Profil użytkownika Mnementh

Avatar użytkownika
[Ta karta nie została jeszcze zaakceptowana]

Ogólne

Potęga:
Imię: Mnementh Nemre
Rasa: Smok Solarny
Wiek: 2118 lat


AuraWygląd

Zacznijmy od tego, że na Nemre nie można porównywać do smoka. Jest zwyczajnie nie z tego świata. Odznacza się bardzo silną poświatą emanującą z jej wnętrza. Kiedy zechce może być czystym światłem jaśniejszym od słońca. Wtedy trudno określić jej kształt, bo wydaje się niematerialna, półprzeźroczysta, stąpająca nad ziemią. W swojej, znośnej dla oczu, formie przybiera postać dość niedużej smoczycy, znacznie mniejszej o swoich kuzynów, wzrostem nie przewyższającej sędziwego dębu. O jej łagodnym wyglądzie decyduje rzucające się w oczy złocisto-żółte futro pokrywające całe ciało i masywne opierzone skrzydła. Są równo opierzone, tworzą je trzy nakładające się na siebie warstwy grubych piór o ognistym odcieniu żółci. Końcówki najdłuższych lotek są okalane turkusową obwódką ślicznie kontrastującą z monotonią jej zabarwienia - o ile można o niej mówić w przypadku Nemre. W słońcu praktycznie nie rzuca cienia na ziemię. Czasami mogłoby się wydawać, że wręcz skupia promienie słoneczne na sobie, by oddać je otoczeniu ze wzmożoną mocą. Łapy Nemre są miękkie, bardzo zręczne, i choć nie posiadają wyraźnie dłuższych palców jak u innych jej gadzich kuzynów, to potrafi mini chwytać i manipulować przedmiotami. Radzi sobie z tym całkiem nieźle, dzięki częściowo chowanym w opuszkach pazurom może bez trudu, nie czyniąc szkody, wykonywać nawet bardziej skomplikowane czynności. Przy czym często wspomaga się ogonem, swoim nieodzownym "pomagaczem", którego przydatność nie ograniczyła tylko do bezpodstawnego owijania się wokół drzew, czy zdradzania jej humoru.
Głowę Nemre zdobi okazała "korona" z długich piór, lekko zgiętych do tyłu. Te wyrastające z okolic uszu są bardziej zaokrąglone, z turkusową obwódką na szczycie. Gdzieś między nimi wystaje para cienkich pasemek, podobnie zabarwionych jak pióra. Głowa ma łagodny kształt, lekko zaokrąglony na nosie, a jednak wciąż posiadający swoją trójkątną podstawę. Oczy Nemre są koloru żółtego i wydają się nie odbiegać normą od reszty gadów. No może poza tym, że zdaje się nimi przebijać na wylot duszę i ciało. Płynie z nich mądrość i niezachwiana pogoda ducha.
Pomiędzy oczami na skroni znajduje się duży, owalny guzek. Nieprzeźroczysty, gładki i błyszczący, lekko wypukły. Nie posiadający żadnych właściwości.
Tułów smoka solarnego jest lekko wydłużony, zakończony łagodnym przejściem z bioder do ogona, które to miejsce zostało okraszone ozdobnymi, wydłużonymi piórami, długimi na kilka łokci. Dalej, podobnie jak całe ciało, ogon pokryty jest miękkim futrem o długości nieprzekraczającej ludzkiego kciuka.
Nemre dysponuje bardzo ostrymi kłami i zagiętymi w dół, twardymi pazurami. Okazuje swój gniew zmarszczeniem skóry na nosie i uniesieniem warg spod których wyłania cały arsenał trudnych do przebicia, białych argumentów. W walce jest jak kataklizm zesłany na ziemię. Operuje czymś w rodzaju zionięcia ogniem, ale trudno to nazwać płomieniem, choć w istocie strumień spopiela swój cel w jedną sekundę. Jest to jasny, prawie biały język światła, parzący, ale nie zostawiający po sobie płomieni. Niektórzy naukowcy przypisują smokom solarnym władanie mocą słońca, więc możliwe, że to coś w rodzaju słonecznej erupcji światła.


