Profil użytkownika Ebenezer

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Ebenezer von Leiche
Rasa: Lich
Wiek: 101


Aura

Od silnie kobaltowej aury emanuje jasna, obsydianowa poświata. Jej barwa może lekko niepokoić swoim przytłaczającym odcieniem. Łatwo dosłyszeć liczne głosy, zaciekawiają, natomiast śmiech dzieci wręcz raduje. Tą przyjemną melodie niszczą w nagły i brutalny sposób krzyki agonii. Gdy przerażenie opada, występuje coś w rodzaju uczucia straty. Nos drażni woń pergaminów i kurzu, czasem nawet, wywołuje kichnięcie. W dotyku okazuje się miękka, choć niekiedy stara się ukazać nieznacznie twardsze miejsca w tej powłoce, której przez jej sztywność z trudem przychodzą jakiekolwiek wygięcia. Jest ona także nieprzyjemnie chropowata, co wręcz odpycha, jednakże może się poszczycić niebywale ostrymi krańcami. W ustach pozostawia suchość potęgującą pragnienie.


Wygląd

Niewysoki o anemicznej budowie. Porusza się oparty o laskę niczym ślepiec. Ubrany w ciemnobrązową kamizelkę i stalowoszarą koszulę w całość ma wszyte paski ściągające ubrania tak iż opinają dokładnie jego ciało uwydatniając chudość sylwetki. Czarne spodnie zaopatrzone również w paski prowadzą do wysokich butów z czarnej skóry. Opatulony jest ciasno płaszczem. Na głowie nosi charakterystyczny kapelusz a na twarzy białą porcelanową maskę na której widoczna jest siatka rys i pęknięć. Wokół niego czuć zapach kwiatów wymieszany z lekkim smrodem stęchlizny. Charakterystyczne są jego ręce wąskie o długich palcach ukryte w rękawiczkach przywołują na myśl pająki.Pod maską skrywa wysuszoną twarz mumii z pustymi oczodołami i bez nosa.


Charakter

Ebenezer zdaje się być zamyślony i lekko oddalony myślami od tego świata, lecz wbrew tym pozorom twardo stąpa po ziemi. Cechuje go wielka dokładność oraz sumienność w wykonywanej pracy, choć jego pamięć nie jest najlepsza. Ma pozytywne podejście do życia, jest uprzejmy i przyjaźnie nastawiony do obcych. Nie znosi brudu stara się zawsze o ile to możliwe utrzymywać siebie i swój ekwipunek w czystości. Jest cierpliwy i wytrwały w tym co robi. Nie lubi gdy ludzie określają go jako Licha stara się więc nie odsłaniać ze swoim jestestwem. Nie uważa się także za czarodzieja, twierdzi iż jest tylko inaczej uzdolnionym lekarzem.

Atrybuty

Krzepa:Słaby, Wytrwały, Delikatny,
Zwinność:Niezdarny, Powolny, Perfekcyjny,
Percepcja:Ślepy, Przygłuchawy, Pozbawiony węchu, Pozbawiony smaku, Przytępione czucie, Wyczulony na magię,
Umysł:Bystry, Błyskotliwy, Żelazna wola,
Prezencja:Maszkaron, Przekonywujący,

Cechy specjalne

Widzenie energii. [K]Widzi wszelkie przejawy energii jako kolory i kształty im odpowiadające. Pozwala mu to ujrzeć ludzi, zwierzęta, rośliny oraz magię, źródła światła, aury itp. Bariery takie jak np. ściana nie ograniczają widzenia o ile stoi w miarę blisko źródła energii.
Zaimpregnowany. [Z]Jego ciało zostało zabalsamowane. Nie śmierdzi i nie rozkłada się.
Brak potrzeb fizjologicznych. [D]Nie potrzebuje snu, pożywienia itp.

Umiejętności

Uzdrawianie. [W] Magia życia zasklepia rany, leczy choroby. Dzięki szkoleniu w magii życia postać potrafi leczyć inne postaci używając odpowiednich inkantacji.
Wiedza o Chorobach. [M]
Wiedza o Medycynie. [W]
Zielarstwo/Wyrób leków [W]
Leczenie [W]
Chirurgia [W]
Dzielny pacjent [W] Ludzie których leczy ukojeni jego głosem nie miotają się na stole...za bardzo. Nie wiadomo co powoduje ten efekt może jest to naturalna zdolność może magia.
Wiedza tajemna. [M] Wykształcony w tajnikach magii przez Lichego maga.
Wiedza o Anatomii. [W]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Inkantacje
Życia [A]
Śmierci [A]

