Profil użytkownika Tiw

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Tiw Bearsar
Rasa: Człowiek
Wiek: 34


Aura

Cienka aura barwy żelaznej, a w niej zataczające się krętymi drogami cynowe pasma. Otoczona delikatną i szafirową poświatą, która nie brzmi żadnym dźwiękiem. Prowizoryczna filigranowość emanacji niknie przy kontakcie dotykowym, bowiem jest ona niebywale twarda, trudna do zdarcia. Gnie się stosunkowo chętnie dzięki czemu może zranić wytwarzającym się ostrym brzegiem. W głównej mierze powierzchnia odpycha chropowatością, jak i szorstkością. Mimo to, łączy, a następnie rozdziela wargi goszcząc na języku parzącą pikanterią pozostawiając po sobie nieznośnie gorzki posmak.


Wygląd

Tiw jest wysokim mocno zbudowanym mężczyzną o posępnym wyrazie twarzy. Mierzy ponad dwa metry, co przy wadze ponad 100kg sprawia, iż ma kolosalny wygląd. Szerokie barki sprawiają, że przypomina tura.Potężne mięśnie pokrywa nieznaczna warstwa tłuszczu, a ciało poznaczone jest bliznami po wielu walkach. Jego oczy mają barwę zieleni. Posiada długie falowane włosy koloru rudego oraz gęstą brodę tego samego koloru. Najczęściej można go zobaczyć ubranego w czarne skórzane spodnie, białą bawełnianą koszule a na niej znoszoną kolczugę. Na szyi ma zawiązany zielony płaszcz podróżniczy. Przy lewym boku spoczywa jego zaufany topór a na plecach ma zawieszoną okrągłą drewnianą tarczę.


Charakter

Dla Tiwa nie ma nic lepszego od walki oraz dobrego jadła z piwem. Przyjaźnie nastawiony do ludzi, lubi słuchać ich opowieści samemu opowiadać własne. Jest także porywczy więc trzeba uważać w jego obecności na swoje słowa ponieważ bardzo szybko może zmienić się z przyjaciela w morderczą bestię. Strach i lęk są dla niego tylko słowami. Mimo swego charakteru wie czym jest honor i jest on dla niego czymś ważnym w życiu. Wierny wobec przyjaciół zawsze jest w stanie oddać za nich swoje życie.

Atrybuty

Krzepa:Silny, Raczej wytrwały, Odporny,
Zwinność:Zręczny, Powolny, Dokładny,
Percepcja:Dobry wzrok, Czuły słuch, Kiepski węch, Wyostrzony smak, Nieznaczny zm.mag.,
Umysł:Silna wola,
Prezencja:Brzydki, Nieokrzesany, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Szał bitewny [D]Podczas walki znacznie przyspiesza reakcje i siłę postaci ale sprawia że ma trudność z rozpoznaniem wroga od przyjaciela.
Odporność psychiczna [D]Nie zna pojęć jak strach, przerażenie, panika.

Umiejętności

Pływanie [O]
Wspinaczka [O]
Kowalstwo [O]
Płatnerstwo [O]
Władanie Bronią [M] Topór
Uniki [O]

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Czerwony Kapturek [ZAC][loteria] Ma niezbyt przyjemną właściwość przyciągania wszystkich obecnych w okolicy wilków w nocy. Natomiast w dzień zachęca obce osoby w otoczeniu właściciela do obdarowywania go ciastem.

