Profil użytkownika Issisth

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Issisth, znana też jako Pani Masek
Rasa: Smok
Wiek: 1100


Aura

Silna aura będąca obecnie oblana głównie cynową barwą, równie widoczne są kobaltowe pasma i srebrzyste zawijasy. Występują tu również różne miedziane kształty, za każdym razem są inne. Natomiast platynowe plamki są już niemal niewidoczne, zagłuszone przez ten artystyczny nieład. Całość otacza szmaragdowe, jasne światło. Słychać głośne trzaski płomieni połączone z uczuciem nieznośnego gorąca oraz widowiskowym deszczem iskier. Jeśli skupić się mocniej można odkryć stały, głęboki ton połączony z odgłosem spadających głazów gdzieś w oddali, towarzyszy temu ciche zawodzenie upiorów. Dźwięki będące cichsze od owych trzasków płomieni zostają pochłonięte przez cisze która stara się utopić w sobie wszelkie odgłosy. Emanacja niesie wraz z sobą ciężką, męczącą zmysły woń. Przypomina ona mieszankę wielu zapachów trudnych do odróżnienia. Powłoka jest bardzo twarda, a także sztywna. Posiada ostro zakończone brzegi oraz kuszącą, aksamitną powierzchnię. W smaku raz się lepi, by za drugim razem wywoływać uczucie pragnienia, które dodatkowo potęguje pikantny posmak.


Wygląd

POSTAĆ SMOKA
Issisth jako smok ma prawie 10 stóp wysokości, i 16,5 stopy długości. Jest pokryta czerwonymi łuskami, za wyjątkiem podgardla i podbrzusza, gdzie łuski przybierają złotawy odcień. Łuski wokół pyska tworzą kolce, szerokie na dwa palce i długości ok. 3 cali. Kolce ma również wzdłuż całego kręgosłupa, lecz są one o wiele większe niż te na pysku. Oczy ma żółtawo - złoty kolor. Na głowie ma dwa zakręcone czarne rogi, a nieco poniżej nich (tuż za kośćmi policzkowymi) ma dwa duże płaty skórne (rozkładają się one w szczególności, gdy smoczyca jest ściekła, przez co wydaje się większa). Łapy ma potężnie zbudowane, zakończone pazurami. Głos ma potężny, ale też melodyjny.
POSTAĆ CZŁOWIEKA
Issisth jako człowiek ma 5 stóp wysokości. Jest kobietą zgrabną, z krągłościami tu czy tam, lecz nie umniejsza to jej urody. Jej naturalne włosy mają kasztanowy kolor, są lekko kręcone do ramion. Twarz ma szczupłą, z nie wyróżniającymi się dołeczkami na policzkach. Oczy mają piwno-złoty odcień. Porusza się z gracją, stąpając po ziemi lekko tak, jakby latała w powietrzu. Zazwyczaj jest ubrana w ciemnoczerwoną suknię z czarnymi wstawkami, i też czemu zawdzięcza swój przydomek - nosi na twarzy maskę z piórem, która zmienia swój kolor za każdym razem, gdy smoczyca się przemienia w człowieka. Głos ma delikatny, wchodzący swą barwą w mezzosopran.


Charakter

Cóż... Smoczycę można określić jako nader ciekawe stworzenie. Jest niezwykle ciekawa życia istot w miastach - jest to dla niej nie do pojęcia, jak tak duża liczba stworzeń potrafi zgromadzić się na tak małej powierzchni. Dodatkowo te wszystkie budynki, które określa jako "niezwykłe skalne, bądź drewniane formacje, potrafiące naśladować jaskinię w górach bez konieczności życia w takiej okolicy". Nadzwyczaj jednak interesuje się tym, jak wszelkie istoty w tych miastach świętują, przez co można ją nieraz spotkać na balach urządzanych przez wielkich tego świata. Nie jest jednak zbyt częstym gościem w miastach ze względu na aurę strachu, jaką roztacza wokół siebie - choć niektórych osobników pociąga taki stan rzeczy, aura piętnuje smoczycę wśród ludzi.
Issisth jest też bardzo pazerna, jak na smoka przystało - nie toleruje w ogóle złodziei. Wychodzi z założenia, że za kradzież winowajca musi zapłacić wszelką cenę. Jeśli zaś chodzi o decyzje, Issisth w tej kwestii jest impulsywna, choć w mniejszym stopniu objawia się to pod postacią człowieka, niż smoka. Jest też wielbicielką zagadek - często na pytania odpowiada zagadkami.

Atrybuty

Krzepa:Stalowe mięśnie, Wytrwały, Odporny,
Zwinność:Powolny,
Percepcja:Niedowidzący, Wyostrzony węch, Przytępione czucie, Wyczulony na magię,
Umysł:Niezwykle bystry, Błyskotliwy, B. silna wola,
Prezencja:Godny, Charyzmatyczny,

Cechy specjalne

Mowa Smoków [D]Cecha rasowa.
Latanie [D]Cecha rasowa.
Przemiana w człowieka [D]Cecha rasowa (opis w wyglądzie). Używany przez Issisth jako możliwość wtopienia się w tłum podczas ulubionych przez smoczycę balów (w szczególności maskowych).
Aura strachu [S]Wada rasowa. Nie jest zbyt potężna podczas przebywania Issisth jako człowiek, lecz w swej pierwotnej formie jest niezwykle silna.
Maskarada [D]Cecha umożliwiająca smoczycy przybranie dowolnego wyglądu twarzy (kształt, rysy, kolor i kształt oczu, makijaż, etc.) i włosów (długość, kolor, uczesanie) podczas przebywania w formie człowieka bez większego wysiłku. Nie wpływa to na inne cechy fizyczne Issisth (figura, wzrost, etc.). Jest to cecha związana silnie z Magią Iluzji.