Magiczne przedmioty

Kostur z czarnego drewna. [ART]Idealny do podtrzymywania się podczas chodzenia. Oraz przetrzymywania dusz zabranych umierającym. Pozwala wzmacniać rzucane zaklęcia.Wycięty z gałęzi czarnego dębu rosnącego w samym centrum Doliny Umarłych. Z wyglądu jest to prosty kij, koloru ciemnej czerwieni, pokryty gruzłowatymi wybrzuszeniami.
Czarny, wielki i niewątpliwie zaklęty płaszcz. [ZAK]Szykowny, wygodny, nie pruje się nie strzępi, chroni przed obrażeniami fizycznymi. Obłożony został silnymi zaklęciami obronnymi.
Drewniana tarcza [ZAC][loteria] Okrągła, prosta tarcza. Niemagiczna broń w zetknięciu z nią zmienia swój materiał na drewno.

Towarzysz


Historia

Ebenezer urodził się w wiosce Lieche w okolicach Ruin Nemerii. W wieku dziesięciu lat przeżył zarazę która spustoszyła jego wioskę wybijając całą jego rodzinę. Chłopcem zaopiekował się miejscowy medyk Lethus. Lata w domu Lethusa upłynęły mu na nauce medycyny i pomaganiu przy chorych. Sielankową atmosferę zakłóciła jednak śmierć medyka na wskutek choroby. Tak w wieku piętnastu lat Ebenezer stracił wszystko i ruszył w podróż szukać szczęścia. W wieku lat siedemnastu trafił do Nowej Aeri gdzie udało mu się dostać do szkoły Medycznej. Naukę ukończył w wieku dwudziestu dwu lat. Jednak głód wiedzy obudzony w trakcie nauki w Aeri kazał mu szukać miejsca gdzie nauczą go więcej. Tak po trzech latach podróży trafił na drogę do Doliny Umarłych gdzie natknął się na Lichego nauczyciela magii. Dzięki temu Ebenezer odkrył w sobie moc pozwalającą mu kontrolować w pewnym stopniu życie innych istot. Nauczył się tam także dostrzegać świat martwych, prędko okazało się iż bohater potrafi widzieć rzeczy dla innych niewidoczne. Z łatwością określał obrażenia, i choroby. Widział jak leczyć co otworzyło przed nim możliwość zostania dobrym medykiem. Gdy ukończył naukę u Licha ten wyciął z dębu pod którym siedział gałąź i wręczył ją Ebenezerowi. Drzewo te było bowiem magiczne a w jego konarach płynęła magia życia i śmierci.

Ukończywszy naukę Ebenezer zatrudnił się w wielkim szpitalu w Ekradonie. Pech chciał iż nie popracował tam długo. Zapadł bowiem na chorobę przyniesioną tam przez jednego z pacjentów. W obawie przed wybuchem zarazy wrzucono go do dołu w którym spoczywali martwi i umierający na różne choroby ze szpitala. Dół posypywano solą i olejami z kwiatów co miało zabić smród i zarazki. Na dnie tego makabrycznego dołu Ebenezer trawiony chorobą poprzysiągł sobie iż nie może umrzeć tak jak jego rodzina i inni mu bliscy. Odprawił rytuały których nauczył się w Dolinie Umarłych. Wchłonął moc życiową dogorywających wokół niego i tak powstał jako Lich.Jego ciało zostało zakonserwowane przez chemię w dole, jednak stracił wzrok. Spowodowało to u niego rozwinięcie się magicznego daru widzenia.

Po ucieczce z terenu szpitala udał się w wędrówkę w poszukiwaniu wiedzy i lepszego nieżycia.

Dane gracza: Ebenezer

Nazwa użytkownika:
Ebenezer
Ranga:
Szukający drogi
Inne Postacie:
Marut,
Martwe postacie:
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
Wiek:
21
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Śr cze 10, 2015 5:23 pm
Ostatnia wizyta:
So lis 19, 2016 7:34 pm
Liczba postów:
31 | Znajdź posty użytkownika
(0.04% wszystkich postów / 0.03 posty dziennie)
Ostatni post:
[Gdzieś pod miastem]Co martwe, powinno zostać martwe.
Pt sie 07, 2015 10:34 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Rapsodia
(Posty: 18 / 58.06% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Karczma Seledynowa Gęś]Tam i niekoniecznie z powrotem.
(Posty: 17 / 54.84% postów użytkownika)
cron