Profil użytkownika Zayra

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Zayra (czyt. Zajra) Uva Virosa
Rasa: Półelf
Wiek: 32 wiosny


Aura

Błyszcząca aura o nieznacznej sile, po uważnym przyjrzeniu się, zachwyca mnogością kolorów, przelewających się w powietrzu i mieszających ze sobą niczym wylane na szklaną taflę barwniki najwyższej jakości. Intensywny barachit konkuruje z wyrazistą miedzią, a chłodny cynk otula ciepłe odcienie rtęci. Całą tą paletę otacza delikatna, szafirowa poświata oraz rozliczne zapachy słodkich perfum, kojących olejków, a także ziół i drewna, co wszystkim znającym Zayrę od razu przywodzi na myśl sklep, który prowadzi. Jeśli chodzi o dźwięki przeważa tu harmonijna melodia, ale daje się też słyszeć rozmowy i radosny śmiech dzieci, jakby kobieta stale była otoczona życzliwym towarzystwem. W dotyku aura jest gładka, miękka i dość giętka - przyjemne wrażenia jednak kończą się kiedy trafi się na ostry brzeg, a takich jest zadziwiająco wiele. Kiedy się jej spróbuje na języku rozgoszczą się słodycz i gorycz, zlepi także wargi i pozostawi mocny, pikantny posmak. Dodatkową jej cechą jest delikatne ciepło, które emituje, sprawiające że czytelnik ma ochotę zostać w jej pobliżu jak najdłużej.


Wygląd

Wygląd Zayry jest delikatnie mówiąc specyficzny. Nawet słaby obserwator bez trudu rozpozna ją w tłumie. Jest półelfką co widać po jej delikatnych rysach twarzy i pięknych, dużych fiołkowych oczach. Szczupła z niej dziewoja, o ładnym płaskim brzuchu, zaokrąglanych biodrach i sporych piersiach. Nie jest zbyt wysoka, mierzy mniej więcej jakieś 167 cm wzrostu. Mimo pracy jaką wykonuje ma zadbane dłonie i paznokcie. Nosi się różnie, jeśli trzeba założy suknie, ale zdecydowanie woli krótkie skórzane spodnie, wysokie, dobrze dopasowane buty i koszule, lub tuniki. Choć jest również miłośniczką skórzanych gorsetów. Bardzo często przy do pracy zakłada mocne, skórzane rękawiczki, idealnie dopasowane do dłoni. Jednak to co wyróżnia ją w tłumie to przede wszystkim włosy. Gęste, różowe włosy, farbowane naturalnymi barwnikami, których to produkcją się zajmuje. Po prawej stronie głowy jej różowe pukle są wycieniowane. Najdłuższe sięgają gdzieś do łopatek, ale jest ich niewiele. Wierzchnie warstwy są znacznie krótsze, a z przodu tworzą gęstą grzywkę opadająca lekko na oko. Natomiast druga strona głowy dziewczyny jest… wygolona. Tak, dokładnie wygolona, włoski po tej stronie głowy Zayry mają ledwo pół centymetra, a może i mniej. Lubuje się w skórzanej biżuterii, najchętniej farbowanej na różne kolory. Poza tym nosi w uszach kolczyki, dwa wykonane z czarnego bazaltu, a jeden, zakładany na górną część lewego ucha – z jadeitu. To jeszcze nie wszystko jeśli chodzi o specyficzny wygląd dziewczyny, bowiem oprócz wyżej wymienionego kramu, nosi ona również tatuaże. Jeden na lewej stronie szyi, kolorowy, schodzący aż do obojczyka. Przedstawia on cztery lilie. Pierwsza – której płatki nie są jeszcze otworzone ma kolor fioletu. Druga, nieco większa w kolorze lekkiego różu, wymieszanego delikatnie z kolorem łososiowym. Trzecia prawie taka sama jak poprzednia, w kolorze fuksji. I ostatnia, czwarta, największa, w pełnym rozkwicie, w kolorze intensywnie niebieskiego nieba. Drugi tatuaż natomiast znajduje się na prawym ramieniu półelfki i przedstawia pęk niezapominajek, wraz z zielonymi listkami.


