Profil użytkownika Tamara

Avatar użytkownika
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Tamara
Rasa: Błogosławiona
Wiek:


AuraWyglądCharakter

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny, Wytrwały, Odporny,
Zwinność:Bardzo zręczny, Bardzo szybki, Dokładny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Kiepski węch, Wyczulony na magię,
Umysł:Pojętny, Żelazna wola,
Prezencja:Piękny, Godny, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Cechy błogosławionej [D]Dzięki anielskiemu ojcu otrzymała naturalną odporność na różnorakie choroby i trucizny. Również jej aura wydziela dodatkowy niezwykle świetlisty blask, nigdy nie matowieje i wydziela bardzo charakterystyczny zapach fiołków.

Umiejętności

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Wisiorek Najwyższego [ZAK]Wisior darowany każdemu błogosławionymu w wieku 13 lat. Służy do przywołania świetlistej, złotej zbroi chroniącej przed atakami magicznymi.

Towarzysz


Historia

Historia Tamary rozpoczęła się na pokładzie statku kupieckiego Santa Helena. Poród odbył się w dosyć prowizorycznych warunkach. Statek był właśnie w połowie kursu z Arrantalis do Arturionu. Na dodatek był właśnie sztorm, jeden z największych od paru lat. Marynarz uwijali się, zwijali maszty, wylewali wodę, wyrzucali nawet najcięższe beczki z zasobami. Mendel załogi dwoił się i troił by utrzymać łajbę w jednym kawałku. Ledwo słońce przenikało, a świeczki nie było nawet jak zapalić. To był bardzo zły moment na skurcze porodowe.
Ela leżała na stole pod pokładem. Dwójka marynarzy przytrzymywała ją żeby przypadkiem nie zleciała na ziemię od mocniejszego szarpnięcia. Arlan chodził w kółko gryząc zestresowany paznokcie. Co chwilę zerkał na żonę i wracał do szybszego jeszcze kroczenia.
- Czemu niby nie mogę polecieć z nią sam na ląd?! – wyrzucił z siebie desperacko szukając innego sposobu.
- Bo poleci Pan z Panienką na ramionach, a dziecko wyskoczy i zrobi plum do wody! Jeśli lekarz ma rację, to może nawet nie wytrzymać fizycznie i zwiędnieć jak martwy szczupak – odpowiedział jeden z marynarzy trzymający Elę. Arlan powoli przetarł twarz ze zrezygnowania.
Do kajuty wszedł z powrotem lekarz pokładowy i od razu podszedł obejrzeć stan porodu. Porozciągał, pomlaskał i pokręcił głową.
- Specjalistą nie jestem, ale trzeba będzie kroić. Dziecko źle się ustawiło i jest zaklinowane. Zaraz podam znieczulenie, a od pana na pewno przyda się magia życia. – Przez kajutę przeszedł kobiecy krzyk motywujący obojga mężczyzn do działania.