Charakter

Roztacza wokół siebie bardzo podniosłą atmosferę, a ten kto ją zobaczył może mówić o prawdziwym szczęściu. Już od dawna przestała ufać innym gatunkom, nawet samym Niebianom pozostawia dość ograniczonym margines zaufania. Od kiedy zauważyła ludzką chciwość, głęboko zaszczepioną w sercu tych prymitywnych gatunkach, straciła wiarę i zaszyła się w miejscu, gdzie nikt nie był w stanie jej wypatrzeć. Unika konfrontacji i odkrycia, ale zdarza się jej "objawić" jakiemuś zabłąkanemu podróżnikowi. Zazwyczaj zanim to zrobi dobrze "przeczyta" jego myśli, a jeśli uzna go za niestanowiącego zagrożenie, udzieli mu kilka porad i może nawet rozwinie ciekawą konwersację. Zdarza się jej to bardzo rzadko, ale zdarza się. Wobec innych smoków jest neutralnie nastawiona, szczególnie wobec tzw. zwykłych smoków. Smoki solarne są taką rzadkością, że nie przepuściłaby okazji, żeby się zabawić z kimś jej pokroju. Parę razy udało się jej nawiązać kontakt ze smokiem solarnym, ale jej zwariowana natura onieśmielała jej znajomego. I tak mogły być z tego jaja, a została z figą i makiem. Nie ubolewała nad tym, gdyż nigdy nie cierpiała z powodu samotności. Wyznaje zasadę, że życie dostaje się jedno i nie potrzeba do niego drugiego, aby żyć pełnią życia.
Naprawdę trudno by sobie wyobrazić, żeby istota tak nieziemsko piękna mogła być zła. Wobec objawów zła i niesprawiedliwości nauczyła się pozostawać w cieniu i nie wychylać się przed szereg. Jako, że widziała już nie jedną wyniszczającą wojnę, uznała rasę ludzką za wyjątkowo głupią. Nie zmienili tego poglądu nawet pierwsi błogosławieni, pojawiający się w Aralanii. Nie brak jej cierpliwości. Jest wyrozumiała i pełna dystansu wobec siebie, aczkolwiek jeśli ktoś ją obrazi, potrafi się "odgryźć" z nawiązką. Nigdy nie kłamie, jest szczera, ale taktowna. Jeśli czuje, że może kogoś urazić, woli trzymać długi język za zębami. Wytrącona z równowagi potrafi być groźna i nieobliczalna, ale ten stan trudno osiągnąć przez jej naturalną cierpliwość. Czy pakuje się w kłopoty? Tak. Bardzo często. Jest szalona i uwielbia eksperymentować, co czasami kłóci się z jej wyglądem. Dzieje się tak tylko w towarzystwie bardzo zaufanych smoków, rzadziej w przypadku obcowania z innymi rasami. Ci którzy poznają ją dokładniej, wiedzą, że niezły z niej łobuz i mimo onieśmielającej urody, charakter ma iście zbójecki.
Lubi żarty, śpiew, wszelkie przejawy sztuki. Nawet nauczyła się czytać książki! A to nie lada wyzwanie dla kogoś jej rozmiarów.
Nie padła odpowiedź na pytanie czy jest dobra, czy zła, więc teraz czas rozstrzygnąć tą kwestię. Jest taka i taka. Ludzkie życie nie ma dla niej żadnej wartości, ale też nie cieszy ją zgładzanie najemników polujących na jej głowę. Jeśli chodzi o jej neutralność - bywa postrzegana jako zła, czasami wręcz szkodliwa. A więc szala przechyla się raczej ku mroczniejszej stronie.

Atrybuty

Krzepa:Silny, Wytrwały, Odporny,
Zwinność:Bardzo zręczny, Szybki, Precyzyjny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Czuły słuch, Czuły nos, Czuły język, Wyczulony na magię,
Umysł:Niezwykle bystry, Błyskotliwy, Silna wola,
Prezencja:Olśniewający, Arytokratyczny, Charyzmatyczny,

Cechy specjalne

Telepatia [Z]Nemre bez przeszkód może komunikować się z każdą żywą istotą. Dzięki rozwiniętym zmysłom jest w stanie wyczuć obecność czyjegoś umysłu.
Skupianie światła [M]To umiejętność pochłaniania całego światła z otoczenia i skupiania go na sobie stając się wtedy jego jedynym źródłem. Dzięki władzy nad światłem może także rozpraszać odbite od siebie światło pozostając niewidoczną, nawet gdy obserwator patrzy bezpośrednio w jej stronę.
Regeneracja na słońcu [D]Dzięki silnemu związaniu ze słońcem nie potrzebuje jeść, ani pić, a wszystko co potrzebuje do życia to światło słoneczne, nawet te za chmurami. Wszelkie rany goją się znacznie szybciej na słońcu. Dzięki niemu regeneruje siły przez co staje się silniejsza i odporniejsza.
Nocne osłabienie [S]W nocy, pozbawiona życiodajnej energii staje się ospała i słaba. Nie jest w stanie ziać, a wystawiona na długi wysiłek szybko się wyczerpuje.
Śpiączka [K]Wybierając miejsce na sen musi mieć dostęp do światła dziennego, aby się zbudzić następnego dnia. W przeciwnym wypadku jej organizm będzie pogrążony w wiecznym śnie oczekując na jakikolwiek bodziec w postaci nawet pojedynczego promyczka słonecznego, który będzie w stanie przerwać niekończący się sen.