Charakter

Mówi się, że kobieta zmienną jest i w przypadku Zayry to by się zgadzało. Jej nastroje często uzależnione są od pogody i od wydarzeń danego dnia. Z reguły cierpliwa, jednak i ona potrafi stracić panowanie nad sobą. Zazwyczaj najpierw wybucha, a potem wpada w płacz, tak reaguje na trudne i bardzo stresowe sytuacje. Długo potrafi zbierać w sobie emocje, lecz w końcu wybuchają one niczym wulkan. Szybko jednak potrafi się pozbierać i wrócić do porzuconej jeszcze przed chwilą roboty. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o ludzi. Nie raz krzyknie w nerwach, powie coś niezbyt miłego, lecz już po chwili bierze oddech i przychodzi z przeprosinami i wyjaśnieniami. Nie znosi niezałatwionych spraw, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie. Lubi wiedzieć na czym stoi, nie radzi sobie z momentami zawieszenia, kiedy to musi czekać aż sytuacja sama się wyjaśni. Kocha zwierzęta, ich obecność jest dla niej jak miód na serce. W szczególności upodobała sobie koty, bo choć się niezależne tak jak ona, to jednak potrzebują ciepła ludzkiego ciała i ludzkiej duszy. Ich obecność daje jej spokój ducha. Jest osobą raczej pogonie nastawioną do życia, porażki dołują ją, lecz tylko na chwilę, bo zaraz wpada na nowy pomysł i chce go realizować. Niezwykle kreatywna osóbka, uważa, że tworzenie jest najwspanialsza rzeczą pod słońce. Wymyśla najróżniejsze przedmioty domowego użytku. Choć nie wygląda lubi haftować, szydełkować, szyć niewielkie rzeczy, upiększać wytworzone przez siebie przedmioty. Jest estetką, dba o wygląd swojego sklepu i pracowni, tak jak u swój wygląd. Uważa, że powinna być wizytówką tego co wytwarza i sprzedaje. Nie lubi zimy, źle znosi niskie temperatury. Podobnie jest z deszczem, bardzo mocno reaguje na deszczowe smętne dni. Ciężko jej wtedy zabrać się za cokolwiek. Jest towarzyska, dlatego raz w miesiącu urządza w swoim sklepie spotkanie dla osób, które chciałby poznać ją i jej produktu. Jest to oczywiście zachęta do kupna, ale robi to również, ponieważ uwielbia towarzystwo ludzi takich jak ona. Innymi słowy jest osobą ciepłą i przyjaźnie nastawioną do świata, co nie znaczy, że nie miewa gorszych dni.

Atrybuty

Krzepa:Słaby, Niezbyt wytrwały, Delikatny,
Zwinność:Precyzyjny,
Percepcja:Czuły nos, Wyostrzony smak, Wyostrzone czucie,
Umysł:Pojętny, Ineligentny, Silna wola,
Prezencja:Ładny, Charyzmatyczny,

Cechy specjalne

Hipnotyzujące Spojrzenie [Z]Zayra ma wielkie fioletowe oczy. Jej tęczówki są nieprzeciętnie duże, a źrenice stanowią niewielką część oka. Ich barwa zmienia się w zależności od padającego na nie światła. W promieniach słońca zdają się one być jasnofioletowe, jak wyblakłe, wysuszone fiołki. O poranku, kiedy światło jest lekko stłumione ich kolor wydaje się czasem wpadać nawet w lekki róż, czy bladą fuksję. Wieczorem, kiedy zachodzi słońce ich barwa jest znacznie ciemniejsza, przypomina kolor kwitnącej lawendy. Natomiast przy świetle świec czy pochodni stają się one ciemnofioletowe. To jednak nie jedyna ich właściwość, bowiem oczy Zayry sprawiają, że każdy kto w nie spojrzy przez kilka długich sekund nie jest w stanie oderwać od niech wzorku. Poza tym kiedy Zayra mówi ludzie bardziej skupiają się na tym co chce im przekazać. Innymi słowy jej spojrzenie sprawia, że osobą o przeciętnej, a nawet silnej woli łatwiej jest skupić uwagę na jej osobie.
Regeneracja [D]Nie chodzi tu o to, że rany Zayry goją się szybciej, niż u innych. Zayra ma jednak niezwykłą zdolność do regeneracji zmysłu smaku i węchu. Ostre jedzenie, czy zapachy przepełnione na przykład amoniakiem niszczą kubki smakowe i receptory węchowe. Jednak Zayra ma to szczęście, że jej regenerują się, dzięki temu nadal te zmysły pozostają u niej wyostrzone. Co za tym idzie ciągle jest w stanie robić piękne perfumy i próbować jadalnych przypraw, które dodaje do swoich kosmetyków.
Gładkie Lico [Z]Mimo upływu lat twarz Zayry nie zmienia się. Po pierwsze dlatego, że jest półelfką i starzeje się zupełnie inaczej niż ludzie, ale także dlatego, że używa olejków i kremów do twarzy i ciała, które spowalniają proces starzenia się. Dzięki kosmetyką, które produkuje, a także kupuje u zielarzy jej twarz i ciało nadal wygalają jakby miała dwadzieścia pięć lat. Póki co nie ma nawet jednej zmarszczki, a jej lico jest gładkie jak u nastoletniej dziewoi.

