Profil użytkownika Noami

Avatar użytkownika
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Noami Rodrie
Rasa: Czarodziejka
Wiek: żyje już sto dwadzieścia cztery lata, wygląda na około dwadzieścia dwa


AuraWygląd

Noami jest szczupłą kobietą o nieco ponadprzeciętnym wzroście – ma niewiele ponad pięć i pół stopy, waży około stu trzydziestu pięciu funtów. Jej zgrabna sylwetka jest pozbawiona wyraźnie zarysowanych mięśni, przez co od razu widać, iż czarodziejka stroni od wykonywania prac fizycznych, i raczej dba o swój wygląd. Jest drobna, a wręcz filigranowa – wąskie ramiona zakończone niewielkimi dłońmi ze smukłymi palcami; biust niezbyt obfity, lecz krągły; brzuch płaski, bez choćby granika zbędnego tłuszczu; biodra nie są szerokie, wydają się jednak nieco większe dzięki nieznacznemu wcięciu w talii, a nogi długie, o chudych udach, zgrabnych łydkach oraz małych stópkach. Najczęściej chodzi szybko, z pewną siebie postawą, prawie zawsze stawiając z taneczną gracją stawiając lekkie, ciche kroki.
Ma szczupłą, nieco pociągłą twarz z delikatnie zarysowanym podbródkiem, którą dominują oczy – wielkie, z turkusowymi tęczówkami, ozdobione długimi rzęsami; Noami w żaden sposób nie ukrywa delikatnego pulsowania – znaku szczególnego czarodziejek i czarodziei. Nad nimi wyraźnie odznaczają się ciemne, starannie wyrównane gęste brwi. Jej nos jest długi i prosty, a usta, choć ładne, mogłyby mieć bardziej wyrazisty kolor i być nieco pełniejsze.
Kremowo białe włosy pradawnej są… przeróżnej długości. Niektóre kosmyki sięgają jej aż do połowy pleców, inne zaś ledwo dosięgają uszu. Jednak większość z nich jest utrzymana tak, aby dało się je spiąć w kok. Taką fryzurę najczęściej podtrzymuje opaską z cienkiego, lekko giętkiego metalu.
Lubi ubierać się ekstrawagancko – chociaż kolorystyka jej ubrań jest bardzo monotonna, ponieważ dopuszcza tylko odcienie bieli i czerni. Jej codzienny ubiór to najczęściej lekka i cienka perłowa koszulka z wysokim kołnierzem pod prostą koszulą w kolorze lukrecjowej czerni, na którą zakłada śnieżnobiały żakiet. Na nogach nosi proste smoliste spodnie i ciasno wiązane, sięgające jej do połowy łydki skórzane buty na wysokiej, wydrążonej w środku drewnianej podeszwie.


Charakter

W charakterze Noami zdecydowanie dominują dwie cechy: wytrwałość i ambicja. Uwielbia mierzyć wysoko, a kiedy postawi się przed nią jakieś wyzwanie, nie spocznie dopóki sobie z nim nie poradzi. Jak każda czarodziejka czy czarodziej, uwielbia zdobywać nową wiedzę na temat świata i pociąga ją to, co nieznane. Jednak dotychczasowe awanturnicze życie sprawiło, iż równie silnie pożąda przygód; wręcz pokochała adrenalinę, którą czuje w momentach niebezpieczeństwa, a skłonność do rywalizacji jest już integralną częścią jej charakteru.
Bierze się to stąd, że jest pełna energii, entuzjazmu i ciekawości wobec otaczającego ją świata. I choć mogłoby się wydawać inaczej, nie jest brawurowa; nie można odmówić jej odwagi – bo komu by jej brakowało po przeżyciu tylu ryzykanckich przedsięwzięć? – lecz jeśli na szali pojawia się życie innej istoty niż ona sama, woli go nie narażać.
Ze względu na fakt, że potrafi krytycznie spojrzeć na siebie oraz swoje działania, dobrze zna swoje możliwości, co czyni ją osobą pewną siebie; objawia się to także w kontaktach z innymi – jest bezpośrednia i woli obywać się bez zbędnych ceremoniałów.

Atrybuty

Krzepa:Niezbyt silny, Wrażliwy,
Zwinność:Bardzo zręczny, Bardzo szybki, Precyzyjny,
Percepcja:Dobry wzrok, Bardzo czuły język, B. wyostrzobe czucie, Wyczulony na magię,
Umysł:Bystry, Błyskotliwy, Silna wola,
Prezencja:Piękny, Godny, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Magiczna symfonia [M]Kiedy rozwijała swoje umiejętności magiczne, odkryła, że w jej przypadku powodzenie czarów to nie tylko staranne wypowiadanie słów czy wykonywanie gestów; początkowo myślała że to tylko coś, co jest jej dodatkowo potrzebne do pomyślnego rzucenia zaklęcia, jednak później zrozumiała, że to muzyka jest dla jej mocy katalizatorem. Szybko przekonała się, że od inkantancji lepiej sprawdza się śpiew, a jeśli połączy się go z grą na jakimś instrumencie, to dopiero wtedy może w pełni korzystać ze swoich zdolności.
Noami osiąga specyficzny kompromis pomiędzy możliwościami magii woli i inkantancji; ze względu na zmienność medium, jakim jest muzyka, ma możliwość zmiany efektów poszczególnych zaklęć, jednak nie może ze swoją mocą zrobić czegoś zupełnie nowego, do czego wcześniej się nie przygotowywała.
Regeneracja [D]Z jakiegoś powodu jej ciało jest zdolne do wykorzystywania energii magicznej do leczenia ran. Proces ten dzieje się tylko kiedy śpi albo jest nieprzytomna i nie może jej zabić, a co najwyżej wyzuć z energii magicznej.