Umiejętności

Odnajdywanie portali [W] Uwielbia bawić się w odkrywanie magii. Cokolwiek zaburza naturalną energię otocznia, wyczuwa tą ingerencję jak na dłoni. Tak odkrywanie portali zamieniła w zabawę, w której jest samozwańczą mistrzynią. Ale bez przesady. Jest mistrzynią i czuje się w tym naprawdę dobra.
Pływanie [O] Jest znakomitą pływaczką. Woda jest jej nie straszna, a wstrzymywanie oddechu na parenaście minut nie stanowi żadnego wyzwania. Porusza się płynnie zarówno na powierzchni, jak i głęboko pod nią. Pokonała strach przed obcym jej środowiskiem i chociaż nie potrzebuje jeść - smak ryb bardzo przypadł jej do gustu.
Wspinaczka [O] Żyjąc w górach trzeba nauczyć się po nich poruszać. Znacznie ciekawsze jest zdobywanie szczytów przez wspinacznę i tylko z niewielką pomocą skrzydeł, aby odepchnąć się w górę. Polubiła ten rodzaj poruszania się. Wysiłek fizyczny oczyszcza jej umysł, a perspektywa osiągnięcia trudnego celu - stymuluje jej silną wolę.
Bestiologia [O] W starych księgach wyczytała kilka wzmianek o zwierzętach i potworach zamieszkujących Alaranię. Nigdy jednak nie ciągnęło ją, żeby poznać je osobiście. Nie widziała w tym żadnej korzyści dla siebie prócz zaspokojenia ciekawości. Zna gatunki zwierząt i inteligentne istoty i wie jak wyglądają, ale większość z nich ucieka na widok smoka.
Demonologia [P] Jej wiedza o demonach jest naprawdę szczątkowa. Wyciągnięta z kilku stron księgi w bibliotece. Mimo, że chciałaby się o tej populacji coś więcej dowiedzieć, poszukiwania spełzły na niczym. Z jakiegoś też powodu nie udało się jej nigdy spotkać reprezentanta tej rasy.
Fizyka [W] Dziwnie byłoby władać magią wpływającą na zjawiska naturalne, a nie wiedzieć co nimi rządzi. Oprócz mocy wypadałoby mieć o tych prawach choć podstawowe pojęcie. Jest tego bardzo wiele, ale jakie to wyzwanie dla smoka żyjącego tysiące lat? Chcąc nie chcąc musiała się w końcu o tej fizyce coś dowiedzieć.
Geografia [W] Obserwacja matki natury w praktyce przez dwa tysiąclecia w praktyce. Wydaje się jej to fascynujące jak bardzo zaskakująco przewidywalna jest ziemia, woda i powietrze. Tak proste w elementy są w stanie na jej oczach zmieniać kontynent. To jak reakcja łańcuchowa pociąga za sobą zmiany w innej płaszczyźnie, utwierdziło ją w przekonaniu, że warto wiedzieć, co się wokół niej dzieje.
Kulturoznawstwo [O] Dla niej to bez sensu, bo nigdy tego nie zrozumie. Zdobyła wiedzę na temat życia plemion i kultur różnych ras, lecz jest to wiedza teoretyczna. Nigdy nie zniżała się do poziomu kukiełki tańczącej na sznurkach jakiś konwenansów i podszeptów istot, które to wymyśliły, żeby bardziej skomplikować życie sobie i innym.
Medycyna [M] Oprócz magii, to jej domena. Fascynuje ją i przeraża jednocześnie. Fascynuje, bo procesy życiowe są bardzo inspirujące. Przeraża, bo ma świadomość, jak kruchy i łatwy do zburzenia jest ten cielesny ekosystem. Poznała różne metody leczenia, w tym lecznicze działanie ziół i ekstraktów z roślin.
Anatomia [W] To przydatna wiedza, kiedy chce się komuś uprzykrzyć życie, albo je uratować. Nauczyła się leczyć rany i odbudowywać ciało tak, żeby mogło dalej funkcjonować. Praktyki były trudne, doświadczenia na żywych nie zawsze się udawały - na szczęście nie szkodziła, co najwyżej rezygnowała z leczenia. Większość życia poświęciła doskonaleniu tej wiedzy.
Niebianologia [P] Właściwie o istnieniu Aniołów dowiedziała się przypadkiem, kiedy ją napadli. Nie wdając się w szczegóły (które zapadły jej głęboko w pamięć), nie przepada za nimi i darzy ich wrogością ze względu na ich fanatyczną - według niej - wiarę i krzywdę jaką jej wyrządzili.
Piekielnologia [P] Udało się jej dorwać jedną pokusę i dzięki temu dowiedziała się o otchłani. Nie była to dusza zbyt wylewna, ale ten krótki epizod wystarczył, żeby dowiedziała się o kilku innych rasach piekielnych, ale niestety to tylko zdawkowe informacje, bez szczegółów.
Pismo runiczne [M] Bardzo szybko nauczyła się czytać pismo runiczne. Nawet sama nauczyła się pisać. Jej pierwsza księga była raczej zwykłym pamiętnikiem, ale to wciągająca lektura. Poznała różne języki runiczne, co okazało się bardzo ważne w odkrywaniu tajemnic Magii Życia. Jej chłonny umysł zebrał chyba wszystką dostępną wiedzę na temat pisma runicznego.
Religioznawstwo [O] Strasznie nurząca sprawa, ale stopniowo poszerzała swą wiedzę na temat bóstw. Sama została ochrzczona mianem boginii. Bardzo łatwo przyswajała wiedzę na temat bogów, ich wyglądu, sposobów ich czczenia. Nauczyła się ich imion i domen do których należą no i przede wszystkim zależności od ras, które je wyznają.
Wiedza o duchach [M] To efekt głębokiej medytacji i zagłębieniu się w tajniki Magii Życia. Albo na odwrót. To ścieżka do Magii Życia, bez której nie byłoby zrozumienia dla praw rządzących zaświatami. Możność podglądania innego wymiaru tego świata pozwoliła jej na czerpanie wiedzy nie tylko od żyjących, ale także nieżyjących w świecie astralnym.
Wiedza o światach [O] Pochłania wiedzę jak mech wodę. Gdy już dorwała się do biblioteki Handreatillu, to nie mogła stamtąd wyjść. Naprawdę i dosłownie. Ugrzęzła tam na kilka lat, zanim rozwścieczeni elfowie nie poszerzyli wyjścia w skale, żeby mogła stamtąd wyjść. Z braku lepszego zajęcia i dla zabicia czasu przeczytała tam prawie wszystkie księgi.
Wiedza tajemna [M] Setki lat studiowała księgi magiczne, kolejne setki przekuwała tą wiedzę w praktykę. Dzięki swoim naturalnym predyspozycjom udało się jej przećwiczyć niemal każdy rodzaj magii. Szczególnie lekko przyszło jej poznanie magi z Kręgów Bytu i Żywiołów. Aktualnie zgłębia tajemnice dziedziny Umysłu z Kręgu Egzystencji.
Walka wręcz [O] Zawdzięcza to swojemu zaczepnemu charakterkowi przez który zdarzało się jej zmierzyć z innym smokiem. Oczywiście nie na poważnie. Walki były zazwyczaj treningowe, wyproszone od starszych smoków od któryh nauczyła się jak skutecznie atakować i zadawać rany. Kiedy i w jaki sposób używać każdej części ciała do zyskania przewagi nad przeciwnikiem.
Uniki [O] To, że ciężko ją zobaczyć, a co dopiero zaatakować, to nie znaczy, że jest całkowicie bezbronna. Potrafi się skutecznie bronić przez atakami fizycznymi i magicznymi. Ucieczka przed ciosami, pociskami i magicznymi atakami to jej specjalność, którą zawdzięcza niesamowitej zręczności i koncentracji.
Zionięcie promieniem światła [W] Opisanie tego zjawiska jest dość trudne. Jak wyobrazić sobie czyste światło skupione w wąskim strumieniu o mocy destrukcyjnej jak wiatr i ogień zjednoczone przeciwko obranemu celowi? Otóż wystarczy być świadkiem tego interesującego pokazu zupełnie zapomnianego żywiołu z którego zrodzeni zostali solarni kuzyni zwyczajnych smoków.

