Profil użytkownika WeKona

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: We'Kona Gho'Bani
Rasa: Krydiana
Wiek: 193


Aura

Całkiem silna, choć nieprzytłaczająca emanacja, zaprasza czytelnika do gęstego lasu barachitu, pachnącego intensywnie tajemniczym, nocnym kwieciem i mchem hojnie pokrywającym ziemię. Gorycz tego miejsca zniewala, a słone nuty wzmagają przemożne pragnienie w to mocno zlepionych, to lekko schnących ustach. Zadziwiająco giętkie ścieżki cyny, wijąc się dziko, prowadzą coraz głębiej w aksamitną kniej, tonąc w bezwzględnej, obsydianowej poświacie. Poświacie groźnej, wyzywającej i nawet twardej. Zaraz też ujawnia się rozległa dolina żelaza, pełna kruszonych cegieł, porzuconych wynalazków i ruin dworów, domów oraz pracowni, stodół, szkół i wzniesionych niegdyś ludzką ręką murów. W ziemi wyryto tajemniczo powyginane znaki, a rozlegające się nad nimi szaleńcze zawodzenie duchów i upiorów męczy uszy i odstrasza gwałtownie od tego miejsca. Ale czy wszystkich? Nie - niektórych ten odgłos przyciąga i wzywa. Może właśnie Ciebie?


Wygląd

We'kona jest niezwykle wysoką krydianą. Mierzy sto dziewięćdziesiąt siedem centymetrów a do tego jest niebywale urodziwa jak na swoja rasę i wiek. Swoją ciemną karnację łączy z ciepłym uśmiechem i giętką mową ciała. Swoich włosów nigdy nie ścinała, dlatego są zawsze ułożone w fantazyjny sposób, często z dodatkami kwiatów czy piór.

Zgrabny nos, jasne oczy i uwydatnione usta są jej jednym z bardziej rzucających się w oczy atrybutów. Ale nie można dać się zwieść... pod maską miłej i mądrej kobiety, kryje się śmiertelne niebezpieczeństwo. Szczególnie kiedy jej Tatau zaczyna błyszczeć morskim światłem wraz z jej oczyma. Wtedy jest za późno na podziwianie.

Na co dzień, odziewa się w obcisłe skóry i wygodne materiały, które dodatkowo uwydatniają jej kobiece cechy. Mimo, że jest na wpół naga, jej prezencja mówi, że jest osobą pewną siebie i na swój kulturowy sposób elegancka.

Posiada nietypowy, mocny akcent całkowicie przeciwny płynnej mowie elfów, nimf czy driad.


Charakter

We'kona jest nomadką. Nauczyła się żyć w samotności lub z grupą osób, na krótki okres do kolejnego rozstania. Sprawia to, że rzadko zawiera dłuższe znajomości oparte na przyjaźni. W towarzystwie, a w szczególności w spokoju i ciszy, potrafi udzielać odpowiedzi jak jej matka, czasami nawet rzuci zabawnym komentarzem. W taki sposób przyciąga do siebie uwagę innych. Jednakże, rzadko się jej zdarza przebywać dłużej z ludźmi z powodu jej trybu życia i hobby, które uprawia. Traktuje całą Alaranię jak dżunglę, arenę przeznaczoną do polowania. W szczególności poluje na osoby zatruwające naturę i złoczyńców, nie mających za grosz szacunku do harmonii. Ściga ich zawzięcie, ale bez nienawiści. Uważa, że to jej obowiązek, by pozbyć się chwastów w imię Agaiju.

Osobiste sprawy załatwia w sposób czysto biznesowy. Jeśli proponuje pomoc i się jej odmawia, drugiej oferty już nie złoży. Dba o tych, którzy dbają o naturę. Jednakże... Jej nastawienie do innych osób jest różne. Zależne od rasy i funkcji jaką osoby pełnią w społeczeństwie, We'Kona Przejawia rasizm spotykając rasy, które uznaje za wybryki natury. Pokazuje to jawnie i się z tym nie ukrywa, co często prowadzi do bójek, które z chęcią podejmuje, choć nie uśmierca tych, którzy na to nie zasługują.