Anioł Arlan przystanął przy cierpiącej żonie i niezwłocznie przyłożył dłonie do brzucha, ogrzewając łagodzącym blaskiem. Lekarz złapał za fiolkę z brązową cieczą i wbił w deńko sporą, podrdzewiałą już strzykawkę. Zapełnił jedną czwartą, po czym resztę wypełnił wodą pitną i wstrząsnął. Podszedł do kobiety i wbił igłę trochę nad macicę. Szybko zaczął i szybko skończył. Rozmasował brzuch by lek lepiej się rozszedł. Wyciągnął następnie sporej wielkośći skalpel i począ pionowo ciąć przez macicę do brzucha. Jednocześnie musiał szmatą ścierać krew i unikać mocniejszych wierzgań pacjentki. Wspominałem że krzyczała w niebogłosy? Nawet anioł światła nie mógł ukoić wszystkich cierpień. Jeśli mam być szczery, to ze stresu leczenie nie wychodziło mu najlepiej. Lekarz skończył kroić i przystąpił do wyciągania dziecka. Rozciągnął jeszcze ranę, przywołując kolejną symfonię bólu i cierpienia dla matki. Włożył ręce i wyczuwając krztuszące się od krwi dziecko wyciągnął je szybko i wytarł ręcznikiem. Dzieciak jednak osłabiony przestał się krztusić, przestał w ogóle oddychać. Ojcu stanęło serce na ten widok. Ułożył usta w nieme „Nie...”
- Bierz go i lecz magią! Ty poradzisz sobie z nim lepiej ode mine. Ja zaszyję panienkę! – lekarz wydukał i wciskając bobasa do oniemiałego ojca szukał igły.
Arlan wykierował całą swoją moc na leczenie tego cholernego dziecka. Nie po to tyle cierpieli żeby teraz je stracić.
- Dalej! Nie umieraj mi tutaj! Jesteś córką Arlana Vinnald, masz boskość we krwi! – zapłakany rozprowadzał po niej leczniczą energię, wywołując jedynie marne drygi. Anioł włożył więcej siły w leczenie, całą siłę woli!
- Jesteś Vinnaldi! Jesteś wojowniczką! Więc WALCZ! – Diecko aż świeciło się od przepełniającej jej magii. Ruszyło się! Wykaszlało wszystko co było i wyło jak to dziecko. Arlanowi aż spadł kamień z serca, teraz już nic nie może się zepsuć.
- Pokaż mi je! Czy to dziewczynka czy chłopak? – odezwała się cichutko Ela, głaszcząc się po zszytej już ranie.
Szczęśliwy Arlan podał dziecko matce, musiał jednak nadal przytrzymywać gdyż matka była za słaba.
- Patrzę, patrzę, i niczego nie wypatrzę! To chyba dziewczynka!
- Nazwiemy ją... Tamara – dziewczynka jakby uśmiechnęła się ciesząc z ładnego imienia. Ela szczęśliwa zamknęła oczy i ze zmęczenia zapadła w sen.
Tato zabrał córcię i wziął ją na ramiona, bawiąc i hihichocząc razem z nią. Lekarz zabrał torbę i wyszedł na pokład. Sztorm trwał nadal, reszta załogi potrzebowała go jak najbardziej. Na wychodnym powiedział żeby nie niepokoić się snem małżonki, musi wypocząć po niepewnym porodzie.
Arlan wiedział jednak lepiej. Przycisnął Tamarę mocniej do piersi, nasycając się jej ciepłem. Żałoba trawiła jego umysł. Ukląkł przed ciałem Eli, delikatnie biorąc jej dłoń w objęcia.
- Ta- Tamaro, pomódl się proszę za matkę. – Cynowa aura zgasła, nie mając już nigdy zaświecić. Jedyne co po niej zostało, to świetlista kulka, za to z pięknym zapachem fiołków. Takie jak ona lubiła. To wszystko boski plan. To musi być boski plan. Bóg nie byłby tak okrutny bez przyczyny, prawda?