Umiejętności

Alchemia [W]
Zielarstwo [W]
Fryzjerstwo [W] Zayra potrafi upinać włosy, zaplatać warkocze i dredy, robić koki, farbować jasne włosy na kolorowo naturalnymi barwnikami, a także strzyc.
Upiększanie [W] Czyli sztuka makijażu. Zayra potrafi robić kosmetyki dla kobiet, dzięki którym mogą poprawić swoja urodę, umie je również wykorzystać w praktyce, czyli prościej mówiąc potrafi robić makijaż. Farbować rzęsy na czarno, nakładać kolorowe szminki na usta, upiększać oczy i tak dalej.
Wytwarzanie [W] Chodzi o kosmetyki wszelkiego rodzaju. Mydła, balsamy, olejki, perfumy, kremy, mleczka – czyli, kosmetyki. Zayra wytwarza wszystkie te rzeczy na zapleczu swojego sklepiku, a potem sprzedaje je i na tym właśnie zarabia. Od zielarza różni ją to, że wszystko co wytwarza i sprzedaje ma być nie tylko pożyteczne, ale też piękne. Mydła zawinięte są w koronki i tiule, olejki i perfumy mają specjalne flakony z kolorowego szkła. Oczywiście za piękno się płaci, lecz jej klientki są bardzo zadowolone, a wygląd wytwarzanych przez Zayrę kosmetyków przyciąga je do „Białej Dalii” bo tak nazywa się ów sklep.
Czytanie i pisanie [O]
Czytanie aur [O]
Przetrwanie [O]
Pływanie [P]
Nauki humanistyczne [O]
Gimnastyka [P]
Śpiew i Taniec [O]
Prawo [P]
Haft [P]
Matematyka i księgowość [O]
Etykieta [O]
Gotowanie [P]
Jazda konna [O]
Powożenie [P]
Gra na instrumencie: lira [P]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Porządku [U]
Życia [N]

Magiczne przedmioty

Towarzysz

Cynia
Cynia to nieduża, lecz dorosła kotka. Jest szczupła i bardzo zwinna. Ma półdługą sierść. Grzbiet ma czarny, łapki również, wyjątek stanowią białe skarpetki, na każdej łapce różnej długości. Brzuszek i pierś ma białą. Pyszczek od góry czarny, z trójkątną białą łatką zaczynająca się na nosku i schodzącą pod oczami na boki. Nosek różowiutki, jak dzikie róże. Ocz zielone, bystre, wiecznie obserwujące otoczenie. Uszka niezbyt duże, czarne z wierzchu i białe w środku. Jej wibrysy są długie i białe. Jest cichą i spokojną kotką, nie odstępuje swojej pani na krok. Zawsze znajduje się gdzieś w pobliżu. Jest pełna gracji i wewnętrznego spokoju. Może wchodzić do wszystkich pomieszczeń, które należą do Zayry. Nigdy niczego nie strąciła, choć w pracowni alchemicznej jest przecież ku temu mnóstwo okazji. Bardzo zwinna i opanowana. Uwielbia spać ze swoją panią w łóżku, nawet w ciepłe dni. Zawsze wraca do domu na noc, nawet jeśli w ciągu dnia szlaja się po mieście. Nosi na szyi jasnoróżową wstążeczkę, dzięki niej w mieście rozpoznają, że jest kotek Zayry.

Historia

Urodziła się w Rapsodii ze związku elfa i ludzkiej kobiety. Jej ojciec posiadał już jedną, przybraną córkę Visterię, którą przygarnął wiele lat wcześniej. Jego brat wraz żoną zginęli w pożarze, zostawiając po sobie małą elfkę. Dlatego ojciec Zayry, wtedy samotny przyjął do siebie dziewczynkę. Później, po wielu latach poznał mamę Zayry, szybko wzięli ślub i równie szybko na świecie pojawiła się półelfka. Tak więc Zayra żyła w rodzinie mieszanej. Ojciec i siostra byli elfami, mama człowiekiem, a ona półelfem. W jej domu jednak wszyscy byli traktowani równo. Rasa była czymś drugorzędnym, najważniejsza była miłość i więź, która ich łączyła. Choć czasem Zayrze było przykro patrząc na szpiczaste uszka ojca i siostry. Tak czy inaczej w jej domu zawsze było dużo miłości i czułości. Nikt nie wzbraniał się przed okazywaniem uczuć. Dlatego Zayra wyrosła na ciepłą i miłą osóbkę łaknąca towarzystwa. Okazała się być dzieckiem bardzo żywym i inteligentnym, od zawsze właściwie było wiadomo, że dziewczynka da sobie radę w życiu. Wyrosła na niezwykle przedsiębiorczą i mądrą dziewoje.

