Profil użytkownika Jonatan

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Jonatan Lucas Grimm
Rasa: Wilkołak
Wiek: 29 lat


Aura

Ta aura posiada siłę, którą ciężko nazwać dużą, najlepiej uznać ją za nieco słabszą niż średnią. Została pokryta odcieniem żelaza z licznymi wgnieceniami. Wśród nich występują cynowe plamy z odrobiną miedzianego pyłku. Blask otaczający aurę przyjmuje obecnie barwę szafiru, wciąż jednak zdarzają się przebłyski dawnego szmaragdowego światła. Nie słychać żadnych dźwięków. Niesie wraz z sobą woń mokrej ziemi i wilczej sierści. Powłoka charakteryzuje się swą niebywałą twardością, nie sposób jej zarysować, a o złamaniu nie ma nawet mowy. Ugina się i wygina na wszystkie strony, wywołując przerażenie przy ukazywaniu swych ostrych krańców. Lepi się nieznośnie, sklejając usta, których rozklejenie nie jest wcale takie łatwe. Pozostawia po sobie trwały ślad.


Wygląd

Jonatan jest wysokim mężczyzną, o szerokich barkach i potężnych ramionach, przy jednocześnie zachowanych wąskich biodrach i umięśnionych nogach. Niegdyś brązowe oczy, czasem widoczne spod lekko pomarańczowej łuny, nadają całej twarzy niebezpieczny wyraz. Zazwyczaj nosi kilkudniowy zarost, przystrzyżony na ile się da brzytwą, a włosy, koloru ciemnego kasztanu przetykanego blondem, utrzymuje w półdługiej fryzurze.
Jego ubiór stanowią zazwyczaj ciemne, często czarne, rzeczy, na które składają się wąskie spodnie, buty do kolan, koszule, kamizele i wiązane kurtki skórzane, które chronią przed zimnem i obrażeniami. Często jednak ubrania te kończą porwane, gdy zmuszony jest do przemiany w wilkołaka. Pierwsza forma nie jest jeszcze taka tragiczna, jednak podczas drugiej, przy prawie dwukrotnym przyroście masy ciała, większość rzeczy jest już nie do odratowania.


Charakter

Mimo ewidentnie dzikiej natury, jest osobą bardzo spokojną, zaradną i rozważną. Ciężko jest go zdenerwować, ale to może i dobrze, gdyż zbyt gwałtowne emocje mogą spowodować pewne konsekwencje, nie zawsze kontrolowane. Nie uznaje większości panujących zasad, chodź nie wypowiada im otwartego sprzeciwu. Stara się trzymać raczej z boku, jednak nie będzie patrzył bezczynnie na niezasłużoną krzywdę.
Mimo utrzymywania maski twardziela, jest w zasadzie bardzo uczuciową osobą. Lubi się przywiązywać, potrafi docenić przyjaźń, a gdy przysięgnie, danego słowa nigdy nie złamie.

Atrybuty

Krzepa:Silny, Niezłomny, Odporny,
Zwinność:Zręczny,
Percepcja:Wyostrzony wzrok, Dobry słuch, Czuły nos,
Umysł:Silna wola,
Prezencja:

Cechy specjalne

Lykantropia [K]Klątwa po ugryzieniu, mająca trzy stopnie. Pierwszy cechują błyskające mocno oczy, sierść pokrywająca częśc twarzy i ramiona. Drugi, to przemiana w właściwego wilkołaka, gybrydę człowieka i wilka. Trzeci stopień to postać olbrzymiego, sięgającego osiem stóp czarnego wilka. Stopnie przemiany zależą od stanu psychicznego i wściekłości Jonatana.
Analgezja [Z]Choroba, przez którą ma bardzo wysoką tolerancję na ból. Jest przydatna w walce, jednak Jon traci możliwość ocenienia swoich obrażeń.
Gęste kości [Z]Czy to w wyniku genetycznych predyspocyzji czy efekcie klątwy, jego kości stały się o wiele mocniejsze, będąc bardzo ciężkie do złamania. W skrócie, uczyniły Jonatana bardzo trudnego do pokonania
Podatność na srebro [S]Jako wilkołak, skuteczną bronią przeciwko niemu jest srebro. Pół biedy gdy go dotknie, jednak wbicie w ciało może przynieść niemiłe konsekwencje.
Widzenie w ciemnościach [Z]Wilcze oczy bardzo szybko przyzwyczajają się do mroku.

Umiejętności

Jeździectwo [P]
Pływanie [P]
Polowanie [W]
Przetrwanie [P]
Skradanie się [W]
Tropienie [W]
Wspinaczka [P]
Bestiologia [O]
Etykieta [O]
Medycyna [P]
Władanie kuszą [O]
Władanie bronią niekonwencjonalną [W] Stołki, butelki lub inne ruchomości w jego rękach potrafią stać się niezwykle niszczycielską siłą.
Uniki [O]
Walka wręcz [W] Zna style agresywnej walki, dopracowywane przez jego przodków latami. Można by powiedzieć, że stoi za nim kilkanaście pokoleń wojowników. Umiejętność ta daje miażdżącą przewagę w starciach jeden na jeden, jak i walkach grupowych. Z założenia techniki te mają zabijać, jednak drobne modyfikacje kończą ich efekt na wyłączeniu z walki, czasem na bardzo długo.
Taniec [P]
Gimnastyka [P]

Magia

Nie potrafi używać magii.