Tamara dopłynęła razem z ojcem do Arturionu. Tam zatrzymali się tylko na chwilę, by pozałatwiać parę spraw. Niedługo ruszyli do Rapsodii, gdzie mieli zamieszkać. Przynajmniej ona. Arlan nie skończył jeszcze swoich posług Najwyższemu. Dał on im czas by nie musiała wylądować na ulicy. Podróż obyła się bez większych problemów. Szlaki handlowe z pewnością były łakomym kąskiem dla bandytów, jednakże obecność anioła skutecznie ich odstraszała. Gdzieś na początku trasy podłączyli się do konwoju kupieckiego, oferując ochronę za wyżywienie i opiekę nad dzieckiem. Kupcy chętnie zgodzili się na ofertę. Przez kilkanaście dni jechali wytoczoną trasą, rozmawiając o wydarzeniach gdy Arlan był poza Alaranią. Tamara za to świetnie się bawiła rozpieszczana przez kobiety. Zdziwione były lekko widokiem samotnego anioła z mniej niż roczną córką. Siedziały jednak cicho.

Dotarli do różowo-białego miasta. Już z daleka widoczne były strzeliste wieże, dodające uroku całemu miastu. Zachodzące słońce potęgowało efekt, tworząc widok jak z bajki. Tchu w piersi zabrakło nawet malutkiej Tamarze, która aż przestała płakać z nieznanych innym powodów. Magiczna bariera całkowicie zastępowała inne zabezpieczenia, mogli więc wjechać bez czekania na opuszczenie mostu nad fosą czy inne tego typu rzeczy. Po szybkiej kontroli dokumentów kupcy rozeszli się z niebianami życząc wzajemnie szczęścia. Gdy wozy odjechały anioł skierował się w przeciwnym kierunku, do dzielnicy religijnej. Tam po krótkim spacerze doszedł do znajomej świątyni.

Wejście anioła odbiło się szerokim echem w wysokiej budowli. Ludzie modlący się od razu przeżegnali się. Jeden z kapłanów poszedł gdzieś do dalszych komnat po osobę wyższą w hierarchii. Arlan zaszedł przed wielki posąg starszego mężczyzny w białych szatach. Biel marmuru, z którego wykuto ubranie łagodnie łączył się z twarzą zrobioną ze złota. Oczy zastępowały dwa ogromne szafiry. Co ciekawe, na ścianie za posągiem znajdował się fresk Prasmoka, prawie że obejmującego go swoimi skrzydłami. Pod skrzydłami znajdowały się zresztą portrety innych Duchów początku.
Od tyłu podeszła do nich starsza kobieta, stukająca równomiernie ładną, gładką laską o kafelki. Przystanęła na chwilę i poprawiła okulary na pomarszczonym nosie. Na twarzy aż pojawił się wyraz niedowierzania.
- Arlan? Ty, tutaj! – Imiennik odwrócił się by przywitać wyższą emisariuszkę, dobrą kapłankę i co najważniejsze, starą znajomą.
- Samanta, jak dobrze cię widzieć! Nie postarzałaś się nawet o godzinę! – Uścisnął ją jedną ręką, w drugiej nadal trzymając śpiącą Tamarę.
- A co to za szkraba tutaj masz?
Podał ją Samancie, by trochę ją poniańczyła. Opowiadał jednocześnie o ostatnich wydarzeniach. Atmosfera gęstniała zdanie na zdanie, aż pod koniec nie zostało nic z początkowego szczęścia. Boskie spojrzenie niesamowicie ciążyło na parze.
To straszne… Tak mi przykro. - Otarła łzę z policzka i oddała niemowlę.
- Nie ma potrzeby. Ojciec na pewno zadośćuczyni nam tą stratę - zapewnił raczej siebie, lekko wątpiącego w swe słowa.
- Tak oczywiście. Nie stójmy tak jak dwa kołki, pokażę ci kwaterę mieszkalną.
- Chciałbym zostać, ale praca mnie wzywa. Nadal mam obowiązek osobiście zdać raport z pobytu na Arrantalis.
- Przecież nie będziesz taszczyć ze sobą niemowlaka aż do Efne! Na teleportację też za wcześnie.
- Wiem, dlatego chcę byście się nią zaopiekowali. - Powstrzymał staruszkę zanim zaobjekcjonowała. - Mi też się to nie podoba, ale to jedyne wyjście. Wrócę jak najszybciej.
Kapłanka pokiwała głową słuchając tego wszystkiego. Mimo oporów się zgodziła. Wezwała kapłana i poprosiła go o doprowadzenie pary do pokojów dla gości. Było już późno, wyruszyć miał dopiero jutro. Ona tymczasem udała się do własnego pokoju, gdzie uzupełnia właśnie dokumenty ślubne. Cały czas głowę zaprzątał jej jednak ten Arlan. Coś jej nie pasowało. Anioł zwykle był uparty jak osioł. Jeszcze po stracie żony, normalnie traktowałby córkę jak oczko w głowie. Nawet przejechał z nią całą drogę do Efne. On jednak prawie z całkowitym spokojem zostawiał ją u niej. Znaczy, nie widziała go jeszcze, żeby opiekował się kimś tak cennym. Może zmiękł, tym bardziej że podobno Arrantalis to rajska wyspa, gdzie nic się nie dzieje. Przynajmniej nie działo, zanim królowa nie adoptowała córki…