Towarzysz


Historia

Tiw Bearsar jest pierworodnym synem Flokira i Sigi Bearsar. Mieszkali w małej wiosce niedaleko od "Ostatniego Bastionu" Jego ojciec był kowalem a matka zajmowała się domostwem. Kilka lat po narodzinach Tiwa na świat przyszła jego siostra Friga. Przez pierwsze lata swojego życia pozostawał pod opieką swojej matki. Gdy skończył wiek ośmiu lat przyszedł czas by jego ojciec nauczył go sztuki kowalskiej oraz walki. Pierwsze dwa lata pomagał swojemu ojcu w kuźni głownie przenosząc rzeczy z jednego miejsca na drugie aby powoli zwiększała się siła jego mięśni. Dopiero kiedy upłynął ten czas ojciec uznał za stosowne rozpocząć prawdziwe nauczanie. Ojciec dał mu wybór broni którą będzie się posługiwał. Tiw od razu wybrał topór oraz tarczę. Przez wiele lat trenował, by móc zostać wojownikiem. W 16 urodziny ojciec podarował mu kawałek metalu z meteorytu który znalazł w dniu narodzin Tiwa. Długo później wspólnie pracowali nad jego obróbką. Nie było to łatwe ponieważ nie zachowywał się on jak stal bądź żelazo. Ostatecznie udało im się przeistoczyć tą niekształtną bryłę metalu w piękny topór. Był on niesamowicie lekki a za razem twardy i ostry. Przez następne kilka lat życie Tiwa toczyło się spokojnie. Doskonalił swoje umiejętności w posługiwaniu się toporem i tarczą oraz młotem i kowadłem. Lecz w dniu jego dwudziestych urodzin wszystko się zmieniło. Ten dzień rozpoczął się jak każdy inny. Po zjedzonym śniadaniu wraz ze swoim ojcem pracowali w kuźni gdy nagle usłyszeli krzyk kobiety z wioski. Tiw szybko pochwycił swój topór i tarcze i pobiegł w stronę skąd dochodził krzyk. Pierwsze co zobaczył to płonącą chatę a przy niej jeźdźców przy ciele martwej kobiety. Gdy jeźdźcy go zobaczyli jeden z nich pojechał w jego stronę z mieczem. Celował prosto w tętnice szyjną Tiwa lecz jego cios został zablokowany przez tarcze a topór Tiwa znalazł się w jego głowie. Nagle poczuł że został uderzony w tył głowy i stracił przytomność. Po pewnym czasie obudził niesamowitym bólem głowy. Kiedy rozejrzał się i zobaczył co było dookoła niego nie mógł uwierzyć własnym oczom. Cała jego wioska była spalona. Bez namysłu pobiegł w stronę swojego domu. Jedyne co tam zastał to spaloną ruinę a w niej trzy ciała. Nagle usłyszał za sobą czyiś głos. "Popatrzcie tam jeszcze stoi" Gdy się obrócił zobaczył grupkę ludzi ubranych w skórzane zbroje przy swoich koniach. Tiw wydał z siebie przerażający okrzyk i pobiegł w ich stronę. Jedyne co pamięta z tej walki to swój gniew i żądze krwi. Po tej walce zabrał z ruin swojego domu jedną z kolczug które były w warsztacie jego ojca. Zaopatrzył się także w zielony płaszcz podróżny i skórzaną torbę jednego z bandytów i wyruszył w świat szukając przygód.

Dane gracza: Tiw

Nazwa użytkownika:
Tiw
Ranga:
Błądzący po drugiej stronie
Martwe postacie:
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
Lokalizacja:
Katowice
Wiek:
21
Zainteresowania:
Star Wars, Mitologia nordycka, Seriale, Filmy, Gry komputerowe
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
GG:
53815462
Grupy:
Dołączył(a):
Pt sty 01, 2016 2:45 pm
Ostatnia wizyta:
N kwi 30, 2017 7:26 pm
Liczba postów:
54 | Znajdź posty użytkownika
(0.07% wszystkich postów / 0.05 posty dziennie)
Ostatni post:
[Wioska na klifie] Łupy i skarby...
Cz kwi 20, 2017 8:16 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Rzeka Motyli
(Posty: 18 / 33.33% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Rzeka Motyli] To będzie dobry dzień!
(Posty: 18 / 33.33% postów użytkownika)
cron