Magiczne przedmioty

Towarzysz


Historia

Urodził się w rodzinie z bardzo długą tradycja i historią, a mianowicie w rodzie zagorzałych łowców potworów. Od wieków jego przodkowie zażarcie tępili wszelkie kreatury, nie zważając na to, czy były wrogie czy nie. Mimo dość okrutnego podejścia, zapiski ich doświadczeń były skarbem nie do ocenienia, gdyż dawały wiedzę o przeróżnych bytach, o czym Jonatan szybko się przekonał, gdy zaczął ginąć w rodzinnej bibliotece na całe dnie. Od małego trenowano go najpierw w obronie, później w ataku przed i na potwory. Nauczono go nie robić wyjątków, gdyż każde monstrum jest niebezpieczne, i trzeba je zgładzić, by istoty ludzkie mogły czuć się bezpiecznie. Rodzina Grimm była strażnikami ludzkości.
Gdy dorósł, stał się dość znany za swoją skuteczność na polowaniach. Żyjąc wartościami wyniesionymi z domu, nie zauważył, jak szybko stał się bezwzględnym mordercą. Wrodzona analgezja i fizyczne predyspozycje czyniły z niego niesamowicie niebezpiecznego przeciwnika, i wszyscy o tym dobrze wiedzieli. Jednak, jak to bywa w takich opowieściach, trafił na równego sobie przeciwnika.
Wielki Zły Wilk, jak o nim mówiono, już od dawna terroryzował okoliczne lasy. i wioski. Wysłany tam Jonatan, stanąwszy w blasku księżyca naprzeciwko wilka, pierwszy raz w życiu odczuwał trwogę. Ogromny, przewyższający go o kilka stóp potwór budził prawdziwy respekt. Najgorsze było jednak to, że był w pełni inteligentny i zdolny do rozmowy. Starał się przekonać Grimma, że nie wszystkie potwory są takie, jak opisują to jego przodkowie. Że nie wszyscy zasługują na śmierć. Jonatan oczywiście nie posłuchał i stanął z nim do walki.
Z samego rana obudził się na polanie przy ciele - co go zdumiało - całkowicie normalnego człowieka. Martwego. Nim zdążył się zorientować, wściekły tłum wieśniaków rzucił się na niego, starając przebić się go czymkolwiek mieli pod ręką. Wciąż oszołomiony uciekł wgłąb lasu. dopiero odbicie w jeziorze uświadomiło go, iż coś się w nim zmieniło. Był najprawdziwszym wilkołakiem.
Zrozpaczony swoją skazą udał się do rodzinnej posiadłości, jednak gdy rodzina zauważyła jego stan, postarała się go zabić. Uciekł ponownie, chowając się w najbliższych górach, pośród mglistych szczytów. Osamotniony zebrał się w sobie pierwszy raz, i, ku jego zaskoczeniu, powrócił do swojej ludzkiej postaci. Szybko zrozumiał, iż jego stan zależy głównie od spokoju jego umysłu. Gdy targały nim silne emocje, przemiana od razu brała go w swoje łapska. Z kolejnymi latami nauczył się ją w miarę kontrolować, jednak po dziś dzień nigdy nie jest pewien, czy na pewno jest bezpieczny.
Klątwa lykantropii nauczyła go wiele pokory. Mógł spojrzeć na świat oczami swoich niedoszłych ofiar. Nie chciał jednak mścić się na swoich rodakach za to, co uczynili wielu, jak się okazuje, niewinnym istotom. Zrozumiał, że dalsza nienawiść i przelewanie krwi nie mają sensu. Powziął wtenczas decyzję, że postara się wymierzać sprawiedliwość obu stronom, jednak nie zabijając ich. Ogień rodzi ogień, a on nie chciał powodować kolejnej pożogi. Zdecydował się stać strażnikiem pomiędzy ludźmi a istotami fantastycznymi, by i oni mogli zrozumieć, że przemoc to nie jedyne wyjście.

Dane gracza: Jonatan

Nazwa użytkownika:
Jonatan
Ranga:
Szukający drogi
Martwe postacie:
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Wt wrz 22, 2015 6:08 am
Ostatnia wizyta:
Śr kwi 06, 2016 9:38 pm
Liczba postów:
34 | Znajdź posty użytkownika
(0.04% wszystkich postów / 0.03 posty dziennie)
Ostatni post:
[Dolina Umarłych] Z góry zapisane przeznaczenie
N gru 13, 2015 11:16 am
Najaktywniejszy w dziale:
Góry Dasso
(Posty: 23 / 67.65% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
Serce Gór
(Posty: 23 / 67.65% postów użytkownika)
cron