Zerwała się nagle na dźwięk piania koguta. Zaspana odsłoniła zasłony, by zostać oślepionym przez promienie słoneczne. Musiała zasnąć przy blacie. Złapała ścierkę i delikatnie próbowała wysuszyć zaślinione kartki, ale większość była już do wyrzucenia. Jak mogła tak zasnąć, o czym to wczoraj tak myślała… No właśnie, Arlan pewnie na nią czeka! Wzięła białą laskę i w emisariuszowym pośpiechu zeszła po schodach do komnat kapłanów. Powiedzieli że już dawno wyszedł. Na dodatek z córką. Jak on mógł tak jej zrobić? Może się rozmyślił i nie chciał jej budzić. Wyskoczyła przed bramę budynku. Ani widu, ani słychu. Poczuła się trochę zdradzona. No mógł ją zbudzić. Chyba że wtedy żartował, a jak zwykle nie zrozumiała jego humoru. Odwróciła się i miała otworzyć drzwi przywitał ją anioł.
- Co ty tu robisz babciu, nie za zimno jeszcze dla ciebie? - Pomachał do niej z ulicy rożkiem białych lodów w wafelku.
- ARLAN!? Czemu nie powiedziałeś że wychodzisz? Czemu ty karmisz niemowlaka lodami? Skąd ty je w ogóle masz?
- To ja. Spałaś jak zabita. To są lody śmietankowe, śmietana to mleko, mleko jest zdrowe. Kupiliśmy je w Kramie z Magicznymi Przysmakami Czarodzieja Durrenszchwordca - odpowiedział imitując skrzeczącą kapłankę.
- To nie jest śmieszne, nawet emisariuszka może dostać zawału!
Przeprosił ją najmocniej, nadal jednak z uśmieszkiem na twarzy. Wyjaśnił że chciał dobrze spędzić ostatnie chwile z córką. Tego odmówić mu nie mogła. Porozmawiali jeszcze chwilę w promieniach wschodzącego słońca, aż Arlan powoli zbierał się do definitywnego odejścia. Na pożegnanie zostawił Tamarze swój pierścień, który wywołał lekkie zaskoczenie na twarzy kapłanki. Wyryta na nim inskrypcja brzmiała “By w słusznej walce siłę mieć”. Odszedł, kryjąc łzy na myśl pierwszej i tak długiej rozłąki.