Umiejętności

Aktorstwo [W] Przejaw ciekawskiej natury smoczycy.
Walka wręcz [O]
Wiedza tajemna [M]
Pismo runiczne [P] Umiejętność czytania podstawowych słów lub tekstów.
Historia [O]
Fizyka [P]
Polowanie/Łowiectwo [W] Umiejętności wykorzystywane przez Issisth jedynie podczas przebywania w swej pierwotnej formie.
Etyka [W]
Kowalstwo [P] Umiejętność nabyta przez Issisth podczas spotkań z inną smoczycą o nieznanym imieniu (ta zaś smoczyca uzyskała tą umiejętność od pewnego wędrownego krasnoluda - kowala).
Jubilerstwo [P] Umiejętność pozwalająca smoczycy ocenić wartość kosztowności.
Górnictwo [P] Umiejętność związana z Magią Ziemi.
Tropienie [W]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Rozkazy
Ognia [M]Magia ta związana jest z umiejętnością ziania ogniem.
Pustki [A]Magia związana z cechą Maskarada.
Ducha [N]Magia niekontrolowana przez smoczycę, umożliwia widzenie dusz innych istot (jeśli takową posiadają).
Ziemi [U]Umożliwia smoczycy podstawowe kształtowanie skał i ziemi (np. tworzenie jaskiń), a w połączeniu z Magią Ognia - kontrolowanie lawy.

Magiczne przedmioty

Pierścień z rubinem [ZAK]Pierścień ten ukrywa aurę Issisth. Przydatny w miastach, gdzie roji się od magów. Nie ukrywa jednakże aury strachu. [Podarunek od nieznanej z imienia smoczycy]

Towarzysz


Historia

Nikt już nie pamięta, gdzie urodziła się Issisth, podobno sama smoczyca też nie... Przynajmniej nic o tym nigdy nie wspomniała. Faktem jednak jest, że od kiedy tylko ma taką możliwość, zjawia się na najlepszych balach, jakie wielcy tego świata mieli organizować od pradawnych dziejów. Jednak nim do tego doszło, to wiadomo, iż szkoliła się u pewnego czarodzieja Magii Ziemi, by choć podstawowych umiejętności z tym arkanem móc używać. Umiejętności zaś związanych z obyciem na salonach nabyła podczas wspomnianych balów i maskarad. Co ważniejsze - Issisth odkryła również wówczas, że za każdym razem posługując się nieco iluzją, może zmienić wygląd swej twarzy, by móc omamiać coraz to nowych "oblubieńców", bez narażania się na wykrycie. Stała się przez to "niewidzialna" w tłumie dla tych, którzy mogliby jej zaszkodzić. Jednakże kiedyś napotkała na swej drodze inną smoczycę, nieznaną jej z imienia, która pokazała jej inny rodzaj życia - ciekawski, acz nie łączący się z przebywaniem w wyższych sferach. Nauczyła Issisth podstaw kowalstwa (a tego ta bezimienna nauczyła się od pewnego wędrownego krasnoluda-kowala). Nim się rozstały, Bezimienna podarowała jej pierścień z rubinem, który ukrywać ma aurę Issi. Od tamtej pory Pani Masek wędruje po świecie, czasami zatrzymując się w ostępach lasów czy też na szczytach górskich, by odpocząć.

Dane gracza: Issisth

Nazwa użytkownika:
Issisth
Ranga:
Błądzący na granicy światów
Inne Postacie:
Niloufar, Rhys, Aderyn,
Martwe postacie:
Eirlys, Aisirth, Ainsley, Zahra, Rhavaniel, Gavrail,
Płeć:
Kobieta
Status:
OFFLINE
Lokalizacja:
Katowice
Zawód:
Dumna studentka Wydziału Filologicznego UŚ / PH.
Zainteresowania:
Książki (w szczególności fantastyka), filmy (akcja, fantastyka, kryminały), muzyka (gothic/symphonic rock, epic music, muzyka filmowa, muzyka celtycka)
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
GG:
12998187
Grupy:
Dołączył(a):
Pt sie 07, 2015 9:17 pm
Ostatnia wizyta:
-
Liczba postów:
21 | Znajdź posty użytkownika
(0.03% wszystkich postów / 0.02 posty dziennie)
Ostatni post:
Szczytny Cel: Do boju forumowicze
Pn wrz 21, 2015 1:48 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Rzeka Duerid
(Posty: 12 / 57.14% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Dolny odcinek rzeki] Smocze spotkanie
(Posty: 12 / 57.14% postów użytkownika)
cron