Nie odczuwa żalu i nie miewa wyrzutów sumienia. Każde odebrane przez niej życie traktuje z szacunkiem, nawet jeśli była to istota niegodziwa. Wierzy, że dusza poległego może kiedyś powróci do świata żywych, jako lepsza, oczyszczona esencja życia i mocy. Z wyjątkiem demonów i czortów z piekła. Zostało jej objawione, że dla tych istot nie ma ratunku.

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny, Raczej wytrwały, Wytrzymały,
Zwinność:Niezwykle zręczny, Błyskawiczny, Dokładny,
Percepcja:Sokoli wzrok, Wszechsłyszący, Wyostrzony węch, Przytępiony smak, Przytępione czucie, Wyostrzony zm.mag,
Umysł:
Prezencja:Piękny, Godny, Władczy,

Cechy specjalne

Herold Agaiju [M]Została naznaczona przez ducha Agaiju. Bóstwo wybrało WeKonę na swojego czempiona na ziemiach Alaranii. Dał jej moc porozumiewania się z duchami zmarłych. Mając do dyspozycji spokój i odpowiednie przedmioty, potrafi wkroczyć do świata , w którym widzi wnętrze istot żywych i jego przodków. A do tego nici przeznaczenia, które odkrywają niezliczone ilości dróg i możliwości. Każdy wybór do czegoś prowadzi, a WeKona, choć nie widzi końca nici przeznaczenia, potrafi wyczuć, czy jest to właściwa droga do sukcesu. Podczas opuszczenia świata żywych, fizyczna forma WeKony pozostaje w stazie, jej duch przemierza świat astralny, łącząc się ze wszechświatem i poznaje prawdę. Z jej zdolności wielu chce skorzystać, ale WeKona zazwyczaj nie zgadza się na to. Nawet za pieniądze, domy i własności szlacheckie. Jedynie używa swej mocy do swych celów i przy tych, którzy wymagają pomocy lub pragną dołączyć do rodziny Agaiju, by przyjąć jego dar i zostać kapłanem lub kapłanką Agaiju.
Cechy Krydian [Z]Potrafi porozumiewać się z roślinami oraz zwierzętami. Może nie dokładnie werbalnie, ale odczuwa emocje i widzi przypominające obrazowe myśli. Ponadto widzi doskonale w ciemnościach.
Musi mieć kontakt z naturą [W]Dla lepszego samopoczucia WeKona musi przebywać w pobliżu natury. Jeśli jest w mieście, lub na terenie zabudowanym, zazwyczaj można ją znaleźć w pobliżach ogrodów, szklarni i parków.

Umiejętności

Jeździectwo [P]
Otwieranie zamków [P]
Pływanie [W]
Polowanie [W]
Przetrwanie [O]
Skradanie się [W]
Skrytobójstwo [W]
Sporządzanie trucizn [O]
Tropienie [O]
Wspinaczka [W]
Zastawianie pułapek [O]
Garbarstwo [P]
Tresura [O]
Zielarstwo [O]
Anatomia [P]
Botanika [O]
Bestiologia [O]
Naturianizm [P]
Rytualizm [M]
Wiedza o duchach [W]
Mistrzyni we władaniu [M] Tomfy
Wyszkolona we władaniu [W] Dwuręczna akrafena / Łuk
Opanowane rodzaje broni [O] Włócznia / Dmuchawka / Bolas / Tomahawk / Kukri
Podstawowa znajomość walki [P] Podwójne ostrze / Proca / Pazury / Shotel
Improwizacja różnymi rodzajami oręża [P]
Przekonywanie [O]
Zastraszanie [O]
Akrobatyka [W]
Taniec [O]
Czytanie Aur [O]
Wiedza Tajemna [O]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Rytuały
Ducha [M]Agaiju spotęgował moc WeKony by mogła poszerzyć swój zakres umiejętności.

