Profil użytkownika CenwenBrak Awatara
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Cenwen Osterlen
Rasa: Pół człowiek pół lodowa elfka
Wiek: 76


AuraWyglądCharakter

Atrybuty

Krzepa:Silny, Wytrwały,
Zwinność:Bardzo zręczny, Bardzo szybki, Dokładny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Dobry słuch,
Umysł:Pojętny, Ineligentny, Żelazna wola,
Prezencja:Piękny, Godny, Władczy,

Cechy specjalne

Elfie dziedzictwo [D]Los okazał się nadzwyczaj łaskawy i obdarzył Cenwen pełną, wedle maniery Lodowych Elfów, odpornością na mróz. Pod kątem biologicznym, jej ciało jest zbudowane bliźniaczo podobnie. Dzięki temu przebywanie w miejscach o skrajnie niskiej temperaturze nie stanowi dla niej problemu. Dopiero nadzwyczaj potężny mróz, najprędzej pochodzenia magicznego, będzie szkodliwy. Ponadto długość życia ma znacznie wydłużoną, szacowaną na około pięćset lat. Częścią atrybutów również przewyższa przedstawicieli rasy ludzkiej.
Mentalna tarcza [D]Dar towarzyszący kobiecie od narodzin. Wszelkie wspomnienia (oraz myśli) z którymi wiążą się naprawdę silne emocje lub świadomie uzna za muszące pozostać niejawnymi są wręcz niemożliwe do odczytania przez osobę trzecią. Uroki oraz alchemia (różnej maści serum prawdy i inne napoje mające osłabić wolę) również jest wobec tej cechy nieskuteczna. Przy forsownych próbach z użyciem magii, zarówno agresor jak i Cenwen będą doznawać silnego bólu głowy, z naciskiem na tego pierwszego. Nie bez powodu nazwała to tarczą, gdyż ta jako przedmiot nie jest w stanie osłonić posiadaczki w pełni. Gwarancja obejmuje dziesięć procent całego zbioru. Wszelakie ataki mentalne automatycznie pozbawiają dociekliwego maga anonimowości, kobieta wskaże go palcem ze stu procentową dokładnością nawet wśród tysiąca klonów. Jeśli czarodziej próbuje dokonać włamania na sporą odległość i poza zasięgiem wzroku, Mieszanica będzie w stanie wskazać orientacyjny kierunek, skąd nadszedł.

