Profil użytkownika Alaire

Avatar użytkownika
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Alaire
Rasa: Elf Leśny
Wiek: 150


AuraWygląd

Alaire jak każdy elf jest wyjątkowo urodziwa, jednak poza wydłużonymi uszami całkowicie przypomina człowieka. Ma długie, ciemnomiedziane włosy i zielone oczy, w których można utonąć. Ostre rysy twarzy nadają jej surowego wyglądu, który szybko znika, kiedy zaczyna się uśmiechać. Porusza się z gracją i unika sztucznej szarmancji charakterystycznej dla wielu osobników z jej gatunku. Czasami nosi długie, luźne suknie popularne wśród kobiet zamieszkujących Szepczący Las, jednak znacznie chętniej zakłada wygodne, podróżne spodnie, które umożliwiają jej wygodne podróżowanie konno. Nigdy nie rozstaje się ze skórzanymi woreczkami pełnymi suszonych ziół, które przymocowuje do pasa okalającego biodra.


Charakter

Alaire to kobieta zagadka. Pod pewnymi względami jest stuprocentową Elfką, która miłuje przyrodę i wszystko co z nią związane. Z drugiej jednak strony jej styl życia nie podoba się wielu pobratymcom zamieszkującym Szepczący Las. Jest bardzo opanowana i spokojna. W głębi duszy pozwala sobie na emocjonalne rozterki, jednak nigdy otwarcie się do nich nie przyzna. Miłuje wszystkie zwierzęta, nigdy nie polowała, ani nie zjadła żadnego z nich, toteż często staje w ich obronie przeciwko kłusownikom. Odnajduje spokój na odludziach, gdzie zostaje sam na sam z magicznym światem roślin, wysokich drzew i ptaków. Wiele osób powiedziałoby, że jest pomocną, skoncentrowaną na pomocy innym osobom, jednak prawda jest zgoła inna. Człekokształtnych przyjaciół postrzega jako słabe istoty, które niszczą przyrodę. Korzystając ze swoich leczniczych zdolności zawsze zapewni im jak najlepszą opiekę, jednak jest to podyktowane chęcią zgarnięcia dóbr materialnych. Z racji, że nie jest uzdolniona artystycznie, jak większość członków jej rodziny, uwielbia kupować piękne obrazy, biżuterię i tomiki poezji przywiezione z najodleglejszych krańców świata. Jest przyzwyczajona do dobrobytu, to zupełne przeciwieństwo ascety.

Atrybuty

Krzepa:Niezbyt silny, Niezbyt wytrwały, Wytrzymały,
Zwinność:Zręczny, Szybki, Precyzyjny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Dobry słuch, Czuły zm.mag,
Umysł:Bystry, Błyskotliwy,
Prezencja:Piękny, Godny, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Omamienie [D]Potrafi mącić w głowach ludzi, którzy czymś jej się naprzykrzyli.
Sroka [W]Ma słabość do pięknych przedmiotów. Jest również dosyć chciwa.

Umiejętności

Jeździectwo [M]
Sporządzanie trucizn [W]
Zielarstwo [M]
Anatomia [M]
Botanika [M]
Medycyna [M]
Łucznictwo [W]
Uniki [O]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Życia [M]Używana przy leczeniu(dość niechętnie), preferowane ziołolecznictwo
Emocji [M]Zabawa z umysłami innych ludzi i zsyłanie koszmarów sennych, to najlepsza rozrywka.
Umysłu [U]

Magiczne przedmioty

Wisiorek z hematytem [ZAK]Chroni przed truciznami, dodaje energii

Towarzysz

Gniady
Zwykły rumak „pod siodło”. Trzylatek o jasnobrązowym umaszczeniu i ciemnej grzywie. Na środku pyska posiada białą, podłużną plamę. Jest jeszcze dosyć nieokrzesany i nieufny w stosunku do nieznajomych. Nie znosi chodzić za innymi końmi. Nie jest trudno sprowokować go do gryzienia i kopania. Jest dosyć masywny, potrafi przewieźć duże obciążenie. Ma ponadprzeciętnie wyostrzony słuch, który nierzadko ostrzegał o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Wybaczy wiele pod warunkiem, że na kolacje otrzyma pierwszorzędne siano.

