna nie przepadała. Ale w obliczu rodzinnych problemów, nie chciała przeciwstawiać się woli rodziców i okazała posłuszeństwo, udając się w podróż do ciotki. Przywitanie z krewną było wylewne acz udawane, przynajmniej ze strony Melanie.
- Moja droga, jak ty wyrosłaś! - zachwycała się ciotka.
- Tak, ciociu - potwierdzała dziewczyna, obejmując kobietę.
Ciotka Eleonora była znacznie niższa, miała kasztanowe włosy i ciemnozielony kapelusz na głowie. Sprawiała wrażenie osoby gadatliwej, o przeciętnej urodzie, ale zadbanej. Jej szara suknia niezbyt pasowała do reszty, wprawiając w nastrój przygnębienia. "Na jej miejscu włożyłabym coś fioletowego... Ten popiel jest przytłaczający..."
Kiedy skręciły w boczną uliczkę, Melanie mimowolnie obejrzała się. Jakie było jej zdziwienie, gdy zobaczyła kobietę z powozu, która pod wpływem spojrzenia dziewczyny, zaczęła nerwowo rozglądać się wokół i natychmiast szybkim krokiem przeszła na drugą stronę ulicy. "Dziwne... czy przypadkiem para nie pojechała dalej. Widziałam na własne oczy jak powóz odjechał..."

Dane gracza: Melanie

Nazwa użytkownika:
Melanie
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Vanessa, Aven, Beatrice, Gwen, Kelyn, Dantheron, Rivena, Janeth, Gość,
Martwe postacie:
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Pt lip 06, 2018 10:58 am
Ostatnia wizyta:
Pn lip 16, 2018 5:17 pm
Liczba postów:
0 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
cron