Magiczne przedmioty

Księżcyowy kolczyk [ZAC]Matka podarowała go swej córce, było to jej trofeum po wampirzym pomiocie. Pozwala nosicielce chodzić chodzić w świetle słonecznym na niecałe 3 godziny. Lecz nie może używać czarów w tym czasie, bo to zniszczy powłokę. Zauważalnie za dnia kolczyk delikatnie emanuje światłem.

Towarzysz


Historia

We'Kona była niczym wyróżniającą się krydianą wśród swych sióstr. Od małej pod okiem matki i swoich rówieśniczek praktykowała techniki walki i polowania. By w przyszłości zostać nocną strażniczką i stać na straży lasów i jej domu przed przybyszami. Praktycznie to było całe jej życie. Nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Tylko po to, by w przyszłości patrolować lasy, sypiać na przyczółkach, obserwując, czuwając by najmniejszy kwiat, czy gałązka nie zostanie zniszczona przez siły nieczyste. Mówiąc nieczyste, krydiany miały głownie na myśli ludzi, którzy uwielbiali wycinać lasy, palić je dla zabawy lub wykorzystywać jako narzędzie zbrodni do napadania na innych swego gatunku. We'Kona wiedziała, że gdzieś musi być większy sens, coś co sprawi, że krydianki i ich stagnacja w tradycji się zmieni. Pójdą naprzód, wyewoluują. Stąd zainteresowanie podróżą astralną We'Kony. Będąc adeptką szamanki zgłębiała wiedzę o świecie i rozmawiała z przodkami. Ale jej to nie wystarczyło. Chciała sięgnąć dalej, tam gdzie nikt nie chciał się zapuszczać. We'Konie zawsze było mało, matka powtarzała jej, że jest zbyt ambitna, zbyt porywcza. Że musi zrozumieć jakimi prawami rządzi się ten świat i jaką rolę odgrywają w nim. Ale We'Konę to nie przekonywało.


We'Kona nie będąca pod obserwacją udała się do starego gaju, by przygotować się na podróż, długą podróż gdzie jej ciało miało spoczywać w jednym z drzew, unikając zagrożenia. Chciała udać się duchem najdalej jak potrafi, tam gdzie się zaczyna niepewna mgła. Przygotowała się na to, przygotowała swoje ciało na czas bez posiłków i snu. Musiała dostrzec to, czego inni nie widzieli. Jej ciało spoczęło w bezruchu a jej świadomość odpłynęła na fali. Nie mając ciała ani oczu była samą świadomością brnącą przed siebie, najdalej jak potrafiła. Mijała znane jej lasy i zagajniki. Mijała kamienie, drogi, znane jej krzewy kwiaty, formacje skalne i rzeki. Podróż trwała dalej, aż do momentu kiedy zaczynała odczuwać niknącą więź ze swym ciałem. Ale nie mogła zawrócić, nie chciała. Leciała dalej, aż do miejsca, gdzie jej świadomość zaczynała tracić kontakt z rzeczywistością. Wszystkie znane jej miejsca wyglądały coraz bardziej wyblakłe, między drzewami płynęły rzeki mgły białej jak mleko. Przypominało jej obraz, który rozpływał się na jej oczach ukazując czyste białe płótno.

Nagle usłyszała głos, gdzieś w oddali. Wzywał ją do siebie. Był to duch nie mający ciała. Był czystą esencją życia w miejscu bez życia. Nie posiadał głosu ale jego imię rozbrzmiewało w umyśle We'Kony. Agaiju.
Nagle została zbudzona z długiego snu astralnego. Była wśród swych sióstr, w swym domu pod okiem matki. Wszyscy ją bacznie obserwowali z bezpiecznej odległości. We'Kona nie wiedziała co się dzieje, do czasu jak nie spojrzała w taflę krystalicznej wody. Na jej ciele pojawiły się tatuaże. Lśniły delikatnym światłem. Ale czuła się dobrze, lepiej niż kiedykolwiek. Nawet gdy minął tydzień od jej wyjścia do gaju. Tyle czasu spędziła poza domem, że zaczęto jej szukać. A gdy znaleźli, jej ciało już miało na sobie te... znaki.