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Rozkazy
Ognia [M]
Życia [M]
Przestrzeni [A]
Dobra [A]
Zła [A]

Magiczne przedmioty

Towarzysz


Historia

Zapadł zmrok, ale to nie zniechęcało grupę do poszukiwań. Na czele zespołu świecił przykładem młody, zapalony Remi, syn sławnego Jarna. Jak się okazało, chłopak miał jeszcze więcej szczęścia od swojego ojca, który za życia stał się żywą legendą. Sławę zyskał dzięki poszukiwaniu zaginionych skarbów, ukrytych resztek wymarłych, czy też zgładzonych cywilizacji. Wzbogacił się na tym i co najlepsze, zaszczepił w swoim pierworodnym ten sam zapał i przekazał mu tą samą trudną do wyjaśnienia intuicję. Tym razem Remi miał przeczucie, graniczące z pewnością, że są blisko znalezienia skarbu, którego nie jest w stanie objąć marzeniami. Przewodził grupie trzech najbardziej zaufanych krasnoludów. Nie jedno przeszli razem, łupem dzielili się zawsze po równo. Dzięki temu nigdy nie wdarła się między nimi niezgoda,
Tym razem połasili się na starą kopalnię srebra, której jedyny szyb został zawalony przez skały. O kopalni zapomniano i w tajemniczy sposób zatarto wszelkie ślady o jej istnieniu. Okoliczni wieśniacy milczeli w tej sprawie, a co niektórzy wydawali się nawet przekazywać fałszywe kierunki. Zdani na intuicję swojego przewodnika i przywódcy, poszukiwacze przeczesywali teren w poszukiwaniu wejścia do kopalni. I chociaż zawsze po zmroku rozbijali obóz i odpoczywali, tym razem Remi nalegał, żeby nie przerywać poszukiwań. Był przekonany, że są blisko. Jak się okazało, bardzo słusznie.
Szyb faktycznie był zawalony. Grube, dębowe belki przygniotły wielotonowe skały zagradzając wejście do kopalni i uniemożliwiając wejście do środka. Uradowani mężczyźni nie zamierzali czekać do rana. Nęceni wizją nieopisanych bogactw kopalni zamierzali wejść do środka jeszcze tej nocy. Choćby mieli odgruzowywać wejście gołymi rękoma. Na całe szczęście jeden z nich był adeptem magii i potrafił przesuwać nawet bardzo ciężkie głazy. Był bardzo ważnym ogniwem w drużynie i tak teraz jego rola była wręcz kluczowa. Był to dość stary krasnoludki mag, w ciągnącym się po ziemi płaszczu, ze szpiczastym kapeluszem na głowie i laską z kryształem na czubku. Kazał kolegom odsunąć się i uciszyć, aby mógł się skupić na zadaniu. Trzej mężczyźni odeszli do tyłu na kilka kroków i rozpalili więcej pochodni. Każdy z nich trzymał po dwie w ręce i patrzył z nadzieją na czarodzieja. Ten zaczął głośno rozkazywać skałom usunięcie się z przejścia. Uniósł obie ręce, kryształ na lasce dzierżonej w prawej dłoni, zaświecił jaskrawym błękitnym światełkiem. Skały początkowo nie słuchały czarodzieja, ale po kilkunastu sekundach wreszcie zaczęło się coś dziać. Kamienie zadrżały i zazgrzytały jakby ktoś łamał drzewa. Huk był okropnie głośny. Kurz i pył wystąpił z kopalni i pochłonął czarodzieja. Reszta przyglądała się scenie z rozwartymi oczyma. To był dla nich pokaz niezbitego dowodu na potęgę ich przyjaciela. Oczywiście żadnemu nie przyszło do głowy, żeby pomóc czarodziejowi, albo chociaż sprawdzić, czy nic mu nie jest. Wszyscy czekali aż kurz opadnie, co trochę trwało. Dostrzegli niewyraźną smugę błękitnego światełka majaczącego jak we mgle. - Chodźcie! – usłyszeli głos z oddali. Krasnoludów nie trzeba było dwa razy prosić. Potykając się o kamienie przedarli się przez zasłonę kurzu i weszli do środka.
Złociste światło pochodni rozświetlało wilgotne ściany kopalni. Grupka poszukiwaczy szła jeden za drugim. Pierwszy tym razem prowadził czarodziej. Wszyscy oglądali ściany poszukując na nich śladu srebrnych żył. Lecz póki co odkrywali tylko niewielkie srebrne ryski, bez konkretnych złóż. Nikt nie spodziewał się, że odkrycie, którego dokonają, wykracza poza ich wyobrażenie.
Wiele już jaskiń zwiedziła ta grupka krasnoludów. Szczególną uwagę jednego z nich zwróciły szczątki belek podpierających stop. Stanął przy kilku i oglądał je z rosnącym zainteresowaniem. Elementy złamanego drewna nie pasowały do siebie i w kilku miejscach były zbyt równo spękane. Drewno nie wyglądało też na stare. Nawet uwięzione pod ziemią i odcięte od powietrza na kilkaset lat wciąż nie nosiło śladów czasu. Było wręcz idealnie zakonserwowane olejem i twarde. O swoim zastanawiającym odkryciu postanowił natychmiast poinformować Remiego. Powstał i podbiegł do niego mijając resztę towarzyszy.
- Remi! Remi. Powinieneś to zobaczyć - wydusił półszeptem między głębokimi oddechami. - Tam... Tam są podpory.
Remi zatrzymał zespół uniesieniem ręki, choć wydawało się to formalnością, bo wszyscy słyszeli podniecony głos Gerinla. Wszyscy pracowali niegdyś w krasnoludzkich kopalniach i znali się na tym fachu, lecz mało kto miał takie doświadczenie jak Gerinl. Tym bardziej jego ton głosu wlał niepokój w serca kolegów i skutecznie powstrzymał marsz.
- No i? - zapytał zniecierpliwiony Remi. Chwycił druha za ramiona i spojrzał mu w oczy. - Co widziałeś?
- Tam są podpory. Popękane. Połamane przez skały - powiedział Gerinl. Oblizał usta i przełknął ślinę uspokajając oddech. - Sądzę że... Chyba. Nie jestem pewien. Wydaje mi się, że nie wszystkie takie są.
Taka informacja na Remiego była zwykłym bełkotem, toteż potrzasnął przyjacielem, żeby się ogarnął.
- Co masz na myśli? - zapytał. - Grozi nam zawalenie stropu?
