Profil użytkownika Jasmina

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Jasmina Ridianna de Alcacora
Rasa: Smok
Wiek: 742 lata


Aura

Emanacja zachwyca tym, jak bardzo jest silna. Posiada kilka, wyraźnych barw. U podstawy widać kobaltowe pasmo, idąc wyżej przechodzi w barachitowe, a następnie zmienia się w żelazną, ozdabiając szczyt. Szmaragdowe światło otula całość niczym koc. Słychać głośne trzaski płomieni, niespodziewanie pojawiają się iskry, sprawiające wrażenie jakby tańczyły, robi się coraz cieplej. Po chwili można też wychwycić liczne głosy i śmiech dzieci. Wywołuje to szybszy puls. Po dłuższej chwili wszystko zanika, pozostaje jedynie to ciche brzęczenie, które ledwo co stanie się silniejsze, to po chwili słabnie. Niesie ze sobą mieszaninę zapachów. Ciężko jakikolwiek z nich odróżnić, dodatkowo okropnie męczy on zmysły. Powłoka można scharakteryzować jako bardzo twardą wręcz nie do złamania. Ochoczo prezentuje swą elastyczność oraz ostre krańce przyozdobione aksamitnym puchem. W smaku lepi się nieznośnie i skleja wargi.


Wygląd

WYGLĄD: Smoczyca
Jasmina jest smoczycą o nieprzeciętnej urodzie. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest ona niezwykle atrakcyjna tak w elfiej postaci, jak w smoczej. A może zwłaszcza w smoczej. Oczywiście jej piękno w naturalnej postaci najbardziej doceniane jest przez jej pobratymców. A zwłaszcza pobratymców płci przeciwnej. Jako smoczyca ma niespotykaną urodę. Jej łuska nie jest ściśle biała, raczej perłowa, mieni się w słońcu, jak najdroższe klejnoty. Gdzieniegdzie na jej ciele można też dostrzec prześwity o lśniącej, złotej barwie. Promienie słońca, odbijające się od jej łusek, sprawiają, że wygląda, jakby sama była światłem. Przez to w jej rodzinnych stronach, na ród, z którego pochodzi, mówiono smoki światła. Mimo tego, że jest gadem, można swobodnie powiedzieć, że jej ciało jest niesłychanie smukłe i kobiece. Ma długą, perłową szyję, zakończoną proporcjonalnym łbem, a pysk jej jest lekko szpiczasty, o wąskim zakończeniu. Jej oczy są wąskie i wydają się mieć bardzo wyraźny, srebrny kolor, lecz jeśli się przyjrzeć, można dostrzec w jej tęczówce, mieniące się refleksy błękitu. Z głowy i szyi smoczycy wyrastają długie wypustki, które przywodzą na myśl ogromną koronę, lub grzywę. Najdłuższe wyrastają z tyłu głowy, część jest prosta, a część zawija się fantazyjnie do środka. Na szyi wypustki są cieńsze i krótsze, wszystkie lekko zakręcone. Całość wygląda, jakby była zbudowana z wielkich perlistych kryształów. Na grzbiecie wyrastają podobne, strzeliste, ostre kryształy, które jednak sięgają zaledwie do końca pleców smoczycy. Zaś ogon jej jest gładki, pokryty jedynie bardzo twardą łuską. Jasmina jest czteroskrzydła, co od zawsze było cechą jej rodu. Na każdym ze skrzydeł, w miejscu załamania wyrasta bardzo ostry sierpowaty kształt, który z łatwością może przebić każdy, niemagiczny pancerz. Łapy Jasminy są bardzo umięśnione i mają wielką siłę, a na ich końcach wyrastają ostre, twarde pazury. Oczywiście, jak zdecydowana większość smoków, potrafi ziać ogniem.