Ale może wróćmy na chwilę do jej dzieciństwa. Początkowe lata swojego życia spędzała głównie z mamą i siostrą. Visteria, jako, że dużo starsza często zajmowała się młodszą siostrzyczką. W zasadzie stanowiła dla niej drugą mamę. Nigdy nie stroniła od spędzania czasu z małą półelfką. Wychowana przez ojca na tolerancyjną, nigdy nie była przeciw siostrze. Wręcz przeciwnie kochała ją równie mocno co rodzice. Jeśli nie z siostrą, Zayra czas spędzała z mamą i to właśnie mama nauczyła ją fachu. To on była alchemiczką i zielarką, ona nauczyła Zayrę wytwarzać olejki, mydła i inne pachnidełka dla dworskich dam. Zayra w mgnieniu oka złapała "bakcyla" i zaczęła uczyć się fachu. Ojciec Zayry natomiast był tkaczem zaklęć, to on w głównej mierze zarabiał na rodzinę. Zaklinał przedmioty i uzdrawiał chorych. Był już znany w Rapsodii, dlatego Zayra nigdy nie zaznała biedy. Jej matka zajmowała się wytwarzaniem olejków i perfum na małą skalę, lecz Zayra pragnęła czegoś więcej. Kiedy dorosła rodzice nie mieli wątpliwości. Wsparli ją finansowo i dziewczyna otworzyła swój własny sklep. Tak! Jej własny dom i jej sklep!

Miejsce, które dostała od rodziców było cudowne. Budynek zbudowano z jasnego drewna, bo na marmurowy nie było ich stać, ale to nic. Był piękny Na dole znajdował się sklepik gdzie Zayra sprzedawała swoje produkty. W odróżnieniu od innych zielarek Zayra skupiała się praktycznie wyłącznie na pielęgnacji i pięknie. Jej mydła zawijane były w koronkowe tkaniny i przewiązywane kolorowymi wstążeczkami. Olejki i perfumy miały piękne flakony. Sprzedawała oleje do kąpieli i do wcierania. Miała też balsamy, sprzedawane w słoiczkach z kolorowego szkła. W jej sklepiku zawsze stały świeże kwiaty, a rzeźbione półki zdobiły produkty w przepięknej oprawie. Właśnie dlatego jej się udało, dlatego to co wymyśliła odniosło taki sukces. Była jedynym sklepem w okolicy, który postawił wyłącznie na piękno. Rapsodia pełna elfek i czarodziejek, dla których uroda stanowiła bardzo ważny element życia chętnie korzystały z dobrodziejstwo "Czarnego bzu". Bo tak nazywał się sklep Zayry.

Początkowo nie było łatwo, ale dzięki wsparciu rodziców i siostry udało się. Zayra zarabiała sama na siebie i to wcale nie małe pieniądze. Na zapleczu sklepu miała pomieszczenie godne alchemika, a w małym ogródku rosło tyle ziół i kwiatów ile tylko mogło się zmieści. Na górze, ponad sklepem i zapleczem znajdowało się mieszkanie dziewczyny. Pełne było ono doniczek z kwiatami i ziołami. Jej świat był kolorowy wypełniony zapachami i barwami z całego świata. Na małym i dość niskim stryszku, na który wchodziło się po drabinie Zyara trzymała książki, a miała ich całkiem sporo. Wychodziła z założenia, że musi ciągle się dokształcać, ciągle poznawać nowe techniki alchemiczne, że musi się udoskonalać. Tak więc na stryszku, przy małym okienku różowowłosa uczyła się i spędzała czas nad książkami.

Dane gracza: Zayra

Nazwa użytkownika:
Zayra
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Niara, Villemo, Saira, Aruviel, Amertin, Jasmina, Nani, Sava, Siren, Ziva,
Martwe postacie:
Cendri, Enola
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
Wiek:
29
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
So cze 11, 2016 9:46 pm
Ostatnia wizyta:
Wt lip 11, 2017 4:22 pm
Liczba postów:
5 | Znajdź posty użytkownika
(0.01% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
Ostatni post:
[Targ] Pilnując swoich interesów...
Wt lip 11, 2017 2:34 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Rapsodia
(Posty: 5 / 100.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Targ] Pilnując swoich interesów...
(Posty: 5 / 100.00% postów użytkownika)
cron