Gerinl pokręcił głową. Reszta krasnoludów podeszła bliżej otaczając górnika.
- Wydaje mi się, że one nie pękły pod naporem skał.
Po tych jego słowach zapadła cisza. Nawet świszczący szybki oddech Gerinla ucichł na tą okazję. Nagle w kopalni zrobiło się nieprzyjemnie cicho. Lecz ciszę przerwało kolejne zdanie Gerinla: - Jestem pewien, że noszą ślady toporów. To drewno przetrwałoby dziesiątki pokoleń, a na skałach nie ma śladów pęknięć. To nie wina przypadku, że wejście było zawalone - przerwał i głośno przełknął ślinę. Nie wiedział co teraz chodziło po głowie Remiego. Wiedział jedno, nie trzeba było wchodzić do tej kopalni. Remi wydawał się poruszony teorią swojego zaufanego przyjaciela. Reszta wyglądała na równie niepewną. Popatrzył na każdego z osobna. Płomienie pochodni oświetlały ich brodate twarze i ostre spojrzenia, błądzące teraz po murach ze skał. Czy byli w pułapce? Na pewno nie. Jeszcze mogli się wycofać. Do wyjścia na zewnątrz było kilkadziesiąt kroków. Nawet stąd, gdzie stali, widzieli białe światło na końcu tunelu. Co więc mu szkodziło sprawdzić, czy nie znajdą chociaż jednego załadowanego srebrem wagoniku? Powodów zawalenia kopalni mogło być wiele, w tym akcje sabotażowe. To jednak nie był powód dla którego Remi byłby skłonny zrezygnować z eskapady. Puścił Gerinla i zwrócił się do zalanego mrokiem tunelu. - Idziemy dalej - rozkazał i ruszył pierwszy, a reszta patrzyła na odważnego krasnoluda z mieszanymi uczuciami. W końcu i pozostała trójka ruszyła śladem przywódcy. Po kilkudziesięciu metrach doszli do większego pomieszczenia, wysokiego na kilkanaście metrów. Światło pochodni nie było w stanie ostrzec Remiego przed prawie wpadnięciem na coś ogromnego, leżącego na podłodze mniej więcej na środku sali. Krasnolud prawie upadł, kiedy przez zaskoczenie został zmuszony do odskoku w tył. Pierwszym przypuszczeniem było, że stoi przed jakąś ciemną skałą obrośniętą glonem, albo jakimś dziwnym rodzajem mchu. Tylko skąd mech w jaskini? Żadna roślina nie byłaby w stanie tu egzystować bez światła słonecznego. Żadna znana roślina. Remi pochylił się z pochodnią nad fragmentem bryły, a im bardziej się zbliżał do niej z ogniem, tym jaśniejsza stawała się powłoka dziwactwa. Wręcz miał wrażenie, że zmienia kolor i to tylko w miejscu padania światła płomienia.
- Hamli. Co to jest? - zawołał do siebie czarodzieja. Jak się można było domyśleć, z nim podeszła cała reszta. Im więcej pochodni zbliżyło się do ciemnej masy, tym jaśniejsza stawała się jej powierzchnia. Przybierała kolor miedzi, lecz po głębszej obserwacji wszyscy zauważyli płynące w różnych kierunkach drobne promyczki złota. Krasnoludzki czarodziej wyglądał na spłoszonego tym odkryciem. Natychmiast odpalił drugą pochodnię i zaczął okrążać znalezisko. W międzyczasie jeden z krasnoludów zachowując nierozwagę i całkowity brak rozsądku dotknął końcem rękojeści młota nieznaną skałę.
- Co ty robisz - podniósł na niego głos Remi. Nie zdążył jednak tego zrobić na czas, bo topór dotknął bryły.
- Jest miękki - powiedział odkrywczo.
Szepty trójki krasnoludów przerwało ciche, przytłumione wołanie Hamliego. Czarodziej stał jak słup soli i patrzył się w jeden punkt, którego z tej perspektywy nie widzieli. Krasnoludowie popatrzeli po sobie i podeszli do niego. Każdy z nich w reakcji na to co ujrzał zadrżał i cofał się o trzy kroki do tyłu. Remi pociągnął za rękaw Hamliego, żeby go cofnąć.
- Hamli, czy to…
- Tak – przytaknął czarodziej przerywając Remiemu. – Już wiemy czemu ktoś zawalił wyjście z kopalni – dodał obracając się do towarzyszy. – On nie żyje. Jest zimny jak lód i nie oddycha. Wygląda jakby leżał tu od wieków i chyba zdechł z głodu.
- Ciekawe ile można by było dostać za jego skórę i kości – rozmyślał głośno Gerinl. Remi na te słowa zareagował stanowczo. – Przyjrzyj się durniu. To nie łuska. To jakiś rodzaj futra. To na pewno smok? – zapytał podchodząc do głowy smoka, opartej policzkiem o łapę. Głowa była większa od krasnoluda, oczy miał zasłonięte przez opuszczone powieki. Przez lata futro pokrył jakiś rodzaj pyłu. Nie było mowy, żeby nawet najtwardszy smok mógł przetrwać w takich warunkach. Jak każde żywe zwierzę musiał coś jeść, a w kopalni nie było żadnego pożywienia.
Krasnolud podszedł do głowy i trącił smoczy nos nogą. Wiedział, że przyjaciele patrzą na niego, więc starał się nie okazywać strachu. Chciał zobaczyć co się dzieje z ogniem, kiedy przybliża je do ciała smoka, więc powtórzył czynność. Zbliżył pochodnię do czegoś co wyglądało na pozbawioną włosów narośl na środku czoła. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Pomarańczowo-żółta poświata zanikała z pochodni i przeskakiwała na owalny kryształ rozświetlając go od środka.
- Pst! Hamli, podejdź i zobacz – obrócił głowę w stronę czarodzieja i wtedy zobaczył coś, co go zamurowało. Wszystkie pochodnie krasnoludów i nawet świecąca laska czarodzieja, przygasały, a raczej… bladły. Działo się coś na co nawet Hamli nie mógł znaleźć wyjaśnienia.
Kiedy powrócił wzrokiem do łba, prawie upadł przestraszony. Bo oto dwie, wielkie złote tarcze z szerokimi jak pięść źrenicami skierowane były właśnie na niego. Cała głowa i tułów iskrzyły się biegnącymi po ciele cienkimi źródełkami podobnymi do źródełek.