WYGLĄD: Elfka
Niewysoka, około 168 cm wzrostu, szczuplutka, o pięknej, gładkiej twarzy. Ma długie, złote włosy. Jej nogi są proporcjonalne i smukłe. Ma wąskie biodra i jeszcze węższą talię. Jej piersi nie są ani za duże, ani za małe. Ot średniej wielkości. Ma za to bardzo charakterystyczne dłonie, o długich palcach i stosunkowo długich, szpiczastych paznokciach, które mocno kontrastują z delikatnym wyglądem elfki. Jej oczy są podobne do tych w postaci smoka, choć odcień błękitu jest tu dużo bardziej wyraźny. Ma długie, lecz jasne rzęsy i bardzo jasne brwi. Jej uszy rzecz jasna mają szpiczasty kształt. Usta zaś są pełne, niezbyt duże, ale soczyste, w mocnym, świeżym, malinowych kolorze. Cera jasna, a rumieńce delikatne. Nosi się z gracją. Kocha zwiewne stroje, w pastelowych kolorach. Lubi delikatny róż, błękit, fiolet, perłową biel. Kocha koronki, tiule i szyfony. Jej buty zawsze wykonane są z mięciutkiej, jasnej skóry, ze zdobieniami i haftami. Włosy ozdabia biżuterią, kwiatami, piórami i koronkami. Lubuje się w ozdobach, diademach, koliach, pierścieniach, bransoletach na nogi i ręce. W tej kwestii jest stereotypowym smokiem, kocha wszystko, co błyszczy, lśni i dodaje blasku.

WYGLĄD: Czarodziejka
Tak naprawdę, to tylko dla uproszczenia smoczyca nazywa tą formę w ten sposób. Jest w niej wysoka jak na kobietę, ma jakieś 183 cm wzrostu. Jest szczupła, ale jej ciało jest niezwykle kształtne. Ramiona dość wąskie, piersi jędrne i dość duże. Wąska, lecz proporcjonalna talia. Ładne, krągłe biodra. A nogi niesamowicie długie, umięśnione, o pięknych łydkach i kształtnych udach. Dłonie tak jak w postaci elfki o niezwykle długich, smukłych palcach, z nieco zbyt długimi paznokciami w kolorze ciemnego fioletu, który jest ich naturalną barwą. Twarz lekko okrągła. Uszy zaokrąglone jak u człowieka, proporcjonalnie niewielkie i mocno przyległe do głowy. Nos smukły na grzbiecie i ładnie zaokrąglony na czubku. Brwi ma wąskie, w ciemnym kolorze, prawie czarne, z refleksami mocnego śliwkowego odcienia. Oczy zaś są wyjątkowo hipnotyzujące. W mocnym, złotym, świetlistym kolorze. O dużych tęczówkach i idealnie okrągłych źrenicach. Ma długie, czarno-fioletowe rzęsy, okalające całe oko. Najbardziej charakterystyczne są jednak włosy. Długie sięgające połowy pleców, w kolorze mocnego fioletu pasującego do odcieni na paznokciach. Nosi grzywkę na prawą stronę, niezbyt długą, nie lubi bowiem kiedy włosy opadają jej na oczy. Całą resztę ciemno purpurowych pukli zbiera na lewę ramie i zaplata w warkocz, który swym wyglądem przypomina kłosy zbóż. Na dole spięty jest złotą spinką.

W tej formie oczywiście również uwielbia ozdoby. Nosi dużo złota. Warkocz u nasady ozdobiony jest spinką, która swoim wyglądem przypomina gałązkę bez liści. Jest wyjątkowo precyzyjnie wykonany, gałązki są bardzo drobne, przez co ładnie wplatają się we włosy. Podobną spinkę Jasmina nosi na prawej stronie głowy, jest ona jednak większa, a ozdabiają ją dwa cytryny, jeden większy drugi dużo mniejszy. Na uszach nosi, dość skromne jak na nią, kolczyki. Wiszące, z jednym dużym cytrynem i malutką łezką ze złota, wiszącą poniżej. Kolory kamieni zgrywają się z kolorem jej oczu, które przybierają czasem mniej złocisty, a bardziej żółty odcień.