Po kilku latach Samanta się poddała. Udało jej się skontaktować z rodzicami Arlana. Dowiedziała się że są aż nadto chętni adoptować wnuczkę. Niestety, ale Arlan nie wrócił. Poszukiwano go, ale jego szlak urwał się w połowie drogi do Efne. Jak kamień w wodę, pozostawiając córkę w świątyni. Emisariuszka była naturalnie cierpliwa. Znała go od dawna, bywali w gorszych sytuacjach. Podziwiała go, jak mężnie ratował ich z każdej opresji. Teraz była za stara na podróżowanie po krainie. Uzyskała taki szacunek, że pozycję arcy-kapłana aż wepchnięto jej do rąk. Wracając do wydarzeń obecnych. Podopieczną traktowała jak swoją córkę, próbując jednocześnie zarządzać świątynią. Zdążyła nawet nauczyć ją czytać. Podwładni zaczęli się jednak burzyć. Nie mogła tak sobie wychowywać sierotę w domie Ojca! Jak wcześniej pisałem, poddała się pod naporem głosów. Pierwszą myślą było oddanie do sierocińca. Odrzuciła ten pomysł. Nie zasługiwała na takie miejsce i co by powiedziała Arlanowi gdyby powrócił? Że jego córka już nie jest jego? Drugą opcją byli właśnie dziadkowie. Pamiętała gdzie mieszkają. Z jakiegoś powodu woleli osadzić się na ziemii niż w niebiosach. Dziadek twierdził że rzadkie powietrze mu szkodzi, ale on to na wszystko mógłby narzekać. W liście opisała całą sytuację i wysłała magicznym gołębiem, jednym z przywilejów arcy-kapłana. Odpowiedź przyszła w ciągu tygodnia. Pomiędzy esejami starszych ludzi o pogodzie i trzeszczących kościach odczytała zgodę. Jako, iż nie była pewna bezpieczeństwa wysłania powozu do domku na równinie, a sama pojechać nie mogła zwyczajnie teleportowała małą z bagażami. Powikłania były na pewno mniejsze niż gdyby napadli ją bandyci. Przed tym oczywiście wszyscy się z nią pożegnali. Samanta ją wyściskała, wycałowała i wytuliła. Jako prezent otrzymała medalion w kształcie smoka trzymającego w łapach miecz i księgę.

Po pożegnaniu się ze wszystkimi mała wzięła głęboki wdech i wkroczyła do portalu. Natychmiast szarpnęło ni, wciągnięta do magicznego tunelu. Było nawet zabawnie, jak wielka zjeżdżalnia. Leciała tak przez tunel nie wiadomo ile, najwyżej kilka minut. Powoli robiło się to nudne, przewróciła się więc na bok. Nagle coś w nią uderzyło. Coś wielkiego pchnęło ją w plecy. Uderzyła mocno w ścianę tunelu i tymże go rozerwała! Wypadła poza bezpieczną strefę wprost na wiatry magii. Naszyjnik na jej szyi natychmiast zareagował, tworząc wokół niej bezpieczną bańkę. Wyglądało jakby była pod wodą, ale się nie topiła. Nawet nie musiała oddychać. Nieskończona przestrzeń poprzecinana była różnokolorowymi tunelami, dziurami, jakimiś dziwnymi przedmiotami. To może były nawet stworzenia. Niepodobne jednak do niczego. Chyba wpatrywały się w nią gdy przelatywała przez ich dom, co rusz od czegoś się odbijając. Wpadła w końcu do płonącej dziury. Jak w lejku zataczała kręgi, coraz mniejsze, coraz szybsze aż nie wypadła na drugą stronę.

