Profil użytkownika Aki

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Aki Negar z klanu Sowy
Rasa: Człowiek
Wiek: 18 lat


Aura

Młodziutka i lśniąca aura o średniej sile, prezentuje się oglądającym jako bezkresny ocean. Roztacza wokół swoje żelazne fale, które spokojnie przesuwane są wiatrem. W niektórych miejscach, przy silniejszym podmuchu pojawiają się pieniste bałwany, stworzone z cyny. Na horyzoncie widać delikatną szafirową poświatę, odbijającą się w taflach oceanu. Chociaż dostrzegamy morze i widać poruszające się fale, panuje tu całkowity bezdźwięk. W zamian, da się wyczuć zapach ludzkiego potu, przemieszany z wonią słonej morskiej wody, tak właściwą miejscu, które oglądamy. Aura jest twarda i giętka w dotyku. Powierzchnia wody w spokojnych miejscach jest gładka w spienionych szorstka, zaś w całej tej mozaice poukrywane są, niczym rafy koralowe, ostre i niebezpieczne fragmenty. Smak jest zrównoważoną mieszanką goryczy i łagodności, przyjemnie zapadającą w pamięć.


Wygląd

Aki to przystojny młodzieniec mogący poszczycić się jednym metrem i siedemdzięsięcioma centymetrami wzrostu (170 cm). Nie czyni go to szczególnie wysokim, zwłaszcza wśród innych wojowników z Klanu Sowy, ale młody berserk nie widzi powodu, by się tego wstydzić. Na niego też przyjdzie pora. Wyższym i silniejszym od siebie dorównuje jednak sprytem, zręcznością i szybkością. Jak na wyspiarza, który ciągle je dziczyznę z rożna i popija piwo, jak opisują ich niektóre księgi. Aki jest bardzo szczupły, nie można jednak powiedzieć, że chudy, gdyż ma proporcjonalne co do wzrostu i wieku wyrzeźbione mięśnie, będące efektem intensywnego treningu i stara się utrzymywać tę formę za wszelką cenę. Twarz ma podłużną, o łagodniejszych rysach i wysmaganą zimnym wiatrem. Oczy, barwy brązowej, osadzone są na jej środku, po obu stronach zaróżowionego nosa, nad którymi piętrzą się lekko krzaczaste brwi. Usta, wiecznie mające zacięty wyraz są wąskie i spękane, od góry okalają je proste wąsy, a wysunięty podbródek zakrywa krótka, kozia bródka spięta złotą skuwką. Boki głowy nosi wygolone, a jej czubek stanowią dłuższe, brązowe włosy, zaczesane do tyłu i związane w koński ogon kawałkiem rzemienia. Lewą stronę jego piersi zdobi granatowy tatuaż przedstawiający motyw sowy, podobny do tego z tarczy, lecz o mniej ostrych rysach, z którą berserk nigdy się nie rozstaje. Tarcza to wyjątkowy przedmiot, będący w rodzinie Akiego od dwunastu pokoleń. Co do jego ubioru, to jest on bardzo skromy. Buty z wytrzymałej, garbowanej skóry i czerwone spodnie z podbitego futrem aksamitu, spięte na biodrach złotą klamrą i długą, brązową szarfą, za którą Aki nosi jednoręczny toporek. Jedyną biżuterią jaką posiada jest pazur niedźwiedzia na rzemiennym sznurku zawieszony na jego sztywnym karku.


Charakter

Co się tyczy jego charakteru, to można rzec, że berserka rozpiera energia. Jest bardzo ciekawski świata, zwłaszcza kontynentu, który jest głównym celem wypraw prowadzonych przez jego ojca. Aki nie umie usiedzieć w miejscu, potrzebuje jakiejkolwiek aktywności, czy to walki, czy zwykłego treningu. Nieważne. Jego mięśnie rwą się do ruchu. W sytuacjach zagrożenia korzysta z instynktu i pamięci mięśniowej, w którą wplata spryt i warunki otoczenia. "Każdy sposób, by wygrać jest dobry" - tłumaczył mu ojciec. - "Nie bój się stosować ich wszystkich". Na co dzień jest jednak spokojny, opanowany i cierpliwy. Nie przepada za prowokowaniem do bójki, ale sprowokowany pokaże na co go stać. Nie przywiązuje większej uwagi do rzeczy błahych, skupia się tylko i wyłącznie na wytyczonym celu. Nie unika towarzystwa, choć kiepsko czuje się w otoczeniu kogoś innego niż piraci i wyspiarze. Nie unika alkoholu, a nawet często pije, jak na młody wiek, ale sprowadza się tylko do piwa i to w niedużych ilościach. Stara się zawsze dotrzymywać słowa i wywiązywać się z obietnic. Szybko zyskuje w oczach ludzi, nie ma w nim tego barbarzyństwa, które cechuje berserków, ale też ciężko przy Akim mówić o manierach. Ma specyficzny sposób mówienia, co myśli i posiada zdawkowe odruchy współplemieńców, jak przeklinanie, czy spluwanie na bok.