Nosi się dość wyzywająco. Lubi stroje z dużymi dekoltami, bez pleców. Jej bluzki są kuse i zakrywają tylko te miejsca, które muszą według jej standardów być zakryte. A zaliczają się do nich piersi i brzuch. Brzuch zawsze ma zakryty. Zasada jest prosta – to najwrażliwsza cześć jej ciała. Klatkę piersiową chronią przynajmniej żebra, brzuch – nie. Zazwyczaj pod materiałem na brzuchu kryje się wstawka wszyta w podszewkę, jest to co na kształt lekkiej, splecionej z bardzo drobnych oczek kolczugi, na którą nałożone są zaklęcia. Poza tym prawie zawsze w tej postaci nosi niezwykle obcisłe spodnie, w czarnym kolorze. Zazwyczaj mają one wysoki stan wykonany z grubszej skóry, która również ma za zadanie chronić brzuch i lędźwie kobiety. Spodnie są długie i sięgają aż do pięt. Stopy chowa w czarnych, wysokich, skórzanych kozakach, wiązanych aż do samej gry farbowanymi, fioletowymi rzemieniami. Jej bluzki, gorsety, czy inne fatałaszki zakrywającą górną część w tej postaci mają raczej kolory ciemne, mocny turkus, fiolet, granat i tym podobne. Wyjątek stanowi kolor złoty, który uwielbia w każdej postaci.

WYGLĄD: Przedmioty magiczne.

- Barachitowa kolczuga – noszona na brzuchu. Właściwie trudno nazwać to kolczugą, jest to raczej kawałek kolczugi. Kształtem dopasowana do brzucha dziewczyny, wypleciona z bardzo drobnych oczek. Jasmina wszywa ją w swoje stroje, tak by zupełnie nie było jej widać. Metal, z którego jest wykonana, jest ciemny z lekko zielonym odcieniem.

- Złota Bransoleta (udo/ogon) – dość szeroka bransoleta, noszona przez bohaterkę na udzie (raz prawym, raz lewym). Oplata nogę, jest wykonana z mocnego stopu złota. Wyglądem przypomina ozdoby, które Jasmina nosi we włosach. Cieniutkie metalowe paski tworzą kształt przypominający poplątane ze sobą gałązki wierzby. W postaci smoka bransoleta przybiera formę szerokiej ozdoby, która ciasno oplata końcówkę ogona smoczycy.

- Złota Bransoleta (nadgarstek) – bransoleta z wyglądu prawie identyczna jak ta noszona na udzie. Jest rzecz jasna mniejsza i ładnie dopasowana do nadgarstka smoczycy w humanoidalnej i smoczej postaci. W tej pierwszej formie bransoletka dopasowuje się do prawej, przedniej łapy Jasminy.

- Misumena vatia – to nazwa pająka, o żółtym ubarwieniu. W przyrodzie pająk ten nie atakuje ludzi, jest jednak morderczy dla swoich ofiar w świecie owadów. Jasmina nosi pierścionek w kształcie tego właśnie pająka. Zrobiony jest on ze złota, ma złote odnóża, a główkę i odwłok stanowią, dwa żółte cytryny. Jasmina nosi go na środkowym palcu lewej ręki, tak samo w postaci homanoidalnej, jak i smoczej.


Charakter

Chaotyczny dobry, to chyba najlepsze słowa, jakimi można opisać jej charakter. Wszystko zależy od dnia, godziny, pogody, wydarzeń. Jest jednak kilka stałych, jak choćby to, że nie potrafi przejść obojętnie obok jawnej bezprawności. Nie omieszka pomóc napadniętej osobie, opatrzyć ran, a nawet podzielić się jedzeniem. Z drugiej strony nie czuje oporu przed zabiciem jakiegoś oprycha w ciemnej uliczce, który właśnie próbował zgwałcić dziewczynę. Uważa, że są istoty, które na życie zasługują i takie, które nie są warte, by żyć. Mierzy ludzi własną miarą. Kieruje się swoją własną moralnością i kodeksem własnych prawa. Choć zdarzyło jej się zabić w swoim życiu wielu ludzi, nie czuje się morderczynią i śpi spokojnie. Uważa bowiem, że uczyniła też wiele dobrego dla świata, choć wcale nie musiała.

Lubi błyskotki, kocha biżuterię, bogato zdobiony oręż, wszelkiego rodzaju kamienie i metale szlachetne, lubi błysk kryształu, kolorowe szkiełka, lusterka. Wszystko co odbija światło, mieni się, jest świetliste. Uwielbia się stroić, przyozdabia biżuterią kostki, uda, nadgarstki, przedramiona, szyje, uszy, włosy, a nawet talię przepasając ją złotymi łańcuszkami. Nie chodzi o to by pochwalić się bogactwem, ona po prostu kocha mieć na sobie błyskotki. Przyklepuje tym stereotyp, że smoki kochają złoto i nie wstydzi się tego.