Umiejętności

Gra na instrumentach
(głównie skrzypce i flet) [M]
Dla Noami muzyka to nie jedynie rozrywka i sposób na ekspresję siebie, ale też narzędzie dzięki któremu może kształtować magię. W ciągu swojego życia grała na najróżniejszych instrumentach, ale do gustu najbardziej przypadły jej skrzypce i flet. Całe dekady korzystania z nich sprawiły, że doszła do prawdziwego mistrzostwa w tej dziedzinie.
Śpiew [M] Śpiew jest kolejnym sposobem, w jaki może wykorzystać muzkę jako katalizator dla swoich mocy. Czarodziejka korzystała z niego jak z alternatywy, ale nie tylko – często komplementuje nim swoją grę, tym samym zwiększając złożoność rzucanych przez siebie zaklęć.
Taniec [M] Dla Noami taniec to coś naturalnego – to, jak harmonizuje się z muzyką sprawia, że potrafi tańczyć jak mało kto, a w dodatku uwielbia raz na jakiś czas po prostu przestać się przejmować i zatopić się w czystej przyjemności ruchu.
Alchemia [W] Podczas swoich wypraw niejednokrotnie zdarzało jej się uwarzyć taki czy inny wywar. Dzięki zebranej wiedzy z setek różnych ksiąg i zwojów, nawet z pozornie nieprzydatnych rzeczy jest w stanie sporządzić coś przydatnego.
Anatomia [W] Najwięcej w tej dziedzinie nauczyła się jeszcze kiedy mieszkała z ojcem – jego lekcje w tej dziedzinie były zawsze obszerne i po usamodzielnieniu się Noami nie raz była mu wdzięczna, kiedy leczyła kogoś innego, albo samą siebie.
Botanika [W] Umiejętność odróżnienia poszczególnych roślin od siebie i znajomość ich właściwości to coś elementarnego dla każdego, kto kiedykolwiek zajmował się alchemią.
Etykieta [W] Podczas swojego życia Noami zdarzało się pojawiać w przeróżnych miejscach – gościła także na dworach. Dzięki naukom rodziców i swoim własnym doświadczeniom, jest w stanie sprytnie lawirować między szlacheckimi zwyczajami.
Kartografia [W] Kiedy eksploruje się miejsca, które na mapach stanowią jedynie białe plamy, umiejętność odwzorowania terenu staje się równie kluczowa jak wiedza na temat przeżycia w dziczy.
Kreomagowanie [W] Mając do dyspozycji potężną magię, czarodziejka już dawno zajęła się nauką tego, jak przenieść ją na inne przedmioty.
Odnajdywanie źródeł magii [W] Kiedy przeszukuje się ruiny w poszukiwaniu czegokolwiek interesującego, umiejętność wyczucia i zlokalizowania w okolicy przejawów magii to wielka oszczędność czasu.
Poliglotyzm i kulturoznastwo [W] Ktokolwiek kto wędruje po świecie tak wiele jak pradawna, musi podłapać co chociaż kilka zagranicznych słów i zwyczajów. Noami, będąc czarodziejką, z przyjemnością dowiadywała się nowych rzeczy o nowych kulturach – szczególnie, że często pomagało jej to w poszukiwaniach.
Wiedza na temat mechanizmów [W] Przeszukiwanie dawno opuszczonych ruin to zajęcie żmudne, wymagające i często niebezpieczne. Pradawna często spotykała się z pułapkami, które przydałoby się rozbroić, albo z zamkami, które broniły dostępu do ważniejszych sekretów.
Wiedza ogólna [W] Naomi umie wszystkie te rzeczy, które stanowią podstawę ogólnej edukacji – zna geografię i historię Alaranii oraz potrafi czytać, pisać i liczyć.
Jeździectwo [O] Nie jest specjalistką bo woli przemieszczać się na własnych nogach, albo przy pomocy magii. Mimo to opanowała tę sztukę w wystarczającym stopniu, żeby nie spaść z wierzchowca.
Medycyna [O] Posiada na tyle wiedzy, żeby potrafić zrobić najbardziej podstawowe czynności z zakresu pomocy innym: zatamować krwawienie, założyć szwy i, w najgorszym przypadku, dać nieco więcej czasu rannemu.
Pływanie [O] Często przez swoją nieuwagę kończyła w wodzie. W końcu zdecydowała nauczyć się pływać, żeby nie kusić losu.