Przebudzenie. Tak można było nazwać to uczucie, kiedy czuła się wyjątkowo wyspana, ale jednocześnie zbyt zmęczona snem. Ile spała? Myślała, że jedną noc, ale miała wrażenie, że jednak znacznie dłużej. Co tu robili krasnoludowie? Czemu odważyli się do niej podejść? No i czemu tu tak cuchnie stęchłym powietrzem? Dmuchnęła nosem wywołując burzę pyłu. Ach. To dlatego – pomyślała. Bez pardonu wniknęła w umysł pierwszego, który stanął przed nią. Nie napotkała na drodze żadnego oporu, więc poczuła się bezpiecznie. Przeczytała wszystkie jego myśli, które od razu wyjaśniły jej w dużym skrócie co się właśnie stało.
- Łaskawie odsuniesz się ode mnie? – poprosiła miłym w brzmieniu tonem. Nie chciała go jeszcze bardziej straszyć. Wystarczająco już był przerażony. Krasnolud posłusznie, ale śmiesznie wolno, jakby nie chciał jej sprowokować gwałtownym ruchem, wycofał się do tyłu, aż pochwycili go jego towarzysze.
Nemre podniosła głowę czując jak strzelają jej zastałe kości. Rozwinęła się z kłębka i strząsnęła z siebie kożuszek pyłu. Jej ciało nie świeciło jak powinno. Była słaba i „głodna”. Popatrzyła z góry na przyciśniętych do ściany krasnoludów. Czytała w ich myślach i dowiedziała się o nich aż nazbyt wiele. Byli niesamowicie przestraszeni, a krasnoludki czarodziej wertował zapamiętane zaklęcia atakujące. To wywołało u niej głośny, wewnętrzny śmiech. Byli zabawni. Cała gromada.
- Srebro jest trochę dalej. Teraz sobie pójdę, a wy postarajcie się nie krzyczeć – odezwała się w głowie każdego z nich. Co ciekawe, każdy krasnolud po usłyszeniu jej głosu w głowie zaczął albo potrząsać głową, albo drapać się po skroni. To normalne, że wydaje się od telepatycznych komunikacji swędzieć mózg. Nic nowego i niezwykłego, i można się do tego przyzwyczaić. Nemre prezentowała się naprawdę imponująco. Jej idealnie proporcjonalne ciało mieniło się milionami podświetlonych włosków. Była jak stworzona z ognia. Piękna korona z długich piór kołysała się w rytm cichych kroków stawianych przez masywne, ale zgrabne, łapy. Na końcu kołyszących się bioder wisiał długi, luźny ogon, ciągnięty po ziemi. Wszystko zdawało się snem, kiedy stąpała po ziemi miała wrażenie, że jeszcze nie całkiem się obudziła. Wylot z szybu był zwężony, ale nie stanowiło to dla niej przeszkody. Dzięki niewielkim rozmiarom i małej pomocy magii udało się jej wreszcie wydostać na zewnątrz i stanąć w świetle księżyca i gwiazd. Tego lasu tu nie było, kiedy ostatni raz zamykała tu oczy. Krajobraz się zmienił nie do poznania. Nie mogła odpędzić od siebie dziwnego uczucia zagubienia i samotności. Co się tu wydarzyło? Czemu spała aż tak długo?