Poza lubowaniem się w biżuterii, jej drugą słabością jest latanie. Kocha latać, nie wyobraża sobie życia bez możliwości latania. Uwielbia czuć pęd powietrza, zimny wiatr pod skrzydłami, prądy powietrzne pozwalające jej szybować. Przestworza są jej drugim domem.

Atrybuty

Krzepa:Stalowe mięśnie, Niezłomny, Nie do zdarcia,
Zwinność:Bardzo szybki,
Percepcja:Dobry wzrok, Czuły nos, Wyczulony na magię,
Umysł:Bystry, Błyskotliwy, Silna wola,
Prezencja:Piękny, Charyzmatyczny,

Cechy specjalne

Zmiennokształtność [D]Nie, nie chodzi o to, że Jasmina potrafi zmieniać się w zwierzęta, lecz o to, że potrafi przybrać różne postacie człowieka lub elfa. Nie tylko może zmieniać postać, ale też zmieniać jej elementy, jak kolor włosów, rysy twarzy, wzrost, może wyglądać bardziej drapieżnie, lub bardziej łagodnie. Nie może jednak przemienić się np. w mężczyznę. W jakiejkolwiek postaci się znajduje, zawsze będzie płci żeńskiej.
Latanie [D]Jasmina jest smoczycą i jak każdy smok posiada skrzydła, dzięki którym może latać. Jako jeden nielicznych gatunków smoków Jasmi posiada nie jedną, a dwie pary skrzydeł.
Smoczy Ogień [D]Jasmi, rzecz jasna w smoczej postaci, potrafi ziać ogniem. Jest to związane również z tym, że jej ciało jest na ogień odporne, jej łuska się nie pali, czuje ciepło, ale nie da się jej oparzyć. Cecha ta (odporność na ogień), jest aktywna także w innych postaciach. Nawet gdyby wpadła w ognisko w postaci elfa, czy człowieka nie dozna poparzeń. Nie pali się jej skóra, ale i włosy pozostają nienaruszone.
Mowa Umysłu [D]Telepatia i czytanie w myślach. Jasmi potrafi przekazywać swoje myśli innym osobą, a także odczytywać ich myśli. Może zarówno przekazywać obrazy do umysłów innych, jak i używać swojego głosu, który przy używaniu tej cechy rozbrzmiewa w umyśle danej osoby.
Stalowy żołądek [D]Jasmi nie zdarzają się problemy z trawieniem, nie wie co to zatrucie pokarmowe. Jej smoczy żołądek jest w stanie strawić praktycznie wszystko. Wliczając w to skały, a nawet kawałki metalu. Rzecz jasna nie połknie całego miecza i nie strawi go niczym wykałaczki, ale spokojnie strawi kawałek odgryzionej w alce zbroi. Poza tym nie reaguje na część trucizn. Głównie dlatego, że jej enzymy trawienne są bardzo silne. Istnieją jednak w tym świecie trucizny przeznaczone specjalnie dla smoków i takim specyfikom żołądek Jasmi podda się natychmiast.

Umiejętności

Pisanie i czytanie [M]
Historia [W]
Fizyka [W]
Matematyka [W]
Wiedza o światach [O]
Wiedza o rasach [O]
Polowanie [W] Zarówno w postaciach ludzkich, jak i w postaci smoczej.
Łuk [M] Jasmi zdecydowanie woli bronie dystansowe, kiedy znajduje się w postaci ludzkiej. Nie przepada za walką w zwarciu. Od zawsze więc szkoliła się raczej w broniach dystansowych takich jak łuk.
Sztylety [W] Smoczyca, w postaci humanoidalnej świetnie rzuca sztyletami i nożami, w zwarciu jednak radzi sobie z tą bronią dosyć słabo.
Pułapki [W] Bywało, że musiała radzić sobie sama w lesie i to niestety w postaci człowieka, czy elfa, mistrzyni nauczyła ją wtedy jak rozstawiać pułapki na zwierzęta, ale też jak takie pułapki demontować i rozbrajać.
Jeździectwo [O] Potrafi jeździć konno w postaci humanoidalnej.
Czytanie aur [M]
Zielarstwo [M]
Botanika [W]
Anatomia [W]
Medycyna [W]
Opatrywanie ran [M]
Alchemia [P] Tylko eliksiry medyczne.
Taniec [O]
Śpiew [W]
Etykieta [W]
Skrzypce [M]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Życia [M]
Struktury [A]
Ognia [M]