Jak tylko wypadła na powierzchnię bańka ochronna zamrugała i się wyłączyła. Dzięki temu przywaliła prosto w twarde kamienie. Zajęczała i złapała się za bok. Trafiła do jakiegoś ponurego miejsca. Jedynym źródłem światła były świeczki zapalone w kręgu, z takimi trójkątami w środku. Z mroku wyszedł jakiś mężczyzna. Przystojny, czarnowłosy, ubrany dosyć odważnie i niezwykle blady. Przetarł powoli podbródek i odezwał się z uniesionym podbródkiem.
- Mnie nie oszukasz diable, porzuć swoją złudną powłokę!
Mała wstała, otrzepała spódniczkę i przetarła twarzyczkę. O co mogło temu dziwakowi chodzić?
- Zgubiłam się proszę Pana! Tamara jestem, a Pan?
Powitanie trochę wybiło mężczyznę z tropu. Ponownie sprawdził notatki na pomarszczonym papirusie. No wszystko się zgadzało. Jego imieniem powinno być “Ig'thin”. “Tamara” nawet nie miało żadnego przenośnego, ukrytego znaczenia, o ile się nie mylił.
- Nie powiem, przez chwilę zwątpiłem. Nie próbuj mnie drugi raz oszukać! - Wyrzucił rękę i z dłoni wyleciał strumień brązowej energii. Ku jego zaskoczeniu, promień przeszedł na wskroś dziewczynki nie robiąc jej krzywdy.
- Proszę Pana, ja naprawdę nie wiem o co Panu chodzi. Weszłam do portalu i było takie wziuuum i wzuuuuum i nagle było bum! Tak kolorowo było, tam takie długie i krótkie było, tak sobie latałam i tutaj wpadłam! - Zrobiła przerwę by przypomnieć sobie jak jeszcze Samanta kazała jej mówić do ładnych ludzi. - Proszę Pana o pomoc.
Nieznajomy podrapał się po głowie. To faktycznie wyglądało jakby się pomylił. Nie, on nigdy się nie mylił! To ona coś musiała zepsuć! Coś wspominała że jakieś “bum” się stało. Jakimś cudem zmieniła trasę teleportacji? To zdarza się niezwykle rzadko, na dodatek mało to przeżywa. Fizycznie wejść do planu magii to jak samobójstwo. Ta dziewczynka jest wyjątkowa…
- Tak, tak, oczywiście że ci pomogę. Możesz wyjść z tego okręgu? - Tamara zrobiła kroczek w bok, pokazując że tak. - Doskonale, pójdź teraz ze mną.
Złapał ją za rączkę i poprowadził przez bardziej oświetlone już piętra wieży. Mimo tego nadal zbytnio nic nie widziała. Ślepo dała się prowadzić, wierząc w dobre zamiary nieznajomego. Właśnie, nie przedstawił się.
- Proszę Pana?
- Hm? Co się stało? Chcesz pewnie jeść? Nie mam jedzenia.
- To… To też. Ale nie przedstawił się Pan!
- Rzeczywiście, zwą mnie Arkath.
- Dziwne imię.
Arkath zatrzymał się i spojrzał krzywo na dziewczynkę.
- Coś chyba dziecko upadłaś na głowę, Arkath to piękne i dumne nemoriańskie imię. Tyś tylko człowiek, nic nie zrozumiesz z naszej kultury!
Wymruczała przeprosiny i ruszyli dalej. Po kilkunastu piętrach dotarli w końcu strasznie ciemnego pokoju. Teraz Arkath nakazał trzymać się blisko. Drobnymi krokami doszli do jakiejś skrzynki. Kazał wejść jej do środka, więc tak zrobiła. Wnętrze było zimne, metalowe. Nagle za nią zatrzasnęły się drzwiczki i została zamknięta w klatke. Nemorian wydobył z siebie wesołe parsknięcie, rozbawiony sytuacją. To było takie łatwe. Nawet się trochę rozruszał. Wychodząc z pokoju rzucił tylko “Później zobaczymy w czym jesteś taka wyjątkowa”.

