Profil użytkownika Tarilion

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Tarilion syn Varala, dla przyjaciół Tar lub Taril
Rasa: Leonid
Wiek: 30 lat


Aura

Odetnij się na chwilę od rzeczywistego świata i poczuj tę średnio silną aurę. Czy widzisz tę rozległą pustynię z żelaza, czy czujesz jego opiłki pośród wiatru ? Spójrz dokładnie, widzisz niewielkie okruszki stabilnego cynku, pośród żelaznych mas ? Teraz wznieś wzrok na horyzont. Widzisz te piękne szafirowe promienie odbijające we wszechobecnej stali ? Nie dosłyszysz tu co prawda ani nutki dźwięku, ale w zamian otuli Cię wachlarz zapachów. Czujesz te kwieciste łąki i złocisty miód ? Teraz wyciągnij dłoń. Czy już dotknąłeś tych giętkich i twardych powierzchni ? Dobrze, w takim razie uważaj na ostre krawędzie, które też są tu obecne. Na sam koniec rozsmakuj się w obfitej łagodności i lepkości, nim skończysz poznawać tę emanację.


Wygląd

W postaci humanoidalnej Taril to wysoki i przystojny mężczyzna, o dużych oczach koloru intensywnej rdzy i doskonale wyrzeźbionym ciele, będącym efektem wieloletnich treningów. Jego skóra jest lekko spalona słońcem, ale miękka i ciepła w dotyku. Pociągła twarz zawsze promienieje chęcią do życia, czego dowodem są roześmiane oczy, ale czego można się spodziewać po leonidzie, który ma już prawie wszystko, na czym mu zależy. Włosy nierówno przycięte, koloru ciemnych kasztanów, nosi związane na karku lub swobodnie rozpuszczone. Za ubiór służą mu skóry własnoręcznie upolowanych zwierząt: związywana sznurkiem tunika i płócienne spodnie wetknięte w cholewy cienkich butów. Ze względu na brak pazurów, w postaci humanoida Tarilion posługuje się przedłużoną dzidą o płaskim, lekko zakrzywionym ostrzu. Zwykle zajmuje ona miejsce na jego plecach. Chód leonida jest sprężysty i energiczny, jakby w ogóle nie wyczuwał pod sobą podłoża.

W drugiej formie, Taril to sześciometrowy lew o krępej i pewnej sylwetce. Jego sierść ma kolor piasku, z małymi wyjątkami na białe otoczki pazurów na łapach, jaśniejszy brzuch i ciemniejszą, bujną grzywę, okalającą podłużny pysk, w którym błyszczy szereg ostrych jak brzytwa zębów. Oczy pozostają ludzkie, choć w ich rdzawym kolorze dostrzec można pojedynczą, białą plamkę. Łapy Tarila są szerokie i nadzwyczaj silne, nie jest on tak szybki jak inni, ale nadrabia to swoją siłą, a w połączeniu tego z jego długimi pazurami czyni go maszyną do zabijania.


Charakter

Ci, co go znają wiedzą, że Taril to oaza spokoju. Wyróżnia go to spośród innych leonidów, którzy działają pod wpływem instynktu i często popadają przez to w szał. Ale nie on. Jest też nadzwyczaj cierpliwy i opanowany, zachowuje chłodny spokój, co nie znaczy, że jest w środku miękki. Raz wyprowadzony z równowagi potrafi zabić lub poważnie uszkodzić. Nie rzuca się jednak na ludzi bez powodu. Ceni sobie towarzystwo i stara się nie odstępować stada na krok, by cały czas być w pobliżu. Cechuje go wielka odwaga i dobre serce. Nigdy nie życzył nikomu źle. No może do czasu, kiedy jego ukochana, Nani, uciekła z wioski. Wiedząc, że to za sprawą Leo, Taril znienawidził leonida i chętnie wydrapałby mu oczy przy najbliższym spotkaniu. Zazdrość o kobietę i chęć pozbycia się przeciwnika do jej serca sprawiły, że Tarilion wręcz kipiał. Dlatego sam zgodził się ruszyć na poszukiwania jedynej kobiety, na której mu zależy. Do innych ras podchodzi z mocną rezerwą, wręcz wrogością i jest wobec nich nieufny. Jeśli masz na kogoś liczyć, licz na siebie. Tar lubi przywoływać tę mantrę gdyż nauczono go, że nie ma nic bardziej upokarzającego dla wojownika niż zwracanie się do kogoś o pomoc. Nie ufa także innym rasom. Szczególnie aniołom i diabłom za ich nadnaturalne zdolności niszczenia wszystkiego wokół i czarodziejom, za ich ciekawskie natury i eksperymenty z naturą.