- Wejście do tunelu było zawalone – usłyszała głos za sobą. To był Remi. Niski krasnoludy wyszły na zewnątrz zaraz za nią. Nadal czuli wobec niej respekt i lekki strach, ale związała ich uczucia pewna nić podziwu dla jej nieopisanego piękna i żalu, bo chyba wszyscy domyślali się jaki straszny los spotkał tego łagodnego smoka. Choć Gerinl ciągle myślał o utracie sposobności na zarobek przez handel smoczymi narządami.
Nemre nie odpowiedziała Remiemu. Popatrzyła w gwiazdy. Jej światło falowało, było ledwo widzialne, aż wreszcie zgasło pozostawiając po sobie tylko delikatną poświatę. Ostudziła ten wewnętrzny ogień, żeby nie marnować energii, której nie może jej zabraknąć do świtu. Rozłożyła parę zastałych skrzydeł na tyle na ile pozwalały jej na to drzewa.
- Jesteś smokiem solarnym, prawda? – zawołał z tyłu Hamli. Czarodziej z laską wyszedł przed szereg i nisko skłonił głowę przed Nemre. Smoczyca obróciła głowę i złapała z nim kontakt wzrokowy. Gadzie ślepia wierciły dziurę w jego umyśle, ale nie z wrogości, tylko z ciekawości. Dla zaspokojenia tej potrzeby wobec wszystkich stosowała metodę echa myśli, czyli wysyłania w eter wszystkiego co chciała powiedzieć.
- Tak, jestem. Nazywam się Mnementh Nemre – i… to właściwie wszystko co była w stanie wydusić przez ściśnięte z żalu serce. Czuła się zdradzona i to dwukrotnie. Raz napadnięta i drugi raz podstępnie uwięziona. Nie czuła wobec krasnoludów żadnego nacisku, ale czarodziej na jej potwierdzenie zareagował zaskakującą radością.
- Niech to! Na moją brodę. Smok solarny! Oczom nie wierzę! – odwrócił się do równie zaskoczonych jego reakcja, towarzyszy. – To jest smok solarny. Legendarna rasa, uznana praktycznie za wymarła. Niech Toran tylko się dowie. Jesteś samicą! A więc jest nadzieja na przetrwanie gatunku! – mówił równie śmiało jakby żartował. Nemre była nie tylko zaskoczona, ale też onieśmielona takim wulkanem entuzjazmu. Chciałaby jakoś zaprotestować i ostudzić emocje starca, ale jakoś nie mogła się z nim nie zgodzić. Smoków solarnych było bardzo niewiele jeszcze przed jej śpiączką, a teraz nawet nie wiedziała, czy nie została sama. Próżność jej pychy strąciła jej rasę na skraj wymarcia i co gorsza, teraz nie miała najmniejszej nadziei, żeby cokolwiek mogła w tej kwestii zrobić.
Wolno opuściła skrzydła i złożyła je w stawach z powrotem układając przy bokach w piękne, pierzaste warstwy.
- Krasnoludowie mocno się przyczynili do eksterminacji smoków solarnych – po tych słowach popatrzyła na Gerinla. Niby oskarżała całą rasę, ale akurat jego chciwość najbardziej ją odrzucała. – Jeśli chcecie wysłuchać ostatniego z żyjących smoków solarnych, to rozpalcie duże ognisko… – zaproponowała w przypływie nostalgii.