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny,
Zwinność:Bardzo zręczny, Bardzo szybki,
Percepcja:Pozbawiony zm.mag.,
Umysł:Bystry, Błyskotliwy,
Prezencja:Ładny, Nieokrzesany,

Cechy specjalne


Umiejętności

Walka toporem [W] Ćwiczył od małego, by dorównać swoim współplemieńcom o większej masie.
Walka tarczą [W] Tarcza nie służy tylko do obrony, mawiał jego ojciec, wytrącając mu broń z ręki. Tym czymś można łamać karki.
Walka wręcz [W] Kiedy zawiedzie broń nie ma to jak klasyk.
Uniki [O] Szybkość i zręczność jest tu priorytetem. Walcząc z kolosem nikt nie będzie próbował blokować jego ciosów. Łatwiej go obejść.
Żegluga [O] Sterowanie okrętem, choć w teorii to przydatna wiedza. Nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.
Anatomia [O] Tnij tu, a nie tu. Z czasem się dowiesz o co mi chodzi.
Geografia [O] Zna układ wybrzeża i położenie wiosek, a także przesmyki i wody przybrzeżne z opowieści, jakimi raczył go tata, za każdy razem, gdy wracał z rabowania.
Taniec [P] Nic wielkiego. Kilka prostych tańców, wykonywanych z wojownikami podczas uroczystości.
Cytaty... [P] ...nie pisaty.
Pływanie [O] No raz czy dwa się za burtę wypadło.
Jeździectwo [O] Szanuj swojego wierzchowca, on może ci uratować życie.
Kowalstwo [O] Jak zepsujesz sobie broń, sam ją napraw. Masz dwie ręce przecież.
Medycyna [P] Ważne żebyś wiedział, jak opatrzeć siebie - powiedziała mu siostra.

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Tarcza z Sowiego Dębu [ZAK]To niedużych rozmiarów, okrągła tarcza wykonana z grubych kawałków starego dębu, rosnącego od dwustu lat na wyspie Kovir i okuta pierścieniem z magicznej rudy, znalezionej kiedyś głęboko w jednej z kopalni. Nikt nie umie tego wytłumaczyć, ale jest to zaklęty przedmiot. Trzymany przez kogokolwiek innego jest tak ciężki, że do jego podniesienia potrzeba minimum czterech gigantów. W rękach Negara jest jednak leciutka jak piórko i potrafi zatrzymać każdy wymierzony w nią pocisk. Nawet magiczny. Aki otrzymał tarczę od ojca w dniu przejścia bojowego chrztu i jest ona jego nieodłączną towarzyszką w podróży przez życie.

Towarzysz


Historia

Aki to piąte dziecko wielkiego Jarla Koviru, Edwarda II i pierwszy, męski potomek rodu Negarów, który okazał się spadkobiercą rodowej tarczy, utwierdzając innych w przekonaniu, że jest prawdziwym synem swego ojca. Staremu wyspiarzowi znacznie ulżyło, kiedy dowiedział się o nim, gdyż mając już cztery córki musiałby oddać tron innemu klanowi, a na to nie mógł sobie pozwolić. Wszak jego rodzina panowała na wyspie od ponad pięciuset lat, napadając i rabując wschodnie wybrzeża Alaranii i nikt, kto miał trochę oleju w głowie nie myślał tego zmieniać. Pod rządami Negarów Kovir, przeobrażony z wyspy więziennej, bardzo szybko stał się faktorią handlową, a następnie miastem-państwem, które wyrwało się spod władzy Rubidii i tamtejszej gildii. Miejsce, w które zsyłano przestępców, po doniosłym buncie Długonosego stało się poważnym konkurentem na morzu i realnym zagrożeniem dla Jadeitowego Wybrzeża. Kontynuując tradycję przodków każdy kolejny Jarl musiał przynajmniej raz na pięć lat zrabować kontynent w najbardziej okrutny i najlepiej oryginalny sposób, by wszyscy bali się szkarłatnych okrętów z białą sową na żaglach jeszcze zanim opuszczą one port. Przed Akim stało zatem naprawdę wielkie wyzwanie.