We'Konę zaczynały nawiedzać sny. Sny o postaci przyjmującej każdy kształt i postać jednocześnie. To tak jakby duch każdego zwierzęcia stanął w tym samym miejscu i zmieniał postać w inną bijąc jasnym światłem przy tym. Zawsze w nich słyszała ''Agaiju''. Szamanki uznały, że paktowała z diabłami i że stanowi zagrożenie, ale nie było na to dowodów. We'Kona czuła się dobrze, jak po przyjemnym śnie i posiłku. Czuła w sobie coś jeszcze, ale jej opowieści o swej podróży i snach były brane za coś złego. Nie chcieli wierzyć w jej wersję wydarzeń, obawiali się jej.

Z biegiem czasu We'Kona nie odczuwała już bliskości swych sióstr. Szamanki i reszta krydian zaczynały powoli domagać się decyzji wobec We'Kony. Przeczuwała, że nie będzie ona pozytywna. Postanowiła zawczasu opuścić swój dom, by dowiedzieć się co się stało w tym gaju i w świecie bladej pustki. A szczególnie, kim lub czym jest Agaiju.

Agaiju coraz częściej zaczynał odwiedzać ją we śnie. A jego słowa i myśli stawały się coraz bardziej jasne. Chciał We'kony, chciał jej siły i determinacji do dążenia do czegoś więcej. wyczuwał w niej ambicje i wolę walki. Dlatego wybrał ją, by przyniosła na świat jego moc. Moc Agaiju. Czystą moc natury, skrytą w oddalonym świecie, czekając na wyzwolenie i uratowanie świata od rozwojowej zagłady. Pokazał przyszłość We'Konie, przyszłość w której lasy były rzadkością a krew była codziennym deszczem, nawadniającym straszliwe machiny plujące z siebie ogniem i parą. Magia stawała się przeżytkiem, a każdy kto zagrażał postępowi był eliminowany. Demony, potwory i ludzie walczyli ze sobą każdego dnia, na ziemi która niegdyś należała do istot lasu. Agaiju widział to i został uwięziony z tą myślą. Ale mając We'Konę, mógł działać, mógł jeszcze nawrócić lud na łono natury. By każda dusza spaczona złem została oczyszczona i powróciła jako istota czysta. Chciał katharsis dla każdego, a We'Kona miała być jego Heroldem. Obdarował ją Tatau. Mocą astralną wypaloną na jej ciele oraz obdarował zaufaniem, teraz ona musiała pokazać, że na to zasługuje. Że jej lud i cała reszta zasługuje na wieczny pokój.

Z biegiem czasu We'Kona pozyskiwała coraz większą wiedzę o Agaiju, o tym co chciał uczynić. I to właśnie We'Kona miała zamiar uczynić, wolę Agaiju. Ład i porządek. Harmonia i katharsis. Udała się w podróż, by pokazać wszystkim drogę. Drogę do zbawienia. Nawet jeśli będzie musiała mieć krew na rękach by tego dokonać.

Dane gracza: WeKona

Nazwa użytkownika:
WeKona
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Ravaan, WeKona, Swain, Sarethias, Rhavant, Revan, Raveth, Nihil, Skarliath, Viktor, Krane,
Martwe postacie:
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Pt mar 30, 2018 1:05 am
Ostatnia wizyta:
Cz maja 17, 2018 12:45 pm
Liczba postów:
7 | Znajdź posty użytkownika
(0.01% wszystkich postów / 0.05 posty dziennie)
Ostatni post:
Zielona wiedza
Cz maja 17, 2018 12:44 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Księga Boskich Praw
(Posty: 4 / 57.14% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
Zielona wiedza
(Posty: 3 / 42.86% postów użytkownika)
cron