Historia

Przyjście na świat dziecka w elfickiej rodzinie to wyjątkowe wydarzenie. Długowieczne istoty rzadko skupiają się na prokreacji, częściej wartością nadrzędną jest poszerzanie wiedzy, tworzenie sztuki i dbanie o dobro przyrody. Alaire od pierwszych dni życia została otoczona najlepszą opieką z możliwych. Dzieciństwo spędziła na poznawaniu lasu, wsłuchiwaniu się w mowę drzew i beztroskich zabawach. Szybko jednak została postawiona do pionu i zaprowadzona do najlepszych nauczycieli, którzy zapoznali ją z tajnikami ludzkiego ciała i magią życia. Rudowłosa elfka szybko zaczęła wykazywać zdolności lecznicze, jednak równie szybko zaczęła się nimi nudzić. Uważała magię za narzędzie, które może uczynić wiele dobra, jednak wciąż jako coś obcego, co nie pasowało do spokojnej natury lekko szumiącego lasu. Dzięki ogromnej wiedzy botanicznej od samego początku wolała wykorzystywać suszone zioła i kwiaty, które odpowiednio spreparowane i połączone potrafiły wyleczyć nawet najbardziej ciężkie rany. Szybko zyskała rozgłos wśród osób nie posługujących się magią, którzy uważali jej praktyki za pewne i bezpieczne. To właśnie przez przybyszów szukających ratunku wśród medycyny naturalnej poczuła ducha przygody. Wysłuchując ich niesamowitych opowieści o tym, co kryje się poza Szepczącym Lasem zaczęła marzyć o dalekich podróżach. W bardzo szybkim czasie zyskała sławę jako medyczka odwiedzająca swoich podopiecznych w ich własnych domach. Jednak piesze wędrówki nie należały do bezpiecznych i wlokły się w nieskończoność. Za pierwsze zarobione pieniądze kupiła młodego ogiera, który stał się jej towarzyszem w podróżach i życiu.. Nie potrzebowała dużo czasu na to, aby odkryć korzyści płynące z pomieszkiwania wśród tętniących gwarem miast i miasteczek. Miała do czynienia z wieloma pięknymi przedmiotami, na które potrafiła przeznaczyć fortunę. Często kolejna para pięknej biżuterii sprawiała, że w jej sakiewce zrobiło się całkowicie pusto. Jako pomysłowa osoba potrafiła sobie znaleźć kolejne zajęcie, którym mogła zacząć się parać. Znając ogrom możliwości, które dają wysuszone i ugotowane zioła, postanowiła sprzedawać zabobonnym ludziom eliksiry miłosne, czary w butelce, a czasem również trucizny.
Starsze elfy gardziły jej częstymi podróżami i opuszczaniem domu, jednak młodsze pokolenie z ciekawością przeglądało tajemnicze, piękne obrazy i manuskrypty przywiezione z najdalszych zakątków. Wyjazdy były dla Alaire nie tylko dobrym źródłem zarobku i szansą na zdobycie pięknych przedmiotów. Istotnym pozytywem dalekich wypadów była wiedza i odkrywanie samej siebie. Przy licznych praktykach medycznych zauważyła, że potrafi uspokoić swoich często śmiertelnie chorych pacjentów. Zainteresowała się magią emocji, która czasami koiła nerwy umierających, a czasami zsyłała makabryczne koszmary na zaciekłe konkurentki. Jej ostatnia podróż została podyktowana chęcią ucieczki przed rodziną, która rozpoczęła intensywne poszukiwania zacnego, elfiego kawalera, który zatrzymałby ją w Lesie na dłużej.

Dane gracza: Alaire

Nazwa użytkownika:
Alaire
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Martwe postacie:
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
Wiek:
24
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Cz cze 14, 2018 1:49 pm
Ostatnia wizyta:
Pn cze 18, 2018 5:04 pm
Liczba postów:
0 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
cron