Na szczęście jego ojciec nigdzie się jeszcze nie wybierał i sam sprawował pieczę nad wykształceniem młodego berserka. Pokazał mu morze i granice ich królestwa, przestudiowali setki map i dzienników, które zawierały mądrość przodków. Nauczył syna, jak się bronić i samodzielnie myśleć, tak aby w przyszłości był nie tylko świetnym wojownikiem, ale też wspaniałym Jarlem. Od starszych sióstr nauczył się sztuki czytania, lecz ominął pisanie, gdyż razem z ojcem uznali, że jeśli mężczyzna umie przeczytać dotyczący go list to wystarczającą umiejętnością jest jego podpisanie. Resztę można załatwić przez pośredników. Tak więc z przydatnych nauk teoretycznych przyswoił jedynie geografię, anatomię, medycynę i żeglugę, a z praktycznych jazdę konną i kowalstwo, które pomogło mu zabijać czas, kiedy zniecierpliwiony czekał na powrót ojca z wyprawy. Marzył, by któregoś dnia pójść w jego ślady.

Chrzest bojowy, czyli okres wejścia w dorosłość Aki rozpoczął w wieku szesnastu lat, kiedy oznajmił, że targnie się na niedźwiedzia z samym toporem. Jednak mimo ogromnej dumy, Edward nie mógł puścić syna na pewną śmierć. Podarował mu rodową tarczę, wykonaną z drzewa będącego symbolem wolności, które zostało zasadzone przez protoplastę i założyciela rodu Negarów, Eryka Długonosego. Mówi się, że miał on obsesję na punkcie tego drzewa i raz do roku podlewał je własną krwią, tłumacząc to składaniem ofiary bogom. W efekcie dąb wyrósł do niewyobrażalnych rozmiarów, a jego kora przybrała bordowy odcień. Stał się symbolem wyspiarzy, którzy od tego momentu używali czerwonego barwnika do wszystkiego, zaczynając od ubrań i kończąc na żaglach swoich okrętów. Obłędowi jednak nie było końca i każdy następny Jarl poddawał się tym samym rytuałom podlewania dębu swoją krwią. Warto napomknąć, że oni wszyscy należeli do jednej rodziny rogu Negarów. I tak przez dwieście lat. Do czasu, kiedy czarne chmury zebrały się nad Kovirem. Dąb został powalony przez piorun, a z jego drewna, Albert Negar zwany Rudym, powołując się na sen zesłany od bogów, wykonał tarczę, którą następnie okuł magiczną rudą, znalezioną w kopalni i podarował pierworodnemu. Przedmiot, mający w sobie krew przodków stał się największym skarbem wyspiarzy, a z jego mocą, która niewątpliwie pochodzi od bogów, tarcza jest praktycznie niezniszczalna. Z jej pomocą Aki przeżył Chrzest Bojowy, a dwa lata później wyruszył na swoją pierwszą grabież.

Dane gracza: Aki

Nazwa użytkownika:
Aki
Ranga:
Mieszkaniec Sennej Krainy
Inne Postacie:
Aki, Lav, Arios, Barbarossa, Azra, Hanti, Leon,
Martwe postacie:
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
N kwi 02, 2017 4:29 pm
Ostatnia wizyta:
Cz gru 06, 2018 10:50 am
Liczba postów:
105 | Znajdź posty użytkownika
(0.13% wszystkich postów / 0.17 posty dziennie)
Ostatni post:
Dwie sowy
So gru 08, 2018 9:10 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Turmalia
(Posty: 57 / 54.29% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Turmalia i okolice] Podróż bezślubna
(Posty: 57 / 54.29% postów użytkownika)
cron