Tamara klapnęła na podłogę. Zaufała temu człowiekowi, a on wrzucił ją do klatki. Tak się kończy słuchanie ładnych panów. Przez jakiś czas siedziała i narzekała na los. Później położyła się i turlała z boku na bok. Jeszcze później liczyła ilość prętów. W końcu położyła się spać.
Obudziła się razem z promykami światła kryształowych kul na ścianach. Wybiło ją to trochę z rytmu. To teraz był dzień czy noc? Jak weszła do portalu był dzień. Dopiero zauważyła, że nigdzie nie było okien. Ani tu, ani na trasie którą tu dotarła. Była całkowicie zamknięta. W myśl wcięło się burczenie w brzuchu. Rozejrzała się po pomieszczeniu, ale to był tylko jakiś składzik. Nawet jeśli, była zamknięta. Musi się jakoś stąd wydostać. W zasięgu ręki leżała tylko jakaś miotła. Lepsze to niż nic. Złapała ją i podciągnęła bliżej. Co teraz? Desperacko włożyła kij między pręty i spróbowała je wyważyć. Kij pękł z trzaskiem i dziewczynka z impetem uderzyła w ściankę. To nie był przemyślany plan. Teraz została ze złamanym patykiem. Mogła najwyżej kogoś tym dźgnąć. To… To nawet nie taki zły plan. Nie, nie, czemu w ogóle o tym myśli. To jeszcze dziecko, czemu tak poważnie myśli. Znowu położyła się jak placek. To była duża klatka. Mogła w niej nawet stać, choć w lekkim pochyle. Tu było tak nudno! Wstała i chodziła w kółko. Znowu zaburczało w brzuchu. Kiedy on wróci? Czemu tak ją tu zostawił?! Zirytowana uderzyła pięścią w kraty. Nagle ręka nabrała takiego impetu, że klatka się przewróciła. Co to za czary? Podnosząc się na rękach zauważyła jak pierścień na palcu powoli gasł. Magia! To tak jak medalion! Podskoczyła ze szczęścia i przywaliła głową w pręty. Rozmasowała siniaka na głowie. Ałaaaa. To bolało! Jak dzielna dziewczynka starła łzy i rozeznała się w sytuacji. Z pewnością zbliżyła się do narzędzi. Jak mocno wyciągnęła rękę… Mocniej… Mocniej! To w końcu szarpnęła za jakiś ciężki pilnik.
Niczego lepszego nie miała, więc zaczęła piłować zamek. Między drzwiczkami a ścianką widać było bolec od blokady, nie musiała więc ciąć pojedynczych prętów. Mimo wszystko, bolec był bardzo twardy. Piłowała, piłowała, piłowała, aż magiczne lampki nie zgasły. Chciałaby dalej, ale ręce odmawiały jej już posłuszeństwa. Cud że tyle wytrzymała. Rano obudziła się strasznie zmęczona i obolała. Burczenie trzęsło jej całym ciałem. Przynajmniej prawie skończyła przecinanie. Powtórzyła wczorajszy cykl - pchać, ciągnąć, pchać, ciągnąć, pchać, ciągnąć, pchać, ciągnąć, pchać, ciągnąć, pchać, ciągnąć, pchać, ciągnąć, pchać, ciągnąć… Do kichy z taką pracą! Teraz czuła się tak słabo, że z tydzień zajęłoby docięcie do końca. Zrobiła zamach jak zapaśnicy na turniejach w mieście i uderzyła z całej siły w drzwiczki. Pierścień zalśnił i z wielką mocą wybił drzwi, wyginając aż zawiasy. Teraz znaleźć jedzenie.
Zabrała ze sobą złamany kij od szczotki i otworzyła drzwi. Ukazał się przed nią piękny korytarz, ozdobiony obrazami, dywanami i figurami na filarach. Tego tu wcześniej nie było. Ostrożnie wyszła na nową ziemię, trzymając przed sobą kij. Co to na Najwyższego ma być. Aż się przeżegnała.
Cichymi kroczkami szła po parkiecie, uważając na wszelkie pułapki. Korytarz był bardzo długi i nie było w nim żadnych drzwi, oprócz tych na początku i na końcu. Stanęła za dużymi, hebanowymi drzwiami i lekko je uchyliła, by zobaczyć co jest w środku. Dopiero po uchyleniu usłyszała wrzawę. Po drugiej stronie odbywał się jakiś bal! Było tam strasznie dużo dziwnych ludzi, wyglądających bardzo podobnie. Wszyscy byli bladzi i mieli kruczoczarne włosy. Jak ten co ją zamknął. Czuła się co najmniej nieswojo. Innego przejścia nie było, musiała jakoś się przekraść.