Magiczne przedmioty

Barachitowa kolczuga [ZAK]Noszona na brzuchu. Właściwie trudno nazwać to kolczugą, jest to raczej kawałek kolczugi. Kształtem dopasowana do brzucha dziewczyny, wypleciona z bardzo drobnych oczek. Jasmina wszywa ją w swoje stroje, tak by zupełnie nie było jej widać. Metal, z którego jest wykonana, jest ciemny z lekko zielonym odcieniem. Jasmi nałożyła na kolczugę kilka zaklęć ochronnych, tak by metal był trwalszy.
Złota Bransoleta (udo/ogon) [ZAK]Dość szeroka bransoleta, noszona przez bohaterkę na udzie (raz prawym, raz lewym). Oplata nogę, jest wykonana z mocnego stopu złota. Wyglądem przypomina ozdoby, które Jasmina nosi we włosach. Cieniutkie metalowe paski tworzą kształt przypominający poplątane ze sobą gałązki wierzby. W postaci smoka bransoleta przybiera formę szerokiej ozdoby, która ciasno oplata końcówkę ogona smoczycy. Bransolet jest swego rodzaju magazynem, przy przemianie wszelkie przedmioty i ubrania, jakie Jasmi ma przy sobie zamieniają się w energię magiczną i zostają ukryte w bransolecie.
Misumena vatia [ART]To nazwa pająka, o żółtym ubarwieniu. W przyrodzie pająk ten nie atakuje ludzi, jest jednak morderczy dla swoich ofiar w świecie owadów. Jasmina nosi pierścionek w kształcie tego właśnie pająka. Zrobiony jest on ze złota, ma złote odnóża, a główkę i odwłok stanowią, dwa żółte cytryny. Jasmina nosi go na środkowym palcu lewej ręki, tak samo w postaci homanoidalnej, jak i smoczej. Pierścień ma dwie funkcje, dzięki niemu Jasmi może przywoływać złoto ze swojego leża, do miejsca gdzie przebywa. Innymi słowy, jeśli zajdzie taka potrzeba i brakuje jej ruenów, pierścień może przywołać do miejsca pobytu Jasmi dowolną ilość monet. Nie biorą się jednak one z niczego. Uszczuplają zapasy, jakie Jasmi ma zgromadzone w swojej jaskini.

Towarzysz


Historia

Smoki Światła — tak mówiono na jej ród. A wykluła się daleko, daleko poza granicami Środkowej Alaranii. Daleko za Wielką Pustynią Słońca, jak nazywano bezkresny, upalny i suchy teren oddzielający ich dolinę od reszty świata. Tereny te zamieszkiwały tylko smoki i pustynne elfy. Dalej na południe można było spotkać inne rasy, lecz ich krainę od krain zmiennokształtnych i innych ras oddzielała wielka puszcza, która chroniła dolinę smoków przed niebezpieczeństwami. Była trzecim dzieckiem swoich rodziców. Dwieście lat wcześniej wykluła się jej siostra Ayden, a przed nią brat Gabriel. Jednak oboje zdążyli już opuścić leże. Żądni przygód i ciekawi świata, zostawili rodziców i udali się szukać własnych dróg. Z Jasmi było inaczej. Nigdy nie przejawiała nadmiernej ciekawości świata. Była piękna, inteligentna, wszystko, czego potrzebowała, miała w zasięgu gadziej łapy. Jej rodzice byli już starymi smokami, a Jasmi miała być ich ostatnim lęgiem, dlatego robili wszystko, by nie wyfrunęła z przysłowiowego gniazda.