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Inkantacje
Energii [A]Eksploracja ruin to nie tylko – przynajmniej dla czarodziejek i czarodziei – przyjemność, ale także często śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby się przed nim uchronić, Noami zapoznała się z dziedziną energii, która zapewnia zarówno ochronę, jak i możliwość ataku.
Istnienia [A]Podczas wyprawy nie sposób pomyśleć o wszystkim i przewidzieć każdą możliwą ewentualność, narzędzia się niszczą, a miejsce na notatki zapełnia się szybciej, niż ktokolwiek by się spodziewał. Pradawna nauczyła się czarów związanych z tą domeną właśnie ze względu na ich praktyczność.
Powietrza [A]Zaczęła naukę manipulowania tym żywiołem jeszcze kiedy była dzieckiem. Perspektywa lewitacji, albo nawet lotu zawsze była dla niej pociągająca. Kiedy stała się bardziej pragmatyczna, znalazła inne zastosowanie dla poznanych zaklęć.
Przestrzeni [A]Magia przestrzeni przychodziła jej z pomocą więcej razy, niż jest w stanie policzyć.

Magiczne przedmioty

Pierścień [ZAK]Wykorzystując swoją umiejętność nakładania na przedmioty czarów oraz znajomość magii, Noami stworzyła magiczny pierścień, dzięki któremu może przyzwać do swoich rąk skrzypce bądź flet, w zależności od potrzeby.
Torba [ZAK]Kolejny przedmiot zaklęty przez czarodziejkę. Torba ma tę właściwość, że jest przy okazji sprytnym portalem do jednego z równoległych planów. W ten sposób w jej wnętrzu pradawna może umieścić dowolną liczbę przedmiotów, a te nie ważą ani jednej uncji.

Towarzysz


Historia

Początek swojego życia spędziła ze swoim ojcem Lerotedem. Czarodziej mieszkał w przytulnym domu w Rapsodii; fakt, że wierzył w swoją córkę, połączony z naturalną dla dzieci ciekawością – wzmocnioną jeszcze predyspozycją związaną z jej pochodzeniem – sprawił, iż nauczyła się czytać i stawiać runy jeszcze zanim skończyła cztery lata.
Kiedy tylko nauczyła się pierwszych zaklęć, wyrobiła sobie schemat dnia – zaraz po przebudzeniu się ćwiczyła kontrolę nad magią rzucając proste czary, czytała którąś z ksiąg z licznej biblioteczki Leroteda, aby potem zająć się czymś wraz z nim.A podejmował się różnych zajęć; czasem spędzał czas w miejskiej lecznicy, gdzie pomagał lekarzom w zajmowaniu się pacjentami, kiedy indziej pracował z innymi magami nad różnymi sprawami albo przemierzał dzikie ostępy w poszukiwaniu rzadkich składników alchemicznych.
Zawsze w takiej sytuacji uczył ją czegoś nowego – wykładał anatomię różnych ras, objaśniał cel skomplikowanych przygotowań przed posługiwaniem się skomplikowanymi czarami czy wyliczał zioła i wywary, które można z nich zrobić. Przez setki lat swojego życia zebrał wiedzę na najróżniejsze tematy i dzielił się nią teraz.
To właśnie ze względu na swoją znajomość tematu zaczął sprawdzać talent magiczny Noami; w wieku dwunastu lat dalej miała spore problemy z rzucaniem nawet najprostszych zaklęć. Umiała kontrolować moc, a mimo to czary czasem po prostu nie działały. Ojciec, zaniepokojony taką sytuacją, starał się znaleźć odpowiedź dlaczego tak się działo. Szukał informacji w księgach, wśród innych znających sztukę, pytał nadnaturalne istoty i przeszukiwał ruiny… starał się znaleźć cokolwiek, co dałoby mu jakąkolwiek odpowiedź. To wtedy mała czarodziejka poznała Renér – swoją matkę. Pomimo pewnych różnic w charakterach, bardzo szybko znalazły wspólny język i zawiązały nić porozumienia.
Kiedy więc dziewczynka sama rozwiązała problem – bo zauważyła, że, w zależności od zaklęcia, musi operować głosem w odpowiedni sposób, żeby osiągnąć jakiekolwiek efekty – zdecydowała się opuścić ojca i zasmakować życia z większą dozą przygód u boku swojej rodzicielki.
Rodzice uznali ją za gotową do usamodzielnienia się kiedy miała dwadzieścia pięć lat. W pogoni za dalszym poszerzaniem wiedzy, zaczęła, biorąc przykład z Renér, podróżować na własną rękę.

Dane gracza: Noami

Nazwa użytkownika:
Noami
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Martwe postacie:
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Cz mar 01, 2018 12:24 am
Ostatnia wizyta:
N maja 20, 2018 7:49 pm
Liczba postów:
1 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.01 posty dziennie)
Ostatni post:
Prośby o sprawdzenie KP
N kwi 15, 2018 9:59 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Księga Boskich Praw
(Posty: 1 / 100.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
Prośby o sprawdzenie KP
(Posty: 1 / 100.00% postów użytkownika)
cron