Atrybuty

Krzepa:Silny, Wytrwały,
Zwinność:Zręczny, Bardzo szybki, Precyzyjny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Wyostrzony węch, Słaby zm.mag.,
Umysł:Pojętny, Ineligentny,
Prezencja:

Cechy specjalne

Cierpliwy [Z]Podczas gdy większość leonidów jest nadpobudliwa, wręcz dzika i rwąca się do działania, Tarilion woli cierpliwie zaczekać i uderzyć dopiero w odpowiedniej chwili. Dzięki temu jest bardziej niebezpieczny niż inni wojownicy, ponieważ podczas walki nie daje się ponieść instynktowi.
Człowiek/Zwierzę [Z]Tarilion potrafi zmieniać formy, by jak najlepiej dostosować się do danej sytuacji. Problem w tym, że może być albo przystojnym człowiekiem, nie mogącym odpędzić się od kobiet albo czworonożnym lwem, przed którym ucieka nawet zaprawiony w boju wojownik. Sam leonid nie jest w stanie określić przyczyny swojej ułomności, ale nie przeszkadza mu ona w życiu.

Umiejętności

Walka dzidą [W]
Polowanie [W]
Skradanie się [O]
Przetrwanie [O]
Uniki [O]
Tropienie [W]
Skrytobójstwo [O]
Wspinaczka [O]
Taniec [P]
Pisanie [P]
Czytanie [P]
Bestiologia [W]
Krawiectwo [O]

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Towarzysz


Historia

Tarilion urodził się na suchych równinach Pustyni Nanher, wśród leonidów z plemienia Mau. Jest najmłodszym synem (posiada jeszcze dwóch braci) Varala, największego wojownika w ich społeczności i Sarili, córki wodza, która tym razem miała nadzieję na córeczkę. Jednak przywykła, że życie u boku wojownika wiąże się głównie z rodzeniem wojowników. Dlatego Taril i jego bracia, Nathilion i Lavar nie znają innego życia. Od najmłodszych lat trenowali pod okiem ojca, który był pod tym względem surowym i wymagającym nauczycielem. Utrzymywał chłopców w ryzach, a zasady wpajał im żelazną ręką, by byli gotowi bronić domu i swojego życia przed każdym niebezpieczeństwem. Dlatego cała trójka wyrosła na prawdziwych zabijaków, którzy bardzo szybko zaczęli przynosić domowi Varala należytą sławę.

Do pierwszej bitwy stanęli, gdy Taril miał niespełna piętnaście lat. Sąsiadujące z Mau plemię, dowiedziawszy się, że Varal i inni mężczyźni polują, postanowili zaatakować, lecz nie spodziewali się spotkać oporu w postaci młodych leonidów, stojących na czele małego oddziału i broniących bramy jak prawdziwe lwy. Podczas starcia Lavar, najstarszy z rodzeństwa, został ciężko ranny, a mimo to pozostała dwójka nie ustąpiła kroku. Wytrzymali do czasu nadejścia pomocy, która przyszła bardzo szybko i razem z nią, przepędzili obce plemię. Po wszystkim Taril i jego bracia zostali bogato nagrodzeni i od tamtego czasu brali aktywny udział w życiu wioski.

Z czasem młody leoind dorósł i na miejsce walki weszły kobiety. Szczególnie jedna z nich, dziewczyna o intensywnie kręconych włosach, imieniem Nani. Taril zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, lecz z powodu jej zaręczyn z Leo nie mógł się do niej zbliżyć. Próbował nawet zapomnieć, ale to uczucie było zbyt silne, wręcz rozrywało mu serce. Dlatego gdy dowiedział się o jej ucieczce, ruszył jej śladem.

Dane gracza: Tarilion

Nazwa użytkownika:
Tarilion
Ranga:
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Inne Postacie:
Tarilion, Paygen, Fergus, Isambre, Catriona, Varii, Diego, Triss, Hannibal,
Martwe postacie:
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Pt lut 10, 2017 9:49 pm
Ostatnia wizyta:
Śr lut 13, 2019 1:52 am
Liczba postów:
85 | Znajdź posty użytkownika
(0.10% wszystkich postów / 0.12 posty dziennie)
Ostatni post:
[Równinne tereny okalające pustynię] W pogoni za miłością
So lis 03, 2018 4:16 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Pustynia Nanher
(Posty: 82 / 96.47% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Równinne tereny okalające pustynię] W pogoni za miłością
(Posty: 82 / 96.47% postów użytkownika)
cron