Białołuska była przeciwieństwem swojego rodzeństwa. Nie rozmyślała szczególnie o innych częściach świata. Żyła sobie beztrosko i leniwie w dolinie smoków i nie ciągnęło jej ani do przygód, ani do nauki. Jednak nad tym ostatnim ubolewali jej rodzice. Była smokiem, pradawnym stworem, który miał odznaczać się wielkością i mądrością. Nie mogli pozwolić na to, by ich córka, potomkini tak znakomitego rodu nie miała wykształcenia. Zmuszali więc ją do nauki. Przypisano też Jasmi Mistrzynię, młodą, lecz bardzo bystrą i mądrą smoczycę, która miała czuwać nad jej wykształceniem. Anna, bo tak miała na imię mistrzyni, początkowo nie dawała sobie rady z charakterem Jasminy, lecz z czasem znalazła na nią sposób. Nauczyła się prowokować młodą smoczycę do myślenia, do zadawania pytań. Wykształciła w niej swego rodzaju ciekawość. Podsycała w niej chęć poznawania tych dziedzin, na które akurat smoczyca miała ochotę i wplatała w nie inne nauki. To był doskonały sposób na Jasminę. Z roku na rok smoczyca była więc silniejsza i mądrzejsza. Przestała być beztroska i leniwa, a zaczęła interesować się światem. Zdołała się nawet zaprzyjaźnić ze swoją mistrzynią.

Życie Jasmi w smoczej dolinie nie było nudne. Nauki Anny były tylko częścią życia samicy. Oprócz tego odbywała też podróże z matką na południe krainy, a z ojcem wyruszała na wyprawy w stronę pustyni — na północ. Tam poznawała inne rasy, ojciec opowiadał jej o świecie, o innych prasmoczych łuskach, o tym, co położone dalej na północ. Wszyscy opowiadali jej o przyszłości, nikt jednak nie chciał mówić o przeszłości. A ona nie pytała. Jej rodzice mieli leże wypełnione złotem i klejnotami, ona żyła niczym księżniczka, z ludzkich opowieści, co więc obchodziła ją przeszłość?

Lata mijały, a szkolenia Jasmi było coraz łatwiejsze, jej ciekawość rosła i chciała wiedzieć coraz więcej. Zaczęła odbywać samotne wyprawy w głąb puszczy. Tam poznała wiele istnień, wdała się też w pierwszy romans ze smokołakiem. Choć w jej krainie uważali takich zmiennokształtnych za gorszą formę życia. To jednak nie powstrzymało Jaminy przed kolejnymi miłostkami. Na takich znajomościach i kolejnych naukach minęły setki lat. Kiedy jednak Jasmi ukończyła piąte stulecie, postanowiła wyruszyć dalej, za Wielką Pustynię Słońca, chciała zobaczyć, co jest za nią, przekonać się, czy księgi i poematy mówią prawdę. Chciała poznać to, co do tej pory było poza jej zasięgiem. Wtedy to otrzymała od matki pierścień w kształcie pająka, a od ojca specjalną kolczugę.

Wyruszyła na północ, poznała wiele krain, aż w końcu znalazła się w Alaranii. Jako, że mieszkańcy tej krainy najczęściej byli humanoidami, smoczyca wybrała sobie dogodną dla niej formę podobną do ludzkiej i w niej postanowiła przebywać. Miała wiele szczęścia, bo kilka lat po jej przybyciu, zupełnie przez przypadek napotkała na swojej drodze Ayden. Siostra Jasmi okazała się przebojowa i charakterna. Pasowały do siebie, postanowiły więc zostać ze sobą przez jakiś czas. Jako, że Ayden przebywała w Alaranii już ponad dwa stulecia, miała tu swój dwór, służbę i wszelkie wygody, które mogła mieć, oczywiście dla swej ludzkiej formy. Jasmi spędziła kilkanaście lat z siostrą, potem jednak postanowiła znów ruszyć w świat.

Dane gracza: Jasmina

Nazwa użytkownika:
Jasmina
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Inne Postacie:
Niara, Villemo, Aruviel, Amertin, Saira, Nani, Sava, Siren, Ziva, Zayra, Aurelia, Nivalia,
Martwe postacie:
Cendri, Enola, Amertin
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
So paź 17, 2015 9:41 pm
Ostatnia wizyta:
Pn mar 12, 2018 10:21 pm
Liczba postów:
8 | Znajdź posty użytkownika
(0.01% wszystkich postów / 0.01 posty dziennie)
Ostatni post:
[Miasto] Smocza więź.
Pn mar 12, 2018 10:11 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Rapsodia
(Posty: 7 / 87.50% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Miasto] Smocza więź.
(Posty: 7 / 87.50% postów użytkownika)
cron