Historię najlepiej zacząć od początku, a więc od jaja, które samotnie wygrzewało się pod magicznymi płomykami lewitującymi wokół miękkiego gniazda skrzętnie ukrytego za magiczną zasłoną kamuflującą wejście do pieczary. Wykluło się z niego smoczątko, nie takie jak inne i to nie ze względu na bardzo rzadką rasę, czyli solarną, ale z punktu widzenia nawet tej rasy, odbiegało od jakichkolwiek norm. Jasnym było, że solarne smoki nie są najlepiej poznaną smoczą rasą w Alaranii. Do dziś dzień nie każdy może poszczycić się wiedzą większą niż tylko bazującą na ogólnym wyglądzie. A nawet ktoś taki, widząc malutką Nemre, zauważyłby pewne nieprawidłowości. Jak chociażby żółte pióra zamiast błon, na skrzydłach, albo całkowity brak łusek i tylko drobna, krótkie włosie porastające skórę na całym ciele. Zdecydowanie nie tego się spodziewali oczekujący na przyjście na świat Nemre, jej rodzice. Ale byli na to poniekąd przygotowani, bowiem już od jakiegoś czasu ich geny tak jakby się „psuły”. Nikt nie miał dostatecznej wiedzy na temat przyczyny tym bardziej, że nikt się tym zbytnio nie interesował. Smoki jej drzewa genealogicznego miały statystycznego pecha, łącząc się w pary spokrewnionych ze sobą osobników aż dwukrotnie. W pewnym momencie, w kolejnych pokoleniach tych, które przeżyły, zaczęły się pojawiać pewne mutacje. Pierzaste skrzydła pojawiły u jej prababki. Matka Nemre też takie posiadała. Ta mutacja nie przeszkodziła jej w znalezieniu partnera czystej krwi solarnego smoka. Niestety mutacja zamiast się zamazać nasiliła się. Jej wynikiem była zdrowa, ale nieco odmienna Mnementh. Imię Nemre otrzymała od matki, a Mnementh od ojca. Tak oto Mement Nemre została przyjęta pod skrzydła troskliwych rodziców, nie zważających na jej inność.
Lata płynęły bardzo szybko. Mnementh rosła i przyswajała wiedzę od rodziców, którzy dbali o jej wykształcenie i wychowanie. Nie ukrywali przed nią świadomości, że wygląda inaczej niż reszta solarnych. Wręcz przeciwnie. Utwierdzali ją w przekonaniu, że wygląda pięknie i nie znajdzie się w Alaranii żaden smok dorównujący jej urodzie. I to była prawda. Futro Nemre wyrosło gęste i rażąco jasne. Idealnie zgrywało się z jej szczupłą, pociągłą sylwetką i zjawiskowo pięknymi piórami na skrzydłach. Jeszcze gdyby tego było mało, zanim ukończyła setne urodziny, zaczęły jej wyrastać na głowie drobne piórka, które z biegiem kolejnych lat przekształciły się w pióropusz przypominający koronę i trzeba było przyznać, że bardzo ładnie się z nią komponowała. Brak rogów zdecydowanie jej rekompensowała wspaniała, turkusowo żółta aurora nad głową. Całość przeszła najśmielsze oczekiwania rodziców, którzy mimo prawdziwej odmienności córki, zauważyli w niej doskonalszą wersję solarnej rasy. Zdecydowanie bardziej zjawiskową od pierwowzoru, a nawet od matki. Mutacja, która ją wyróżniała i stawiała resztę solarnych w szarym szeregu przeciętniaków.
Ale żeby życie nie było zbyt kolorowe, miała też nieprzyjemne przygody. Zdarzało się jej trafić na zazdrosne samice i doświadczyła rzadko spotykaną agresję innych solarnych, próbujących ją w podstępny sposób oszpecić, a nawet okaleczyć. Z tego też powodu zdecydowała się opuścić rodzinne strony i polecieć daleko na północ, gdzie zamieszkała wśród pasm górskich całkiem przypadkiem odnajdując wioskę elfów górskich, których zaufanie i życzliwość szybko sobie zaskarbiła ze względu na swoją rasę i niecodzienny wygląd. Z wielką przyjemnością korzystała z ich księgozbiorów i przyjmowała mędrców wymieniając z nimi wiedzę i ucząc się pisma runicznego prawie wszystkich języków. Umiejętnością komunikacji telepatycznej udało się jej zdobyć wiedzę na temat Magii Życia, którą wykorzystała do praktycznej pomocy tym, którzy jej sprzyjali. Wiele lat ćwiczyła ożywianie umarłych tkanek, aż pewnego dnia sama zdecydowała się pójść o krok dalej. Bo co by było, gdyby spróbowała ożywić cały organizm? To pytanie, na które chciała poznać odpowiedź, okazało się kluczem do przewrotu w jej życiu. Najpierw, zanim popędziła do wskrzeszania, spędziła kilkaset lat studiując Magię Dobra, i Magię Zła. To był bardzo ciężki okres w jej życiu, pełen dylematów i rozterek sumienia. Z jednej strony pokusa mocy zła była uwodząca, ale dobro też miało swoje plusy. Ostatecznie pozostała neutralna stając się niewrażliwa na argumenty każdej ze stron. Mogła bez mrugnięcia okiem zesłać cierpienie i rozpacz na całą wioskę. Mogła też być dobrym i miłym smokiem, pomagającym słabym i smutnym. Co najważniejsze – to nie było uwarunkowane jej nastrojem. Bo ten bywa różny.

Dane gracza: Mnementh

Nazwa użytkownika:
Mnementh
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Melouria, Cerrina,
Martwe postacie:
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Wt lut 20, 2018 6:29 pm
Ostatnia wizyta:
Pt mar 23, 2018 7:17 pm
Liczba postów:
0 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
cron