Szybko przeskoczyła przez wrota i uklękła za sofą. Zobaczyła, że na drugim końcu ściany znajdują się jakieś drzwi. Wyskoczyła zza osłony i z wślizgiem ukryła pod stołem. Stopniowo przybliżała się do wyjścia. Doczołgała się do końca stołu i wyleciała za inną sofę. Objął ją zimny dreszcz gdy usłyszała “Kto to właśnie przebiegł?” Spanikowana rozejrzała się w poszukiwaniu schronienia. Kroki były coraz bliżej. Ktoś złapał oparcie sofy i wyjrzał za nią. Pod sobą zobaczył bladą dziewczynkę ściskającą złamany kij, aż kłykcie pobielały.
- Co tu robi jakaś dziewczynka? - powiedział głębokim, lekko zaskoczonym głosem.
Dziewczynka natychmiast rzuciła się do biegu. Przecisnęła się przez grupy, przeskakiwała nad stołkami i unikała nielicznych gości którzy próbowali ją złapać. Prawie dobiegła, gdy uderzyła w nią jakaś kula. Medalion resztkami mocy kulę wchłonął, ale impetu nie zatrzymał. Padła jak długa na glebę. Odwróciła głowę, by zobaczyć jak jej były więziciel w nią celuje.
Podniosła się z brzucha i zaczęła machać w jego kierunku włócznią, powoli się cofając. Teraz wszyscy skierowali wzrok w ich stronę, ciekawi rozwoju wydarzeń.
- On mnie zamknął w klatce! To zły Pan! To niezgodne z przykazaniami Najwyższego! - coraz głośniej kierując do tłumu.
Goście w ciszy spojrzeli po sobie, by wybuchnąć śmiechem.
- To nie jest żart! Proszę, pomóżcie… - Zdesperowane słowa odbijały się od ludzi.
Ktoś położył jej rękę na ramieniu, na co podskoczyła i odwróciła, celując dzidą w pierś. Kolejny mężczyzna, taki jak inni. Wszyscy parszywi głupcy są tacy sami. Wyciągnął do niej dłoń i chciał coś powiedzieć. Wybuch zza pleców mu w tym przeszkodził. Dokładniej, w bramie wyjściowej został otworzony z hukiem portal. Po sekundzie zaczęli wyskakiwać z niego ludzie różnego pochodzenia, powiązanych wspólną, piękną niebiesko-białą zbroją. Z bronią i zaklęciem w ręku, rozpoczęli mord demonów.
Z perspektywy Tamary wraz z hukiem poleciał na nią postawny mężczyzna i nadział się wprost na włócznię. Przeleciał na wylot, jak strzała przez powietrze. Jednocześnie ją przygniótł. Z wysiłkiem oddychała i nie mogła go zrzucić na bok. Na szczęście żaden z przybyłych nie uznał że to demon jeszcze wierzga, więc dobije go mieczem. Widząc tych wojowników, zaprzestała chwilowo szarpaninę. Krew demona powoli wsiąkała jej w ciuchy. Nie znała w końcu ich zamiaru. Mogli chcieć przejąć to miejsce dla siebie, nie zostawiając jeńców. W sumie, jakby ją to obchodziło. Kiedy już nie mogła wytrzymać wznowiła wyczołgiwanie się. Spróbowała innej taktyki, używając kija jako podpórki. Teraz o wiele szybciej poszło i mogła znów zaczerpnąć pełen haust powietrza. Wojownicy przeszli już dalej. Rozejrzała się, onieśmielona stopniem zniszczeń. Cała sala usiana była trupami kruczoczarnych potworów. Nie mogła powstrzymać wesołego parsknięcia. Dostali to, na co zasłużyli. Stąpając po trupach doszła do ciała więziciela. Uklękła i zdjęła z jego palca złoty sygnet. Nowa pamiątka od nowej osoby. Przy okazji zabrała mu sztylet schowany za paskiem. Nawet nie zdążył go wyciągnąć. Wstała i splunęła na jego ciało z obrzydzeniem. Pozostało tylko jedno.
Ścisnęła sztylet w obu dłoniach i wbiegła do portalu.

Dane gracza: Tamara

Nazwa użytkownika:
Tamara
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Habentes, Eldarrin, Thiandel, Luminea, Aurora, Anna,
Martwe postacie:
Habentes, Thiandel
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Pn lut 26, 2018 8:40 pm
Ostatnia wizyta:
Wt mar 13, 2018 9:48 am
Liczba postów:
0 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
cron