Umiejętności

Sztuka wojny [M] Wojna to niezwykle okrutna i zarazem delikatna kochanka, której zrozumienie stanowi podstawę udanego romansu. Za długie podchody zatracą szansę na ogrzanie się w jej objęciach. Zbyt pochopne działanie, bez przygotowania, ją speszą i zepsują nastrój. Dopiero szczegółowa analiza tej morderczej niewiasty pozwolą na odpowiednie pokierowanie sytuacją i dojścia do zamierzonego celu. Najlepszym środkiem do tego osiągnięcia stanowiła nauka, żmudna teoria i analiza minionych starć na drodze Akademii. Tę Cenwen ukończyła z najwyższymi notami. Następnie służyła pod doświadczonymi generałami i ichniejszymi oficerami, ucząc się na cudzych błędach i zapoznając z tym interesem od strony praktycznej. Długie lata doskonaliła się w sztuce wojennej, mając swoje wzloty i upadki. Z czasem wypracowała własne rozwiązania: zarówno mogące zostać zastosowanym do większości konwencjonalnych formacji przeciwnika jak i specjalistycznych. Adaptacja i chłodna kalkulacja - to są cechy które stawiają ją wysoko w rankingu najlepszych dowódców. Ponadto nie ogranicza się wyłącznie do samych starć, zwraca uwagę na aspekty powiązane z wojaczką, przykładowo logistykę. Niczego nie pozostawia przypadkowi, bo nawet największemu głupcowi szczęście może się wyczerpać.
Fechtunek [W] Od młodego trepa z branki po dostojnego generała, prędzej czy później każdy w wojsku nauczy się władania orężem lub poniesie tego srogie konsekwencje i zginie. U Cenwen nie było tego problemu, podstaw nauczał ją ojciec i brat. Szczególny nacisk został położony na broń białą tj. sztylet, krótki i długi miecz. W ekstrawagancji pokroju szabli i rapiera doszkalała się w wolnym czasie, a tego nadto zdawała się nie mieć. Z broni drzewcowej opanowała włócznię i lancę. Oprócz tego miała okazję posłać do piachu, własnoręcznie, masę przeciwników. Ma w zanadrzu kilka brudnych sztuczek i wie gdzie uderzyć aby zabić błyskawicznie. Z pewnością do statusu najgroźniejszego szermierza sporo jej brakuje, jednak nabyte doświadczenie wraz z atrybutami robi z niej groźną oponentkę.
Jeździectwo [W] Zwykle sam fakt urodzenia się w majętnej rodzinie równał się nauce jazdy konnej. Tak było w przypadku Cenwen, ze względu na status społeczny i karierę wojskową. Dlatego potrafi utrzymać się w siodle: zarówno w stroju jeździeckim jak i zbroi płytowej, w różnych (zwłaszcza niekorzystnych) warunkach pogodowych, obrywając mieczem po łydce i bełtem w ramię. Etap na którym zwykła zlatywać z grzbietu bez ingerencji osób trzecich lub środków odurzających ma już dawno za sobą.
Etykieta [W] Dziesiątek formułek i zwrotów grzecznościowych uczono jej do znużenia i miesiąc dłużej. Oprócz tego towarzysząca temu gestykulacja, ukłony i nawet takie drobnostki jak skierowanie wzroku w odpowiednie miejsce w danej chwili. Doprawdy wycieczka do Piekła to przy tym zbawienie. Na szczęście istniała i jasna strona tej żmudnej edukacji w postaci chociażby posługiwania się sztućcami, a raczej tego co miały one w swój skomplikowany sposób porcjować...
Nekromancja [W] Pięknym jest robić z logiki kurtyzanę i wprowadzać do i tak skomplikowanego życia paradoksy o zabarwieniu matematycznym. W tym przypadku chodzi o prostą zależność: im więcej strat tym większy zysk. Nierzadko zapotrzebowanie na mięso armatnie, zwane potocznie żołnierzem, przewyższało liczbę dostępnych rekrutów. Dlatego, mając ku temu sposobność i z ciężkiej sytuacji wymagającej radykalniejszych środków, oddała się tej mrocznej sztuce. Szybko niesmak przerodził się w obojętność, a nawet coś pozytywnego i bliżej niemogącego zostać określonym przy użyciu pojedynczego słowa. Śmierć jednostki to tragedia, tysięcy - statystyka, unicestwienie całej armii - katastrofa. Tracąc jedynie trupy, straty których nie dało się uniknąć nie powodują problemów z sumieniem ani innych negatywnych odczuć. Kości i szmelcu zdatnego do użytku na w każdej krainie dostatek. Cenwen posiada w swym zanadrzu kilka naprawdę spektakularnych rytuałów i kompozycji na ponadprzeciętnych nieumarłych, lecz są one w zdecydowanej większości cudzą inwencją. Sama specjalnie nie eksperymentowała i tym samym nie tworzyła autorskich sztuczek. Co najwyżej udoskonalała posiadany arsenał.
Nauki humanistyczne [W] Całkiem obszerne zagadnienie na które składa się wiele elementów. Począwszy od klasyki banału, potrafi czytać i pisać, wyraźnie. oprócz tego ma jako takie pojęcie o literaturze, niewystarczające aby konkurować z damą dworu której głównymi zajęciem są dbanie o wygląd i flirt z dostojnikami dworskimi. Za to większość samców pod tym względem przewyższa, mogąc tym samym odgadywać poematy które są do niej adresowane po pierwszych kilku słowach. Do jej koników należy historia, rodzimej krainy jak i Alaranii. To w połączeniu ze znajomością kultur poszczególnych regionów stanowiło podstawę do adaptacji. Ponadto orientuje się w niuansach pokroju prawa bądź też zagadnień pokroju - pić albo nie pić, oto jest pytanie.
Polityka [W] Bagno w którym sterczy się do kolan wraz z momentem narodzin w nieco lepszej rodzinie i grzęźnie coraz głębiej z każdym kolejnym wojskowym awansem. Brudne gierki które należy zrozumieć, jeśli nie chce się obudzić z palcem w mało szlachetnej części ciała. Nierzadko od dobrych posunięć zależy awans, tudzież życie. Jedno niewłaściwe słowo czasem może oznaczać przeniesienie w miejsce, gdzie o utratę życia łatwiej niż o zdatną do spożycia strawę. Iw przeciwnym kierunku, ulubionym Cenwen, wypierniczenia na zbity pysk niekompetentnego oficera któremu wydawało się, że był nietykalny. W klasycznej polityce jest podobnie, liczy się dobry układ i trzymanie rozmówcy w szachu. Mechanizmy są wręcz te same, różni się głównie nazewnictwo.
Poliglotyzm [W]
Administracja [W]
Przetrwanie [O]
Czytanie aur [O]
Torturowanie [O]
Wiedza tajemna [O]
Nauki ścisłe [O]
Bazgrolnictwo [O]
Pichcicielstwo [P]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Rozkazy
Zła [A]
Śmierci [A]
Umysłu [U]
Mocy [U]

Magiczne przedmioty

Towarzysz


Historia

Dane gracza: Cenwen

Nazwa użytkownika:
Cenwen
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
.-,
Martwe postacie:
.-
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
Ranga:
Zbłąkana Dusza
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
N mar 11, 2018 11:06 pm
Ostatnia wizyta:
So mar 17, 2018 12:43 am
Liczba postów:
0 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
cron